Dekoder HD dla Cyfry +

Co zrobisz aby oglądać programy HD Cyfry Plus?


  • Total voters
    0

maszek

New member
Bez reklam
Lech napisał:
Lista indywidualna / ulubiona/ pozostała bez zmian.
1. Po zgraniu nowo wyszukanej listy na PC za pomocą Formula HDCI nazwy kanałów są zachowane? Tzn. Formula wyświetla pełną nazwę danego kanału?
2. Po załadowaniu nowego softu i po załadowaniu starszego settingu nazwy również pozostają zachowane?
;)
 

VonKris

New member
HUMAX nie widzi "INFO" ani nie wyswietla "napisow ekranowych"?

Wlasnie kupilem Humaxa z oryginalnie wgranym softem w wersji 1.8 i na wiekszosci kanalow nie ma dostepu do "info" o aktualnie nadawanym programie, na wiekszosci kanalow jest tez problem z polskimi czcionkami w EPG. Ale najwieksze rozczarowanie to niewyswietlajace sie napisy ekranowe na zadnym z kodowanych kanalow. Ustawialem dzwiek na wersje oryginalna bo chcialem miec "dolby digital" ale po wlaczeniu "napisow ekranowych" wogole sie one nie wyswietlaja. Czy Humax tak ma od zawsze, czy to wina nowego softu czy moze mam pechowy egzemplarz? Iczy makabryczna pikseloza i schodkowanie obrazu po HDMI i Component to tez "normalne" u Humaxa? Mialem Philipsa od Cyfry i wymienilem go na modul, bo Philips rzeczywiscie jest niedopracowany ale zaczynam zalowac. Philips mial o niebo lepszy obraz po HDMI i Component. Jest jakas mozliwosc poprawy jakosci sygnalu wysylanego z Humaxa czy musze go odeslac do sklepu?
 

VonKris

New member
HUMAX nie widzi "INFO" ani nie wyswietla "napisow ekranowych"?

Wlasnie kupilem Humaxa z oryginalnie wgranym softem w wersji 1.8 i na wiekszosci kanalow nie ma dostepu do "info" o aktualnie nadawanym programie, na wiekszosci kanalow jest tez problem z polskimi czcionkami w EPG. Ale najwieksze rozczarowanie to niewyswietlajace sie napisy ekranowe na zadnym z kodowanych kanalow. Ustawialem dzwiek na wersje oryginalna bo chcialem miec "dolby digital" ale po wlaczeniu "napisow ekranowych" wogole sie one nie wyswietlaja. Czy Humax tak ma od zawsze, czy to wina nowego softu czy moze mam pechowy egzemplarz? Iczy makabryczna pikseloza i schodkowanie obrazu po HDMI i Component to tez "normalne" u Humaxa? Mialem Philipsa od Cyfry i wymienilem go na modul, bo Philips rzeczywiscie jest niedopracowany ale zaczynam zalowac. Philips mial o niebo lepszy obraz po HDMI i Component. Jest jakas mozliwosc poprawy jakosci sygnalu wysylanego z Humaxa czy musze go odeslac do sklepu?
 

Czankra

New member
yanky napisał:
Przetestowałem już wszystkie nowe firmware tz. na Polskę i reszte Europy.
Na C+ wróciły mi polskie literki na firmware dla Polski. Na drugim firmware (Europe) nie ma polskich literek na C+.

Mam już 2 dni nowe oprogramowanie i na kanałach HD ani razu (odpukać) nie było najmniejszego śladu "haczenia" obrazu. Poprzednio czasami się przytrafiało. Ogólnie obraz stał się jeszcze lepszy, niz był (ale to może autosugestia).;)

Yanky, a jak z szybkością najnowszego firmware'u? Bo ja jakoś po upgradzie przyspieszenia nie zauważyłem. Na dodatek gdzieś znikły PRO7 HD i SAT1 HD :( :(

Przynajmniej jest stabilny...
 

yanky

New member
Czankra napisał:
Yanky, a jak z szybkością najnowszego firmware'u? Bo ja jakoś po upgradzie przyspieszenia nie zauważyłem. Na dodatek gdzieś znikły PRO7 HD i SAT1 HD :( :(

Przynajmniej jest stabilny...

Witam, po upgradzie powróciły mi polskie literki na C+, ale od >= tygodnia znowu ich nie ma:( tzn. na Polsacie i TVNach są, a C+ zmieniło sposób ich kodowania??? Firmware najnowszy w porównaniu z grudniowym jest lepszy, ponieważ na programach HD programy się już nie zacinają i przełączanie kanałów działa chyba szybciej. Jakość obrazu też wygląda lepiej, ale na potwierdenie tej tezy nie mam "aparatury badawczej" dlatego oceniam to na oko, a na oko wygląda lepiej.
Programy PRO7HD i SATHD są na swoim miejscu, po zmianie firmware u mnie listy kanałów nie znieniły się.
 

Czankra

New member
yanky napisał:
Witam, po upgradzie powróciły mi polskie literki na C+, ale od >= tygodnia znowu ich nie ma:( tzn. na Polsacie i TVNach są, a C+ zmieniło sposób ich kodowania??? Firmware najnowszy w porównaniu z grudniowym jest lepszy, ponieważ na programach HD programy się już nie zacinają i przełączanie kanałów działa chyba szybciej. Jakość obrazu też wygląda lepiej, ale na potwierdenie tej tezy nie mam "aparatury badawczej" dlatego oceniam to na oko, a na oko wygląda lepiej.
Programy PRO7HD i SATHD są na swoim miejscu, po zmianie firmware u mnie listy kanałów nie znieniły się.
Ja miałem podobnie ale na fabrycznym sofcie - jakiś czas temu pojawila sie sieczka z polskimi literkami i to na wszystkich kanałach. Za to po upgradzie (wczoraj) wróciło wszystko do normy.I masz rację - jakość obrazu też jakby się na oko poprawiła...:cool: Ale poprawy prędkości przełączania kanałów na oko dalej nie stwierdzam...;) zobaczymy co przyniesie następna wersja - są już może jakieś zapowiedzi ?
 

yanky

New member
Nie wiem czy szybko doczekamy się czegoś mocno nowego, skoro wszystko chodzi w miarę........dobrze. Polska jest chyba dla Korei rynkiem niszowym. Więcej TF7700HSCI jest np. w Niemczech co widać po aktywności "ich" uzytkowników na niemieckim forum Topfielda. Jak cos sie dzieje to tu wiadomo już po 1/2 godziny.
 

Lech

New member
Bez reklam
VonKris napisał:
Wlasnie kupilem Humaxa z oryginalnie wgranym softem w wersji 1.8 . Jest jakas mozliwosc poprawy jakosci sygnalu wysylanego z Humaxa czy musze go odeslac do sklepu?

Humax to tzw."wolny" dekoder i ustawienia musisz kontrolować sam. W philipsie robi to za ciebie C+. Pozatym poczytaj trochę o tym dekoderze na forum. Podaję Ci kilka wskazówek:
1. EPG wlączasz naciskając przycisk 'i' i wtedy pojawia się podstawowa informacja o programie. Ponowne naciśnięcie 'i' wyświetla rozszerzony opis. Jeżeli po drugim naciśnięciu 'i' EPG znika to znaczy że nadawca nie przesyła tej rozszerzonej informacji. EPG w C+ na tym dekoderze nie obsługuje polskich znaków.
2. Przycisk 'EPG' wyświetla czasy nadawania i krótkie opisy - jeżeli nadawca przekazuje z sygnałem taką treść - patrz j/w.
3. Przycisk 'OPT+' służy do ustawiania języka i napisów i częściowo dźwięku. Opcje jakie tutaj występują do wyboru są uzależnione od nadawcy programu. I tak jeżeli chodzi o dźwięk to pojawienie się literek 'LP' mówi że dźwiek jest stereo w analogu, a literki 'DD' to dźwięk cyfrowy, który może być "dwu" lub "wielokanałowy"- zależy to również od nadawcy a nie od dekodera. Napisy mogą być dostępne z pozycji 'OPT+' jeżeli taki sygnał wysyła nadawca. Jeżeli nie wysyła to włączamy je z poziomu telegazety np. w C+ są to strony "777","778" itp.
4. Jakość wizji - zależy głównie od nadawcy i przekonasz się o tym najlepiej włączając kanały HD z Astry.
 

maszek

New member
Bez reklam
Lech napisał:
To forum jest tak samo wolne jak Ten kraj i dlatego doświdczenia i uwagi jego użytkowników są cenne. Więcej pozytywnych wskazówek jest w poście kolegi "szczurek" niż w autorytatywnym i zgoła napastliwym poście kolegi "maszek", więc prosił bym o więcej spokoju.
Też mam Humaxa, moduł HD C+ i wypasiony legalny pakiet. I co z tego? Takich ludzi w Polsce są tysiące! Pozdrawiam wszystkich eksperymentatorów;)
Widzę kolego @Lech, że cierpisz chyba na alergię z mojego powodu;).
W dodatku wybiórczo przytaczasz moje argumenty. Mam gorąca prośbę do Ciebie - przeczytaj uważnie to, co napisałem w postach 1029 i 1038 oraz to, co napisał @szczurek w poście 1035.
Cytat:
Napisał maszek
Nie rozumiem, dlaczego mam wgrywać setting z kanałami ze strony humaxa? To wolny kraj.
To proste, jaki sens ma wgrywanie settingu, skoro za chwilę wykonamy operację wyszukiwania kanałów? Poza tym preferuję inne rozwiązanie. Jeśli brakuje mi jakiegoś nowego kanału (ostatnio rozdzielenie TCM i Cartoon) lub nadawca zmienił transponder, to kasuję całą listę w tunerze i wyszukuję kanały od nowa. Następnie zgrywam listę Formulą na peceta i poddaję edycji. Nie używam listy ulubionej, ponieważ na liście głównej pozostawiam tylko te kanały, za które płacę oraz free, które lubię oglądać. Dlatego napisałem że to wolny kraj.;)
I teraz dochodzę do meritum. Po wgraniu na peceta listy kanałów, wyszukanych przez tuner z nowym softem niestety ich nazwy nie są pełne (brakuje dokładnie dwóch pierwszych liter w nazwie danego programu).
Pomyślałem, zostawię nowy soft i wgram stary setting i zobacze co się stanie? I co? Znów straciłem poprawne nazwy kanałów na rzecz 9nieznany). Wgrałem więc soft 07 bo przełączanie kanałów jest na nim szybsze od 08beta+ i nazwy kanałów pokazały sie prawidłowe. Z tego powodu napisałem:
I dlatego twierdzę że soft nie jest dopracowany.
Pomimo szybkiego przełączania kanałów (zwłaszcza tych promo HD z Astry), prawidłowego wyświetlania polskich czcionek i poprawnej obsługi HDMI coś z tym softem jest nie tak? Ale oczywiście jest to moje zdanie i każdy ma prawo mieć odmienne tak jak np kolega @szczurek:)
Mam legalny moduł C+HD i legalną kartę C+
Ta informacja była odpowiedzią na to, co napisał @szczurek "W nawiązaniu do mojego posta z dnia wczorajszego moje stwierdzenia wynikają z tego, że posługuję się modułem dostępu Aston v.2.17 + legalna karta Cyfry + a moduł jest w górnym gnieżdzie". Również testowałem soft z modułem w górnej kieszeni, z legalnym modułem C+HD i legalna kartą C+ by nie było watpliwości. Tak więc nie napisałem tego by chwalić się jak Ty kolego @Lech, że "Też mam Humaxa, moduł HD C+ i wypasiony legalny pakiet. I co z tego? Takich ludzi w Polsce są tysiące!"
Na temat Twojej oceny moich postów jako autorytarnych i zgoła napastliwych nie będę się wypowiadał.

pozdrawiam, mam nadzieję bez urazy @Lech;)
 

Lech

New member
Bez reklam
maszek napisał:
pozdrawiam, mam nadzieję bez urazy @Lech;)

Ja również pozdrawiam :). U mnie są pełne nazwy kanałów po przeskanowaniu ręcznym z zaznaczeniem "szukaj pakietami". Pozostały jednak na liście ulubionych niektóre kanały z nazwą 9Nieznany. Te kanały usunełem ręcznie z poziomu odbiornika a w ich miejsce dodałem te z listy wyszukanej przez dekoder. I jest ok. Dotyczy to szczególnie kanałów z Astry. Można więc przypuszczać, że "gotowa lista" krążąca po internecie ma nieprecyzyjnie podane parametry. Na liście kanałów C+ nie było żadnego problemu.
 
Ostatnia edycja:

rafix01

Member
Bez reklam
MARAS napisał:
Czy ktoś odbiera na dekoderze philipsaHD kanały z astry hd bo mi zniknęły
wczoraj były (bez 845)...dzisiaj ???...wieczorem zobaczę i lepiej żeby były bo synek się zdenerwuj, że nie ma tak ładnych zwierzątek i reklam filmów :) :p
 

maszek

New member
Bez reklam
Lech napisał:
U mnie są pełne nazwy kanałów po przeskanowaniu ręcznym z zaznaczeniem "szukaj pakietami". Pozostały jednak na liście ulubionych niektóre kanały z nazwą 9Nieznany. Te kanały usunełem ręcznie z poziomu odbiornika a w ich miejsce dodałem te z listy wyszukanej przez dekoder. I jest ok. Dotyczy to szczególnie kanałów z Astry. Można więc przypuszczać, że "gotowa lista" krążąca po internecie ma nieprecyzyjnie podane parametry. Na liście kanałów C+ nie było żadnego problemu.
Cześć @Lech, sprawdziłem w formula NH 1.01 edycję listy kanałów wyszukanych na humku z nowym softem i wygląda to następująco:
1. w tunerze nazwy są wyświetlane prawidłowo
2. w formule niestety brakuje kilku pierwszych znaków w nazwie danego kanału np. 4fun.tv pokazuje jako un.tv, PLANETE jako ANETE, HBO jako O itd. (dobrze że zachowałem poprzedni full setting to doszedłem who is who);)
3. dodałem brakujące znaki w nazwach kanałów, zapisałem save, wgrałem do humka i zamiast np. TVN zobaczyłem w na ekranie telewizora TV TVN, zamiast Polonia 1 Po Polonia 1 czyli prawidłowe nazwy + nadpisane przeze mnie znaki:D Przy softach 07i 08 beta+ nie było takich problemów.
Poza tym soft działa poprawnie.
pozdrawiam
 

dany

New member
Mam propozycję do admina/moderatora, zeby rozdzielić ten temat na PhilipsHD i inne (Humax/Topfield). Bo teraz dyskusja toczy się głównie o softach a np. posiadaczy Philipsów mało interesuje wersja 07 do Humka.

A tak na marginesie, czy koniec marca to aktualny termin nowego softu do Philips-a ?
 

rafix01

Member
Bez reklam
dany napisał:
Mam propozycję do admina/moderatora, zeby rozdzielić ten temat na PhilipsHD i inne (Humax/Topfield). Bo teraz dyskusja toczy się głównie o softach a np. posiadaczy Philipsów mało interesuje wersja 07 do Humka.

A tak na marginesie, czy koniec marca to aktualny termin nowego softu do Philips-a ?
Jestem jak najbardziej za takim podziałem...wiele to ułatwi poszukiwaczom konkretnej informacji :)
 

rudolf

Member
Trochę z innej beczki ale nie wiem gdzie zamieścić to pytanie.
Czy ktoś wie gdzie mogę kupić moduł HD do Cyfry. Po moich poszukiwaniach odnoszę wrażenie że ich nie ma w całej Polsce.
 
Do góry