Data udostępnienia firmware dla modeli 255 i 355 przez koncern Harman/Kardon

darobarty

New member
U mnie dziś wystąpił taki problem: podczas oglądania obraz i dźwięk zanikły, myślałem, że to wina dvd ale podłączyłem bezpośrednio do tv i działa na dodatek przyciski na przednim panelu nie działają. Tv nie wykrywa wogóle ampli. co się jeszcze okazało to i pilot nie chce współpracować z ampli. to znaczy włącza i wyłącza ale nie działa menu oraz ustawienia video, audio i surround.
 

TolBoy

Member
Problem z głośnikami - tył

Podłączyłem nowo zakupiony ampli i mam problem z tylnymi głośnikami, w ogóle nie grają.
Wchodzę do menu amplitunera daje test ale cisza :(.
Podłączyłem mikrofon aby ustawić automatycznie głośniki ale test zatrzymuje się na subwooferze którego nie posiadam.
Jak wykonać automatyczną konfiguracje bez subwoofera ?
Mam dwa głośniki frontowe, centralny i dwa głośniki tylne, właściwie to do którego wyjścia podłączyć tylne głośniki gdy nie ma bocznych ?
w instrukcji 16 czy 25 ?
 

pako90

Member
Witam, mam problem z moim HK AVR 255.
Od pewnego czasu (jakieś 2 tygodnie) amplituner gubi obraz, a dokładnie:
mam podłączone do niego BR Samsunga i bardzo często po samym włączeniu tegoż BR, w menu, lub po uruchomieniu jakiegoś filmu obraz zanika. Na TV wyświetla się napis, by sprawdzić kabel sygnałowy, a czasem nawet, że rozdzielczość nie jest obsługiwana przez mój model TV. Mam Samsung LE40C650 (FULL HD).

BR podłączony do samego TV, bez ingerencji amplitunera - wszystko śmiga, brak zaniku obrazu.

Myślałem, że to może wina kabla HDMI - przedtem tani kabel z AVR do TV (troche się ruszał - po zaniku obrazu poruszałem nim, to obraz się skalował na nowo i często było ok). Kupiłem kabel droższy - nieruchomy, lecz nadal występują problemy.

Przy podłączonym XBOX do AVR również następuje zanik obrazu, więc BR, XBOX, kable są według mnie sprawne. Możliwe, że jest coś z wyjściem łączącym AVR z TV. (W TV mam 4x HDMI - na każdym to samo, więc i problem z TV raczej odpada.)

Dodam, że od tych 2 tygodni słyszalny jest wiatraczek - przedtem w ogóle nie dawał o sobie znać.
Czyżby coś się przegrzało?

Macie jakieś sugestie? Czy wysyłać do serwisu?
Amplituner mam od końca grudnia, kupiony u Blackninja.

Pozdro.
PS. Gdyby nie te problemy, to byłbym mega zadowolony, jak przedtem;).
 

arsenal

Moderator
VIP
Amplituner nie dostał czasem " strzała" z instalacji elektrycznej? Pogoda ostatnio burzowa.
Warto też sprawdzić czy instalacja elektryczna jest ok. Pewną wskazówką, że coś z prądem nie gra, jest delikatne iskrzenie na końcówkach HDMI gdy wkładamy lub wyciągamy je z gniazd. Albo gdy dotkniemy kablem tylej ścianki amplitunera. Klasyczna sprawa w polskich domach, z dwuprzewodową instalacją, bez dobrego uziemienia lub zerowania, lub niesprawnym sprzętem agd/rtv.
 

pako90

Member
Burze faktycznie ostatnio były, ale przeważnie staram się każdy sprzęt odłączać od zasilania. Oczywiście mam listwy przeciwprzepięciowe również.
O ile dobrze pamiętam, to kiedyś amplituner sam się wyłączył, by po chwili się włączyć,więc może faktycznie coś z prądem było
Iskrzenia na końcówkach nie stwierdziłem, chociaż mogę się mylić.
Dzięki bardzo za odpowiedź.
Pozdrawiam.
 

arsenal

Moderator
VIP
Więc radziłbym wziąć elektryka i posprawdzać jaka jest instalacja, czy jest zerowanie w gniazdkach z bolcem jeśli nie ma uziemienia, czy jest faza po prawej stronie w gniazdkach z bolcem jeśli jest instalacja dwuprzewodowa.
Inaczej serwis HK może zawołać ponad 1700 zł za naprawę HDMI.
 
Ostatnia edycja:

pako90

Member
witam, czy aby wykonać reset ustawień w AVR 255 wystarczy odłączyć na kilka minut z zasilania, potem "włączyć" amplituner w trybie standby i przez kilka sek przytrzymac przycisk "ok" na pilocie?

Tak wynika według instrukcji, ale u mnie nic to nie daje, na wyświetlaczu nic sie nie pokazuje, wszystko jest bez zmian.
 

szaula

Member
Więc radziłbym wziąć elektryka i posprawdzać jaka jest instalacja, czy jest zerowanie w gniazdkach z bolcem jeśli nie ma uziemienia, czy jest faza po prawej stronie w gniazdkach z bolcem jeśli jest instalacja dwuprzewodowa.
Inaczej serwis HK może zawołać ponad 1700 zł za naprawę HDMI.

tak się zastanawiam co ma wspólnego uziemienie jak wtyczka z AVR255 jest zwykła
 

arsenal

Moderator
VIP
W AVR255 może i jest zwykła ale w komputerze, lodówce, pralce,lodówce, itp. jest z bolcem czyli z PE. Teraz zgadnij, co się dzieje gdy na obudowie jednego z tych urządzeń pojawi się napięcie( raczej potencjał) a instalację w domu mamy starego typu czyli TN-C(czyli większość blokowisk i domów w Polsce), bez przewodu ochronnego i wyłącznika różnicowego. Podłączmy teraz AVR255 do przedłużacza/listwy przepięciowej z bolcami, razem z urządzeniami wymagającymi PE. W gniazdku w ścianie nie ma bolca, zerowania albo jest zerowanie i faza po lewej bo polskie normy, biorąc gniazda z norm francuskich jak zwykle się po jakimś czasie "pomerdały". W najlepszym wypadku tylko nas zawsze "popieści" gdy dotkniemy któregoś z urządzeń.
 

masher1000

New member
Witam,
kupiłem kilka dni temu amplituner HK 260 i widzę, że ma kilka wad, prawdopodobnie związanych z software'm. Po pierwsze gdy zmieniam coś z obrazem np. pauzuje, przewijam itd. amplituner gubi dźwięk. Trzeba wtedy przełączyć HDMI lub wyłączyć i włączyć amplituner. Czy ktoś jest w stanie mi powiedzieć jak ten problem naprawić lub kiedy H/K zamierza wypuścić sensowny update?

Drugą kwestią jest przerywanie dźwięku na Logic 7 w satelitach.

Czy ktoś jeszcze ma takie problemy z ty sprzętem?
 

maciora666

New member
Witam !
Mam Avr-a 355. Z początku występował u mnie problem z trzaskami w głośnikach, po wgraniu nowego softu jak na razie jest OK. Ale zauważyłem kolejny problem, jest nim funkcja Sleep. Odlicza ona czas jak chce. Niekiedy wyłączy amplituner po określonym czasie, innym razem czas minie a ampli gra dalej. Czytałem, że jeden z użytkowników miał podobny problem ale nie został on rozwiązany. Więc czy ma ktoś jakiś pomysł, czy po prostu trzeba się nauczyć żyć z tą bolączką.Pozdrawiam !
 

Sh4k3

New member
Witam,
kupiłem kilka dni temu amplituner HK 260 i widzę, że ma kilka wad, prawdopodobnie związanych z software'm. Po pierwsze gdy zmieniam coś z obrazem np. pauzuje, przewijam itd. amplituner gubi dźwięk. Trzeba wtedy przełączyć HDMI lub wyłączyć i włączyć amplituner. Czy ktoś jest w stanie mi powiedzieć jak ten problem naprawić lub kiedy H/K zamierza wypuścić sensowny update?

Drugą kwestią jest przerywanie dźwięku na Logic 7 w satelitach.

Czy ktoś jeszcze ma takie problemy z ty sprzętem?

Którą masz wersję firmware'u teraz? 0.98.3.1?
 
Do góry