Czy twój Panasonic G30 buczy ?

Czy twój Panasonic buczy, bzyczy albo męczy twoje uszy w inny sposób?


  • Total voters
    0

effendi360

New member
Fajnie że się tym podzieliłeś. A jak z ściągnięciem obudowy ? Mojej plaźmie strzelił w styczniu roczek. Jak na razie jestem zadowolony, do dziś potrafi mnie oczarować obrazem a oglądam w sumie tylko ripy bluray i to w 720p bo mój laptop nie ciągnie fhd.
 

KrzychuUĆ

New member
effendi360 ze ściągnięciem obudowy nie było najmniejszych problemów. Jest trochę kręcenia śrubek, ale nawet kompletny laik nie mający nigdy śrubokręta w ręku spokojnie da radę to zrobić.
 

sancho99

New member
Witam mam Panasonica TX-P42X60 i tez słyszalne jest buczenie z lewej górnej strony,moze ktoś poda linka na allegro do śrubki metrycznej z podkładką sprężynową
 

gandw

New member
Witajcie!

Dzisiaj dotarł do mnie TX-P42X60, niestety też słyszę to denerwujące świszczenie, taki 'świerszcz', im jaśniejszy obraz tym głośniej :( Co radzicie? Oddawać do sklepu internetowego czy zgłaszać do naprawy gwarancyjnej? Chciałbym mieć tą plazmę, bo nic w tej cenie nie da mi takiego obrazu, ale wątpię czy Panasonic naprawi mi tą wadę?

Nie wiem co robić - wszystkie plazmy tak mają czy nie? Bo już różne opinie słyszę. Dodam że starsze pokolenie domowników tego nie słyszy - może to taki zakres częstotliwości niesłyszalny po pewnym wieku? :(

Pozdrawiam!
 
Ostatnia edycja:

digitalus

Banned
Witam
W tym watku lub w innym powinny byc przyklady ze po pewnym czasie bzyczenie moze byc mniej slychac lub calkowicie zniknie.Moze bzyczec uzwojenie transformatora ,rdzen transformatora w zasilaczu lub sruba bez podkladki.Na filmie mozna obejrzec podobny przyklad.
http://www.youtube.com/watch?v=hq2SZI04Byg
Drgania transformatora moga byc przenoszone na cala plyte i na zle dokrecna srube bez podkladki i slychac bzyczenie.Rdzen transformatora sklada sie z cienkich blaszek i po pewnym czasie pod wplywem drgan i temperatury blaszki moga sie odksztalcic i beda bardziej dociskac do siebie i bzyczenia nie bedzie slychac.Inaczej nie mozna wytlumaczyc samoistnej likwidacji bzyczenia.
przyklad z tego watku
U mnie 2 tyg po zakupie zaczeło występować buczenie ale po roku przeszło i nie słyszę go wcale.




Niektore osoby maja bardzo dobry sluch i slysza bzyczenie w roznych telewizorach nie tylko w plazmie.
przyklady w linku nizej
http://www.hdtv.com.pl/forum/705109-post178.html
W mojej pierwszej plazmie tez pojawilo sie bzyczenie ale po pewnym czasie ustalo i nie bzyczy.Plazma ma 5 lat i dziala bez usterki,Panasonica mam krocej ,nie bzyczy wcale.
Proponuje troche zaczekac i przekonac sie czy bzyczenie bedzie mniej slychac lub czy zniknie calkowicie.Jesli bzyczenie bedzie glosne to oczywiscie zglosic usterke.
 
Ostatnia edycja:

rott319

Member
mój P42X60 też buczał nieznośnie od początku.
Co najzabawniejsze, moi rodzicie też nie słyszą żadnego buczenia.
To jest chyba jakaś wada seryjna tego modelu.
 

Przemo86

New member
Mój dwuletni TX P42C10Y tez wydaję jakiś odgłos. Buczeniem bym tego nie nazwał, raczej szum. Słyszalny przy wyciszonym audio na jasnych kolorach. Występuje to od początku, nie przeszkadza mi to w sumie, bo tylko ja to słyszę :) Nie przejmujcie się tym aż tak bardzo. To podobno normalne.
 
Ostatnia edycja:

pantomima

Banned
Panowie z tym buczeniem to jest tak ze poprostu mieliscie pecha i trafiliscie na ezgzemplarze dotkniete ta przypadloscia .(mogly to byc jakies nie do konca sprawne podzespoly, ewentualnie nie do konca poprawny montaz ... ) czego wynikiem jest to co Was tak irytuje .

Ja mam 3 plazmy panasonica - g30 ' vt30 i vt60 i powaznie -zadna z nich nie bzyczy , nie buczy itp a sluch mam naprawde wyczulony .
Za kazdym razem gdy czytam tego typu żale zwiazane z tym buczeniem to nie do konca potrafie to ogarnac,bo moje 3 plazmy pracuja cichutko :d
Przez pierwsze 2 tyg uzytkowania vt60 mialem problem z wentylatorami - momentami wyly tak glosno ze bylo to nie do zniesienia :( .Dalem sobie tydzien , a po tygodniu gdyby ten irytujacy szum nie ustapil mialem dzwonic na serwis aby cos z tym zrobili , ale ku mej uciesze halas ustal i teraz jest to tylko delikatny swist wyczuwalny z minimalnej odleglosci - aby go uslyszec w pokuju musi zapanowac totalna cisza a ja musze stanac praktycznie za tv ;P .

Jezeli posiadacie ktorys z modeli plazm nie wiecej niz tydzien to dajcie tej plazmie popracowac jeszcze conajmniej drugie tyle aby sie dotarla,wygrzala itp . Zawsze na starcie wszystko co nowe musi sie rozruszac ;)
 
Ostatnia edycja:

artura2

New member
Powiem inaczej...a pro po powyższego postu....To nie chodzi o buczenie wentylatorów....one wydają minimalny dźwięk wychwytywany z bardzo bliska. Problem to buczenie przy zmianie jaskrawości obrazu. Miałem tak w Elektronie (20 lat temu) i w Panasie też tak jest. Przyzwyczaiłem się i żyje z tym od lat 90 :). Jak ktoś nie wieży niech sobie sprawdzi sam...Obraz bardzo jasny (biała plansza) i zmiana czarny (czysty). Najlepiej test w nocy przeprowadzić. Jak ktoś tego nie słyszy to laryngolog się kłania. Można z tym żyć i oglądać. Pozdrawiam
 

artura2

New member
no ja jeszcze nie słyszałem totalnie cichej plazmy przy białym tle :p
Patrz post wyżej :) laryngolog :)... a to cytat z Panasonic TX-P50ST60E test otwarty -nowa generacja plazm Panasonica puka głośno do.. jakby ktoś sądził że piszę farmazony :) :
''Przy okazji Jasny obraz na ekranie powoduje że słychać jest głośniejszą pracę telewizora. Z tym że w porównaniu z ubiegłorocznym modele widać, a raczej słychać znacznie cichszy przydźwięk. ''. Post pierwszy z działu Panasonica jakby ktoś szukał.
 
Ostatnia edycja:

digitalus

Banned
Nie slysze zadnego nawet cichego bzyczenia transformatora w zasilaczu telewizora.Mam dwie plazmy i nie ma bzyczenia.
Niektore osoby maja bardzo dobry sluch i slysza bzyczenie transformatora w lcd i plazmie.
Przyklady z hdforum

lcd samsung
http://www.hdtv.com.pl/forum/676402-post304.html
Witam,

myślę o zakupie modelu 46D6500 i mam pytanie do jego posiadaczy:

czy występuje w nim "buczenie" inwerterów opisywane wcześniej na forum, występujące szczególnie w mniejszych modelach -> 37 calowych ?

Witam,
ja też kupiłem eh5450 jestem zadowolony obraz jak dla mnie jest super, smart to fajna zabawka, a gry z xboxa wyglądają ŚWIETNIE.
mam tylko jedno ale... dziwnie mi buczy z tyłu tv, jak jest włączony i w pokoju jest cisza z tyłu tv słychać jaby lekki szum, buczenie takie minizwarcie. Oczywiście tv działa dobrze.

http://www.hdtv.com.pl/forum/812445-post167.html



LCD SONY
Ja swój TV skalibrowałem już pod siebie i do niedawna byłem przekonany, że on nie buczy, ale ostatnio oglądając film w nocy, w idealnej ciszy, wyłapałem jednak dość wyraźne buczenie. Najpierw myślałem, że to dźwięk w filmie jest kiepski ale gdy ściszyłem TV do zera okazało się, że to jednak sam TV buczy. Nie jest to głośny dźwięk ale od tamtej pory słyszę go za każdym razem gdy oglądam film w mocy. Strasznie mnie to irytuje tym bardziej, że głos mam bardzo ściszony (często żona śpi obok) i wtedy to buczenie jest cały czas słyszalne. W dzień oczywiście nie sposób je wyłapać.
http://www.hdtv.com.pl/forum/459950-post9.html



mam od niedawna tv lcd, po jednym dniu zauważyłem nieznosne bucznie , po trzech dniach chciałem go wymienic na inny, nie udało sie, skierowano mnie do serwisu gdzie bez problemowo wymieniono mi inwerter, niestety po wymianie okazało sie ze problem nie zniknął
ponownie skontaktowałem sie z serwisem, serwisant zobaczył telewizor i uznał ze wszystko jest ok i zamknąl sprawe:???:, teraz mam nowy złom co brzeczy jak stary rubin, pisze z zapytaniem czy ktos miał podobny problem z takim telewizorem i czy udało mu sie go rozwiazac poprzez walke z serwisem (sklepem ) bądz kombinowanie w ustawieniach odbiornika, proszę o pomoc


Każda plasma bzyczy, niektórzy maja po prostu gorszy słuch. Miałem plasme Panasonica v10 i także bzyczała, ja słyszałem a moja dziewczyna zupełnie nie i stwierdziła że jestem nienormalny.

http://www.hdtv.com.pl/forum/554324-post128.html
 
Ostatnia edycja:

artura2

New member
Skoro forumowicz post wyżej napisał że to wina inwertera (zacytował raczej)...to co wydawało dźwięk buczenia w Elektronie z lat 90 ?? (to był odbiornik CRT). Może nie precyzyjnie się wyraziłem...nie jasnych planszach, a wysoko kontrastowych.
 

rott319

Member
Mój p42x60e od początku bzyczał tak głośno, że po 15 minutach oglądania nie byłem w stanie siedzieć dłużej w pokoju, w którym znajdował się TV.
Nie mam dobrego słuchu (skutek leczenia pewnym lekiem w dzieciństwie) a mimo to słyszałem to bzyczenie (wysoki, piskliwy, ciągły dźwięk)
Najzabawniejsze jest to, że moi rodzicie (55 latkowie) patrzyli ma mnie jak na debila, bo nie słyszeli żadnego bzyczenia.
 
Ostatnia edycja:

rafix01

Member
Bez reklam
g20 też bzyczał, jest na to rada, wystarczy lekko dotknąć/docisnąć/dogiąć ręką tylną blachę obudowy ... wyczuć delikatnie miejsce ręką i docisnąć i bzyczenia nie ma ... tak zrobiłem z moim g20 bo też przy jasnych planszach bzyczał :)
 

cytruus

New member
65VT60 też buczy :/

Podbijam temat ... tym razem chodzi o 65VT60 - wzięty jako powystawowy z MM ale (teoretycznie) chodził tylko 2,5 mca u nich ...

Po włączeniu buczy non stop .. dość niski ale jednostajny dźwięk ... intensywny jednak (coś jak wirująca pralka w sąsiednim pomieszczeniu)...

Ten typ tak ma ? przejdzie z czasem ? da się coś zrobić ?
Czy też szybko zwracać (14 dni niby na to jest) ?

Trochę to wkurza bo po informacjach o buczących Samsungach właśnie wybrałem Panasa ...
 

prezy

New member
Bez reklam
Każda plazma "buczy", jedna głośniej inna ciszej. Jedni to słyszą a inni patrzą ze zdziwieniem o co chodzi. Ty się ciesz że buczy, wiesz co mogło by się stać gdyby te wentylatory przestały się kręcić :-(
 
Do góry