Data udostępnienia firmware dla modeli 255 i 355 przez koncern Harman/Kardon

mirasor

New member
Witam wszystkich ,potrzebna mi porada. Więc tak niedługo pozbędę się komputera (stacjonarny) z którego korzystałem podczas aktualizacji AVR 255 .Kom posiada port com do którego po podłączeniu kabelka RS 232 aktualizacja za każdym razem przebiegała bez problemu . Teraz posiadam laptop
Toshiba Satellite A660-1C3 nie posiadający potrzebnego portu , posiada usb 2.0 i ExpressCard 34 . W tym momencie potrzebna mi porada co wybrać zeby aktualizacja przebiegała pomyślnie ,kabelek usb-rs232 lub kontroler rs232 ExpressCard . Na pewno korzystacie z takich rozwiązań i doradzicie co będzie najlepsze.
 

bubu54142

New member
Mam problem z trybem 24hz.Harman 255 nie odtwarza tego trybu.Źródło sygnału odtwarzacz blu-ray i sieciowy Dune HD.Jeźeli na wyjściu obojetnie którego ustawię 1080p/24hz amplituner podaje tylko 720p i to obojętnie jaki sygnał wypuszczę.Ustawienie 1080p/50 lub 60hz pozwala na wybór takiego trybu.Telewizor jeżeli ominę amplituner wyświetla 24hz.Soft w Harmanie mam ostatni dostępny.Próbowałem na różnych wejściach efekt ten sam.
 

arsenal

Moderator
VIP
Nie siej zamętu Blackninja. AVR255 jak najbardziej obsługuje tryb 24p.
@bubu54142. Wywołaj w amplitunerze menu Setup Source i wybierz źródło z którego chcesz mieć 24p na wyjściu. Zobacz czy masz opcję Video Modes ustawioną na Off.
@mirasor. Raczej każdy kontroler Expresscard-RS232 powinien działać bezproblemowo. Dopilnuj tylko by były w pudełku sterowniki lub łatwo dostępne na stronie producenta.
 

soplus

Active member
Bez reklam
Obsługuje 24p o ile ze źródła taki sygnał idzie, wczoraj sprawdzane i szło 1080p/24p, inne opcje rozdzielczości są wtedy niedostępne.
 

bubu54142

New member
Wszystko jest w porządku.Okazało się że podłączenie wyjścia Harmana do splitera a następnie do tv jest tym wąskim gardłem.Ominięcie splitera powoduje wyświetlenie 1080p/24hz.Funkcja Video Modes w niczym nie przeszkadza.Harman is the best.
 

robert1v

New member
witam szanownych kolegów ,
jako, ze moja kochana Yamaszka rxv795 zrobiła wieczne PaPa :(
stanąłem przed dylematem i widząc nowiutkiego HK255 w cenie 1600-1700zł zastanawiam się nad zakupem
- nie przebrnąłem przez cały ten wątek, bo po 30stronach Pykania w Głośniki i nieudanych Upgrejdów oraz wysyłek do servisu- posty z 2008r ...

mam pytania
- dobrze gra?
- wszystkie Pykają ?
- czy dzisiaj nadal warto go brać?
 

robert1v

New member
sa dwie opcje - działać na szybko ! aby nie zostać z dźwiękiem z samego Tv
- starszy Ampli DD/DTS gotówka 500-600zł
- nowy ampli ok. 2-3tyś - raty ...

:(

i tak przednie głośniki (duński SystemAudio, nie mylić z innymi chińczykami) - napędza potężny rotelek
http://i160.photobucket.com/albums/t161/SethKL/RB-960BX/IMG4715.jpg

a z racji konfiguracji pomieszczenia pozostanę przy 5,1 , bo na 7,1 nie ma opcji z kabelkami ...

PS. bardzo się zdziwiłem, że za 550zł sa do wyboru marantze z kilku lat 4200,4300,4400,4600 itp - wszystkie w jednej cenie ...
a dla centralnefo i tyłów chyba starczy im prądu ?






piszę TU, bo właśnie AVR255 lub 260 były na 1 miejscu listy ...ale chyba już spadły :(
 
Ostatnia edycja:

robert1v

New member
Ok. dzięki za info ;)

jednak mój zdrowy rozsądek mówi = Krzyczy, że po tylu latach osłuchania sie dobrych pieców , żaden nowy chiński plastik mnie nie zadowoli

więc szybciutko trzeba odkładać gotówkę , bo pojawiło się po świetach sporo Wzmaków i AMPLI , które mają kilka lat , a kiedyś były modelami flagowymi firm za kilkadziesiąt tysięcy złotych
:)

i to jest chyba jedyne wyjście dla mnie

pozdrawiam
 

pako90

Member
Witam, od ponad tygodnia mam HK AVR255 i mam problem z ucinaniem dźwięku. Bardzo często, oglądając coś w DTS na zaledwie sekunde zanika dźwięk we wszystkich kolumnach.
Na wyświetlaczu pojawia się napis: 3/2/.1 i mruga ikonka suba. Nie mam go podłączonego w zestawie.
W ustawieniach jest na off.

Wykonałem aktualizację najnowszym firmware:
Software release June 10 Version 07-01-2010 / AFW V0.98.3.1

Oczywiście aktualizacja niby poprawnie się zainstalowała.
Myślałem, że to naprawi problem, ale kicha. Pomóżcie :(
 
Ostatnia edycja:
Do góry