Czy twój Panasonic G30 buczy ?

Czy twój Panasonic buczy, bzyczy albo męczy twoje uszy w inny sposób?


  • Total voters
    0

darekm28

New member
Wydaje mi się, że kluczowa mogła by być tutaj wypowiedź jakiegoś dobrego elektronika (nie koniecznie z serwisu PANASONIKA)...
 

A|X|E|L

Active member
Bez reklam
Po upływie gwarancji (2 lata) sam bym wymienił kondensatory na lepsze.
Co za problem ?
Lutownica w rękę i hhhuuurrraaa :-D
 

darekm28

New member
Więc nie będę się dłużej zamartwiał..... zareklamuję na 2tygodnie przed upływem gwarancji...:) a tak serio, to piszcie jakie efekty reklamacji........dzięki
 

user_pan

New member
Delikatne puknięcie

W moim TX-P42G20E po zakupie około m-ca także buczało.
Może to dziwnie zabrzmi ale delikatne puknięcie w tylną pokrywę po prawej stronie telewizora przyniosło konkretny efekt. :-D
Buczenia od tamtej pory nie ma.

popróbujcie, pozdr.
 

kadafi123

New member
Mi w G20 tez buczało okropnie (szczególnie przy głośniejszym dzwięku), ale po dokręceniu obudowy, wyciągnięciu podkładki z wieszaka i wsadzeniu kawałka papieru przestało i tak jest jest do dzisiaj.

Zdiagnozowałem, to dociskając tylną obudowę z prawej strony.
Co najśmieszniejsze, nie buczał mi gdy stał na stojaku standardowym, a zaczął dopiero po powieszeniu.
 

kadafi123

New member
Mi w G20 tez buczało okropnie (szczególnie przy głośniejszym dzwięku), ale po dokręceniu obudowy, wyciągnięciu podkładki z wieszaka i wsadzeniu kawałka papieru przestało i tak jest jest do dzisiaj.

Zdiagnozowałem, to dociskając tylną obudowę z prawej strony.
Co najśmieszniejsze, nie buczał mi gdy stał na stojaku standardowym, a zaczął dopiero po powieszeniu.

Z prawej strony patrząc od przodu w okolicach śrub
 

zibizeb

New member
Serwis Panasonic

Kolega zibizeb mial dac znac jak tam sie serwis udal.... no chyba jeszcze nie trzymaja mu TV. Mnie sie na razie nie spieszy do serwisu bo raz... gram wieczorami, dwa gram na sluchawkach to mnie nie razi ale jak przyjdzie troche cieplych dni nie wykluczam.

Na początku przepraszam że tak długo nie odzywałem się ale spowodowane to było urlopem.
Powracając do tematu telewizora.
Po trzech tygodniach dostarczono mi telewizor z serwisu. z informacji uzyskanych od serwisanta dowiedziałem się, że wymienili zasilacz i płytę główną. Po sprawdzeniu i odebraniu TV cieszyłem się się błogą ciszą przez 4 dni. 5 dnia oglądając film "9 kompania" (w którym jest pełno jasnych scen- słońce Afganistanu) znowu zacząłem słyszeć to samo buczenie. Następnego dnia niestety (dla sprawy z TV) wyjechałem na tydzień na urlop.
Po powrocie licząc na cud dokładnie testowałem swój odbiornik - ust. wideo, funkcja ECO, materiał DVD, DivX z USB i SD. Niestety problem jest ten sam BUCZENIE dla mnie NIE AKCEPTOWALNE.
Ponownie zgłosiłem problem do serwisu Panasonic. Odezwali się do mnie serwisanci z Olsztyna pytając czy to ten sam problem. Odpowiedziałem że tak. Powiedzieli mi że odezwą się do mnie ponownie po konsultacji z kwaterą główną Panasonic.
Na razie cisza - czekam do poniedziałku, bo wtedy jeżdżą w tereny mojego miasta.

PS.
W rozmowie z głównym serwisem uzyskałem wiadomość że po 5 nieudanych naprawach lub niemożności usunięcia usterki wtedy dopiero mogą wymienić egzemplarz.
Tego rodzaju zapis ma służyć chyba zmuszeniu klienta do przyzwyczajenia się do w moim przypadku BUCZENIA.:x

Pozdrowienia.
 

Abalka

Member
To warto go kupić z tym buczeniem czy nie

Panowie wiem, że to nie w tym wątku, lecz myślę, że jest tu większość osób mniej zadowolonych z zakupu tego TV i ocena będzie bardziej subiektywna.
Od ponad tygodnia zastanawiam się czy kupić tą plazmę czy jednak coś innego. Czytając o tym buczeniu odechciewa mi się tego TV ale czytając znowu o tym jak ładnie wyświetla obraz myślę że w swojej cenie nie ma konkurenta. Jak głośne jest to buczenie?? Jak komputer zwykły stacjonarny czy głośniej?? bądź można porównać to jeszcze do czego innego? Czy teraz kupili byście ponownie ten TV?? Co robić kupować czy może mieliście jakieś inne tv na oku równie dobre w tej cenie. Pomóżcie proszę.
Pozdrawiam Łukasz
 
Ostatnia edycja:

Bartos81

Member
Bez reklam
pytanie tylko czy buczy wam zasilacz czy konwerter od matrycy, bo konwerter z tego co mi mówił elektronik przy jasnych scenach zawsze będzie bzyczał (ale nie buczał)
 

bibo

New member
Od ponad tygodnia zastanawiam się czy kupić tą plazmę czy jednak coś innego. ...Jak głośne jest to buczenie?? Jak komputer zwykły stacjonarny czy głośniej?? bądź można porównać to jeszcze do czego innego? Czy teraz kupili byście ponownie ten TV??
Pozdrawiam Łukasz

Ja kupiłem niecały miesiąc temu, nic nie buczy, obraz rewelacja. Z całą pewnością kupiłbym ten Tv raz jeszcze. Przed zakupem miałem dylemat - ile to się naczytałem o jego wadach ;) ale zaryzykowałem i póki co wszystko śmiga pięknie :)
 

cactusek

New member
Bez reklam
Buczy przede wszystkich zasilacz i jego cewki, jeden kolega na forum nawet zdjął obudowe i dokładnie sprawdził skąd to wychodzi.
Co do bzyczenia/buczenia to interpretacja jest dowolna, dla mnie to bardziej bzyczenie ale częstotliwość tego zmienia sie w zależności od ilości jasnego na ekranie i czasem może to przypominać buczenie.
Na pewno jest to ciszej niż komp stacjonarny ale jest to zupełnie inny dzwięk bo to przecież nie wentylatory hałasują (jak w kompie). Ten dzwiek jest bardziej denerwujący od szumu wentylatorów i słyszalny wieczorami gdy ściszymy tv do spokojnego oglądania.
Czy teraz znów bym kupił ten tv wiedząc że bedzie tak bzyczał? Chyba bym nie kupił bo obraz jest porównywalny do LG i Samsungów w tej cenie, a wyposażenie słabe. Tylko filtr naprawdę jest wart tej kasy bo niewiele sie odbija od ekranu.
 

Abalka

Member
Buczy przede wszystkich zasilacz i jego cewki, jeden kolega na forum nawet zdjął obudowe i dokładnie sprawdził skąd to wychodzi.
Co do bzyczenia/buczenia to interpretacja jest dowolna, dla mnie to bardziej bzyczenie ale częstotliwość tego zmienia sie w zależności od ilości jasnego na ekranie i czasem może to przypominać buczenie.
Na pewno jest to ciszej niż komp stacjonarny ale jest to zupełnie inny dzwięk bo to przecież nie wentylatory hałasują (jak w kompie). Ten dzwiek jest bardziej denerwujący od szumu wentylatorów i słyszalny wieczorami gdy ściszymy tv do spokojnego oglądania.
Czy teraz znów bym kupił ten tv wiedząc że bedzie tak bzyczał? Chyba bym nie kupił bo obraz jest porównywalny do LG i Samsungów w tej cenie, a wyposażenie słabe. Tylko filtr naprawdę jest wart tej kasy bo niewiele sie odbija od ekranu.
Cactusek a miałeś na oku konkretne inne modele TV które chciałeś kupić ?? Czy mimo wszystko w tej cenie G30 jest bez konkurencyjny i nie ma co narzekać na w/w wade i trzeba go "brać"??? I o jakim wyposażeniu słabym piszesz??
PS. Jak widzę to kwestia buczenia :) będzie przylepiona do tego modelu już na zawsze i zostanie kwestią subiektywną każdego posiadacza G30
 

cactusek

New member
Bez reklam
Może Samsunga D6900 bo jest dobrze wyposażony i obraz nie jest gorszy. Może minimalnie gorszy filtr i czerń. D6900 też czasami zdarzają sie bzyczące ale tam akurat jest to na niskim poziomie i ponoć z 2m nic już nie słychać,a w tegorocznych Panasach problem jest bardziej powszechny i głośniejszy. No i masz gratis 3D w takim Samsungu które jest naprawde dobre (jelsi ktoś lubi taki bajer), ja nie oglądam bo nie trawie. Ale D6900 nie oglądałem w warunkach domowych i tylko przepisuje co wyczytałem na amerykańskich i zachodnich forach.
Warto też pomysleć nad zeszłorocznym LG 50pk950 - najwyższy model z 2010r. Był w redcoonie za 3300zł, ale czasami mają braki i pojawią sie okresowo. Trzeba sprawdzać ceneo co jakis czas. Wadą jest wysyłka z Francji i reklamacje gwarancyjne też tam. W PL kosztuje niestety ponad 5tyś zł.
Na G30 patrze już dobre dwa miechy i nie jest zły poza momentami kiedy słysze to irytujące bzyczenie. Obraz ok, wkurza troche to zacofanie Panasonica jesli chodzi o multimedia bo z usb mało co czyta, no i beznadziejne napisy.
 
Ostatnia edycja:

Abalka

Member
Może Samsunga D6900 bo jest dobrze wyposażony i obraz nie jest gorszy. Może minimalnie gorszy filtr i czerń. D6900 też czasami zdarzają sie bzyczące ale tam akurat jest to na niskim poziomie i ponoć z 2m nic już nie słychać,a w tegorocznych Panasach problem jest bardziej powszechny i głośniejszy. No i masz gratis 3D w takim Samsungu które jest naprawde dobre (jelsi ktoś lubi taki bajer), ja nie oglądam bo nie trawie. Ale D6900 nie oglądałem w warunkach domowych i tylko przepisuje co wyczytałem na amerykańskich i zachodnich forach.
Warto też pomysleć nad zeszłorocznym LG 50pk950 - najwyższy model z 2010r. Był w redcoonie za 3300zł, ale czasami mają braki i pojawią sie okresowo. Trzeba sprawdzać ceneo co jakis czas. Wadą jest wysyłka z Francji i reklamacje gwarancyjne też tam. W PL kosztuje niestety ponad 5tyś zł.
Na G30 patrze już dobre dwa miechy i nie jest zły poza momentami kiedy słysze to irytujące bzyczenie. Obraz ok, wkurza troche to zacofanie Panasonica jesli chodzi o multimedia bo z usb mało co czyta, no i beznadziejne napisy.
51D6900 odpada bo kosztuje prawie 3700 zł to jest 1000zł więcej od G30 o LG muszę tym bardziej zapomnieć- 5300 zł na ceneo :/ a w wysyłki zagraniczne nie chce się bawić.
Jakieś inne propozycje Panowie macie może?? co w zamian za G30?
 

masloww

New member
Bez reklam
51D6900 odpada bo kosztuje prawie 3700 zł to jest 1000zł więcej od G30
50G30 jest droższy o parę złotych od 51D6900; chyba że porównujesz modele o różnych wielkościach, czego nie da się porównać;
najpierw musisz się określić jaka wielkość jest ci potrzebna
 
Do góry