Data udostępnienia firmware dla modeli 255 i 355 przez koncern Harman/Kardon

unky

Member
No to jestem po upgradzie.
generalnie kicha jak była to jest.
Dalej przy każdym przełączeniu kanału na tunerze sat słysze w głośnikach pyknięcie. Znaczy nic w tej materii nie naprawili.
CO więcej - z menu sorround nie mogę teraz wybrać Dolby PLII. Są nieaktywne - aktywny jest tylko tryb Logic 7. Utopia....
Nie dość że z mojego punktu widzenia nie ma żadnej poprawy to jeszcze nie mogę teraz włączyć tego trybu. Jak myślicie - czy mogę reklamować mojego AVR w związku z tym pykaniem przy przełączaniu kanałów? Kupiłem go 1,5 miecha temu, czekałem na upgrade firmware żeby ta irytujące pykanie zniknęło, firmware nowy zapodany a pyka jak pykało. Już chyba nie będę czekał na nowy firmware bo najwyraźniej to chyba jest nie do rozwiązania w nowym oprogramowaniu tylko to jest błąd hardware'owy.
Najlepsze jest to że jak w Sourround Mode wybiorę Auto Select to na każdym kanale ( z sat - poza tymi co nadają w dolby digital) mam ciszę a na wyświetlaczu pojawia się 0/0/.0 . Sygnał idzie tylko na subwoofer i lekko buczy z subwoofera. W głośnikach cisza. Na poprzednim firmaware miałem napisane 48khz PCM i grało w stereo.
Nie usunęli również tego dziwne efektu że jak przełączę kanał na satelicie to obraz leci a dziwek wskakuje po ok. 2s.. Jak podłącze SAT po hdmi bezpośrednio do tunera to mam obraz w tym samym czasie co dźwięk. Liczyłem na to że nowy firmware cos tutaj naprawi ale niestety nic nie naprawił.
Jak już napisałem wg. mnie jest gorzej niż było. Czekam na Wasze spostrzeżenia.

Kolejny BUG: dziwne ale oglądam teraz Polsat Sport Extra (F1). H/K ustawił się w trybiem Logic7 Movie (oczywiście nie mogę tego zmienić). Teraz ciekawostka - gra tylko centralny i sub, po chwili przełącza się na Fronty (prawy i lewy), gra tak, po chwili znowu przełącza się na centralny i tak co kilkanaście sekund. Już mi ręce opadają :-( Co ciekawe na wyświetlaczu mam wszystkie pięć kwadracików oznaczających podłączone głośniki ale w żadnym nie ma literki w środku czyli tak jakby cisza była.

Powoli dochodzę do wniosku żeby spowrotem wgrać stary firmware....czy to w ogóle możliwe?
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Blink_182

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zaczynam żałować że nie kupiłem jakiegoś japończyka czyli Yamahy lub Denona. Amerykanie zawsze byli specjalistami w niedoróbkach czego H/K jest jednym z przykładów. Mam zamiar wysłać H/K do serwisu i jak nie naprawia tego pykania to będę żądał zwrotu kasy.
 

arsenal

Moderator
VIP
@Unky. U mnie nic nie pyka i wszystkie tryby surround są aktywne. Żaden z przedstawionych przez ciebie objawów nie występuje. Więc obstawiam felerny egzemplarz.
 

unky

Member
arsenal: Masz po HDMI podłączone Audio i Obraz? Jaki masz tuner? Ja mam podłączonego Kathrein UFS910.

Spróbuj ściszać głośność do pozimou "0" U mnie jak osiąga poziom "0" to też jest pyknięcie.
Na MTVHD często jak po teledyskach wchodzą jingle to dźwięk zmienia się z 5.1 na 2.0 i w tym momencie też następuje pyknięcie.

Pozdro
 

arsenal

Moderator
VIP
NBox Recorder. Nie ważne czy video i audio idzie po HDMI czy osobno po optyku. żadnych "pyknięć" i przerw w dźwięku nie ma. Jedynie gdy kanał nadaje Dolby 2.0 i zmienia na jakiejś audycji an 5.1 dźwięk zanika na może pół sekundy co jest myślę objawem normalnym. Procesor musi mieć czas by wykryc zmianę w strumieniu audio. Amplituner Sony też mi tak działał.
Może to Katarzyna sprawia Tobie problemy?
 

unky

Member
Z tym pyknięciem to nie wina Kathrein.
Starą Mante do divx mam podpiętą po optyku i tam też pyka - np. jak ściszysz do zera, jak odpalasz plik video z 5.1 etc.
Jak przełączysz kanał na NBoxie to masz dźwiek i obraz w tym samym momencie czy najpierw obraz a po kilku sekundach (max 2-3) dźwięk?
 
Ostatnia edycja:

arsenal

Moderator
VIP
Obraz i dźwięk mam od razu. Tzn. najpierw mam dźwięk i pasek info a po pół sekundzie wskakuje obraz bo nBox tak ma. Conax CAS7 jest powolny.
 

darkmajin

Member
Bez reklam
ja tam jak arsenal niemam problemu z H/K , ale nie zaprzecze ze jak dzieciak typu "pawliszak" poczyta np taki topic jak ten to nie kupi H/K i bedzie wyzywał kazdy model gdzie sie tylko uda.

Fakt zal mi tych z problemami :rolleyes: ale moim zdaniem H/K jes byl i bedzie bardzo dobra marka *nie zaprzeczam ze te modele nie sa dopracowane*

koniec koncow nie zamierzam wiecej debatowac na temat H/K kazdy ma mozliwosc testowania sprzetu przed zakupem, Ja ze swojego modelu jestem zadowolony i bede go dalej polecał.

wracajac do tematu niemam zadnych pykniec ..
do starego softu da sie wrocic jezeli dadza od niego pliki ..
moge zmieniac logic 7 na DPLIIx

blink radze poczytac gwarancje zanim zarzadasz kasy łatwo sie nie dadza ;)
 

Blink_182

Klub HDTV.com.pl
VIP
darkmajin napisał:
blink radze poczytac gwarancje zanim zarzadasz kasy łatwo sie nie dadza ;)
Jeżeli go naprawią to OK ale w przeciwnym wypadku nie ma innej opcji jak zwrot kasy lub wymiana na pozbawiony wad. Z tą wadą mam 3 sztuki (jedna moja i dwie u klientow ktorym polecilem ten AV). Kazdy dziala w innej konfiguracji. Wszystkie pykaja przy zmianie kanałow.

Unky a jestes pewien ze podczas upgradu wszystko przebieglo prawidlowo. Moze cos sie nie do konca wgralo i dlatego masz takie jaja. Troche mi sie nie chce wierzyc ze Harman taka niedoróbe wypuscił. Część osob twierdzi ze wszystko jest OK a czesc ze po wgraniu softu jest gorzej.
 
Ostatnia edycja:

unky

Member
Generalnie proces wgrywania przebiegł prawidłowo.
Wszystko jak się należy.
Jutro spróbuje raz jeszcze, nie zaszkodzi i zobaczę czy coś się zmieni.
Żal mi tylko czasu żeby potem to wszystko znowu poustawiać jak należy, ale co tam, spróbuję raz jeszcze. Dla świętego spokoju.
Niemniej jak już inni zauważyli "tam gdzie pykał to pyka dalej" wiec tutaj nic nie pomoże poza serwisem :-(

Pozdro

ps. na avsforum odpisują mi że mój H/K ma 'muting circuit problem' i to jest błąd sprzętowy. Tylko naprawa w serwisie.
Czy w Polsce mamy serwis H/K? Gdzie najbliżej Bydgoszczy?
 
Ostatnia edycja:

mundi21

New member
Obawiam się że jedyny serwis gwarancyjny mieści się w Katowicach. Tydzień temu usuwałem usterkę związana z wiatrakiem i na miejscu dowiedziałem się że są jedynym serwisem na całą Polskę:(
 

maska

New member
Cześć
Pisałem już o swoim problemie ale nikt mi nie udzielił odpowiedzi, może teraz będę miał więcej szczęścia . Mam model AVR 255 i na pokładzie jeszcze stary firmware. Zauważyłem, że podczas trybu Logic 7 Music w konfiguracji 5.1 dzwięk wydobywający się z głośników sourround co jakiś czas zanika (tworzy się wówczas tak jakby efekt falowania dźwięku. Jak sztucznie ustawie w ampie konfiguracje na 7.1(mam tylko 5.1 to jest ok ). Czy możecie to sprawdzić u siebie zanim wgram nowy i dojdą mi kolejne problemy.
 
Ostatnia edycja:

adach

New member
Witam serdecznie, ja też mam pytanie związane z HK355. Otóż, jestem świeżo po zakupie wspomnianego ampli, podłączyłem go przewodem HDMI do tv Panas 46PY85. Rozumiem, że powinienem obraz menu uzyskac w trybie 1080p? niestety w tym trybie jest czarny ekran. W pozostałych trybach "w dół" poczynając od 1080i obraz jest widoczny. Co może być tego przyczyną? pozdrawiam
 

arsenal

Moderator
VIP
Przyczyną jest najprawdopodobniej brak wgranego nowego oprogramowania.
Wszystkim radzę bardzo,bardzo dokładnie czytać wskazówki i opis pojawiający sie podczas programowania tych amplitunerów. Sam omal się nie pomyliłem podczas wgrywania sekcji Video Software.
 

Blink_182

Klub HDTV.com.pl
VIP
arsenal czy przed wgraniem oprogramowania miales jakies problemy z trzaskami w glosnikach i czy po wgraniu softu zauważyłeś jakieś zmiany na plus ?


 

drek02

New member
Hk

Czesc wszystkim:)Chciałbym dzisiaj zrobic upgrade Hk255 i mam taki mały problem . Po wcisnieciu przycisku download z tylu ampla robie upgrade.Po upgrade wyciskam przycisk "download" i robie reset.Pozniej przechodze dalej.Czy tak to ma wyglądać?
 
Do góry