Czy ktos cos wie o modelu LG 50PQ6000...?

neriio

New member
przeczytałem temat od początku i wynikało z wcześniejszej wypowiedzi, że tv nie widzi dysku twardego ntfs a tylko pendrive ale z instrukcji wynika ze powinien czytać dyski do 1 TB w formatach ntfs, fat16 i fat32 dlatego też pytam bo może ktoś inny również próbował podłączyć dysk i ma jakieś spostrzeżenia. Może ma tu znaczenie ilość plików na dysku albo rozmiar partycji ?? pozdrawiam
 

archie39

New member
No niestety, przynajmniej w moim przypadku nie widzi dysku ntfs - podobnie zresztą jak odtwarzacz bd370. Jedynym plusem jest to, że widzi wszystkie polskie litery bo np. bd370 w divix nie widzi literki ś niestety. Z tego co sie dowiedziałem to na fat32 mozna sformatować dyski do 120gb więc np. dysk 500gb mozna podzielić na 4 partycje i powinno byc OK. Nie wiem czy ktoś formatował większe dyski na fat32?
 

timonek

Member
Bez reklam
archie39 napisał:
televizor kupiłem w torresie. troche drożej niz najtańsze sklepy internetowe, ale przy takiej kwocie 2 stówki w tą czy tą to małe piwo a wybrałem sklep z najlepsza oceną aby potem sie nie wkurzać. i tak to było taniej o 1000pln niż normalnie w sklepie np. euro rtv czy mm.
tv miałem na drugi dzien od zamówienia bez zadnych problemów. jeśli chodzi o obsługe to naprawde sklep warty polecenia. blu raya kupowałem w zadowoleniu, w sumie tez dobra obsługa i poza ups to nie miałem uwag.

Wiesz ale z tego co czytalem to w sklepie euro wcal enie jest o 1000zl drozszy jest w tej samej cenie a ten sklep torres to wcale nie ma az tak duso opini , wiecej maja sklepy electro, neo24, agito a zreszta to najlepiej bylo kupic w euro bo cen ataka sama asklep pewny bo ma normalne punkty w calej polsce.
 

archie39

New member
timonek napisał:
Wiesz ale z tego co czytalem to w sklepie euro wcal enie jest o 1000zl drozszy jest w tej samej cenie a ten sklep torres to wcale nie ma az tak duso opini , wiecej maja sklepy electro, neo24, agito a zreszta to najlepiej bylo kupic w euro bo cen ataka sama asklep pewny bo ma normalne punkty w calej polsce.

Jak kupowałem 2 tygodnie temu to w euro kosztował 5600PLN, więc różnica była duża. To że teraz jest tam taniej to inna sprawa. Odnosnie zakupu w torresie to jestem bardzo zadowolony. Zamówienie, potwierdzenie i na drugi dzien dostawa. Odnosnie oceny sklepu to może nie ma kilkanaście tysięcy jak inne, ale za to w tych 3tys. opinii trudno znaleźć jakąś negatywną - tym się kierowałem i się nie zawiodłem. Szkoda mi czasu i nerwów na dzwonienie po 10 razy i dowiadywanie się co jest z moim zamówieniem i kiedy będzie dostawa a to się niestety zdarza w niektórych sklepach a często właśnie w tych, które mają dużo transakcji. Gdybym kupował w tej chwili to pewnie kupiłbym w euro bo mamy ze 3 te sklepy w mieście więc zawsze to pewniej, ale nie żałuje bo wtedy były inne realia a z telewizorem nie mam problemów i to jest najważniejsze. Nie wiadomo co by było gdyby....
 

aro_77

New member
Czy moze ktos wymienic roznice pomiedzy modelami PQ3000 i PQ6000.
Z tego co zauwazylem to inna obudowa, brak divx w 3000, czy cos jeszcze?
 

J_K

Member
PQ6000 ma opcję SRS TruSurround XT realizowaną przez 4 głośniki. PQ3000 ma ich 2. Użytkuję od tygodnia 42PQ6000 i wśród rzeczy które mnie pozytywnie zaskoczyły jest jakość dźwięku. Jak na płaszczaka naprawdę znośnie.
 

J_K

Member
Autoformatowanie działa błyskiem :) , czyli bardzo szybko i sprawnie. Przełaczenie formatu trwa ułamek sekundy, można powiedzieć, że dzieje się to "w locie".

Zagadnienie doboru trybu formatowania warunkowane jest, jak wiadomo, formatem obrazu jaki podawany jest ze źródła sygnału AV a tu jak wiadomo jednolitego standardu nie ma. Telewizor dysponuje jednak wieloma wariantami formatowania i zawsze da się znależć optymalne ustawienie stosownie do własnych preferencji. Pozwala to na uzyskanie między innymi obrazu z czarnymi (opcjonalnie szarymi) pasami lub uzyskanie obrazu w opcji pan&scan czyli wykrojenia w obrazu o formacie innym niż 16:9 fragmentu bez pasów poziomych lub pionowych z zastosowaniem oryginalnych proporcji. Jak ktoś koniecznie chce uniknąć w obrazie choćby fragmentu logotypu nadawcy czy pasków można skorzystać z tzw. zbliżenia kinowego kosztem jednak dramatycznego obniżenia jakości obrazu.
 

markazi

New member
Rozumiem że DivX-y działają bez zastrzeżeń.
Ciekawe czy łyknie pliczki mkv?
Teoretycznie jest dekoder mpeg4 więc powinno działać.
archie39 zerknij proszę jeżeli będziesz miał chwilkę czasu.
 
Ostatnia edycja:

archie39

New member
divixy chodzą bardzo ładnie i nie mam zastrzeżeń. W sumie to dopiero dzieki tej plaźmie zobaczyłem jaki może byc fajny obraz na divixie. Np. Madagaskar II oprócz kilku miejsc z pikselami nie duzo ustępuje dvd a w stosunku do obrazu na crt samsunga 29" z dvd jest dużo lepszy. Odnosnie mkv to jest problem, bo jak pisałem telewizor nie obsługuje przenosnego dysku a tylko pendriva. Najmniejszy mkv jaki mam ma ponad 4 GB a nie mam tak dużego pendriva. Do mkv mam bluraya bd370. Nie ma on problemów z odtwarzaniem tych plików z płyty. Z dysku jeszcze nie próbowałem.
 

markazi

New member
No to chyba zostało mi nagrać jakiegoś mkv-a na pendriva i polecieć do sklepu.
Mam sporą kolekcję NBA w tym formacie ściągnięte z bballvideos, i marzę teraz o oglądnięciu tego w salonie na większym ekranie :grin:.

Ciekawe czy nie akceptowanie dysku wynika z tego że partycja jest NTFS-owa. Jeśli tak to w FAT-cie mamy ograniczenie wielkości pliku do 4GB, i może być problem nawet jak pendrive będzie większy.

Na szczęście dla mnie jeden meczyk nie zajmuje więcej niż 3,5GB ;)
 

archie39

New member
No niestety dysk mam przeformatowany na fat32 i też nie chodzi z tv. Wg mnie telewizor nie obsługuje dysków posiadających swoje zasilanie. Po włożeniu wtyczki usb pojawia się info o nowym urządzeniu usb, ale po chwili komunikat, że urządzenie usb zostało odłaczone. Dysk jest raczej OK, bo na blu rayu nie mam problemu z odtwarzaniem z niego. Czy komus udało się uruchomić dysk zewnetrzny na tym tv?
 

archie39

New member
timonek napisał:
Wiesz ale z tego co czytalem to w sklepie euro wcal enie jest o 1000zl drozszy jest w tej samej cenie a ten sklep torres to wcale nie ma az tak duso opini , wiecej maja sklepy electro, neo24, agito a zreszta to najlepiej bylo kupic w euro bo cen ataka sama asklep pewny bo ma normalne punkty w calej polsce.

jak sobie dzisiaj spojrzysz na ceny tego tv to różnica pomiędzy torresem a euro jest ponad 1200 PLN
 

J_K

Member
Odtwarzanie plików filmowych przez złącze USB

Pozwolę sobie zacytować zapisy z instrukcji obsługi:
======================================
Obsługiwane pliki filmów (*.avi/*.Divx)
Format wideo: DivX3.xx, DivX4.xx, DivX5.xx, XVID1.1.1, XVID1.1.2, XVID1.1.3, 3IV1, 3IV2,
FVFW, DMK2, RMP4, DIV3, DIV4, DIV5, DIV6, MP43, COL1, AP41, nAVI, DX50
Format audio: Mpeg, Mp3, PCM, Dolby Digital
Częstotliwość próbkowania: w zakresie 8~48 kHz (MP3)
Szybkość transmisji bitów: w zakresie 8~320 kb/s (MP3)
Format napisów: *.smi/ *.srt/ *.sub (MicroDVD, SubViewer 2.0)/ *.ass/ *.ssa/*.txt (system napisów
DVD)
• Film w formacie DivX może nie zostać odtworzony w zależności od jego typu lub metody
nagrania.
• Jeśli struktura wideo i audio nagranego pliku nie jest przeplatana, sygnałem wyjściowym jest
sygnał wideo lub audio.
• Maksymalna szybkość transmisji bitów odtwarzanych plików DivX to 4 Mbps.
• Maksymalną liczbę klatek na sekundę (kl./s) można osiągnąć tylko na poziomie SD. Szybkość
odtwarzania wynosi 25 kl./s (720*576) lub 30 kl./s (720*480) w zależności od rozdzielczości.
• Pliki o szybkości 25 kl./s lub 30 kl./s i wyższej mogą nie być odtwarzane poprawnie.
========================================

Chyba muszę poszukać próbek o wyższej rozdzielczości i spróbować odtworzyć z 4GB pendrive'a.
 

midel

New member
witam
mam pytanie do właścicieli pq 6000
jak jest z przełączaniem kanałów np. chciałbym po sekundzie zobaczyć co jest na 10 kanałach
czy to prawda ,że przełączanie trwa "wieczność " i czy zostają jakieś powidoki czy coś w tym stylu?
chodzi o to czy się normalnie płynnie odbywa się przełączanie ?
widziałem ten model w sklepie i powiem szczerze ,że bardzo mnie zainteresował super wygląd i odbiór niczego sobie .
 

jaro67

New member
Witam właśnie stałem się posiadaczem 42 PQ 6000:D TV rewelka jak ktoś ma pytania to zapraszam zaznaczam że nie jestem znawcą Zakupiłem TV w RTV AGD EURO za 3199 + 48zł wysyłka i na raty O% prawdziwe O% jak dla mnie cena OK .Oczywiście można nabyć TV taniej ale nie na raty O% suma sumarum polecam ten sklep a i ważne wniesienie do domu w cenie:mrgreen: ''midel''nie ma myślenia TV przy zmianie kanałów pstrykasz i masz płynność idealna a i'' powid tam czegoś'':roll: nie ma TV ma specjalny program co się zwie ORBITER zapobiega wypalaniu stałych obrazów Do wszystkich znawców:eek:k: program sklep i dom różnią się tylko tym że w programie sklep nie następuje zapisywanie ustawień odbiornika i kanałów a nie jak niektórzy mówili jakością obrazu :confused: i jeszcze jedno na tym TV nie ma możliwości sprawdzenia ile godzin TV przepracował POZDRO:krol:
 

archie39

New member
jaro67 napisał:
..... i jeszcze jedno na tym TV nie ma możliwości sprawdzenia ile godzin TV przepracował POZDRO:krol:

trzeba wejść w menu serwisowe - wciska się menu na pilocie oraz menu na tv, po paru sekundach wyskoczy hasło, należy wpisać 0000 i wchodzimy do menu serwisowego. 4 pozycja od góry (UTT) pokazuje ile godzin tv pracował. Niestety ten tv ma przycisk reset, którym wyzerowuje sie wskazanie UTT (przetestowałem :cool: ) oraz panel recover po wcisnięciu którego będziemy programować tv od nowa :D więc lepiej nic nie wciskać (zwłaszcza, że zmiana niektórych funkcji następuje również poprzez wcisniecie strzałek prawo lewo) i wyjść przez return lub po jakimś czasie samo wyjdzie z trybu serwis. U mnie na UTT jest 101 godzin plus te 27, które wykasowałem przy pierwszym wejściu do menu serwisowego ;)
 

archie39

New member
aro_77 napisał:
Czy model PQ6000 odtwarza mkv takze ?



tak, odtwarza, jak sobie dokupisz BD370 :grin:

a na serio to trudno sprawdzić bo tv nie obsługuje (przynajmniej na obecnym oprogramowaniu) dysków zewnętrznych, wg mnie raczej nie odtwarza bo mkv to inny format divixa. wg mojej wiedzy takie pliki jako pierwszy odtwarzacz stacjonarny był w stanie odtworzyć BD370 i nie wiem czy nie muszą byc nagrane na płyte bo ostatnio ponagrywałem troche materiału hd na dysk i go nie widział, byc może to nie był ten format.
 
Do góry