Data udostępnienia firmware dla modeli 255 i 355 przez koncern Harman/Kardon

darkmajin

Member
Bez reklam
oj lepiej dobrze czytaj bo sa tego 3 fazy...

co do tego co napisałes najpierw wciskasz w ampli download mode puzniej reset i upgrade w programie
 

Blink_182

Klub HDTV.com.pl
VIP
sciaga sie bez problemu. Przed chwila sprawdzalem. Nie uzywaj do sciagania zadnych programow wspomagajacych typu download manager itp.
 

arsenal

Moderator
VIP
Blink_182 napisał:
arsenal czy przed wgraniem oprogramowania miales jakies problemy z trzaskami w glosnikach i czy po wgraniu softu zauważyłeś jakieś zmiany na plus ?


Tylko na PS3 w trybie PCM "trzaskał" czasami subwoofer. Nowy soft to wyeliminował.
 

msikora

New member
witam! H/K avr255 zakupilem przed kilkoma dniami (wczesniej mialem avr247). Nastepnego dnia odwiedzilem serwis w Katowicach, na miejscu naprawili mi problem z halasujacym wentylatorem (nie reklamowalem sprzetu bo po inf z for i po tel do serwisu mialem swiadomosc ze to nie jednostkowy problem). Potwierdzam z PS3 przed upgrad'em duzo problemow (zanikajacy dzwiek, konieczny tryb NTSC) - po upgrade juz 2 dzien testuje i jest ok. "Pykniecia" mam tylko przy przelaczeniu kanalow na "n-ce" w momencie zmiany trybu, przy mute calkowita cisza, glosniki surr graja jak nalezy bez jakichkolwiek dodatkowych niespodzinek. Denerwuje tryb Multichannel-PCM w PS3 (dla mp3, m2ts itp), ale mozna sie go pozbyc definujac HDMI - tylko DD5.1, DTS i PCM 2ch. - niestety wtedy powraca problem zanikajacego dzwieku w glownym menu. Wg mnie jedynym w tym momecie mankamentem tego modeu jest wysoka temp pracy a co za tym idzie glosna praca wentylatora.
PS. zmiana HDCP on -> off z pilota 1-2-kropka-OK
 

msikora

New member
jak narazie testuje to ustawienie i wydaje mi sie zw komunikat z bledem HDCP wysietlany jest krocej badz wcale, sam obraz i dzwiek pokazuje sie szybciej (wl. tunera "n", przelacznie urzadzen na pilocie h/k)
 

darkmajin

Member
Bez reklam
Panowie niewiem jak to jest ale zadnych pykniec suba nie mialem i niemam sub jbl es250p ani w N ani ps3...

Multi pcm w ps3 jest zrobiony specjalnie zeby dzwiek w menu nie zanikal i to nie jest wina harmana poprostu ps3 nie "nadaje" ciagle dzwieku pcm stad ten problem wina lezy po stronie ps3

a HDCP na N od czasu upgradu nie widzialem..

w audio options doszło EzSet/EQ on/off ktos wie do czego to .. niemam tego mikrofonu do EzSet/EQ wiec niemoge sprawdzic :/
 

adach

New member
Hi, ja też "apgrejdnołem" ampli, sama operacja przebiegła bez problemu. Niestety nadal po HDMI w trybie 1080p na tv mam czarny ekran, pomaga przełączenie w tryb 1080i lub niższy.
 

adach

New member
Hi, sprawdziłem u siebie i powodem problemów był przewód :roll: Napiszę producenta, żeby przestrzec innych, firma Vivanco, choć sam przewód wygląda solidnie. Niestety nie działa w trybie 1080p.
 

gboy

New member
Hej.Coś mi nie idzie ten upgrade, wciskam download i pozniej reset ale program nie lączy sie z ampli, Mam pytanie czy ten przycisk reset się tez tak wciska bo nie widze go dokladnie bo ampli jest z tyłu, download mam wcisniety w ten reset tylko tak "pyknie".MIalem w ogole stracha czy ampli odpali po tym resecie, ale na szczescie nic sie nie stalo....
 

adach

New member
Hi, przycisk download ma 2 pozycje, "wciśnięty" i "wyciśnięty" ;), zaś przycisk reset, tak jak napisałeś, tylko "pyka" jak mikrostycznik.
 

drek02

New member
mam ten sam problem z polaczeniem ampli z komputerem przez RS232 samiec-samica:).Arsenał jak Ty robiłes update? mozesz w kilku zdaniach opisac?..Pozdrawiam
 

Blink_182

Klub HDTV.com.pl
VIP
kabel sprawdz. Nie moze to byc kabel typu null modem. Ja bez problemu zrobilem upgrade na zwyklym badziewiastym kablu za 5 złotych. System najlepiej jak jest Xp.

Mam 3 sztuki AVR 355 do wgrania. Na jednym zrobiłem i ustapilo pykanie w glosnikach, wieszanie HDMI i blad hdcp w n-ce bardzo rzadko sie pokazuje. Nie ma zadnych problemow. W weekend bede wgrywal jeszcze dwie sztuki z czego jedna bardzo glosno pykajaca. Zobacze czy tez sie poprawi
 

arsenal

Moderator
VIP
drek02 napisał:
mam ten sam problem z polaczeniem ampli z komputerem przez RS232 samiec-samica:).Arsenał jak Ty robiłes update? mozesz w kilku zdaniach opisac?..Pozdrawiam
Jeśli nie wiecie za bardzo jaki kabel RS232 trzeba kupić to wystarczy zajrzeć na Allegro lub zapytać w sklepie elektornicznym lub komputerowym za kablami do programowania Philipsa DSX6010. Sprzedawcy powinni od razu załapać o co chodzi. Ja wgrywałem soft pod Vistą Premium 32bit. Poszło bezproblemowo. .Podobno wersja 64-bit nie działa z loaderem softu. Możliwe, że i 64 bitowy XP też.
Ważne jest by zalogować się do komputera jako administrator. Czy to pod XP czy pod Vistą. Jeśli nadal są problemy a kabel jest dobry warto sprawdzić czy są nowsze sterowniki do płyty głownej. Jeśli używacie laptopa z przejściówką USB-RS232 to problem też może leżeć w sterownikach lun niekompatybilnej przejściówce.
Przycisk Reset można naciskać kilkukrotnie jeśli chcemy miec pewność, że "zaskoczył"
 

gboy

New member
Właśnie dostaje k...cy.Zrobiłem upgrade i zaczęło sie pykanie w głośnikach.Ludzieee...Co tu zrobić, jeszcze raz upgrade?Puka przy przełączaniu kanałow z dolby na stereo.Żałuję ze to wgrałem bo wszystko w sumie było dobrze wcześniej...
 
Do góry