Decyzja Samsunga o HbbTV

jacek375

New member
Wchodzisz w SMART HUB, następnie i SAMSUNG APPS następnie CO NOWEGO i nie masz tam nic o londynie2012?
Soft też mam najnowszy:krol:
 

jakis

New member
Na PS60E550 wczoraj zainstalowałem ale było brak usługi. Jak u większości wyświetlał moment pasek i logo,ale nie reagował na czerwony przycisk. Od dziś ruszyło i można poczytać krótkie newsy. Jak dla mnie żadna rewelacja,ale zawsze dodatkowa funkcjonalność. Może jak rozbudują serwis będzie bardziej przydatne.
 

aphexmar

Banned
Kurcze czy Wy nie czytacie co jest pisane wcześniej. To jest widget o igrzyskach a nie serwis HbbTV! Serwis HbbTV wyświetla "ZOBACZ SERWIS LONDYN 2012" na tle dużego logo igrzysk. Tu macie jak to wygląda hbbtv | Wszystko co chcesz i musisz wiedzieć o HbbTV – (Hybrid Broadcast Broadband TV)

Widzę, że czytanie ze zrozumieniem albo poświecenie czasu, żeby poszperać w aplikacjach to za dużo :)

..aby uściślić i zamknąć ten temat sytuacja wygląda następująco:

1.) Tak, tvp wypuściło serwis związany z igrzyskami, znajduje się w zakładce sport w aplikacjach
2.) Dodatkowo jest integrator z systemem aplikacji tvp, który po zainstalowaniu na kanałach tvp daj możliwość przejścia bezpośrednio do aplikacji z pominięciem ekranu startowego smart tv (wyświetla się belka informacyjna) i znajduje się też w zakładce sport
3.) W zakładce informacja znajduje sie aktywator hbb tv, który odblokowuje tę usługę i pojawia się w menu system opcja "Kanał z danymi"

Mam nadzieję, że teraz już jest wszystko jasne dla wszystkich :)

Co do aplikacji IO tvp dla Hbb tv ktoś nie zrobił odpowiednich testów, bądź samsung na szybko wypuścił aktywator Hbb tv, bo brak większości opcji, które miały się tam znajdować i dodatkowo sama aplikacja się "rozjeżdża". Wygląd aplikacji mozna zobaczyć na stronie serwisu dedykowanego hbb tv w Polsce.

źródło zdjęc - http://hbbtv.pl/

hbbtv.pl-TVP-Olimpiada-Londyn-2012-TVP-HbbTV-menu-aplikacji-01.jpg


hbbtv.pl-TVP-Olimpiada-Londyn-2012-TVP-HbbTV-klasyfikacja-medalowa-01.jpg


hbbtv.pl-TVP-Olimpiada-Londyn-2012-TVP-HbbTV-program-transmisji-01.jpg
 
Ostatnia edycja:

zarluk

Member
Serwis HBBTV nie posiada pełnej funkcjonalności dlatego wszystkie zakładki nie są dostępne. Dziś pojawiła się nowa z programem transmisji,a pozostałe pewnie pojawią się na dniach. A zdjęcia na hbbtv.pl są z materiałów promocyjnych / prasowych gdzie pokazano jak docelowo będzie wyglądać w pełni funkcjonalna aplikacja,
 

Primer

New member
Widzę, że czytanie ze zrozumieniem albo poświecenie czasu, żeby poszperać w aplikacjach to za dużo :)

..aby uściślić i zamknąć ten temat sytuacja wygląda następująco:

1.) Tak, tvp wypuściło serwis związany z igrzyskami, znajduje się w zakładce sport w aplikacjach
2.) Dodatkowo jest integrator z systemem aplikacji tvp, który po zainstalowaniu na kanałach tvp daj możliwość przejścia bezpośrednio do aplikacji z pominięciem ekranu startowego smart tv (wyświetla się belka informacyjna) i znajduje się też w zakładce sport
3.) W zakładce informacja znajduje sie aktywator hbb tv, który odblokowuje tę usługę i pojawia się w menu system opcja "Kanał z danymi"

Mam nadzieję, że teraz już jest wszystko jasne dla wszystkich :)

Co do aplikacji IO tvp dla Hbb tv ktoś nie zrobił odpowiednich testów, bądź samsung na szybko wypuścił aktywator Hbb tv, bo brak większości opcji, które miały się tam znajdować i dodatkowo sama aplikacja się "rozjeżdża". Wygląd aplikacji mozna zobaczyć na stronie serwisu dedykowanego hbb tv w Polsce.

źródło zdjęc - hbbtv | Wszystko co chcesz i musisz wiedzieć o HbbTV – (Hybrid Broadcast Broadband TV)

hbbtv.pl-TVP-Olimpiada-Londyn-2012-TVP-HbbTV-menu-aplikacji-01.jpg


hbbtv.pl-TVP-Olimpiada-Londyn-2012-TVP-HbbTV-klasyfikacja-medalowa-01.jpg


hbbtv.pl-TVP-Olimpiada-Londyn-2012-TVP-HbbTV-program-transmisji-01.jpg
Wszystko ok ale mam pewien problem.Zainstalowałem aplikację samsunga, włączyłem wszystko co trzeba w menu system w tv i nie mam pojęcia jak teraz uruchomić tę usługę?
 

art-e

New member
U mnie tak samo.

Zainstalowałem Hbbtv, włączyłem w menu "kanały z danymi" i ..... nic się nie pojawia.

Odbieram z dekodera n-ki.


Czy trzeba jeszcze instalować osobno tą aplikację IO2012 ?
 
Ostatnia edycja:

zarluk

Member
Z Vectry też nie da rady :-(

Dekoder Vectry nie da rady. Pozostaje instalacja anteny naziemnej. Można by spróbować inaczej jeśli telewizor ma głowicę DVB-C czyli kablową podpiać antene zamiast do dekodera bezpośrednio pod TV i w nim wyszukać kanały i wówczas może serwis HBBTV zadziałać.
 

JacekSzulc

Klub HDTV.com.pl
vip
Dekoder Vectry nie da rady. Pozostaje instalacja anteny naziemnej. Można by spróbować inaczej jeśli telewizor ma głowicę DVB-C czyli kablową podpiać antene zamiast do dekodera bezpośrednio pod TV i w nim wyszukać kanały i wówczas może serwis HBBTV zadziałać.
Już sprawdzałem. Dla wszystkich kanałów z Vectry pojawia się oczywiście komunikat, że kanał kodowany.
Lipa z tą Vectrą.
 

AndyN

New member
Ostatnia edycja:

zarluk

Member
Teraz sprawdzałem i działa już całość. Są zakładki: INFORMACJE, PROGRAM, ZAWODNICY, KLASYFIKACJA MEDALOWA. TV SAMSUNG ES
 

BlockBuster

New member
No to dalej trzeba upominać się u samsunga. Mnie już 2x odpisywali, że wszystko w fazie testów. Aplikacja Londyn na moim d5500 w ogóle nie reaguje na czerwony przycisk.
 

Zbylq

Member
Do osób u których HbbTv działa. Czy nadal macie tak że po pojawieniu się ikony HbbTv przestają działać przyciski numeryczne w pilocie? W moim UE40ES5500 tak jest i mało tego, nie działa kilka innych przycisków, np. nagrywania. Po przełączeniu na np TVP1 HD, zanim wyświetli się ikona, mogę jeszcze zapis włączyć, potem już nie.
I jeszcze pytanie o ikonkę Iplex, u mnie cały czas jej brak mimo że jest nazwa i program działa. Kilka razy usuwałem i instalowałem, bez zmian.
Mam tam u góry 4 programy "jedynie słuszne wg Samsunga": Ipla, VOD TVP, Iplex, Tuba fm i jedno wolne miejsce, co tam macie? (szkoda że nie mogę sam decydować o tym co tam wstawić)
 

jakis

New member
Identycznie jest u mnie na PS60e550, a więc kolego bez obaw, widocznie samsungi tak mają. Zarówno numeryczne po wgraniu Hbb, jak też ikonki w smarthubie (brak ikonk iplex tylko podpis).
Zapewne w kolejnej aktualizacji poprawią, tak jak działanie pilota oraz przyspieszenie przeglądania folderów dysku(zdecydowana poprawa po ostatniej aktualizacji)
 
Ostatnia edycja:
Do góry