Dekoder HD dla Cyfry +

Co zrobisz aby oglądać programy HD Cyfry Plus?


  • Total voters
    0

tom226

New member
effe napisał:
nie wiem co wy macie do jakosci kanalow sd i hd. ja jestem zadowolony z nowego softu 54, dekoder dziala szybciej, kanaly przelaczaja sie blyskawicznie, a jakosc kanalow SD jest jak dla mnie bardzo dobra, jakosc HD powiedzmy sobie jest srednia, ale jakis czas temu juz o tym pisalem. Da sie przezyc, zwalszcza ze cyfra bardzo szybko sie rozwija i bedziemy bardzo zadowoleni z tego co nam najlepsza w polsce platforma zaoferuje. JPozdrawiam.
Nie wiem czy piszac o jakosci kanalow SD masz porownanie do innych tunerow ja porownywalem z dwoma duzo starszymi i obraz kanalow SD na nich jest o niebo lepszy niz na PHILIPSIE HD i uwazam ,ze jest to wina oprogramowania tunka.Mialem podobny przypadek z tunerkiem ILLUSION C3 pierwsze softy obraz byl niezadowalajacy, kolejne obraz o bardzo dobrej jakosci oczywiscie mowa o kanalach SD.Takze poki co obraz na kanalach SD to porazka ,pisalem juz wczesniej ,ze mam duzo lepszy odbior z kablowki
 

effe

New member
no fakt, ze nie mialem porownania z innymi dekoderami. Ale widzac co wyswietla mi sie na ekranie nie mam prawa narzekac. przedwszystkim brak jest jakichkolwiek szumów czy znieksztalcen obrazu, nawet jak sie oglada z bardzo bliskiej odleglosci.
 

rafix01

Member
Bez reklam
:eek: są i osoby zadowolone z nowego softu 54...wiadomo zdania muszą być podzielone...kusi mnie to szybsze przełączanie kanałów :p no i samo zapuszczenie tunka.
Napiszcie, naprawdę jest dużo szybciej niż na s.53 czy to może tylko placebo nowego softu :niewiem:

Ryzykować 54 czy nie ryzykować :confused: :confused: :confused: :p

ps. jest jakaś zauważalna różnica w obrazie między 720p a 1080i na korzyść jednego bądź drugiego (oczywiście kanały HD)...tylko nie dawajcie mi :cool: :) linka do podobnego tematu, bo tam czytałem, chodzi mi o to, czy nasz "filipsik hade" robi jakąś różnicę w obrazie.
 

kp@

New member
soft 54

rafix01 napisał:
:eek: są i osoby zadowolone z nowego softu 54...wiadomo zdania muszą być podzielone...kusi mnie to szybsze przełączanie kanałów :p no i samo zapuszczenie tunka.
Napiszcie, naprawdę jest dużo szybciej niż na s.53 czy to może tylko placebo nowego softu :niewiem:

Ryzykować 54 czy nie ryzykować :confused: :confused: :confused: :p

ps. jest jakaś zauważalna różnica w obrazie między 720p a 1080i na korzyść jednego bądź drugiego (oczywiście kanały HD)...tylko nie dawajcie mi :cool: :) linka do podobnego tematu, bo tam czytałem, chodzi mi o to, czy nasz "filipsik hade" robi jakąś różnicę w obrazie.
Najwazniejsza poprawa jest zwiazana z dzwiekiem. Dla mnie to było bardzo istotne bo ja wybrałem C+ z uwagi na napisy na filmach i słuchania dzwieku minimum Dolby Pro Logic.Przy poprzedniej wersji oprogramowania tunera i podłaczeniu go do kina domowego nie było to możliwe.
Jezeli chodzi o obraz HD to trzeba miec nos na ekranie zeby analizowac róznice. Za bardzo nie sa doszczegalne.Pozostaje wiara ze 720p jest lepsze dla sportu niz 1080i .Najwiecej wątpliwosci jest przy SD ale ja ogladam z 3 m przy 32 calach LE 32 N71B i niemam uwag które moga byc przy ogladaniu z odległosci np 1m.:). W sumie wazny jest efekt łaczny połaczony z treścią.Nawet full HD nie uratuje marnej tresci.
 
Ostatnia edycja:

MARAS

New member
:( :( Nadal nikt mi nie odpowiedział czemu jest taka duża różnica w obrazie na kanałach sd pomiędzy philipsem hd a starym tunerem philipsa oczywiście na korzyść tego drugiego Jaki jest sens brania dekodera hd jeśli narazie jest jeden kanal hd a wnim może ze 2 godziny hd a jakość sd jest gorsza
Po wgraniu 54 softu obraz jest jeszcze gorszy .Przez wyjscie scart jakoś dziwnie przeostrzony a dookoła niktórych konturów pojawiły się migoczące pixele.Po hdmi obraz jest zamglony i nic z tym nie mogę zrobić
 

rafix01

Member
Bez reklam
Jeszcze jedno mi się przypomniało, czy w sofcie 54 są nadal kanały HD z Astry tzn. kanały 844 do 849 (tak jest na sofcie 53).

MARAS, co do przeostrzenia obrazu rozumiem, że wyregulowałeś po nowym sofcie parametry TV (zawsze to coś może pomóc)...a może akurat coś złego się dzieje z Twoim euro-euro (chyba nie jest no name tylko firmowy)...albo np. ja miałem przypadek, że dźwięk z kablówki przebijał się na kanał AV (cichutko było słychać program z kablówki przy ustawionym kanale AV) ...i okazało sie, że mój mały synek chciał zabrać sobie tuner i lekko wysunęła sie wtyczka euro z tunera. Po dociśnięciu wtyczki pierdzenia niet.
 

rafix01

Member
Bez reklam
He, he wróciłem do domu, zjadłem obiadek i tak sobie myślę, ehhh wgram ten soft 54. Zapuszczac super philipsa HD... i już coś mi się lekko dziwny obraz wydał (tłumaczę sobie może oczy trochę zmęczone) wchodzę do menu na aktualizację oprogramowania, aktualizuj...wyszukuje, myśli, myśli i odpowwiedź: OPROGRAMOWANIE ZOSTAŁO JUŻ ZAKTUALIZOWANE ???!!!
Czy to oznacza, że sam pobrał aktualizację wcześniej, bo wydaje mi się jak robiłem z 52 na 53 to się pytał czy aktualizowac.
No dobra jest 54 i co???
Nie wydaje mi się aby tuner szybciej reagował na włącz/wyłącz no może szybciej zmienia się programy, jest stereo (!!!TVN DD 2.0), TELEGAZET-y nie zauważyłem:-? :-? może napiszcie jak ją uruchomić bo z pilota TV jest nadal napis "Niedostępne" a na pilocie od C+ nie widzę przycisku do TXT.

Obraz SD fakt minimalnie się pogorszył (bardziej poszarpane granice przedmiotów) ale nadal lepszy od kablówki (choć kiedyś różnica była bardziej widoczna na korzyść C+...lub kablówka się polepszyła :D
 

MARAS

New member
rafix01 napisał:
Jeszcze jedno mi się przypomniało, czy w sofcie 54 są nadal kanały HD z Astry tzn. kanały 844 do 849 (tak jest na sofcie 53).

MARAS, co do przeostrzenia obrazu rozumiem, że wyregulowałeś po nowym sofcie parametry TV (zawsze to coś może pomóc)...a może akurat coś złego się dzieje z Twoim euro-euro (chyba nie jest no name tylko firmowy)...albo np. ja miałem przypadek, że dźwięk z kablówki przebijał się na kanał AV (cichutko było słychać program z kablówki przy ustawionym kanale AV) ...i okazało sie, że mój mały synek chciał zabrać sobie tuner i lekko wysunęła sie wtyczka euro z tunera. Po dociśnięciu wtyczki pierdzenia niet.
Kabelki oczywiście firmowe.Sprawdziłem już wszystko.Chciałem już nawet wymienić czasze na większą i kabel doprowadzający bo tak mi poradzili w cyfrze ale to chyba bez sensu skoro na starym dekoderze philipsa obraz jest żyleta Trochę mnie to wszystko już wkurza i coraz poważniej myśle o zmianie platformy chyba że wymiana dekodera przedłużyła mi umowe
 

tom226

New member
Dzwonilem dzis na info dzial techniczny i dostalem informacje ,ze szykuja kolejna aktualizacje na polowe marca ktora podobno ma poprawic obraz na wyjsciu RGB,ale nie wiem czy nie chcieli mnie poprostu zbyc
 

conradus8491

New member
Zaspakajam ciekawość rafix01.

rafix01 napisał:
Jeszcze jedno mi się przypomniało, czy w sofcie 54 są nadal kanały HD z Astry tzn. kanały 844 do 849 (tak jest na sofcie 53).

MARAS, co do przeostrzenia obrazu rozumiem, że wyregulowałeś po nowym sofcie parametry TV (zawsze to coś może pomóc)...a może akurat coś złego się dzieje z Twoim euro-euro (chyba nie jest no name tylko firmowy)...albo np. ja miałem przypadek, że dźwięk z kablówki przebijał się na kanał AV (cichutko było słychać program z kablówki przy ustawionym kanale AV) ...i okazało sie, że mój mały synek chciał zabrać sobie tuner i lekko wysunęła sie wtyczka euro z tunera. Po dociśnięciu wtyczki pierdzenia niet.

Odpowiadam "rafix01" po wgraniu nowego softu/54/ wogóle brak kanałów z Astry a szkoda bo można było porównać do tego co daje cyfra+. Pewnie dlatego ,żeby nie było porównania! Telegazety nadal brak, obraz nadal pozostaje bardzo średni,trochę lepsza emisja filmów w cnale+ 16/9.Oglądałem koszykówkę transmisję z meczu Prokomu Trefl Sopot z grecką drużyną i byłem zadowolony z jakości to już było z nowym softem54 .Szkoda że ten obraz taki wąski i nic z nim nie można zrobić.
Podobno ma być nowy soft w połowie marca.... zobaczymy? Pozdrawiam
conradus 8491.:) :)

Sony brwia klv-S32A10E,panasonic dvd-s52 hdmi,philips dsr 6201-91.
 

Starling

New member
U mnie po aktualizacji softu obraz na niektórych kanałach jest "szarpany", najlepiej widać to na TVN24, na pasku z wiadomościami, który przesuwa się na dole ekranu, przesuwanie nie jest płynne, tylko odbywa się "skokami". To samo jest też na Eurosporcie, Eurosporcie 2. Niezależnie od żródła, to samo jest po HDMI i po euro. Próbowałem różnych ustawień dekodera i nic. Wcześniej tego nie miałem. Telewizor mam Samsunga LE32N71B. Czy ktoś też coś takiego zauważył ?
 

tom226

New member
Starling napisał:
U mnie po aktualizacji softu obraz na niektórych kanałach jest "szarpany", najlepiej widać to na TVN24, na pasku z wiadomościami, który przesuwa się na dole ekranu, przesuwanie nie jest płynne, tylko odbywa się "skokami". To samo jest też na Eurosporcie, Eurosporcie 2. Niezależnie od żródła, to samo jest po HDMI i po euro. Próbowałem różnych ustawień dekodera i nic. Wcześniej tego nie miałem. Telewizor mam Samsunga LE32N71B. Czy ktoś też coś takiego zauważył ?
Dokladnie mam to samo oczy bola jak cholera,ale jak pisalem wyzej podobno ma byc kolejna aktualizacja w polowie marca i maja to poprawic.Telewizor mam SAMSUNG LE40R71B
 

kp@

New member
dwa kable równoczesnie scart i HDMI

Starling napisał:
U mnie po aktualizacji softu obraz na niektórych kanałach jest "szarpany", najlepiej widać to na TVN24, na pasku z wiadomościami, który przesuwa się na dole ekranu, przesuwanie nie jest płynne, tylko odbywa się "skokami". To samo jest też na Eurosporcie, Eurosporcie 2. Niezależnie od żródła, to samo jest po HDMI i po euro. Próbowałem różnych ustawień dekodera i nic. Wcześniej tego nie miałem. Telewizor mam Samsunga LE32N71B. Czy ktoś też coś takiego zauważył ?
Postanowiłem wrócic na pracy na dwa kable równoczesnie właczone tzn scart/scart i hdmi/hdmi.Program HD ogladam na HDMI, programy SD ogladam na złaczu1 na kablu scart.Przełaczam przy pomocy wyboru zródła. Na scart jest obraz bardziej nasycony i jest telegazeta na TVP. Telegazete wybieram pilotem z TV.Wyglada ze to jest aktualnie najlepszy układ przy sofcie 54. Pracuje na LE32N71B i Philips HD.:)
 

rafix01

Member
Bez reklam
Ciekawe conradus8491, własnie oglądam na PRO 7 HD Spiderman-a i pozostałe kanały HD na Astrze też mam (844-849) - soft już 54.

Napisy na dole w TVN24, Eurosporcie 2 faktycznie Starling idą lekko schodkami, ale gdybym o tym tu nie przeczytał pewnie nie zwróciłbym na to uwagi...a teraz mnie denerwuje :eek:

Rzeczywiście kp@ TG jest na na TVP 1, 2, 3 dalej nie stwierdzono.
 

robo55

New member
Powiem szczerze, że dotychczas skrzynka cyfry do odbioru HD pozostawiała wiele dożyczenia (to najdelikatniejsze określenie). Jednak po wymianie softu na 54 to już przesadzili. To, że obraz był wyblakły przyzwyczaiłem się, ale oprócz tego, że nasycenie znowu spadło to do tego doszło szarpanie obrazu.....- i to takie widoczne.......Myślę, że to już naprawdę powolutku jest skandal, gdyż zamiast być co raz lepiej jest co raz gorzej. Doszło do tego, że zastanawiam się nad tunerem topfielda i tylko camem cyfry...tylko nie wiem jak to teraz zrobić (znowu problemy z umowami itp.).
 

maszek

New member
Bez reklam
Cartoon Network rozdzielony z TCM

Jak to wygląda na Philipsie klik?
Cyfra podstawia na swój tuner trzy kanały: Cartoon+ TCM, Cartoon i Turner Classic Movies?
Wczoraj po 20-tej nie było sygnału na tych kanałach - a także na Disney Ch.
 

radko

New member
Mam do porownania obraz z phila 6010 na euro i Phila HD 6201 oczywiscie na HDMI . Chodzi to na sharingu ;) na telewizorze 40M61.
Powiem jednym slowem PHIL HD to wielkie NIEPOROZUMIENIE..... Obraz z tunera 99 rok sw.pamieci WIZJI TV jest nieporownywalnie lepszy od "swietnego" phila CYFRY . Szczegolnie widac jak wlacze PIP na tym samym kanale. Z 6010 czarne pasy sa naprawdze czarne. z hd te pasy sa prawie siwe... Dobrze ze mam 6010...........
 

bocian65

New member
Philips HD 6201

Witam.

Mam pytanko , czy można inaczej zaprogramować w Philipsie HD 6201 - programy, a nie tak jak proponuje C+.

Wiem,że można zmienić w ustawieniach anteny pid np.z 227 na 127 ,czy to jest wszystko?

Pozdrawiam.
 

kp@

New member
bocian65 napisał:
Witam.

Mam pytanko , czy można inaczej zaprogramować w Philipsie HD 6201 - programy, a nie tak jak proponuje C+.

Wiem,że można zmienić w ustawieniach anteny pid np.z 227 na 127 ,czy to jest wszystko?

Pozdrawiam.
Było juz o tym jakis czas temu wtedy zamiast C+sport HD bedziesz miał C+sport i bedziesz mógł rozciagac obraz 4/3 SD:)
 
Do góry