Data udostępnienia firmware dla modeli 255 i 355 przez koncern Harman/Kardon

darkmajin

Member
Bez reklam
i tu sie mylisz bo przy pierwszym egz. avr 255 miałem problem z wiatraczkiem po telefonie do serwisu gosc powiedział mi dokładnie co mam wymienic z tym ze strace gwarancje, H/K wie o błedach i tego nie ukrywa nawet wydało zalecenia jak niektorych uniknac tyle ze szukanie czegos takiego na polskich stronach mija sie z celem.

Pozatym sprzet za 3 tys to nic pomysl jak sie cos walnie w sprzecie za 50.000 watpie zeby ktos z powiedzmy denona przyleciał do ciebie i ci wymieniał tez musisz odesłac etc.

Znasz taka firme ktora przyzna sie ze ktorys z jej produktow jest wadliwy ?
chyba tylko kur%% gerber....


podobnie jak arsenal niemam zadnych problemow i szczerze mowiac upgrajdnołem tylko dla ps3 :rolleyes:
 

horos

New member
Oczywiscie, ze nikt o zdrowych zmyslach, na glownej stronie internetowej nie napisze, ze dana partia produktow ma wady fabryczne. Ale poniewaz konkretne wady sa "standardem" (kupilem AVR255 bardzo niedawno i rowniez czekam na koniec dlugiego weekendu, aby slac sprzet do serwisu - wiatraczek i "pykanie"), to taka partia powinna byc wycofana "z obiegu" na miesiac i wszelkie usterki usuniete, a nowy soft wgrany. To jest niestety rynek, ktory mocno opiera sie na forach, a pietrzenie sie tych samych problemow, trudnosci w ich usunieciu, JEDEN punkt serwisowy w Polsce... moze spora grupe potencjalnych klientow zniechecic. "Chorowalem" na H/K, ocierawszy sie o rozne modele u znajomych, sluchajac ich w roznych warunkach i czekalem na te, z nowymi dekoderami "na pokladzie". Gdybym bardziej wglebial sie w negatywne watki, pewnie raz jeszcze zastanowilbym sie, czy wybrac POZNIEJSZE, EWENTUALNE, PELNE zadowolenie, pod warunkiem, ze usterki beda usuniete, czy wybrac cos, co moze nie bylo w moich planach, ale zwyczajnie nie "pyka" i nie musze sie na "dzien dobry" starac, aby sprzetu nie slyszec...

Ale widocznie zysk ze sprzedazy osobom nie czytajacym forow, ktorym nie przeszkadzaja w/w usterki, albo uznaja sprzet za PECHOWA sztuka jest wiekszy, niz wewnetrzny zakaz wprowadzania "do obiegu" H/K wyprodukowanych do czerwca/lipca(?) i usuniecie usterek we wlasnym zakresie, budujac baze zadowolonych klientow, a nie prawie wylacznie takich, ktorzy nie powinni otwierac nawet pudelka, a wezwac UPS i wyslac sprzet do Katowic ;)

P.S. mam nadzieje, ze po powrocie z serwisu ten sprzet da mi szanse na pelny usmiech, a nie tylko taki, "polgebkiem" ;)

M.
 

Ferrari95

New member
Przymierzam się do skompletowania zestawu KD i do niedawna AVR255 był moim pewniakiem. Jednak teraz gdy nie widać końca tego wątku oraz po przeczytaniu wielu innych skłaniam się do zakupu Marantz'a SR5003.

Jak to już ktoś dobrze zauwarzył nie wydaje się ok. 3000zł na sprzęt, który przynosi użytkownikowi same rozczarowania, i z którego nie można w sposób komfortowy korzystać.
 

darkmajin

Member
Bez reklam
ile wpisow na forum 20? 30? chcby nawet 100 to sprzedanych 100 razy tyle problem wiec jest traktowany jako znikomy


a co do modeli poprawionych beda ale minoł dopiero miesiac od wprowadzenia firmware'u cierpliwosci ..
 

bandzlor

New member
A uwazasz ze kazdy uzytkownik H/K korzysta z tego forum? Na kazdych forach widac te same problemy i nie mowie tylko o polskich... Wiec chyba za duza skala tego jest, nie uwazasz? Dlaczego nie ma tyle skarg na inne amplitunery? Wiadamo bledy wszedzie sie zdazaja ale nigdzie nie widac tyle usterek co po stronie najnowszych H/K. Wiec nie ma co bronic w zaparte...
 

horos

New member
Ilosc wpisow na forach jest akurat slabym miernikiem skali problemu. Wielu jest takich, ktorym wystarczy informacja, ze "pykanie" to problem HDMI, a wiatrak musi byc slyszalny w calym pokoju, bo chlodzi potezny radiator... i generalnie H/K tak ma. To nie nagonka, bo problemy w roznych, nowych modelach, kazdego rodzaju sprzetu sie zdarzaja. Taka jest cena nowych technologii i checi ich szybkiego posiadania. Problem jest w niezbyt fortunnym marginalizowaniu problemow... ktore sa powszechne i znane firmie i serwisom. Jak zaraz po otworzeniu pudelka otrzymuje informacje, ze problem z wiatraczkiem jest znany i do usuniecia w serwisie w 5 minut, a inne zalatwi byc moze aktualizacja firmware, to lekko mnie krew zalewa. Bo mam minimum tydzien "tluczenia" sie sprzetu po Polsce i stempelki w karcie gwarancyjnej dziewiczego sprzetu... oraz jakas tam szanse, ze sprzet bedzie w pelni sprawny. Skopany soft moge zrozumiec i koniecznosc jego aktualizacji, nawet za pomoca dokupionego kabelka. Ale fakt swiadomej sprzedazy egzemplarzy z usterka mechaniczna (do usuniecia w 5 minut) uwazam za smiale posuniecie "marketingowe" ze strony firmy, majacej tak duza konkurencje. Bo przez jakis czas to wylacznie "problem na forach", ale za chwile to juz bedzie zwykla "poczta pantoflowa". A mnostwo osob kupuje taki sprzet, jaki "wujek Zbyszek" doradzi, a on sie zna! A jak "wujek Zbyszek" sie dowie, ze H/K to serwis "na dzien dobry" to ... ;)
 

darkmajin

Member
Bez reklam
wujek zbyszek , józef czy kumpel tadziu , pomysłowy dobromił moze i sie zna ,ale jak sie nie sprawdza sprzetu przed zakupem to tak jest. ja sie nadziałem na wiatraczek ale nastepny egzeplarz sprawdziłem i jest gitara zero problemów. Nie zebym bronił bo sam sie wkurzyłem z wiatrakiem, ale z miła checia kupie nastepny wzmak/ampli harmana bo mi sie to brzmienie podoba.

Tak z ciekawosci do tych ktorzy maja problemy z jakiego miesiaca macie model ?

1. problem z wiatrakiem MAR 2008
2. model bez wad >stary firmware< Jul2008
 

Blink_182

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mam 2 sztuki z marca 2008. Pykają przy zmianie kanałów. Problem z wiatrakiem miałem przy jednej sztuce. Kabelek zaczepiał o łopatki wentylatora. Mam też jedna sztukę z JUL 2008 . Nie pyka ale za to był problem z wiatrakiem ( ponownie kabelek obcierający o wentylator ).
 

Blink_182

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja mam dekoder Polsatu i jest to samo. Na dekoderach n-ki troche ciszej pyka. Sprawdzalem tez z dekoderem Cyfry i dekoderem FTA firmy Globo. Efekt zawsze ten sam.
 

wojtaszu

New member
Witam

ja mam H/K AVR255 w którym pykanie słychać na "n-ce" oraz nawet jak sie przelaczam pomiedzy kolejnymi utworami muzycznymi zapisanymi na cd. Takze pykanie jest zawsze i wszedzie. Dodatkowo zauważyłem że dziwnie działa Logic 7 tzn pojawiaja sie jakies nieoczekiwane sekwencje dzwiekow w glosnikach efektowych. Mam system 5.1 HKTS11.
Zastanawiam się nad aktualizacją softu. Sprawdziłem i wychodzi na to ze soft mam z maja 2008. Nie wiem co robic czy aktualizowac soft czy nie?
Czy jesli zrobie to sam to czy nie bedzie problemów w serwisie jezeli aktualizacja softu nie zlikwiduje problemu pykania.
Czy ktos na forum moglby po polsku opisac kroki aktualizowania softu ?
 
Do góry