Czy twój Panasonic G30 buczy ?

Czy twój Panasonic buczy, bzyczy albo męczy twoje uszy w inny sposób?


  • Total voters
    0

video-darek

New member
problem buczenia albo bzyczenia ( jak kto woli ) można w łatwy sposób usunąć we własnym zakresie, i nie ważne czy nowy TV plazma czy już gra dwa lata.

Osłuchując TV słychać że np. buczy zasilacz, raz głośniej raz słabiej ( w zależności co wyświetla ) ale i tak jego praca jest słyszalna z dalszej odległości, osłuchując TV słychać bzyczenie po lewej od góry ( moduł SS ) bzyczenie stałe niezależne od wyświetlania

Wielu wam się wydaje że to wada , że coś pada, wysyłanie do serwisu problem rozwiązuje czasowo, albo na stałe bo oni wymienią dobrą część na dobrą no i ...

Co jest powodem tego bzyczenia , otóż ( pomijając sporadyczne przypadki ) w większości waszych TV powodem bzyczenia jest poluzowanie się śrubek które trzymają moduły, po lewej Moduł SS, i po prawej, zasilacz, płyta główna nie ma znaczenia z bzyczeniu

Aby temu szybko zaradzić, należy zaopatrzyć się w długi śrubokręt ( dobry ) odkręcić tylną osłonę, no i podkręcać wszystkie śrubki modułów po prawej, po lewej, zasilacz ( porządnie dokręcić )

Po dokręceniu bzyczenie zanika, a sam zasilacz ( transformator ) bzyczy o połowę albo o 70% ciszej niż do tej pory i jest to jego normalna praca.

Problem ten sam miałem, ale wykonałem tel. do pana z serwisu i mi to w jasny sposób wytłumaczył, zrobiłem jak powiedział i problem bzyczenia znikł :D


 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tez o tym slyszalem. Jesli nie ma tam podkladek sprezynowych to bym je umiescil co by nie doprowadzilo do ponownego poluzowania:)
 

cytruus

New member
Dzięki za poradę ...
Dodatkowa informacja - dźwięk dochodzi z lewej strony, nie zależy od jasności TV.

Pytanie czy odkręcenie obudowy, manipulowanie przy śrubkach etc. nie powoduje utraty gwarancji itp. ?
Kiedyś się spotkałem w jakimś sprzęcie z zalakowaną śrubką (łatwo przeoczyć) a potem żegnaj gwarancjo ...
 

video-darek

New member
Dzięki za poradę ...
Dodatkowa informacja - dźwięk dochodzi z lewej strony, nie zależy od jasności TV.

Pytanie czy odkręcenie obudowy, manipulowanie przy śrubkach etc. nie powoduje utraty gwarancji itp. ?
Kiedyś się spotkałem w jakimś sprzęcie z zalakowaną śrubką (łatwo przeoczyć) a potem żegnaj gwarancjo ...
plomb żadnych nie ma, więc spoko można odkręcać obudowę , ale trzeba zaopatrzyć się naprawdę porządny śrubokręt krzyżakowy, taki aby nie przeskakiwał na śrubkach, śrubki trzymające moduły są takie same jak w komputerach do przykręcania płyt głównych
 

rott319

Member
Ja dwa razy kupiłem P42X60E w różnych sklepach i dwa razy bzyczał niemiłosiernie.
( odsyłam do mojego postu w tym wątku z dnia 22-12-2013, 13:49 )
To jest jakiś koszmar.
 
Ostatnia edycja:

migele

New member
Wrażenia po 2 latach użytkowania...

Witam wszystkich.
Kilka słów o moim 2-gim panasie.
Właśnie stuknął drugi rok użytkowania TX-P46GT30. Wczesniej używałem TX-P42S10 - byłem zachwycony, ale ze względu na brak LAN i USB TV poszedł do teściowej a ja zakupiłem wspomniany TX-P46GT30. Przez dwa lata wszystko śmigało aż miło. Bzyczenia nie słyszałem żadnego (a słuch mam niemalże absolutny). Szum wentylatorów, owszem. Najpierw ich głośny "start" po włączeniu, ale potem prędkość obrotowa się normowała, i choć były lekko słyszalne, to w żaden sposób nie przeszkadzało to w użytkowaniu TVka. 3 kwietia mojemu TV stuknęło 2 lata. Cały czas wisiał na ścianie. Ostatnio miałem mały remont "odświeżający" stąd też chwilowo przerzuciłem TV na stojak, co by pomalować ściany.
I zaczęło się... bardzo uciążliwe bzyczenie. Dokładnie potrafię wyodrębnić dźwięk (szum) wentylatorów - tak jak było to dotychczas (nadal nieuciążliwe), ale dodatkowo pojawiło się bzyczenie. Jest tym bardziej słyszalne im jaśniejszą plansze wyświetla TV. Koledzy pisali i "lewej" stronie ) rozumiem, ze od frontu patrząc), ale ja identyfikuję źródło tego bzyczenia raczej w prawym górnym rogu (od frontu). Choć może to być złudne.
Najgorsze w tym wszystkim jest to, że gwarancja upłynęła mi 2 tygodnie temu :-(
Jedyna więc nadzieja, że jak ściągnę obudowę i podokręcam lub powymieniam śrubki mocujące płytki montażowe i inne elementy, to bzyczenie być może ulegnie zmienjszeniu.
Zamierzam się za to zabrać na daniach. Poinformuję o wynikach.

PS: jesli ktoś ma jakiś pomysł, sugestie etc, to będę wdzięczny.
Pozdrav i udanej Wielkiej Nocy ;-)
 

migele

New member
buczenia ciąg dalszy...

I potwierdzam, że siedząc frontem do TV, źródło bzyczenia umiejscowione jest w PRAWYM GÓRNYM rogu TV. Przykładając ucho z tyłu stwierdzam, ze najgłosniej jest w "okolicach prawego, zewnętrznego wentylatora (tam są 2 "dziury" - to bardziej przy tej zewnętrznej krawędzi...).
Bardzo mnie zastanawia, co moze być powodem.
Dotychczas wszyscy pisalei raczej o pojawiającym się bzyczeniy w lewej częsci TV-ka (od fronu?).

Pomysły? prosze pisać!
 

Nocny_Marek

New member
Ja dwa razy kupiłem P42X60E w różnych sklepach i dwa razy bzyczał niemiłosiernie.
( odsyłam do mojego postu w tym wątku z dnia 22-12-2013, 13:49 )
To jest jakiś koszmar.

Powiem Ci, że w zeszłym roku dwukrotnie kupowałem P42ST60 i też oba bzyczały. Pierwszy na początku był absolutnie cichy choć może tak byłem zachwycony, że nie słyszałem tego. Ale po 2h pracy głośno zapiszczał czy zabzyczał, potem ciszej , głośniej i przydzwiek ustalil sie na tym nizszym poziomie. Oddałem, drugi byl glosniejszy. Tez oddalem. W nocy nie da sie skupic na filmie, programie. A nie ma sensu zglasniac tak zeby sasiedzi slyszeli bo to zaden komfort i dla uzytkownika.

Sa jeszcze P42GT60 do kupienia, a obraz na LCD to koszmar -np. w nowym Panasie 42AS650 z dvb-t w rtv euro obraz beznadziejny, nawet na kanalach HD!!!.
Nie wiem...Myslalem, ze bzyczenia nie zdzierżę, ale jak tu kupić LCD, gdzie z kolei obraz bedzie Cie wkurzal na maxa?
 

Nocny_Marek

New member
I potwierdzam, że siedząc frontem do TV, źródło bzyczenia umiejscowione jest w PRAWYM GÓRNYM rogu TV. Przykładając ucho z tyłu stwierdzam, ze najgłosniej jest w "okolicach prawego, zewnętrznego wentylatora (tam są 2 "dziury" - to bardziej przy tej zewnętrznej krawędzi...).
Bardzo mnie zastanawia, co moze być powodem.
Dotychczas wszyscy pisalei raczej o pojawiającym się bzyczeniy w lewej częsci TV-ka (od fronu?).

Pomysły? prosze pisać!


Odkręcałeś obudowę i dokręcałeś te śrubki?
 

astw

New member
Powiem Ci, że w zeszłym roku dwukrotnie kupowałem P42ST60 i też oba bzyczały. Pierwszy na początku był absolutnie cichy choć może tak byłem zachwycony, że nie słyszałem tego. Ale po 2h pracy głośno zapiszczał czy zabzyczał, potem ciszej , głośniej i przydzwiek ustalil sie na tym nizszym poziomie. Oddałem, drugi byl glosniejszy. Tez oddalem. W nocy nie da sie skupic na filmie, programie. A nie ma sensu zglasniac tak zeby sasiedzi slyszeli bo to zaden komfort i dla uzytkownika.

Sa jeszcze P42GT60 do kupienia, a obraz na LCD to koszmar -np. w nowym Panasie 42AS650 z dvb-t w rtv euro obraz beznadziejny, nawet na kanalach HD!!!.
Nie wiem...Myslalem, ze bzyczenia nie zdzierżę, ale jak tu kupić LCD, gdzie z kolei obraz bedzie Cie wkurzal na maxa?

Gorszy obraz łatwiej znieść niż bzyczenie, piszczenie lub buczenie. Przy wielkości 40 cali obraz powinien być dobry także na odpowiednim LCD, jak Sony 905 lub Sharp 830/831 ( są to starsze modele i ilość ofert nie jest już duża).
 

Nocny_Marek

New member
Gorszy obraz łatwiej znieść niż bzyczenie, piszczenie lub buczenie. Przy wielkości 40 cali obraz powinien być dobry także na odpowiednim LCD, jak Sony 905 lub Sharp 830/831 ( są to starsze modele i ilość ofert nie jest już duża).


Hmm też doszedłem do takiego wniosku choć po jakości obrazu jaki dostrzegalem w TV LCD od ponad pol roku chcac wybrac TV dla siebie (w zastepstwie po ST60) nachodzi mnie mysl o trzeciej próbie zakupu plazmy panasonic i przyzwyczajeniu się do bzyczenia jesli bedzie to cichszy egzemplarz. Ale jak zapewne bym kupil to zmienilbym zdanie na takie jak po zakupie ST60-czyli jakie napisales.

Sony KDL-40W905 ma dobre opinie w teście na konkurencyjnym forum choć kiepskie kąty widzenia i gorsze odwzorowanie barw (przez innowacyjne podświetlenie Triluminos) niż w poprzedniku HX850.
Swoja droga szkoda, ze nie mam gdzie poogladac tego TV i jak te kąty sie faktycznie sprawuja (ponoc lekkie odchylenie od siedzenia na wprost powoduje przeklamania obrazu)...
 

Nocny_Marek

New member
Aaa no i cena jest teraz zabójcza. Na allegro jest znośna oferta za 3499zł bo w ceneo to ponad 4tys.
No, ale za jakosc w LCD trzeba placic drożej zeby zblizyc sie do jakosci plazmy panasonica...
 

elcede

New member
Trochę odkopuje temat, ale może komuś się przyda. U mnie buczenie zrobiło się coraz głośniejsze, zwłaszcza na jasnych obrazach i po wyświetleniu obrazu z komputera po HDMI (przez przejściówkę z Display Port jeśli to ma znaczenie). Gwarancja minęła mi w lutym tego roku, więc postanowiłem zrobić coś o czym przeczytałem tutaj na forum: czyli dokręcić śrubki.
Odkręciłem całe plecy i chociaż buczenie było z lewej strony (lewy górny róg patrząc od przodu) to dokręciłem delikatnie wszystkie śrubki jakie znalazłem pod pokrywą. Teraz jest błoga cisza i słychać tylko szum wentylatorów nawet jak siedzę teraz przed samym telewizorem i używam go jako monitora. Tak więc jeśli ktoś ma już po gwarancji to radzę ostrożnie dokonać tej operacji i powinno pomóc. Mój tv wisi na ścianie na uchwycie z Lidla czy innej Biedronki i znowu ma się dobrze :)
I całe szczęście bo nie ma na co zmienić :(
 

maska2007

New member
W ostatnim miesiącu zauważyłem pewien problem z brzęczeniem mojego telewizora. Im wyświetlany obraz jaśniejszy tym brzęczenie głośniejsze. Wieczorem przy wyciszonym dźwięku nie dało się oglądać telewizji. Odgłos dochodził z lewej, górnej części telewizora patrząc od przodu, a ponieważ bardzo mnie to zaniepokoiło zacząłem "grzebać" w necie na zagranicznych stronach i znalazłem informację dlaczego panasy zaczynają brzęczeć.
Otóż modele wyprodukowane w latach 2011-2012 miały niewielką wadę jaką były śrubki metryczne pozbawione podkładki sprężynowej. Śrubki te mocują płytki do obudowy telewizora, które pod wpływem zmian temperatur po jakimś czasie obluzowują się. Efektem luźnej płytki jest właśnie brzęczenie.

Naprawa jest banalnie prosta i zajmuje około 30 minut. Wystarczy zmienić fabryczną śrubkę metryczną na jej odpowiednik z podkładką sprężynową lub wkręcić starą, ale na klej do gwintów lub też na lakier do paznokci. W moim przypadku pomogło i znowu mogę się cieszyć czystym dźwiękiem, a wieczorem nie dostaję już szału.

Tak jest ! To te śrubki brzęczą ! Dobra robota ! U mnie w Panasiu tym nowszym z wiatrakami są dwie. Pozdrawiam:eek:k:
 

plonking

New member
Witam, dla potomnych mój Panasonic tx-p50g30e po dokręceniu środek cisza :) mogłem na ten wątek trafić wcześniej, wszyscy wcześniej tylko pisali "ten model tak ma".
Pozdrawiam

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
 
Do góry