Dekoder HD dla Cyfry +

Co zrobisz aby oglądać programy HD Cyfry Plus?


  • Total voters
    0

MARAS

New member
:confused:
rafix01 napisał:
Ciekawe conradus8491, własnie oglądam na PRO 7 HD Spiderman-a i pozostałe kanały HD na Astrze też mam (844-849) - soft już 54.

Napisy na dole w TVN24, Eurosporcie 2 faktycznie Starling idą lekko schodkami, ale gdybym o tym tu nie przeczytał pewnie nie zwróciłbym na to uwagi...a teraz mnie denerwuje :eek:

Rzeczywiście kp@ TG jest na na TVP 1, 2, 3 dalej nie stwierdzono.
Niewiem co jest ale też niemam kanałów z astry po wgraniu 54 Niewiem jednak czy miałem przedtem bo niedawno założyłem nową antenę z monoblockiem i niewiem jak skonfigórować tuner żeby mi odbierał astre i hotb. Może ktoś mi pomoże ?
 
Ostatnia edycja:

dany

New member
Dotychczas starałem się być pozytywnie nastawiony do kroków jakie podjęła Cyfra+ w kierunku rozwoju swojej platformy, z nowym softem pojawiło się kilka plusów, jak tryb 720p i stereo, ale tak naprawdę konkurencja daje to na dzień dobry i jest to raczej standardem w tego typu urządzeniach.
Ale dosć, k..... jak tak można, programów poza paczką Canal+ nie da się oglądać, schodki, szarpanie, leciwa zaszumiona kablówka daje o niebo lepszy obraz, ale to jeszcze pikuś, czarę goryczy przelała wczorajsza transmisja NBA (PHI-LAL) na Canal+Sport2, jakby nie było, kanale premium, jakoś kompresji odpowiadała najbardziej skompresowanym Divix-om, na 42'' telewizorze wyglądało to naprade tragicznie, zawodników tej samej drużyny nie można było rozróżnić (wiem wiem, wszyscy są czarni, ale bez przesady) do tego dochodziło szarpanie obrazu i co jakiś czas gubienie klatek (anteta ustawiona prawidłowo) co przy oglądaniu widowiska sportowego wk.... starszliwie a wręcz uniemożliwia jego oglądanie.
Jeśli to ma być okres testowy to dlaczego pobierane jest to 299zł za dekoder, który, poza sporadycznie nadawanym sygnałem HD, jest znacznym krokiem w tył w stosunku do poprzedniej generacji tunerów.
 

Tomzo

New member
Starling napisał:
U mnie po aktualizacji softu obraz na niektórych kanałach jest "szarpany", najlepiej widać to na TVN24, na pasku z wiadomościami, który przesuwa się na dole ekranu, przesuwanie nie jest płynne, tylko odbywa się "skokami". To samo jest też na Eurosporcie, Eurosporcie 2. Niezależnie od żródła, to samo jest po HDMI i po euro. Próbowałem różnych ustawień dekodera i nic. Wcześniej tego nie miałem. Telewizor mam Samsunga LE32N71B. Czy ktoś też coś takiego zauważył ?
Witam wszystkich (to mój pierwszy post tutaj :))!

Mam dokładnie ten sam efekt "szarpanego" ruchu po wgraniu softu 54. I w sumie nie ma się czemu dziwić, jest to bowiem spowodowane usuwaniem przeplotu przez dekoder. W końcu wszyscy chcieliśmy, aby nam "mili" panowie dorobili tryb 720p, to go mamy! :p Od razu zauważyłem to zjawisko i to nie tylko na napisach, ale ogólnie w scenach z troszkę szybszym ruchem. I nie byłoby z tego powodu żadnego problemu (tryb bez przeplotu powinien być włączany tylko, gdy materiał źródłowy jest nadawany w ten sposób, np. właśnie Canal+ Sport HD), gdyby nie fakt, iż tryb 1080i nie działa już tak jak działał wcześniej! Po przełączeniu w tryb z przeplotem mamy niestety ten sam efekt "skokowego" ruchu.

Wniosek jest prosty: "genialni" informatycy dodając obsługę trybu 720p włączyli w dekoderze de-interlacing "na sztywno", zapominając o 1080i, przez co sygnał teraz jest zawsze poddawany usuwaniu przeplotu, a dopiero później skalowany do odpowiedniej rozdzielczości. Nawet to, że TV w trybie 1080i pokazuje, że niby faktycznie jest "i", to nie znaczy, że sygnał "idzie" z przeplotem - gdyby był, ruch byłby bardzo płynny (telewizory plazmowe i LCD wykorzystują przeplot do uzyskania płynniejszego ruchu). Oczywiście wszystko było OK przy sofcie 53, gdzie był tylko jeden tryb pracy dekodera, właśnie 1080i!

Najprostszym rozwiązaniem byłoby w ogóle wyłączyć ten nieszczęsny de-interlacing, którego wątpliwą przyjemność oglądania mamy obecnie. Dla kanałów HD nadawanych bez przeplotu nie robi to różnicy, natomiast dla wszystkich kanałów z przeplotem (SD i HD) należałoby stosować jeden z dwóch trybów, w zależności od matrycy telewizora: 720i lub 1080i - tak, jak jest w normalnych tunerach! ;)

A w ogóle zastanawia mnie, dlaczego nie zrobili trybu 720i? Przecież jak ktoś ma TV HD Ready (czyli nie posiadający matrycy Full HD mającej 1080 linii w pionie) to powinien ustawiać właśnie 720, żeby nie było niepotrzebnego dwukrotnego skalowania!

Mam nadzieję, że uda im się popoprawiać wszystko w kolejnym sofcie, ale musimy ich o to męczyć. O wyłączenie deinterlacingu, oraz o tryb 720i. A więc, do boju!
 

makisiaki

New member
Witam. Ja już nie wiem kogo oni w tej cyfrze zatrudniają, przecież to każdy głupi potrafi napisać soft jakości 54 czyli wielkie gówno. Niestety moja cierpliwość została mocno nadszarpnięta. Udałem się więc do MM i zakupiłem w weekend telewizję N z dwoma pakietami aby nie dublować programów (normalny dekoderek 99zł + 2 pakiety za 32zł film i przyroda - tak więc mam więcej programów). Mam też porównanie na kanałach obecnych na jednej i drugiej platformie np.: tvn, tvn7, tvn24, tvp1 i 2

I co widzę... Jakość kanałów bije na głowę PhilipsaHD nawet z softem 53. Niech Cyfra zatrudni programistów N-ki to może coś z ich tunera wyjdzie. Takiej jakości jak wczorajszy Taniec z Gwiazdami na TVN i na platformie N-ki to jeszcze nie widziałem (nie mówię o kanałach HD tylko pięknym SD jak z niemieckiej telewizji). NIestety Cyfra ma tylko jedną zaletę tj. oferta 3xCanal+ i tylko dlatego jestem zmuszony ją zostawić.
 

conradus8491

New member
Coraz gorzej z Cyfą+ w HD.

Potwierdzam uwagi Krytyczne wszystkich forumowiczów.Jest fatalnie a nawet gorzej. Brak ostrości nawet na sztandarowych kanałach /canały+/,
pozostałe kanały oglądane poprzez złącza hdmi są b,kiepskiej jakości .
Obecnie oglądam C+ za pomocą złącza scrat oraz hdmi sterując to pilotem tv.Szukam lepszej" jakości" co powoduje pewne utrudnienia
oraz komentarze pozostałych czł.rodziny jakie? można sobie wyobrazić.
Nadal nie mam dostępu kanałów Astry chociaż wg. info.tunera mam je zapisanew pamięci.Staram się często monitować BOK w c+ o wadach
oprogramowania i niskiej jakości ich oferty.Potwirdzam,że obiecują nowy soft w połowie marca.Na koniec mała pochwała: mecz piłki nożnej ligii
angielskiej w sobotę o 13.40 był nadawany w b.dobrej jakości HD na całym ekranie 32" i byłem pod wrażeniem ale to było 1 raz, co znaczy że można to zrobić dobrze.
 
J

Judash

Guest
makisiaki napisał:
Witam. Ja już nie wiem kogo oni w tej cyfrze zatrudniają, przecież to każdy głupi potrafi napisać soft jakości 54 czyli wielkie gówno. Niestety moja cierpliwość została mocno nadszarpnięta. Udałem się więc do MM i zakupiłem w weekend telewizję N z dwoma pakietami aby nie dublować programów (normalny dekoderek 99zł + 2 pakiety za 32zł film i przyroda - tak więc mam więcej programów). Mam też porównanie na kanałach obecnych na jednej i drugiej platformie np.: tvn, tvn7, tvn24, tvp1 i 2

I co widzę... Jakość kanałów bije na głowę PhilipsaHD nawet z softem 53. Niech Cyfra zatrudni programistów N-ki to może coś z ich tunera wyjdzie. Takiej jakości jak wczorajszy Taniec z Gwiazdami na TVN i na platformie N-ki to jeszcze nie widziałem (nie mówię o kanałach HD tylko pięknym SD jak z niemieckiej telewizji). NIestety Cyfra ma tylko jedną zaletę tj. oferta 3xCanal+ i tylko dlatego jestem zmuszony ją zostawić.

Na Humax HDCI-2000 jakosc jest super, a na wiecej programow musimy zaczekac ;).
 

balduram

New member
dekoder dla cyfry hd

Debiutuję na forum,więc proszę o wyrozumiałość.Od 2 miesięcy zastanawiam się w co zainwestować-topfielda czy humaxa,jaki moduł -astona czy tańszy od cyfry-a tu niespodzianka-na początek kwietnia zapowiedziano debiut w naszym kraju Fergusona HF 8800HD z uniwersalnym czytnikiem kart,w którym będzie pracować karta C+HD,obsługa 720p i 1080i,automatycznie zaprogramowane kanały z Astry i HotBirda.I deser-całość ok.1150 PLN.Może ktoś z forumowiczów ma jakieś wieści?Odbiornik klasyfikowany jako high-end.Wydaje się dobrym kompromisem cena-możliwości.Czekać?Pozdrawiam forumowiczów
 

maszek

New member
Bez reklam
Do właścicieli Philipsa HD C+

Panowie, zdaję sobie sprawę, że kupno Humaxa za 1099 zł lub Topfielda w podobnej cenie do duży wydatek. Ale w grudniu "trudnodostępny" tuner Philipsa HD w dzierżawie kosztował 290 zł a na własność 790zł. Natomiast moduł HD w grudniu kosztował 179 zł.
Zakładajac ten wątek zadałem pytanie - co zrobić? Kupić lub wynająć tuner od Cyfry czy też kupić inny, ale droższy tuner i wpakować do niego moduł Cyfry?
Nie wiem czy dobrze zrobiłem, ale kupiłem Humka z modułem C+HD i dzięki temu zyskałem kilka plusów:
1. Potwierdza się to co widziałem w grudniu, oglądając obraz z Philka HD, że tuner cyfry nadal sprawia kłopoty i nie wiadomo kiedy pojawi się soft eliminujący problemy? W dodatku nie jestem pewny, czy to tylko problem z softem? Dobry tuner HD za 790 zł? Nawet gdyby był super, za super cenę to co zyskałbym za te ~800 stówek? Tylko odbiór programów Cyfry+? Więc powiedziałem sobie nie, dziękuję. Dołożyłem trochę zł i mam coś swojego.
2. Mam w humku dwa sloty na moduły więc na dzisiaj mógłbym do C+ dokupić moduł Polsatu
3. Jest mój, więc mogą z nim robić co chcę bez patrzenia się na cyfrę+ (zmieniać soft, zgrywać - edytowac - wgrywać listę kanałów według ulubionej kolejności i zawartości tematycznej)
4. Obraz z humka prześciga lata świetlne to co pokazuje tuner cyfry HD - i teraz wiem co traciłem oglądając cyfrę na "dziadku" mediasacie.
5. Mam nadzieję, ze już wkrótce będzie nowy soft, podobno z lepszym EPG od tego co w standardzie oferuje C+
6. Humki są składane w Polsce i serwis też jest w Polsce.
Czytając to, co piszecie o problemach z tunerem HD C+ naprawdę Wam współczuję. Ponosicie przecież opłaty z tytułu abonamentu a w zamian otrzymujecie niską jakość odbioru. Jeśli kasa na zakup innego tunera jest barierą nie do przekroczenia, to może warto zainteresować tym faktem UKE?
pozdrawiam
 

maszek

New member
Bez reklam
balduram napisał:
Debiutuję na forum,więc proszę o wyrozumiałość.Od 2 miesięcy zastanawiam się w co zainwestować-topfielda czy humaxa,jaki moduł -astona czy tańszy od cyfry-a tu niespodzianka-na początek kwietnia zapowiedziano debiut w naszym kraju Fergusona HF 8800HD z uniwersalnym czytnikiem kart,w którym będzie pracować karta C+HD,obsługa 720p i 1080i,automatycznie zaprogramowane kanały z Astry i HotBirda.I deser-całość ok.1150 PLN.Może ktoś z forumowiczów ma jakieś wieści?Odbiornik klasyfikowany jako high-end.Wydaje się dobrym kompromisem cena-możliwości.Czekać?Pozdrawiam forumowiczów

Cyfra oficjalnie informowala o promowaniu do odbioru swoich programów HD tylko Humaxa i Topfielda. Była nawet wzmianka o Pace ale pochodziła od dystrybutorów sprzętu SAT. To samo dotyczyło modułu Astona, a po pewnym czasie okazało się, że C+ zamknęła okienko HD dla posiadaczy Astonów. Tak więc ostrożnie z zakupem. Chcąc odbierać programy HD musisz podpisać aneks do umowy, a w nim wszystko jest jasno określone. Albo tuner HD C+ albo moduł HD C+. Jeśli wybierzesz moduł, to musisz się upewnić, że tuner, który zakupisz na wolnym rynku będzie go prawidłowo obsługiwał.
pozdrawiam
 

balduram

New member
Ferguson HF 8800 HD

maszek napisał:
Cyfra oficjalnie informowala o promowaniu do odbioru swoich programów HD tylko Humaxa i Topfielda. Była nawet wzmianka o Pace ale pochodziła od dystrybutorów sprzętu SAT. To samo dotyczyło modułu Astona, a po pewnym czasie okazało się, że C+ zamknęła okienko HD dla posiadaczy Astonów. Tak więc ostrożnie z zakupem. Chcąc odbierać programy HD musisz podpisać aneks do umowy, a w nim wszystko jest jasno określone. Albo tuner HD C+ albo moduł HD C+. Jeśli wybierzesz moduł, to musisz się upewnić, że tuner, który zakupisz na wolnym rynku będzie go prawidłowo obsługiwał.
pozdrawiam
:confused: Spróbuję się dowiedzieć od dystrybutora sprzętu na jakiej podstawie opisuje ten dekoder jako "zalecany dla C+HD".Do premiery został m-c,czekałem 2,poczekam dalej.Jeśli jednak się nie mylisz to wybór przy zakupie jest żaden-na phila ludziska psioczą więc jak już -to co masz u siebie jest najsensowniejsze.Na marginesie ostatnio fachowiec przekonywał mnie o wyższości Astona nad modułem C,ciekawe jak się to ma do wspomnianego "zamknięcia okienka dla Astona".Pozdrawiam
 

dany

New member
No dobra, w porządku, sami jesteśmy sobie winni że wzieliśmy tuner od cyfry, wiadomo było że to kicha i teraz mamy siedzieć cicho bo za psie pieniądze dostaliśmy podstawkę do kwiatów, która z tunerem HD ma niewiele wspólnego. I nikt już chyba nie ma złudzeń, że np. porty w jakie wyposażony jest tuner (USB, NET) zostaną kiedykolwiek uaktywnione, ponieważ podstawowa funkcjonalnośc jaką jest prawdłowy odbiór programów sprawia barierę nie do przejscia dla techników.

Ale wydaje mi się że posiadacze nawet super hiper tunerów HD oglądali wczorajszy mecz NBA w takiej samej beznadziejnej jakości, ja rozumiem, puszczanie Poloni1 w maksymalnej kompresji, ale Canal+Sport2 jest kanałem PREMIUM, szkoda kasy wydanej na zakup praw i wysiłku komentatorów żeby puszczać tego typu wydarzenia w tak beznadziejnej jakości.
 

DanielS

New member
maszek napisał:
Cyfra oficjalnie informowala o promowaniu do odbioru swoich programów HD tylko Humaxa i Topfielda. Była nawet wzmianka o Pace ale pochodziła od dystrybutorów sprzętu SAT. To samo dotyczyło modułu Astona, a po pewnym czasie okazało się, że C+ zamknęła okienko HD dla posiadaczy Astonów. Tak więc ostrożnie z zakupem. Chcąc odbierać programy HD musisz podpisać aneks do umowy, a w nim wszystko jest jasno określone. Albo tuner HD C+ albo moduł HD C+. Jeśli wybierzesz moduł, to musisz się upewnić, że tuner, który zakupisz na wolnym rynku będzie go prawidłowo obsługiwał.
pozdrawiam

Dokładnie jest tak jak maszek pisze. Ja bym wcale nie był pewien , że ten Ferdek bedzie obsługiwał C+HD. Nie będzie miał CI tylko slot na kartę i wbudowany uniwersalny moduł. W związku z tym jesli ja na Topfieldzie ( dedykowanym wraz z humaxem dla Cyfry+ HD ) bez modułu C+HD nie mogę oglądać tego kanału ( mam niestety Astona - ale zakupię moduł C+HD i podpiszę aneks dopiero wtedy gdy będzie przynajmniej 3 razy więcej zawartości HD w Cyfrze bo teraz moim zdaniem szkoda zachodu ) to jak będziecie oglądać C+HD na tym Ferdku ? Jakoś mało prawdopodobne. To są tylko moje przypuszczenia ale jakoś nie wróżę temu Ferdkowi kariery zwiazanej z Cyfrą + HD.
 

maszek

New member
Bez reklam
@dany, to nie o to chodzi, że posiadacze tunerów HD C+ są sami sobie winni bo nie stac niektórych było na zakup droższego sprzętu. Ja też płace C+ regularnie abonament i to nie mały. Rzecz w tym, że może warto ich postraszyć UKE? Humax obnaża poziom nadawanych programów przez C+. Mam zastrzeżenia do jakosci niektórych kanałów bo przecież C+ "ugniata" je jak może na transponderach. Natomiast nie mam zastrzezeń do ich modułu HD, więc na dobrą sprawę trudno mówić o reklamacji. Co innego z tunerem. To jest sprzęt dzierżawiony od nich na podstawie aneksu do umowy, więc powinni zadbać o jego prawidłowe działanie. Jeśli nie wywiązują się z umowy, to powinni ponieść konsekwencje z tego tytułu.
 

Dymek

New member
DanielS napisał:
Dokładnie jest tak jak maszek pisze. Ja bym wcale nie był pewien , że ten Ferdek bedzie obsługiwał C+HD. Nie będzie miał CI tylko slot na kartę i wbudowany uniwersalny moduł.

Witam wszystkich po raz pierwszy na tym forum!
Co do Ferdka to wszelkie reklamy tego tunera podają, że uniwersalny czytnik to tylko dodatek i poza nim ferdek ma dwa sloty CI a więc jest bezposrednią konkurencją dla Humaxa i Topfielda. Nawet jeśli Cyfra nie będzie chciała udostepniać kanałów HD bez kupienia u nich tunera lub modułu CAM to i tak ten ferdek będzie znakomitą propozycją dla tych, którzy mają już np. tuner Cyfry HD a chcą mieć wiecej niż jeden tuner HD w domu. Wtedy wystarczy ten Ferdek plus zwykły splitterek i tak jesteśmy do przodu bo nie potrzebujemy drugiego modułu CAM. Wychodzi i tak drożej od zakupu Philipsa Cyfry ale jednak ferdek daje nam coś więcej... Ja myslę, że Cyfra jednak bedzie skłonna oferować sam abonament HD bez konieczności zakupu u nich sprzetu- po prostu do tej pory nie było na rynku takiego tunera.:D
 

sir moose

New member
Hallo,
na początek – super forum. Czytam juz od dłuższego czasu, ale teraz potrzebuje Waszej pomocy. Od kilku lat jestem abonentem Cyfry +. Do tej pory odbieram wszystko za pomocą Topfielda TF 5000 PVR. Ale pomału zaczynam się zastanawiać, czy nie należałoby przestawić się na HDTV. LCD stoi już od ponad roku – HD-ready Sony. Cały system składa się z jeszcze z anteny 100cm i dwóch konwerterów pojedynczych. Zacząłem się teraz zastanawiać nad kupnem jakiegoś odpowiedniego tuner. Najbardziej odpowiadałby mi znowu odbiornik z dwoma tunerami i dyskiem twardym. Przyzwyczajenie i wygoda. Poza tym Topfield spisuje się do tej pory super, dwa nagrania jednocześnie i dodatkowo możliwość oglądania nagrań z dysku sa duża wygoda. Niestety do tej pory nie ma jeszcze takiego tunera do HDTV. Zapowiadany jest DreamBox 8000 S HD - 2 tunery DVB-S2, dysk twardy. Jest on zapowiadany już od ponad 9 miesięcy i jak do te pory nigdzie nie ma żadnych informacji, czy i kiedy będzie w sprzedaży. Nasuwa się pytanie, czy warto czekać, czy może kupić Humaxa PR-HD1000 lub TopfieldaTF 7700 HSCI i podłączyć go pod Topfielda TF 5000 PVR w celu wykorzystania dysku, lub inna możliwością byłoby podłączenie HD tunera pod nagrywarke DVD z dyskiem twardym.
Do tego momentu nie jest to dla mnie problem, ale niestety gorzej wygląda sprawa z konwerterem i jego podłączeniem.
Wydaje mi się, ze musiałbym kupić Twin konwerter w celu podłączenia dwóch tunerów (starego Topfielda TF 5000 PVR i nowego HDTV-tunera). Zgadza się czy się mylę.
Wtedy poprowadziłbym dwa przewody z konwertera – jeden do Topfielda TF 5000 PVR
a drugi do nowego HDTV tunera.
A może ktoś z Was ma lepszy pomysł. Z góry dziękuje Wam za pomoc.
 

Matsseusz

New member
Ja juz mam

Kupiłem dekoder C+ HD
jak narazie wszystko super moze oprócz tego ze strasznie długo sie włancza i wyłancza..... jest to troche denerwujące.... :evil:
 

lucius

New member
Twoja radość zapewne jest zbyt przedwczesna...;)
Zaraz tuner zaktualizuje Ci soft na ten nr 54 i skończy się Twój zachwyt...
 

balduram

New member
Wydaje mi się, ze musiałbym kupić Twin konwerter w celu podłączenia dwóch tunerów (starego Topfielda TF 5000 PVR i nowego HDTV-tunera). Zgadza się czy się mylę.
Wtedy poprowadziłbym dwa przewody z konwertera – jeden do Topfielda TF 5000 PVR
a drugi do nowego HDTV tunera. Oj wydaje mi się,że się mylisz.Twin konwerter przyda ci się do odbioru sygnału z dwóch satelit (różnych pozycji),a w twoim przypadku najprawdopodobniej wystarczy rozgałęźnik kabla doprowadzającego sygnał z anteny do tunera(-ów).I nie powinno być żadnego uszczerbku jakości sygnału(tak myślę
icon7.gif
).Fajny pomysł z tym tunerkiem z HDD.Sam korzystam już z DMR EH 65,więc kupię sam tuner.A forum jakkolwiek b.wciągające nadal nie ułatwia podjęcia decyzji-jaki?
 

DanielS

New member
Dymek napisał:
Witam wszystkich po raz pierwszy na tym forum!
Co do Ferdka to wszelkie reklamy tego tunera podają, że uniwersalny czytnik to tylko dodatek i poza nim ferdek ma dwa sloty CI a więc jest bezposrednią konkurencją dla Humaxa i Topfielda. Nawet jeśli Cyfra nie będzie chciała udostepniać kanałów HD bez kupienia u nich tunera lub modułu CAM to i tak ten ferdek będzie znakomitą propozycją dla tych, którzy mają już np. tuner Cyfry HD a chcą mieć wiecej niż jeden tuner HD w domu. Wtedy wystarczy ten Ferdek plus zwykły splitterek i tak jesteśmy do przodu bo nie potrzebujemy drugiego modułu CAM. Wychodzi i tak drożej od zakupu Philipsa Cyfry ale jednak ferdek daje nam coś więcej... Ja myslę, że Cyfra jednak bedzie skłonna oferować sam abonament HD bez konieczności zakupu u nich sprzetu- po prostu do tej pory nie było na rynku takiego tunera.:D

oj sorki w takim razie musiałem nie doczytać o tym ferdku. Jeśli bedzie miał CI to nie widzę problemu ze współpracą z C+HD.
 
Do góry