Decyzja Samsunga o HbbTV

kocur80

New member
Czy to że w niemczech ten sam produkt ma większe możliwości aniżeli w Polsce to nie jest wbrew prawu Unii Europejskiej odnośnie dyskryminacji? Ciekaw jestem opinii jakiegoś eksperta prawa. Gdyby klienci jakoś zorganizowali się i nagłośnili sprawę myślę że samsung nie pozwoliłby sobie na czarny "PR"
 

farba

New member
Chociaż jak czytam tematy typu jaką mam matrycę a, b, czy jakąś inną, kto jest jej producentem i która lepsza, która gorsza co za tym idzie którą wybrać to nie wiem czy mnie coś zdziwi.. Przecież tv danej serii nie jest tańszy czy droższy w zależności od tego jaką matrycę posiada, idę do sklepu i chcę taką czy inną serię bo wiem czego się po niej spodziewać, no cóż w tym wypadku jest inaczej.. Ręce opadają.
Wcale nie wiesz, bo matryce Samsunga również bywają lepsze i gorsze.

witam
takie małe info jestem już po pierwszej poważnej naprawie gwarancyjnej telewizor zakupiłem ponad rok temu i w maju tego roku padła matryca pojawił się pionowy pasek na całej wysokości ekranu diagnoza matryca do wymiany.I teraz najważniejsze z tyłu telewizora miałem made in slovakia nie przeszkadzało mi to do tej pory bo te pewne mankamenty jak clouding i nierównomierne podświetlone w narożach matrycy widoczne na czarnym tle nie przeszkadzało mi,dostałem nową matryce ale już oryginalną samsunga made in korea i niema co porównywać zero clodingu matryca równo podświetlona brak wymienionych mankamentów jakie występowały na matrycy słowackiej i najważniejsze lepszy kontrast i barwy kolorów przy takim samym ustawieniu telewizora bo mam ustawienia zapisane na papierze:) potwierdzili to wszyscy domownicy,także daje dużo do myslenia produkt koreanski a produkt słowacki mimo tej samej firmy SAMSUNG.(cena samej matrycy to 4tys zł:) http://www.hdtv.com.pl/forum/791105-post1380.html

O różnych klasach matryc pisałem już wcześniej, a info o nich miałem z jednego z dużych sklepów w stolicy, gdzie sprzedawca powiedział mi że do Polski trafiają co najwyżej matryce trzeciej kategorii. http://www.hdtv.com.pl/forum/791426-post1393.html
 

marcco124

New member
Czy działa wam poprawnie HbbTV ? pytam bo w moim tv ciągle pokazuje się info o Olimpiadzie,dodam że aplikację mam odinstalowaną.Jaka może być przyczyna.
 
Czy działa wam poprawnie HbbTV ? pytam bo w moim tv ciągle pokazuje się info o Olimpiadzie,dodam że aplikację mam odinstalowaną.Jaka może być przyczyna.
Skoro Ci pokazuje to znaczy że nie masz odinstalowanej tej aplikacji.
Wchodzisz w Samsung Apps i dalej w Moje konto i tam masz liste zainstalowanych aplikacji i tam usuń.
 

marcco124

New member
Skoro Ci pokazuje to znaczy że nie masz odinstalowanej tej aplikacji.
Wchodzisz w Samsung Apps i dalej w Moje konto i tam masz liste zainstalowanych aplikacji i tam usuń.

Dzięki pomogło,ale mam jeszcze jedno pytanie,na serwisie pogodowym mam brak wyswietlania info o pogodzie a na informacji wszystko jest ok.O co tu chodzi.
 

marcco124

New member
Jaka może być przyczyna nieprawidłowego działania HbbTV,to znacz pojawiają się kolory przycisków z podpisem na ekranie.Wciskam dany kolor i nic się nie pojawia,proszę o radę.
 
Na moim d6750 HBBTV działa na TVP1, TVP HD i prawie na wszytskich niemieckich stacjach (oprócz KINOWELT TV). Nie działa na TVP2 i na ESKA TV. Na ESKA niby pojawia się ikonka HBBTV ale nic nięcej nie moge zrobić. Ciekawe czemu tak jest.
 

blusky

New member
dziwi mnie sposób nadawania hbbtv w polsce. chodzi o wersję samsunga d.... na niemieckich stronach wszystko ładnie chodzi a w polsce nie działa lub działa z błędami?! przecież hbbtv jest organizacją międzynarodową i powinien być ten sam system. jednak coś w polsce znowu "ulepszyli" ...
 

cacumen

Member
Bez reklam
Na moim d6750 HBBTV działa na TVP1, TVP HD i prawie na wszytskich niemieckich stacjach (oprócz KINOWELT TV). Nie działa na TVP2 i na ESKA TV. Na ESKA niby pojawia się ikonka HBBTV ale nic nięcej nie moge zrobić. Ciekawe czemu tak jest.


W jaki sposób nastąpiło uaktywnienie tej funkcji , bo u mnie ...KOMPLETNIE BRAK :(
a też seria D 70000
:?: :?
 
Pobierz i zainstaluj ruSamsungTVComunicator
Uruchom telewizor w trybie normalnym,
W telewizorze aktywuj opcje zdalnego sterowania (MENU --> SYSTEM --> AKTYWACJA ZDALNEGO STEROWANIA)
Uruchom program ruSamsungTVComunicator (powinien automatycznie wykryć telewizor
potwierdź zdalne sterowanie (po pojawieniu się okna na ekranie naciskamy ENTER na pilocie)
Wyłącz program ruSamsungTVComunicator i wyłącz telewizor
Włącz telewizor w trybie serwisowym (naciskając kolejno: INFO MENU MUTE POWER) i Zaczekaj kilka chwil na uruchomienie telewizora i pojawienie się menu.
>ruSamsungTVComunicator naciśnij Factory (zniknie menu serwisowe).
ruSamsungTVComunicator naciśnij 3speed (pojawi się menu serwisowe z ukrytymi opcjami).
Wchodzimy w Options i w Local Set, tam zmieniamy EU na EU_GER. Wyłączamy telewizor. Po ponownym włączeniu w Menu - System dochodzi nam zakładka Kanał z danymi i to Włączamy. Teraz na kanałach nadających HbbTV będzie można uruchomić ten serwis czerwonym przyciskiem A.
Podobno traci się gwarancję.
 

cacumen

Member
Bez reklam
.
Podobno traci się gwarancję.

Czy są inne skutki uboczne w normalnej eksploatacji związane z ewentualną potrzebą wgrania
ponownego muxów DVB-T bądź zmiany wgranych widgetów z polskiego rynku
i zmiany w ręcznie dogranych widgetach jak NetPlayer ??

A moze w eksploatacji wystąpią jeszcze inne zmiany wynikające z przestawienia na rynek niemiecki ??
Czy na każdym firmware przeprowadzi się bezproblemowo taką operację ??
 

smart

New member
Problem HBBTV Samsung D6750

Pobierz i zainstaluj ruSamsungTVComunicator
Uruchom telewizor w trybie normalnym,
W telewizorze aktywuj opcje zdalnego sterowania (MENU --> SYSTEM --> AKTYWACJA ZDALNEGO STEROWANIA)
Uruchom program ruSamsungTVComunicator (powinien automatycznie wykryć telewizor
potwierdź zdalne sterowanie (po pojawieniu się okna na ekranie naciskamy ENTER na pilocie)
Wyłącz program ruSamsungTVComunicator i wyłącz telewizor
Włącz telewizor w trybie serwisowym (naciskając kolejno: INFO MENU MUTE POWER) i Zaczekaj kilka chwil na uruchomienie telewizora i pojawienie się menu.
>ruSamsungTVComunicator naciśnij Factory (zniknie menu serwisowe).
ruSamsungTVComunicator naciśnij 3speed (pojawi się menu serwisowe z ukrytymi opcjami).
Wchodzimy w Options i w Local Set, tam zmieniamy EU na EU_GER. Wyłączamy telewizor. Po ponownym włączeniu w Menu - System dochodzi nam zakładka Kanał z danymi i to Włączamy. Teraz na kanałach nadających HbbTV będzie można uruchomić ten serwis czerwonym przyciskiem A.
Podobno traci się gwarancję.

Witam
Zrobiłem wszystko jak w instrukcji wyżej, a nawet więcej bo musiałem zrobić downgrade firmware, wszystko poszło ok, region zmieniony, kanał z danymi włączony, wyświetla sie czerwona "kropka" na programie informująca o tym ze hbbtv jest na tym programie, ale nie mam zainstalowanej aplikacjii hbbtv i skąd ją mam wziąć skoro nie wyświetla mi się w samsung apps??
TV to SAMSUNG D6750 firmware 1016.0

Może kolega alex-1967 pomoże?, w końcu to ten sam model tv.
Jakieś inne pomysły?
Pzdr
 

kuba78

New member
Jeśli się dobrze orientuję, to jeszcze nikt nie uruchomił poprawnie serwisu HbbTV, na tym modelu. Zawsze wychodziły jakieś problemy, zmiana regionu też nie jest dobrym sposobem, mogą być problemy z niektórymi aplikacjami internetowymi przeznaczonymi na nasz rynek.
Najlepiej czekać na ruch samsunga, z tego co wiem to jeszcze telewizja jest w fazie testowania HbbTV.
 
HBBTV na tym modelu działa i to bardzo dobrze ale tylko na niemieckich kanałach z satelity Astra. Nie wiem co polscy inżynierowie zrobili że ani na TVP ani na ESKA TV HBBTV nie chce działać na D6750. Jak masz możliwość to sprawdź działanie na kanale Sonnenklar.TV HD z Astry 12574H. Mistrzostwo świata.
 
Do góry