Data udostępnienia firmware dla modeli 255 i 355 przez koncern Harman/Kardon

Bzik

New member
A może problem leży w źródle sygnału, a nie w samym amplitunerze. Jak pojawia się info 3/2/.1 to znaczy, że amplituner wykrył źródło dźwięku i pokazuje ilość kanałów. Co dostarcza sygnał do amplitunera? @grand76 wcale nie są same problemy z HK bo usterki każdej firmie się zdarzają bo to jest sprzęt elektroniczny i wszystko ma prawo się zepsuć. A z Onkyo czy z Denonem czy też innymi producentami to nie ma problemów? hehe wystarczy poczytać forum i nie tylko HDTV. Ale przyznam, że o Marantz mało słychać jeżeli chodzi o usterki, choć nie sprzedaje się tego tak dużo jak innych marek więc pewnie też to ma znaczenie.
 

pako90

Member
Źródłem jest BluRay Samsung BD-5100.
Ok, w takim razie zobaczę jeszcze w jego ustawieniach.

Zmieniłem z nieprzetworzonego Bitstream na PCM i jest lepiej.
Chociaż przerwy jeszcze są, o wiele krótsze i do tego na wyświetlaczu nie pojawia sie poprzedni błąd.

Dostępne ustawienia dźwięku w BR:

a)Wyjście cyfrowe:
PCM +
Bitstream(nieprzetworzone)
Bitstream(Kodowanie DTS)
Bitstream(Kodoanie Dolby D)

b)Próbkowanie PCM
wł (jeśli ampli nie obsługuje sygnału 96KHz)
wył +

Ustawiłem to, co z + i wydaje się być ok. Nic nie przerywa, dźwięk się nie spoźnia.
 
Ostatnia edycja:

armi

New member
Bez reklam
Witam, od ponad tygodnia mam HK AVR255 i mam problem z ucinaniem dźwięku. Bardzo często, oglądając coś w DTS na zaledwie sekunde zanika dźwięk we wszystkich kolumnach.
Na wyświetlaczu pojawia się napis: 3/2/.1 i mruga ikonka suba. Nie mam go podłączonego w zestawie.
W ustawieniach jest na off.

Wykonałem aktualizację najnowszym firmware:
Software release June 10 Version 07-01-2010 / AFW V0.98.3.1

Oczywiście aktualizacja niby poprawnie się zainstalowała.
Myślałem, że to naprawi problem, ale kicha. Pomóżcie :(


próbowałeś zrobić od nowa autokalibrację ?
 

robert1v

New member
na szczęście zamiast popełnić jedną z nowości H-K doświadczenie i rozsądek spowodowały że w domu zagościł Denon 3805 i Yamaha DSA A2

;))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
 

pako90

Member
próbowałeś zrobić od nowa autokalibrację ?

Oczywiście że kalibrowałem od nowa. Moim zdaniem wina leży w mom odtwarzaczu BR. Przez pewien czas nie zacinało dźwieku, ale znów jest taki jakby dźwięk nie nadążał ,czasem na chwileczke urywa. Może to być wina kabla HDMI? Mam kable tanie no i raczej wysokiej jakości, to one nie są.
Jeśli nie powinienem pisać w tym temacie, to przepraszam, ale nie wiem, czy jest sens zaczynać nowy wątek.
Pozdrawia.
 

Bzik

New member
Sprawdzałeś czy ze wszystkimi płytami blu-ray tak jest? moim zdaniem to nie wina kabla, ale można spróbować z innym na pewno nie zaszkodzi. Spróbuj jeszcze zrobić aktualizację odtwarzacza.

@robert1v pewnie sam się zastanawiasz co miałeś na myśli pisząc "na szczęście zamiast popełnić jedną z nowości H-K"
 

MarekOTT

New member
Witam.

Posiadam H/K AVR 255.

Podczas słuchania muzyki z BluRay (panasonic BD75), co jakis czas zanika dźwięk na kilka a czasem kilkanascie sekund, po czym wszystko na jakiś czas wraca do normy. Odtwarzacz mam podłączony przez HDMI do Ampli i pozniej z Ampli do TV tez po HDMI. Kable sredniej pulki.

Dzwoniłem wczoraj do serwisu z Katowic no i powiedzieli zebym wgral nowy soft. Dzis to zrobię, jednak coś czuję że bez serwisu się nie obejdzie.

Mam pytanie, czy można to wysłać do serwisu jakimś kurierem czy lepiej zawieść samemu. Niestety mam ze 200 km, trochę dużo. Sprzęt nie ma jeszcze 3 tygodni :(, więc jest na gwarancji, niestety chyba na wymianę się już nie kwalifikuje. Pytanie banalne, czy wysyłając go do serwisu muszę samemu płacić za wysyłkę, czy jest to jakoś w ramach gwarancji finansowane?. Dzwoniłem i przesyłka u kuriera to koszt ponad 40 zł.
Jak to było u osób które wysyłały do Katowic ?
 

Bzik

New member
@MarekOTT sprawdź lepiej przed wysyłką do serwisu czy to nie jest jednak wina odtwarzacza bądź kabla, żeby amplituner nie wrócił z informacją sprawny :)
 

MarekOTT

New member
@Bzik

Oczywiście, pierw jednak wgram nowy soft bo tak czy siak jest z 2009 roku, jak błąd będzie dalej występował to będę sprawdzał kable, a na końcu odtwarzacz, choć w to akurat najmniej wierzę, gdyż w trakcie przerwania sygnału sekundy na wyświetlaczu lecą sobie dalej, a więc utwór nie przerywalne gra, choć oczywiście głowy za to nie daję ;P
 

MarekOTT

New member
No wiec, wczoraj pomyślnie (choć za drugim razem) zaktualizowałem soft do najnowszego i niestety objawy dalej takie same. Okolo 4-6 minuty słuchania i 3 sek przerwy.

Dzis pozostaje mi sprawdzić kable HDMI użyte do podłączania odtwarzacza z amplitunerem, a jak i to nie to, to pozostaje zamówić serwis :(
 

MarekOTT

New member
No i niestety to tez nie kabelki HDMI :(. Podmieniłem kable z innego sprzetu także działające w konfiguracji AVR255 i PS3 jako odtwarzacz. Niestety przerywanie sygnału w dalszym ciągu występuję. W takiej sytuacji, dziś dzwonię do serwisu i zamawiam naprawę. A szkoda, sprzęt ma dopiero 3 tyg :(.
 

ROMI64

New member
Stan uśpienia w AVR 255 HK

Witam wszystkich.
Od niedawna jestem w posiadaniu ampa AVR 255 HK.
Mam go podłączonego z dekodera UPC -> AVR 255 -> TV
Jak amplituner jest wyłączony to nie mam sygnału na TV.
Czy można to jakoś obejść? Może wiąże się to ze zmianą softu???
:sad::sad::sad:
 

sanctrum

New member
AVR255 nie ma takiej opcji.
Ale jeśli masz wyjscie HDMI w TV albo optyczne dla audio to podłączasz tak: UPC -> TV -> AVR255.

Możesz jeszcze kupić przełącznik HDMI i wtedy:

UPC -> przełącznik -> AVR255-->TV(input1)
|-->TV(input2)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

kockry

New member
Próbuję podłączyć dekoder Cyfrowego Polsatu (HD5000) do Amplitunera AVR 255 (port HDMI-2), a z amplitunera do TV.

Jak podłączę dekoder bezpośrednio do TV (pomijając ampli) to wszystko działa. Jak podłączam przez ampli to nie mam ani obrazu ani dźwięku z dekodera. Miał ktoś podobny przypadek? W czym może być problem?
 

kockry

New member
Właśnie wgrałem nowe oprogramowanie z oficjalnej strony. Nowy firmware, reset... po podłączeniu dekodera pod jakikolwiek port HDMI w 'setup source' jak wybieram np. "CABLE/SAT" mam napisane Audio format from source: NO AUDIO INPUT. Resolution from Source: No Input :(.
Jak podłącze w jakikolwiek port HDMI odtwarzacz dvd, to dvd działa... a dekoder nie...
czyli co, tylko serwis?
 
Do góry