Czy twój Panasonic G30 buczy ?

Czy twój Panasonic buczy, bzyczy albo męczy twoje uszy w inny sposób?


  • Total voters
    0

arfa222

New member
z obu stron tv także wentylator to chyba nie jest z tego co zauważyłem wntylator jest tylko z lewej strony, a dźwięk z obu, aczkolwiek przy włączonym głosie nie słychać go.
 

MARASmus

New member
Zależy od tego co się ogląda :), w niektórych produkcjach dzwięk nie potrzebny, wystarczy obraz :).
A powracając do tematu, wymieniam swoja G30 na sztukę z nowej partii, zobaczymy czy tym razem wbije się w ostatnią grupa ankiety (pyt 3)
 

Tomaszz

New member
U mnie w świeżo zakupionym tv 50G30E buczenie jest MNIEJSZE niż w poprzedniej plazmie, też panasonicu tyle, że 42G10E. TV stoi w tym samym miejscu i nic wokół niego się nie zmieniło.
Dodam też, że w poprzednim TV buczenie mi nie przeszkadzało (czasem jak był komp podpięty - cisza i się otworzyło jakieś białe plansze; w filmach NIGDY).

Szczerze mówiąc trochę się obawiałem, czytając to forum, że bzyczenie G30 jest duże, dodatkowo była przesiadka z 42" na 50", ale tak jak wyżej pisałem bzyczenie w 50G30 jest mniejsze niż w starszej 42G10.

Dlatego też uważam, że problem jest wyolbrzymiony i każdy kto choć raz miał plazmę w domu, nie ma czego się obawiać.
 

cactusek

New member
Bez reklam
Dlatego też uważam, że problem jest wyolbrzymiony i każdy kto choć raz miał plazmę w domu, nie ma czego się obawiać.
Prosiłem już aby pisac za siebie. Jak mozna tak uogólniać na podstawie jednego telewizora?!
Ja mam z plazmami do czynienia od lat i takiego hałasu jaki wydobywa się z mojego G30 jeszcze nigdy nie słyszałem. Ostatnio pogorszyło sie na tyle że zglaszam to do serwisu i nie dam sie łatwo spławić bo nawet przygluchy by to usłyszał.
 

gsq

New member
@cactusek a powiedz mi, czy odczuwasz efekt bzyczenia najbardziej kiedy siedzisz na wprost telewizora? Tak zeby glowa byla na poziomie srodka TV :)
Bo ja tak mam, i denerwuje mnie to, ze jak stane obok TV to nie slychac buczenia, a jak tylko usiade na sofie ok 2 m przed TV slysze bardzo glosno, a nawet jak sie oddale od TV na 5 m (ale rowniez na wprost do TV) to tak samo glosno slysze bzyczenie..
 

Tomaszz

New member
Prosiłem już aby pisac za siebie. Jak mozna tak uogólniać na podstawie jednego telewizora?!
Ja mam z plazmami do czynienia od lat i takiego hałasu jaki wydobywa się z mojego G30 jeszcze nigdy nie słyszałem. Ostatnio pogorszyło sie na tyle że zglaszam to do serwisu i nie dam sie łatwo spławić bo nawet przygluchy by to usłyszał.

Ale właśnie sam uogólniłeś na podstawie jednego telewizora :)

Po prostu pamiętam jak czytałem o serii G10, o bzyczeniu o reklamacjach itd. Okazało się, że bzyczenie słychać tylko w kompletnej ciszy. Teraz czytając o serii G30 odniosłem wrażenie, że problem ten jest sporo większy - okazało się, że pomimo większego rozmiaru, TV bzyczy mniej.
 

MARASmus

New member
Jestem po wyminie 50G30 na model z nowszej serii (sklep poszedł mi na rękę ) i bzyczy troszeczkę inaczej, bardziej jednostajnie- może dlatego różnice przy jaśniejszych barwach nie stanowią tak dużego kontrastu. Odgłosy są denerwujące przy kompletnej ciszy i ustawieniu głośników poniżej 15. W dużej mierze to zależy od akustyki pomieszczenie. Proponują mi GT, ALE szczerze powiedziawszy nie wierze w cuda, dopłacić będzie trzeba a efekt bzyczenia będzie pewnie taki sam. Chyba kupię sobie dobre słuchawki :)
 

elcede

New member
Chyba kupię sobie dobre słuchawki :)
Ja porzucilem juz myslenie o kinie domowym na rzecz sluchawek (moja zona ciagle kaze mi przyciszac a w sluchawkach ustawiam sobie jak chce). Z takich tanich polecam Creative Aurvana Live (
Słuchawki Creative Labs AURVANA LIVE - Ceneo.pl). Mialem je pare dni i za ta kase (okolo 200zl) nie kupi sie nic lepszego (porownywalne sa ze sluchawkami za ponad 500zl). Ja czekam teraz na kase i pierwsze co robie to lece do sklepu :D
 

kilers9

Member
Mam pytanie, czy ci którzy nie mają TV powieszonego na ścianie też buczy, bzyczy ?! Moim zdaniem buczenie, bzyczenie spowodowane jest źle zamocowanym wieszakiem do TV. Pomiedzy wieszak, a TV powinno się zakładać "dystanse" lub jakieś podkładki /nie metalowe/, tak aby wieszak nie dotykał bezpośrednio TV.
 

cactusek

New member
Bez reklam
Ja mam na stojaku i hałas mnie dobija kazdego wieczora.

@cactusek a powiedz mi, czy odczuwasz efekt bzyczenia najbardziej kiedy siedzisz na wprost telewizora? Tak zeby glowa byla na poziomie srodka TV :)

Słysze je z każdego miejsca w pokoju. Zagłuszyć to może tylko laptop, w którym włączy sie wiatrak na max obroty.
Być może bzyczenie najbardziej słychać na wprost telewizora ale w sumie różnice nie są wielkie. Ogólnie po 21szej jak za oknem jest już cisza i nic nie tłumi dzwięków bzyczenie denerwuje mnie w najlepsze. Moge ustawić głośność powyżej 30 a i tak słysze.
Hałasu tego nie powodują żadne wiatraki, źle zamocowany wieszak, czy odbicia od ściany. Wydobywa z tyłu tv z lewej cześci, tam gdzie jest zasilacz i przetwornice lub duże cewki w nim.
 

kilers9

Member
Wiem, że serwisanci z Panasonica wkładają coś w rodzaju kostki z gąbki do środka TV w dwóch miejscach. Odkręcają tylną obudowę i mocują to w środku, tak, że po skręceniu obudowa jest jakby odizolowana od drgań, czy coś w tym sensie.
 

cactusek

New member
Bez reklam
To jest mit. bzyczenie nie bierze się od drgań obudowy tylko bezpiosrednio wydobywa sie z okolic zasilacza.
Nic innego jak zalanie cewek czymś tłumiących hałas nie przychodzi mi do głowy.
 

dcc65

New member
Ja mam na stojaku i hałas mnie dobija kazdego wieczora.



Słysze je z każdego miejsca w pokoju. Zagłuszyć to może tylko laptop, w którym włączy sie wiatrak na max obroty.
Być może bzyczenie najbardziej słychać na wprost telewizora ale w sumie , tooo chyba ja cierpię na urojenia zwiazane z bzyczącym Panasoniciem
Ile Ty cactus jeszcze możesz wytrzymać z tym panasem :?: a ile bzdur napisać :?:.........:p
 

Marcin2000

New member
Bez reklam
Ja mam na stojaku i hałas mnie dobija kazdego wieczora.
Słysze je z każdego miejsca w pokoju. Zagłuszyć to może tylko laptop, w którym włączy sie wiatrak na max obroty.
Być może bzyczenie najbardziej słychać na wprost telewizora ale w sumie różnice nie są wielkie. Ogólnie po 21szej jak za oknem jest już cisza i nic nie tłumi dzwięków bzyczenie denerwuje mnie w najlepsze. Moge ustawić głośność powyżej 30 a i tak słysze.........QUOTE]


Cactusek jak ty masz głośność powyżej 30 i coś słyszysz oprócz dzwięku to gratuluję bo jak u siebie dam TV na 30 lub ponad 30 to jest bardzo głośno, szczególnie w nocy... normalnie słucham w granicach 16-22 aby nie dręczyć innych mieszkańców lub... słuchawki.

Musi u ciebie wyć a nie buczeć skoro powyżej 30-u słyszysz. Może zgłoś problem do serwisu jak wada jest tak poważna i fala dzwiękowa powali serwisanta w dzwiach... lub może jak hałas dobija cię każdego wieczora po prostu go sprzedaj (np. na forum) i kup sobie coś innego... nie można tak cierpieć co noc
 

Frog_PL

New member
Wlaczcie sobie teraz na Orange SPorts ! Ale mi buczy czy tam swiszczy moj tv przez cala gale UFC ! :/ Jak dobrze ze to tylko teraz na tym kanale bo juz sie przestraszylem ze na stale zaczal buczyc moj TV. Ale jak przelacze kanal to tego nie ma... Ciekawi mnie czy te buczenie co teraz mam to jest wlasnie takie na jakie wiellu narzeka....
 

Marcin2000

New member
Bez reklam
Wlaczcie sobie teraz na Orange SPorts ! Ale mi buczy czy tam swiszczy moj tv przez cala gale UFC ! :/ Jak dobrze ze to tylko teraz na tym kanale bo juz sie przestraszylem ze na stale zaczal buczyc moj TV. Ale jak przelacze kanal to tego nie ma... Ciekawi mnie czy te buczenie co teraz mam to jest wlasnie takie na jakie wiellu narzeka....

Co ma buczenie na JEDNYM jak rozumiem JEDYNYM kanale do ogólnego buczenia lub nie tego TV poruszanego w tym wątku????

Dostrój sobie manualnie ten kanał lub zobacz na mono... OMG... :blagam:
 

Frog_PL

New member
To ma ze bylem ciekaw czy tak samo slyszalny jest ten problem opisywany tutaj i liczylem ze moze znajdzie sie ktos komu problem buczenia nie jest obcy bo juz to gdzies slyszal na jakims egzemplarzu i uslyszal by je wczoraj na Orange Sports i napisal czy to wlasnie cos podobnego czy calkiem inne brzmienia ;P
 
Do góry