Czy twój Panasonic G30 buczy ?

Czy twój Panasonic buczy, bzyczy albo męczy twoje uszy w inny sposób?


  • Total voters
    0

A|X|E|L

Active member
Bez reklam
Mi się wydaje, że matryca jest Panasonic'a, a cała reszta z czeskiego bazaru.

Przecież FIAT czy OPEL produkowany w Polsce też jest składany z podzespołów w ponad 80% produkowanych u Polskich producentów tzw. kooperantów.

FIAT produkując w Polsce Lancie Ypsilon aby obniżyć koszty produkcji zamówił w Chinach wałki rozrządu na których silniki rozlatują się po przejechaniu kilkuset/kilku tysięcy kilometrów i teraz nic nie produkują tylko wymieniają na wałki zakupione w Niemczech.

Czesi wsadzili do Panasa badziew i teraz będzie dym. Wentyle z tyłu też po max. 100 tysiącach godzin zaczną świrować i kto kumaty to sam sobie wymieni, a kto nie to zapłaci za wymianę, a ile to zależeć będzie od serwisu.
 

Bartos81

Member
Bez reklam
co do matryc to np w moim PY8 pisze na matrycy made in japan, niestety producenta nie odczytałem, ale np do LCD matryce są chińskie CHiMei
 

timon4

New member
Telewizor posiadam od 2 miesięcy. Buczenie od samego początku użytkowania było słyszalne, ale z odległości około 2 metrów już nie. Na dzień dzisiejszy jest o wiele gorzej. Z odległości ok. 4 metrów jest wręcz denerwujące. W nocy przeszkadza, nawet przy głośności 25. Czyżby wyżej wymieniane kondensatory ulegają wypalaniu? I czy nie doprowadzi to, do poważnej usterki telewizora. Oby w końcu udało się komuś rozwiązać ten problem, bo powoli tracę przekonanie do marki Panasonic.:-(
 

cactusek

New member
Bez reklam
Skoro tak ci już daje popalić to zgłoś to do serwisu, nie masz nic do stracenia, no może bedziesz bez telewizji ze 2 tygodnie...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
systemowo problem nie zostanie rozwiązany. Ale na pojedyńcze sztuki Panasonic deklaruje że ma rozwiązanie.
Zgłoś do serwisu i daj znać jaki będzie wynik.
 

Bartos81

Member
Bez reklam
naprawa w domu klienta raczej nie wchodzi w grę, bo musieliby wymienić całą płytę a to jest kosztowne, a w serwisie zapewne wymienią tylko same kondensatory
 

A|X|E|L

Active member
Bez reklam
naprawa w domu klienta raczej nie wchodzi w grę, bo musieliby wymienić całą płytę a to jest kosztowne, a w serwisie zapewne wymienią tylko same kondensatory
Wbrew temu co kolego piszesz byłoby taniej. Zresztą tak miało być w założeniu Panasonic'a.

Płytę sekcji zasilania (zasilacz), a to są dość małe pieniądze dla producenta.
 
Ostatnia edycja:

Thorand

New member
Kolega zibizeb mial dac znac jak tam sie serwis udal.... no chyba jeszcze nie trzymaja mu TV. Mnie sie na razie nie spieszy do serwisu bo raz... gram wieczorami, dwa gram na sluchawkach to mnie nie razi ale jak przyjdzie troche cieplych dni nie wykluczam.
 
Ostatnia edycja:

darekm28

New member
Witam, moim zdanie ten odgłos to racze "bzyczenie" a nie "buczenie". Zakupiłem telewizor 46" g30 i rzeczywiście jest to fakt, jednak mnie to nie przeszkadza i napewno nie jest to cecha dyskwalifikująca ten telewizor jak ktoś napisał... słychać tylko przy cichych scenach i przy jasnym panelu... można "mu" to wybaczy mając na uwadze wiele zalet tego modelu... Obraz bajka, kolory.. jakość obrazu 5+..... pozdrawiam (gdybym miał kupić drugi telewizor - to też była by to G30), tyle odemnie...
 

cactusek

New member
Bez reklam
Skala problemu w G20 i G10 była nieporównywalna, tam to były wyjątki a w G30 buczenie wystepuje w prawie co drugim egzemplarzu.
 

darekm28

New member
Jak już pisałem, osobiście uważem ten hałas za dopuszczalny (jak dla mnie), jednak jeżeli miałoby to skutkować jakimiś przykrymi konsekwencjami w przyszłości (awaria) to sam zaczynam się zastanawiać.... u mnie nie jest aż tak głośno być może dlatego, że włączony mam ciągle tryb EKO.... nie wiem już sam....
 
Do góry