Czy ktos cos wie o modelu LG 50PQ6000...?

aro_77

New member
mkv to chyba kontener nie format video? ale nie wiem, myslalem ze zawiera obraz mp4 i jakis dzwiek. A pq6000 odtwarza mp4 ?
 
Ostatnia edycja:

archie39

New member
aro_77 napisał:
mkv to chyba kontener nie format video? ale nie wiem, myslalem ze zawiera obraz mp4 i jakis dzwiek. A pq6000 odtwarza mp4 ?

jak mi zapodasz linka do sprawdzonego mkv co ma ze 100-200MB to sprawdze, mój najmnieszy mkv ma ponad 4 GB a nie mam takiego pena,
byc może ktos już próbował?
 

J_K

Member
42PQ6000 nie widzi plików mkv

Bardzo mnie intrygowało co też da się odtworzyć na 42PQ6000 ze złącza USB. Zgrałem więc całą zwartość płyty „DivX-Xvid Test CD v2.0” na pendriva i oto co mogę powiedzieć po krótkich pobieżnych testach:
- pliki o formatach innych niż *.avi i *.divx nie są w ogóle widziane (w tym *.mkv),
- przy próbie odtworzenia avi czy divx w rozdzielczości 1280×720 (i wyższe) dostajemy komunikat, że ta rozdzielczość nie jest obsługiwana,
- nie jest prawdą, że maksymalna szybkość transmisji bitów odtwarzanych plików DivX to 4 Mbps – bez problemu odtworzone zostały pliki z szybkością 6 Mbps,
- odtwarza faktycznie wszystkie wymienione w instrukcji formaty napisów, wszystkie pozostałe próby dotyczące napisów, w tym test łamania w trzech liniach również wypadł pozytywnie,
- testy na plikach z Packed BitStream i QPEL pozytywnie, z GMC – odmowa odtwarzania.
 

jaro67

New member
No no archie39 szacun :roll: wielki za znajomość tematu sprawdziłem, czas się ukazał 11 godzin A tak na marginesie to moja wiedza na temat czasu wzieła się z rozmowy z panem z serwisu LG widać że tam mało wiedzą powinni zaglądać na forum :-D No i mała uwaga nie trzeba wejść w menu serwisowe [NIE ZNALAZŁEM TAKIEGO] wystarczy wcisnąć menu na pilocie i TV i samo wskakuje
 

J_K

Member
Odtwarzanie przemianowanych plików mkv

aro_77 napisał:
Mozesz testowo zmienic rozszerzenie mkv na np divx lub avi i zobaczyc czy obraz/dzwiek sie odtworzy?

Otóż wykonałem taki test. REWELACYJNIE 8) jak na początek. Odtwarza zarówno pliki przemianowane z *.mkv na *.avi jak i z *.mkv na *.divx.
Próbie poddałem 6 plików ze wzmiankowanej wyżej płyty testowej o rozdzielczości 720x400. Poniżej szczegółowe wyniki testu plików kontenera *.MKV (Matroska standard)

CONT-4A MPEG4 ASP + MP3 2.0 48KHz 96Kbps CBR
(simple MKV container compatibility test)
Odtwarza plik bez problemu

CONT-4B MPEG4 ASP + MP3 2.0 48KHz 96Kbps VBR
(MP3 VBR audio-video synch test)
Odtwarza plik bez problemu

CONT-4C MPEG4 ASP + AC3 5.1
(multichannel AC3 test)
Odtwarza plik bez problemu

CONT-4D MPEG4 ASP + Multiple MP3 2.0 48KHz 96Kbps CBR
(multi-audio MP3 2.0 test – 3 audio tracks)
Odtwarza plik bez problemu, można przełączać ścieżki dźwiękowe

CONT-4E MPEG4 ASP + Multiple AC3 5.1
(multi-audio with multichannel AC3 test – 3 audio tracks)
Odtwarza plik bez problemu, można przełączać ścieżki dźwiękowe

CONT-4F MPEG4 ASP + MP3 2.0 48KHz 96Kbps CBR + Multiple subtitles
(Matroska subtitles test – 3 subtitle tracks)
Odtwarza video i audio bez problemu, nie odtwarza napisów

CONT-4G MPEG4 ASP + MP3 2.0 48KHz 96Kbps CBR + chapter
(chapter test – 3 chapters)
Nie odtwarza – komunikat “nieprawidłowy plik”


Dodam, że próby odtworzenia przemianowanych (na avi i divx) plików *.mp4, *.ogm i *.wmv skończyły się niepowodzeniem.

Pozostaje ściągnąć jakiś niewielki plik mkv w rozdzielczści 720p i spróbować :D , nie sądzę by jednak skończyło się to powodzeniem (standardowych plików *.avi i *.divx o rozdzielczości 1280×720 nie udało się odtworzyć).
 
Ostatnia edycja:

J_K

Member
Było by zbyt piękne, by mogło być prawdziwe :D . Mimo, że przemianowane z *.mkv niewielkie próbki, o wielkości kilku MB, były odtwarzane na złączu USB to pliki o wielkości "użytkowej" (testowałem dwa różne o wielkości 700 MB i 930 MB) nie dają się otworzyć - dostajemy komunikat "Niewłasciwy plik" czy coś w tym rodzaju.

Póki co można więc śmiało zawiesić temat odtwarzania MKV na telewizorach serii PQ6000. Chyba, że aktualizacja softwaru (o ile takowa będzie) przyniesie jakieś zmiany dotyczące tego zagadnienia ....
 

aro_77

New member
Jesli male probki poszly to widocznie dlatego, ze zawieraly material video, ktory dekodowany jest przez LG, jesli w pozostalych nie udalo sie to raczej trzeba by sprawdzic co w tych mkv siedzi - GSPOT powie ci prawde.
 

aro_77

New member
Zamowilem ten telewizor (50PQ6000) i mam nadzieje ze sie nie zawiode. Bralem pod uwage Panasonic 50X10Y i cos z SAMSUNGA nowej serii np 50B451.
Kiedys napalilem sie na PANASONICA chyba PV8 niestety jak zobaczylem jak to dziala to po 15 minutach zabawy z ustawieniami ekranu stwierdzielm ze to nie dla mnie - obraz kompletnie mi nie pasowal (zrodlo dvd pnasonic).
 

aro_77

New member
Update:
TV juz w domu:
1. Waga niczego sobie - zona chciala mnie zamordowac ze kazalem jej pomoc przy dzwiganiu i ustawianiu,
2. Obraz jak na poczatek calkiem przyzwoity (na pewno lepszy niz to co wczesniej chcialem z panaslonika - dzieki Bogu ze wtedy nie kupilem tego tv)
3. Do tv podlaczona jest n-ka po hdmi - ustawilem na razie w 1080i ale czy nie lepszy bylby 720p?

PS
Jak tylko przetestuje wszystkie wejscia-wyjscia to napisze wiecej o wrazeniach.
 

J_K

Member
Podłaczenie n-ki po HDMI według mnie uśredniając najlepiej wygląda w 1080i. Również SD wydląda wtedy najlepiej. Z dostepnych programów HD tylko TN HD należałoby przełączać na 720p (bo tak jest nadawane) ale to za dużo zabawy; szkoda że pilot n-ki nie ma stosownego przycisku.

Poza wszystkim gratuluję zakupu przyzwoitego sprzętu :D . Powinienieś być naprawdę zadowolony, choć utwierdzisz się o tym najpewniej dopiero po dwóch tygodniach gdy sprzet się już trochę "wygrzeje" i znajdziesz optymalne dla siebie ustawienia. Trochę trudno bowiem znaleźć "ustawienia strachu" (na czas tzw. docierania), które zapewniałyby zadowalający obraz.
 

sponn

New member
Telewizorek super. Dzis obejzalem i musze pwoiedziec ze jestem pod wrazeniem oprocz jednej sprawy

Dlaczego on jest siwy ? Chodzi mi o sam wyswietlacz podczas gdy TV jest wylaczony. Ten model tak ma ? Jak mozna tak zepsuc design ktory jest naprawde ladny :(
 

jaro67

New member
sponn napisał:
Telewizorek super. Dzis obejzalem i musze pwoiedziec ze jestem pod wrazeniem oprocz jednej sprawy

Dlaczego on jest siwy ? Chodzi mi o sam wyswietlacz podczas gdy TV jest wylaczony. Ten model tak ma ? Jak mozna tak zepsuc design ktory jest naprawde ladny :(
Plazmy tak mają:mrgreen:
 

sponn

New member
Faktycznie ten jeden zostal wylaczony na moja prosbe... inne graly wiec nie mam porownania.

A lcd sa takie ladne czarne... ;)
 

aro_77

New member
W kwestii dysku USB - podlaczylem 2,5" 160GB WD - format NTFS jedna partycja, wszytsko dziala idealnie (oczywiscie nie mozna kasowac plikow w ntfs - jest tylko do odczytu).
Pozdrawiam.
 

archie39

New member
No to z tym dyskiem mnie zaskoczyłeś. Czy ten 2,5" ma swoje zasilanie czy tylko przez usb? Moj 3,5" 40GB z zasilaniem po podłaczeniu do tv jest wykrywany jako urządzenie usb, ale po chwili wyskakuje komunikat, że urządzenie usb jest odłączone. Czy zmieniałeś coś w ustawieniach?
 

aro_77

New member
Jest zasilany z USB, w tv nic nie zmienialem - po prostu podpialem tak jak pen'a i dziala identycznie :)
 

maczb

New member
ze starym dyskiem mogą być problemy za duży pobór zasilania i nie startuje do końca, miałem też kiedyś problem z dyskiem 40 GB i nie chciał chodzić podłączany do kompa
 

archie39

New member
Ciekawe czy ktos jeszcze robił testy z dyskiem. Moje podejrzenie jest takie, że obsługiwane są tylko dyski z zasilaniem przez usb telewizora. Przy zewnętrznym zasilaniu dysku może wystepować jakiś konflikt. Dysk nie jest uszkodzony gdyż działa poprawnie z laptopem oraz blurayem. Byc może nowsze dyski inaczej są zasilane/ sterowane...
 
Do góry