Czy ktos cos wie o modelu LG 50PQ6000...?

janu

New member
Usb

Mój 500 GB WD USB 2.0 FireWire eSATA 16 MB 7200 obr zasilany z zewnętrznego zasilacza sieciowego działa bez zarzutu. FAT32.
janu
 

sajer2

New member
usb

cytat:
Mój 500 GB WD USB 2.0 FireWire eSATA 16 MB 7200 obr zasilany z zewnętrznego zasilacza sieciowego działa bez zarzutu. FAT32.
janu


proszę napisz dokładniej jaka obudowa , jak podzielony dysk
sajer2
 

janu

New member
Twardy dysk przez USB

To taki gotowiec, nazywa się "My Book". I faktycznie w tej plastikowej, czarnej obudowie wygląda jak książka.
Nie wiem jak jest podzielony, ale jutro wieczorkiem to sprawdzę.
W każdym razie USB w PQ6000 to lepszy patent niż gniazdo (tylko) SDHC w Panasie TX P??X10, bo poza pendrivami i (niektórymi, jak wcześniej pisano) twardymi dyskami czyta również z karty SDHC przez czytnik USB, co sprawdziłem (4GB). Niestety ograniczenie, o którym piszą w instrukcji tego TV (filmy poniżej 720p) jest aktualne. Nawet 720p nie idzie przez USB.
Janu
 

aro_77

New member
Ograniczenie w divx to rozdzielczosc 720x576. Nic wiekszego nie chodzi. Ale za to te 720x576 oglada sie fantastycznie - na prawde tv skaluje bardzo ladnie i z przyjemnoscia mozna ogladac obraz z divx.

PS
Napisy: 3 linie, spokojnie 1 linia moze miescic 60 znakow czyli na prawde duzo, polskie ptaszki obslugiwane.
 

markazi

New member
No i stało się, kupiłem nowiutkiego 50PQ6000.
Sygnał to na razie analogowa kablówka UPC + odtwarzacz DVD stary model bez hdmi.
Odległość od telewizora to prawie 4 metry.
Miałem obawy że 50-tka będzie za duża, ale jak najbardziej jest OK.
Oto moje obserwacje:

Plusy:
+ Bardzo dobry obraz z sygnału analogowego
+ Design też mi się podoba, wygląda bardzo elegancko
+ DivX-y z pendrive-a działają, a obraz totalnie mnie zaskoczył (jest 3 razy lepszy niż na 22’ ekranie monitora komputerowego). Aż tak dobrej jakości się nie spodziewałem.
+ Bardzo przejrzyste i intuicyjne menu.
+ Dużo ustawień obrazu, zawsze można dostosować wielkość (fajny zoom i dużo trybów). Niestety nie automatycznie, i nie daje się przypisać ustawień do kanału, więc trzeba troszkę popstrykać. Za to zawsze udaję się ustawić TipTop :)

Minusy:
- Brak wyjścia na słuchawki
- Można wyprowadzić dźwięk z telewizora do np. wierzy przez gniazdo EURO, ale to nie działa jeżeli oglądam DivX-a z pędraka :(
- BUCZY. To największa wada. Wieczorem jak jest cicho to nie da się oglądać. Muszę pogłośnić żeby zagłuszyć buczenie (prawdopodobnie transformatora). Wtedy budzę innych domowników, a gniazdka na słuchawki nie ma.

Podsumowanie:
Obraz – rewelska, głównie dzięki dobremu skalerowi sygnału SD.
Problemy z wyprowadzeniem dźwięku analogowo (nie mam na razie do czego podłączyć wyjścia cyfrowego).
No i to potwornie denerwujące buczenie z tyłu TV.

Jak u Was? Też buczy czy ja mam felerny egzemplarz?
 

macfisto

New member
Niestety mój egzemplarz tez buczy. W czasie normalnej eksploatacji jest to niezauwazalne ale gdy w domu jest cicho i gloścność jest ustawiona na małą wartość to buczenie robi sie irytujące. Ciekawe jak to jest u innych urzytkowników?
Przy odtwarzaniu Divix'ow brakuje mi możliwosci zmiany parametów obrazu (kontrast, jasnowść, etc oraz skalawania i powiekszania) - moim zdaniem to również dosć poażna wada.
 

archie39

New member
buczenie

U mnie na początku nie było słychać żadnego buczenia. W tej chwili (po 2 miesiącach jak przystawię głowe do plazmy przy wyłączonym lub ściszonym głosie to słychać lekkie buczenie, ale nie mogę zlokalizować miejsca. Wydaje mi się, że z tyłu w lewym dolnym rogu, ale jest bardzo słabo słyszalne. W tej chwili mam podpięte 2 sprzęty po hdmi i nie wiem czy to nie jest przyczyna gdyz wydaje mi się, że buczenie pojawiło się po podłaczeniu dekodera hd vectry i nie jestem do końca pewien czy to wina plazmy. W każdym razie u mnie w nocy z odległości 2,5-3 m i głosie na 1 kreskę (minimum) lub nawet wyłączonym nie słychać nic, więc nie jest to dla problem. W porównaniu do poprzedniego samsunga 29'' crt mam naprawde błogą cisze w nocy. U mnie tv wisi na ścianie a byc może na stoliku jest to bardziej słyszalne. Wydaje mi się, że buczenie jest słyszalne głownie przy zmianie kanałów i rozjaśnienia obrazu, ale aby to usłyszeć muszę stać max. 0,5m od telewizora. Odnosnie słuchu to ostatnio byłem na badaniu i ubytku nie stwierdzono :D
Odnosnie obrazu z dekodera hd w stosunku do analogu to różnica na kanałach sd jest duża na +, a na kanałach hd obraz jest w jakości dobrego dvd do bluraya w zależności od nadawanego programu. Obraz na tym tv jest naprawdę super!

p.s. odnośnie buczenia - dzisiaj dokonałem dokładnego sprawdzenia i okazało się, że to lekko buczy wzmacniacz, który stoi obok tv, więc mój tv jest wolny od jakiegolwiek buczenia. Wzmacniacza zacząłem częściej używać od kiedy mam dekoder vectry i troche mi się zapomniało, że troche go słychać...
 
Ostatnia edycja:

neriio

New member
a jak jest z wyjściem cyfrowym audio ?? czy przy odtwarzaniu z usb nie można puścić sygnału na kino domowe ?? wyżej jest mowa o dźwięku podczas odtwarzania z pendriva ale był tylko po euro przekazywany do wieży dlatego pytam, może ktoś sprawdził opcje z kablem optycznym
 

J_K

Member
Połączenie sygnału audio wyjściem optycznym działa bez zarzutu niezależnie od źródła sygnału AV; również z USB czy z telewizji naziemnej.
 

markazi

New member
No i tyle się nacieszyłem nowym TV :(
Wczoraj się zepsuł, mam kolorowe pionowe pasy zamiast obrazu, a dzwięk czasami jest, a czasem zanika.
Zobaczymy jak wygląda serwis LG.
 

antek12

New member
42pq6000
20kzui0.jpg

14062009125.jpg

LG001.jpg
 

markazi

New member
Wymienili mi na nowego.
BUCZY dziadostwo jeszcze bardziej niż poprzedni.
Co za porażka. Mam ochotę wywalić go przez okno. :(:(:(:(:(
Ciekawe ile pochodzi.

Nie kupujcie tego dziadostwa.
 

kg100

New member
pewnie serwis próbuje wcisnąć TV poserwisowy który został oddany ze względu na buczenie. Ja bym odesłał i żądał wymiany
 

Lewiathan

New member
archie39 napisał:
No niestety dysk mam przeformatowany na fat32 i też nie chodzi z tv. Wg mnie telewizor nie obsługuje dysków posiadających swoje zasilanie. Po włożeniu wtyczki usb pojawia się info o nowym urządzeniu usb, ale po chwili komunikat, że urządzenie usb zostało odłaczone. Dysk jest raczej OK, bo na blu rayu nie mam problemu z odtwarzaniem z niego. Czy komus udało się uruchomić dysk zewnetrzny na tym tv?

U mnie obslubuje 1terabajtowy dysk zewnętrzny z osobnym zasilaniem, a mój TV to odblokowany PQ200R!!! i divixy z takiego dysku lataja aż miło:)
 

yahus

New member
wita
również byłem przez dwa miesiące w gronie posiadaczy 50PQ6000, niestety tydzień temu pojawiła się pinowa różowawa linia, jakieś 2 cm od krawędzi prawego boku...zgłosiłem na infolinię po południu, a następnego dnia rano panowie z serwisu juz dzwonili czy ktoś jest w domu bo chcieli by przyjechać...
no i przyjechali, plasmę zabrali, zakwalifikowano ją do wymiany....po tygodniu przywieźli nową - a teraz najlepsze - 50PS7000....powiedzieli, że LG idzie frontem do klienta i zawsze wymienia na lepszy model....także generalnie zrobiłem niezły interes, za tamtą zapłaciłem 4200zł a teraz mam nową za 6999zł
dodam jeszcze, że tak PQ6000 jak i PS7000 nie buczą ....
pozdrawiam
 
Do góry