Czy ktos cos wie o modelu LG 50PQ6000...?

centur

New member
widziałem dziś 50pq6000 w MM, niestey mz LG nie odrobiło lekcji w kwestii refleksów, sklepowe świetlówki odbijały sie na matrycy ze az miło, lepszy pod tym względem był stojący obok panas 50x10, program z satelity eurosport (sd) tez mnie nie zachwycił, pixeloza, no ale to warunki typowo sklepowe............
 

mirkor

New member
Widzę, że ten LG zapowiada się bardzo ciekawie.
Czy już ktoś posiada ten telewizor i może podzielić się wrażeniami ?
 

pynokyo

New member
Ja też dziś rzuciłem okiem w kierunku LG i powiem, że wywarł na mnie pozytywne wrażenie. Wstrzymam sie jeszcze i poczekam na opinie lub też na testy, które by dużo wyjaśniły. POZDRO
 

bigxlx

New member
centur napisał:
widziałem dziś 50pq6000 w MM, niestey mz LG nie odrobiło lekcji w kwestii refleksów, sklepowe świetlówki odbijały sie na matrycy ze az miło, lepszy pod tym względem był stojący obok panas 50x10, program z satelity eurosport (sd) tez mnie nie zachwycił, pixeloza, no ale to warunki typowo sklepowe............

VIZIO podała dość nietypowy powód swojej rezygnacji z rynku PDP: warunki w hipermarketach. Podobno duże markety oświetlane są lampami halogenowymi, w których plazmy mają prezentować się gorzej niż panele LCD. Wówczas nieświadomy klient odnosi wrażenie, że LCD wyglądają lepiej i w rezultacie decyduje się - przynajmniej w jego oczach - na telewizor tańszy i lepszy.:( :( :(
 

archie39

New member
Cześć,
Na początek chciałbym się przywitać i pozdrowić wszystkich userów tego forum. Od kilku dni jestem szczęśliwym (i mam nadzieje, że tak pozostanie ;) ) tego telewizora. Z zamiarem zakupu plasmy nosiłem się od paru miesięcy. Generalnie miał to być panasłonic, gdyż większość userów uważa, że po pioneerze są najlepsze. Na początku miała być 37" :grin: skończyło się na 50tce. Byłem nastwiony na TX50X10, ale jak zobaczyłem na żywo 4 panasy (PV70, PY8, PY80 i X10) a między nimi PG6000 to pierwsze co rzuciło mi się w oczy, że jeśli wcześniej nie miałem jakichś zastrzeżeń do obrazu w panasie to przy lg wyglądał na zamglony. Kolor czarny też był lepszy i tak samo biały. W sumie juz byłem nastawiony na ten model, ale dowiedziałem się (między innymi na tym forum, że ma wejść na rynek nowy model -PQ, który oprócz tego samego designu posiada jeszcze tuner mpeg4 oraz nowej generacji matryce i pare innych bajerów. Generalnie plasma jest super. Mam kablówke UPC po analogu i obraz jest dobry a na niektórych programach bardzo dobry. Dla porównania oglądałem te same programy na 32" lcd, no i porównania nie było (na korzyść plazmy). Na razie nie używam pełnych parametrów - niech się wygrzeje matryca. Odnośnie powidoków to byc może lg poszło do przodu bo na normalnych programach nie da się ich zauważyć. Są widoczne gdy wejdzie się do menu i jest czarny ekran to później widać ramki, przyciski, itp., które szybko jednak zanikają. Telewizor pracuje bardzo cicho. Przy głosie włączonym na 1 stojąc przy tv nic nie słychać, to samo w nocy. Porównując do samsunga 29" slim, który miałem od 3 lat i teraz oddałem teściom to ten tv zapewnia zupełną ciszę. To samo dotyczy dźwięku. Wg mnie jak na tv to jest super. Teoretycznie ten samsung miał te same parametry dźwięku, ale jakość jest jak 5:1 na korzyść lg. Również jakość obrazu wg mnie lepsza jest na plaźmie (biorąc poprawkę, że jest ponad 20" większa od samsunga). Jakość obrazu na blu ray oczywiście super. Na przegrywanych dvd jest troche gorsza niż na bd, ale jeszcze dużo lepsza niż na kablówce. Divix-ów na razie nie nie odtwarzałem. Do telewizora kupiłem odtwarzacz lg bd370. Można odtwarzać ripowane bd oraz podłaczyć się wlanem pod you tube i odtwarzać pliki muzyczne bezpośrednio z internetu. Jak na razie super i mogę polecić.
 

timonek

Member
Bez reklam
Witaj a jak przy ogladaniu filmow w formacie 21:9 czy nie pozostaja jakies slady na ekranie po takim 2 godzinnym seansie za pasami na gorze i dole ekranu , i czy moglbys zmierzyc pobor enrgi w takim nor,alnym ogladaniu programow tv lub filmu.
 

archie39

New member
Z tym formatem 21:9 to nie wiem o co chodzi bo nie widzę takiego w ustawieniach. Odnosnie pasów i logo stacji to na razie nic nie zauważyłem. Powidoki pojawiają sie natomiast tak jak pisałem powyżej przy wyswietlaniu menu, długim przełaczaniu kanałow - swoją drogą to strasznie długo wyświetla opis programu i nie wiem czy mozna to zmienić. Natomiast generalnie nie ma z tym problemu bo szybko znikają. Odnośnie zużycia energii to niestety nie mam watomierza, ale sprawdziłem na liczniku (średnia z 3 minut) ile ciagnie teraz(noc) przy programie tv na włączonym eco -200W, przy średnim eco 215W, przy wyłączonym eco -285W. Do tego mam włączonego lapka, modem i pare sprzętów w standby. Przy średnim i wyłączonym eco obraz jest dosyć mocny. Oczywiście pewnie w dzień aby uzyskać taką jakość obrazu trzeba zużyć ze 30 % więcej mocy. Dużo zależy też od wyświetlanego filmu - na liczniku widać jak przy ciemnym scenach prawie się zatrzymuje a przy bardzo jasnych ostro przyspiesza. Generalnie nie jest źle z poborem energii. Dodatkowo jestem zadowolony bo wreszcie mam błoga ciszę w nocy- telewizora wogóle nie słychać. Obraz jest super, z każdym dniem chyba robi się coraz lepszy.

ps
Jeszcze odnosnie zużycia energii - w nocy, przy wyłączonych innych sprzętach i wyłączonym trybie eco, film na TVN zużycie 185 W,
w dzień wiadomości program 1 + reklamy= 355W (obraz jasny), film gwiezdne wrota na tvn7 (albo axn ?) 215 W,
na tabliczce znamionowej telewizor ma max. zużycie 400W a sama matryca max. 355W.
 
Ostatnia edycja:

timonek

Member
Bez reklam
Dzieki za odpowiedz z tym formatem 21:9 to nie chodzi o ustawienia takiego formatu w tv tylko o filmy czy to na dvd czy bluray bo one sa tak nagrywane ze masz na ekranie tv czarne pasy na dole i gorze ekranu i czy po takim ogladaniu gdzie tylko czesc ekranu jest aktywna a te pasy sa sa czarne czy po takich 2 godzinach np. nie ma potem sladu?.
I jescze co od zuzycia energi troch ena koncu jakos mi to dizwnie wyglada bo niby w nocy film na tvn to 185 przy wylaczonym eco a wdzien na innym programie tak duzo wiecej to jaki to byl film ze tak malo zuzyl energi a jakie zuzycie by bylo np. przy wlaczanym trybie eco , jakbys mogl jescze zrobic test przy wylaczonych wszystkich innych urzadzeniech i a tym samym materiale ale nei wymagam tego od ciebie i tak troche mi to wyjasnilo sporo ale nei do konca i czy miales wlaczana moze lodowke czy nie bo to tez ma wplyw na wyniki bo wiekszosc osob ma na ten sam licznik wsystkie sprzety.
 

archie39

New member
Cześć,
w skrócie: te ostatnie pomiary robiłem przy wyłączonych innych sprzętach i zużycie energii spadło o ok. 60W. Jest duża róznica przy wyświetlaniu np. filmu (185-215W) a np. wiadomościami i reklamami (300-355W), tryb eco wyłączony obraz jasny. Na dvd nie sprawdzałem. Jak będę miał więcej czasu to trochę się tym pobawię.

odnośnie divix przez usb to chodzą super, jakość jest dużo lepsza niż sygnału SD z kablówki. Gdybym nie wiedział, że to divix to pomyślałbym, że ripowany DVD. Napisy z polską czcionką w ustawieniu latin2. Generalnie nieźle sobie z tym daje rade, obraz jest lepszy niż na dvd w crt samsunga 100hz. Jedyny problem, że nie widzi dysku 40 gb ntsf a tylko pendriva z fat32 (1gb). Być może trzeba by podzielić dysk na partycje i sformatować na fat32.

Zużycie energii na filmie divixz pendriva "Życie i smierć Iana..." - 220W, eco wyłączony.
Odnośnie jakości divixów to jednak jakość dvd jest lepsza :), ale generalnie jest dobrze, obraz jest gładki i przyjemnie się ogląda. Lepsza jakość niż sygnału sd.
Odnośnie pasów to nie ma problemu (a przynajmniej ja nie zauważam). Generalnie staram sie oglądać na pełnym ekranie aby panel się dobrze wygrzał. Powidoki pojawiają się tylko gdy na czarnym tle pojawiają się białe napisy, plansze, itp, ale też szybko znikają. W czasie wyświetlania filmu (i po) tego nie widać.
 
Ostatnia edycja:

timonek

Member
Bez reklam
To w jaki sposob oglaadsz film w formacie 21:9 ze nie masz pasow z ucietymi bokami czy jakis znieksztalcony bo przy normalnym oglaadniu pasy musza byc i jescze jedno pisze ciagel ze zucycie energi przy wylaczonym eco tzn ze nigdy nie wlaczasz trybu eco.
 

archie39

New member
timonek napisał:
To w jaki sposob oglaadsz film w formacie 21:9 ze nie masz pasow z ucietymi bokami czy jakis znieksztalcony bo przy normalnym oglaadniu pasy musza byc i jescze jedno pisze ciagel ze zucycie energi przy wylaczonym eco tzn ze nigdy nie wlaczasz trybu eco.

Odnośnie pasów to używam tryb ekranu 16:9 (czasami są pasy) ale głownie tryb zoom i dopasowuje dokładnie obraz do wielkości ekranu (chyba w innych modelach też to jest?), eco mam wyłączony gdyż w nocy obraz jest trochę za mdły, wolę sobie sam dopasować jak mi się podoba.
 

timonek

Member
Bez reklam
piszesz ze dopasowujesz obraz dokladnie do ekranu i uzywasz zumu ale to nei jest naturalen przeciez uzywajac zumu nie widzisz calego obrazu filmu tylko muszisz miec poobcinane boki bo inaczej nie ma mozliwosci jezeli film jest w wiekszej panoramie niz tv, i co do drugiej twojej odpowidzi to troche to dziwne piszesz ze tryb eco masz wylaczony bo w nocy obraz jest mdly przeciez w nocy powinieen byc bardziej jasniejszy niz wdzien gdzie jest duzo swiatla.
 

archie39

New member
W trybie zomm obraz z boku jest oczywiście troche obcięty, ale nie przeszkadza mi to, gdyz w zamian jest większy obraz (bez pasów na dole). Jesli film jest z napisami to zostawiam pasy. Odnośnie trybu eco to tak jakoś to działa, że im ciemniej tym ciemniejszy ekran ;)
 

timonek

Member
Bez reklam
TO co do formatu to juz0wiem ze ogladasz na zumie ja wole widziec caly obraz bo moze cos mi umknac przy takim ogladaniu bo nie widac czesci obrazu i to znaczna czesc, Ale co do tych trybow to nadal jakos nie rozumiem co piszesz ze im ciemniej to obraz ciemniejszy apowiniem przeciez byc jasniejszy to jak to jest wreszcie u ciebie i mam rozumic ze wogole nigdy nie kozystasz z trybow eco.
 

archie39

New member
timonek napisał:
TO co do formatu to juz0wiem ze ogladasz na zumie ja wole widziec caly obraz bo moze cos mi umknac przy takim ogladaniu bo nie widac czesci obrazu i to znaczna czesc, Ale co do tych trybow to nadal jakos nie rozumiem co piszesz ze im ciemniej to obraz ciemniejszy apowiniem przeciez byc jasniejszy to jak to jest wreszcie u ciebie i mam rozumic ze wogole nigdy nie kozystasz z trybow eco.

Telewizor mam dopiero od tygodnia i na razie to się nim bawię i nie znam wszystkich funkcji, na liczniku jest dopiero 40 godzin. Z tego co wiem przez pierwsze 200godz. powinno się ogladać obraz na pełnym ekranie aby później uniknąć powidoków.
Przy 50" nie sądze aby obciecie obrazu o pare cm przyczyniło się do tego aby nam cos istotnego umknęło8) .
Tryb eco w moim przypadku najlepiej sprawdza się przy srednim oświetleniu. Przy całkowicie ciemnym pokoju jest troche za ciemny obraz, chyba, że ustawie eco na średni. To są oczywiście moje preferencje, dla kogoś innego może być OK.

ps. odnosnie pasów to wczoraj oglądałem ok. 2godz. film na divix z pasami no i pasy potem mozna było przez kilka minut zauważyć z tym, że najbardziej były widoczne na całym ciemnym ekranie. Na programie tv praktycznie nie było tego widać, po chwili zniknęły. W sumie mi to nie przeszkadza. Gdybym nie wiedział to bym tego nie zauważył nawet. W sumie telewizor jest do oglądania filmów a nie do przejmowania się duperelkami;) a obraz z niego mi się podoba no i fajnie wygląda na ścianie. Wczoraj oglądałem film na tvn i albo był lepszy sygnał albo telewizor się pomału dociera bo jakość jak na sd była bardzo dobra.
 
Ostatnia edycja:

timonek

Member
Bez reklam
Wiesz to obciecie to wcale nie pare cm tylko w miare sopronei chce mi sie teraz liczyc ale bedzie to znaczaco i moze cos umknac , nei che sie tu czepiac szczegolow ale ja lubie wszytsko widzeic co jets w filmei i jak np. byla by sytuacja ze ktos wyglada z zamuru w filmie po prawej czy lewej stroeni to bys tego nei widzial ja lubei poprostu widziec wszytsko to tyle co do tego tematu, co do tego tryby eco to jakos nadal nei rozumiem z tego co piszesz bo piszesz tak cytuje:{ Tryb eco w moim przypadku najlepiej sprawdza się przy srednim oświetleniu. Przy całkowicie ciemnym pokoju jest troche za ciemny obraz, chyba, że ustawie eco na średni.} , troche mnei to dziwi bo jezeli amsz ustawiony tryb eco i masz w pomiesczeniu sredie oswietlenie to przy calkowicie cimnym obraz robi sie jasniejszy taka jest zasada wiec nei rozumiem jakim sposobem mowisz ze obraz jest za ciemny w ciemnym pomieszceniu, wedlug mnie troche jest to dziwne co piszesz bo powinno byc odwrotnie mozesz to wytlumaczyc.
I w jakim sklepie kupiles mozesz powiedziec.
 
Ostatnia edycja:

archie39

New member
televizor kupiłem w torresie. troche drożej niz najtańsze sklepy internetowe, ale przy takiej kwocie 2 stówki w tą czy tą to małe piwo a wybrałem sklep z najlepsza oceną aby potem sie nie wkurzać. i tak to było taniej o 1000pln niż normalnie w sklepie np. euro rtv czy mm.
tv miałem na drugi dzien od zamówienia bez zadnych problemów. jeśli chodzi o obsługe to naprawde sklep warty polecenia. blu raya kupowałem w zadowoleniu, w sumie tez dobra obsługa i poza ups to nie miałem uwag.
 

neriio

New member
W najbliższym czasie planuje kupić plazmę 42' i interesuje mnie 42PQ6000 (ale jeszcze przede mną przeglądanie oferty panasonica). Mam pytanie do użytkowników tego modelu, jak sprawdza się wejście usb ?? co prawda to tylko dodatek ale ja osobiście dość często korzystam z divx'ów, konkretnie chodzi mi o możliwość podłączenia zewnętrznego dysku usb. Wiem, że odtwarzacze dvd LG czytaj tylko pamięci flash czyli np. pendrive. Jeśli ktoś podłączał dysk proszę opisać w jakim systemie plików był NTFS ?? FAT 32?? Z instrukcji tego tv wynika, że powinien czytać dyski twarde do 1 TB ale jak to działa w praktyce?? jak odtwarza filmy?? jak z jakością, płynnością ?? Z góry dzięki za informacje
 
Do góry