Czy forum stało się...

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Jak co roku przychodzi czas. Nawiązując do sytuacji w niektórych wątkach to jakbyście byli Panowie w jednym pokoju to nie raz byście się pobili.

Cytując pierwszy wpis z tego tematu z 2011 roku:
...się własnością Panasonic?. Naprawdę (moim zdaniem) jest jeszcze tyle marek TV o których można wspomnieć chociaż ; skrótowym; opisem. Gdzie obiecany ( chyba tydzień temu się ładował ) test Samsunga , a może jak Ktoś napisał na Forum zjada Panasy więc nie pokażemy tego modelu . Zaznaczam że nie mam nic do marki Panasonic , ale gdy ; wchodzę ; na Forum i czytam Panas to Panas tamto .... i cały jest miodzio to naprawdę ( zaznaczam że piszę o swoich odczuciach) odechciewa się przeglądania wiadomości , porad czy problemów uczestników Forum.

oraz ostatni sprzed tegorocznych:


To fakt na kazdym forum tego typu sa ludzie z branzy zachwalajac swoj towar za ktory dostaja najwieksze prowizje dlatego uwazam ze czy wlascicielem forum jest jakis wlasciciel sklepu ze sprzetem czy nawet ktos inny to i tak wszedzie istnieja osoby ktore zachwalaja dany sprzet.
Zreszta istnieja nawet ludzie ktorzy zarejestrowani sa na roznych forach i za zachwalanie czy wystawianie pozytywnych opini maja placone.
Takie czasy,dlatego trzeba wielu opini uzytkownikow,w miare mozliwosci samemu sprawdzic sprzet przed zakupem i wyciagnac wnioski. To forum jest dobre a siedze na kilku tylko te bledy z przekierunkowaniem zeby wyeliminowac to by bylo dobrze

@lobos Pierwszy raz słyszę o sprawie, wysłałem do Ciebie wiadomość.

@Henry "Są osobnicy, którzy robią sobie rundkę po wszystkich wątkach, w tym dawno "zagrzebanych" siejąc ferment.
Ale widać Administracji to nie przeszkadza, bo jest w zgodzie z "polityką właścicieli".
Wielokrotnie zwracaliśmy na to uwagę, ale oczywiście nic się nie dzieje."

Wielokrotnie prosiliśmy i nadal prosimy używać funkcji raportowania postów. Forum jest na tyle rozległe, że nie jesteśmy w stanie wyłapać wszystkiego, szczególnie, że KAŻDY UŻYTKOWNIK ma inne oczekiwania!

"Panowie Właściciele, poświęćcie proszę chwilę nad zastanowieniem się, w którym kierunku hdtv.com.pl, zmierza.
Jeśli chcecie aby było to kółko wzajemnej adoracji, pisania, że jedynymi produktami audio są Te, które akurat znajdują się w Waszej ofercie, a jedynym sklepem Wasz olsztyński, a wszelkie przejawy łamiące te zasady będą pacyfikowane (patrz. ban)....to najlepsza ku temu droga."

Ten cytat całkowicie zaprzecza pytaniom kolegi

" Napisał Bipo Zobacz post
Moderacja pytam się po co jest ten dział:
Gdzie kupić? - opinie o sklepach. - HDforum
lub ten watek
Ktoś chętny, robimy zrzutke?
Wszyscy którzy tam coś napisali powinni wg.waszego chorego punktu w regulaminie dostać bana..?"

Nie da się dogodzić wszystkim.

Tak jak kilka osób już się wypowiedziało w ostatnich dniach. Mają w poważaniu skąd biorą się serwery, dlaczego to funkcjonuje itp itd ale ma być tak jak im się podoba. Niestety nie da się tego zrobić.

Henry pytasz o Melodikę na forum? Myślę, że wiesz jak działają fora Internetowe i każde odcięcie się od jakiejkolwiek marki lub nazwy, o którą pytają ludzie tak naprawdę jest stratą dla forum, ponieważ google nie zaindeksuje pytania i ludzie szukający marki nie trafią na forum i łańcuszek się ciągnie. Dlaczego 99% marek nie jest blokowanych na forum? Dlaczego akurat Melodika, którą nota bene w brew temu co piszecie forumowa ninja sprzedawał z tego co mi się wydaje. (blackninja napisz proszę czy sprzedawałeś Melodikę?). Nikt takich pytań nie zadaje. Otóż ponownie napiszę, iż nie będę pozwalał na spam na forum i jeśli firma w tym wypadku ktoś świadomie łamie regulamin najpierw spamując, później robiąc różne podchody zakładając wiele kont itd itp to pomimo, iż forum straci wielu użytkowników, bo nie trafią tutaj, honor i zasady są wg mnie ważniejsze.

Od samego początku prowadzone są starania aby wyłapywać firmy, które podszywają się za użytkowników polecając sprzęt. Po to stworzone są zielone nicki dla sklepów aby było jasno i wiadomo, że ktoś coś promuje. Tych firm jest wiele i uważają, że można robić ludzi w jajko. Czy udaje się wszystkich zlokalizować? Zapewne nie, pewnie, ktoś teraz siedzi i się śmieje. Czy możliwe, że niechcący zablokowałem komuś dostęp z tego powodu? Tak jest to możliwe.

Jak na razie te zasady sprawdzają się od ponad 10 lat. Piszecie, że na innych forach ktoś coś pisze o tym forum? Konkurencja jak by mogła to by wszystko zrobiła... Ja nie zamierzam posuwać się do takich zagrań jak chcecie to zapytajcie się skąd pojawiła się ta konkurencja co oni robili zapewne wam wszystko wyjaśnią ;]. U nas jest zakaz pisania źle o konkurencji a już na pewno nie będę robił tego osobiście choć historii jest tyle. Ja życzę im wszystkiego dobrego zarówno dla AS jak i wszelkich innych platform, ponieważ poszerzają wiedzę użytkowników na temat nowych technologii.
 

Rafal7

Banned
Moderacja pytam się po co jest ten dział:
Gdzie kupić? - opinie o sklepach. - HDforum
lub ten watek
Ktoś chętny, robimy zrzutke?
Wszyscy którzy tam coś napisali powinni wg.waszego chorego punktu w regulaminie dostać bana..?"

Nie da się dogodzić wszystkim.
I tylko tyle masz do powiedzenia?

Po to stworzone są zielone nicki dla sklepów aby było jasno i wiadomo, że ktoś coś promuje.

Jedynymi na zielono to jest Kiki i Blackninja, innych nigdy na oczy nie widziałem.Pytam Dlaczego???????????

Rozumie ze teraz mogę dzwonić po salonach zapraszać ich na forum , zrobisz ich na zielono i po problemie?

Od samego początku prowadzone są starania aby wyłapywać firmy, które podszywają się za użytkowników polecając sprzęt.
Tych firm jest wiele i uważają, że można robić ludzi w jajko.

Czyli według Ciebie Bali się podszywał, pod przykrywką usera jest sprzedającym?
Żałosne :D
 
Ostatnia edycja:

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Kolego Kapusta7,

Jestem tolerancyjny i nie będę się zniżał i odpisywał do Ciebie jaki ty żałosny jesteś itd itp Twój kolega nie ukrywał się tylko spamował na całego, rozumiem, że jesteś jego adwokatem bo się strasznie lubicie i masz w poważaniu, że użytkownicy sami raportowali ten spam i większość nie chce być spamowanym. Z mojej strony kończę temat na temat tego użytkownika. Jeśli chce wyjaśnić sprawę jest mail i może napisać.

Jeśli przyprowadzisz firmy, które zapłacą za reklamę to nie widzę żadnego problemu, żeby były zielone.
 

Rafal7

Banned
Sam się zniżyłeś odpisując na około.
Zaczynasz być nie grzeczny za to ze zadaje pytania, to źle z mojej strony?

Tak mogę być jego adwokatem, bo nie chcesz z nim tego wyjaśnić na łamach forum tylko w kuluarach prze maile.

Znam go tyle co z forum i wystarczy.

Jeszcze jedno pytanie, aby żaden z użytkowników z forum nie poczuł się spamowany a ja nie był spamerem i nie został uznany za podszywającego się sprzedawce, mogę oficjalnie nie po kryjomu napisać w poście w jakim salonie czy tez sklepie można nabyć dany produkt i w jakiej cenie?
 

Borixon

Active member
Bez reklam
Dziś dostałem ostrzeżenie za to że kiedy zdarzyło mi się przełknąć zawsze w dane słowo wrzucalem * żeby nie było pełnym przekleństwem. Panowie weźcie się za robotę a nie porządnych ludzi za głupoty gonicie.
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad

Henry

Active member
Bez reklam
Henry pytasz o Melodikę na forum? Myślę, że wiesz jak działają fora Internetowe i każde odcięcie się od jakiejkolwiek marki lub nazwy, o którą pytają ludzie tak naprawdę jest stratą dla forum, ponieważ google nie zaindeksuje pytania i ludzie szukający marki nie trafią na forum i łańcuszek się ciągnie. Dlaczego 99% marek nie jest blokowanych na forum? Dlaczego akurat Melodika, którą nota bene w brew temu co piszecie forumowa ninja sprzedawał z tego co mi się wydaje. (blackninja napisz proszę czy sprzedawałeś Melodikę?). Nikt takich pytań nie zadaje. Otóż ponownie napiszę, iż nie będę pozwalał na spam na forum i jeśli firma w tym wypadku ktoś świadomie łamie regulamin najpierw spamując, później robiąc różne podchody zakładając wiele kont itd itp to pomimo, iż forum straci wielu użytkowników, bo nie trafią tutaj, honor i zasady są wg mnie ważniejsze.

Od samego początku prowadzone są starania aby wyłapywać firmy, które podszywają się za użytkowników polecając sprzęt. Po to stworzone są zielone nicki dla sklepów aby było jasno i wiadomo, że ktoś coś promuje. Tych firm jest wiele i uważają, że można robić ludzi w jajko. Czy udaje się wszystkich zlokalizować? Zapewne nie, pewnie, ktoś teraz siedzi i się śmieje. Czy możliwe, że niechcący zablokowałem komuś dostęp z tego powodu? Tak jest to możliwe.

Jak na razie te zasady sprawdzają się od ponad 10 lat. Piszecie, że na innych forach ktoś coś pisze o tym forum? Konkurencja jak by mogła to by wszystko zrobiła... Ja nie zamierzam posuwać się do takich zagrań jak chcecie to zapytajcie się skąd pojawiła się ta konkurencja co oni robili zapewne wam wszystko wyjaśnią ;]. U nas jest zakaz pisania źle o konkurencji a już na pewno nie będę robił tego osobiście choć historii jest tyle. Ja życzę im wszystkiego dobrego zarówno dla AS jak i wszelkich innych platform, ponieważ poszerzają wiedzę użytkowników na temat nowych technologii.
Ar, tutaj naprawdę nie chodzi o Melodikę, był to jedynie przykład, gdzie po długich dyskusjach z nami Administracja zdecydowała się na "odspamowanie" marki.

Forum jest Waszą własnością, obowiązuje regulamin, który zaakceptowaliśmy z chwilą rejestracji, ok - sprawa jest jasna.

Pytanie natomiast brzmi dlaczego z ewentualnych kar, które macie do dyspozycji Ty, czy inni moderatorzy korzystacie w sposób wybiórczy.

Piszesz też, że: "Po to stworzone są zielone nicki dla sklepów aby było jasno i wiadomo, że ktoś coś promuje"
Jakim więc sposobem można tutaj spotkać osoby, które rzekomo są zwykłymi użytkownikami, ich jedynym wkładem w to forum jest podbijanie postów... Myślę, że nie trzeba nawet podawać nicków, bo większość z nas wie o kim mowa... ale nic w tej materii zrobione nie zostało.
Może łatwiej byłoby przyznać status "zielony", sprawa byłaby jasna i nikogo nie irytowała bądź w myśl tego, o czym napisałeś sprawę wyprostować.

Kwestia Baliego jest kolejnym przykładem tej wybiórczości... sam przyznaję, że tak samo jak polecałem/polecam zakupy za pośrednictwem Blacka tak samo polecam również inne okoliczne sklepy, gdzie można otrzymać fachową pomoc, w miłej atmosferze zapoznać się z danym sprzętem.
Są to te miejsca, z którymi miałem styczność, gdzie miałem przyjemność coś zakupić i z obsługi jestem zadowolony, tak samo jak z zakupów u Blacka.
Czyli jednym słowem powinienem również dostać bana?

Nie wiem do końca co takiego i w jaki sposób Bali napisał, że spotkało go od razu definitywne wykluczenie.
Co nieco słyszałem, ale nie zwykłem powielać rzeczy zasłyszanych, lepiej gdyby zostało to podane do publicznej wiadomości.
Myślę, że ukróciłoby to wszelkie spekulacje i sianie plotek jak w głuchym telefonie.

Nie wiem, może wystarczyłoby upomnienie, ban czasowy...a z podjętej przez Was decyzji trudno Wam się teraz wycofać, bo zrobiło się zbyt emocjonująco...
Może warto na chwilę te emocje odstawić na boczny tor...

Nie oceniam tutaj żadnej ze stron, bo jak zaznaczyłem sprawę znam z drugiej ręki.

Kwestię konkurencji pominę, w myśl zasady albo dobrze albo wcale,
Chciałem jedynie zasygnalizować, że MY jako użytkownicy tego forum mamy świadomość, co o NAS sądzą w jaki sposób forum funkcjonuje, że jego działalność nie jest charytatywną.
Nie mamy z tym problemu aby przynajmniej w jakimś stopniu do jego utrzymania się dokładać, jak napisał Armani, jeśli będzie trzeba, to pewnie część z nas i te kilka zł dołoży.
Bo jest jakaś sfera naszego życia, gdzie miło spędzamy czas, część z nas utrzymuje również kontakt poza forumowy , więc choćby dlatego warto sprawić aby hdtv.com.pl było przestrzenią gdzie równe zasady obowiązują wszystkie strony.
Nie jesteśmy w końcu dziećmi, szanujmy się wzajemnie.

ps. trochę z innej beczki, za część wykroczeń drogowych Policja nie koniecznie musi nas karać mandatem, dopuszczalne jest także POUCZENIE :)
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
@ Ar2 napisał ' Jak co roku przychodzi czas. Nawiązując do sytuacji w niektórych wątkach to jakbyście byli Panowie w jednym pokoju to nie raz byście się pobili.
Na jakiej podstawie takie osądy wypisujesz? Dla mnie od tamtej pory dużo się nie zmieniło poza tym że teraz ; super marką jest Philips ; . Osobiście to mnie przestało już to ; kolić ; w oczy ponieważ jest tyle fachowych portali że wystarczy abym pierwszy ( bezstronny ) osąd na temat interesującego mnie urządzenia posiąść. Dalej mam sklepy które udostępnią urządzenie do sprawdzenia np. odczytu plików , ustawień obrazu itp. Na koniec chciałbym przypomnieć że bez Forumowiczów to Forum szybko może upaść . Długo wspierałem Forum poprzez opłatę Klub... ale czytając niektóre wypowiedzi i dowiadując się że np. ; wiadomości poczty prywatnej ; są tylko z nazwy prywatną wiadomością która jest jednocześnie podstawą Bana to wydaje się mi że to jakaś pomyłka którą niektórzy nie potrafią naprawić.
 

bluray

Banned
" ... wystarczy abym pierwszy ( bezstronny ) osąd na temat interesującego mnie urządzenia posiąść. "
Jak wyławiasz "bezstronne" osądy ?
Napisz nam jak to się robi.

Promotorzy mają zapłacony obowiązek aktywnego uczestnictwa na wszelkich forach w wiadomych celach.

Myślę, że wiarygodnym źródłem są opinie na stronach www sieci handlowych.
Ale tylko kiedy mają status nabywcy.


publikowanie IP będzie bardzo pomocne.
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
@ jędrzejj Piszę na podstawie ponad 10 letniego doświadczenia, zapytaj kolegów, choćby co się działo kilka dni temu.

Dla mnie logicznym jest, że ktoś najpierw czyta regulamin a potem korzysta i jeśli nie ma żadnych sygnałów o problemach to wszystko jest ok. Nie mam monopolu na wiedzę i też popełniam błędy i często nie jestem w stanie przewidzieć wszelkich kombinacji jakie mogą być zaimplikowane takim czy innym zwrotem, zapewne powinni usiąść co najmniej kilku prawników aby na wylot każde zdanie rozłożyć podobnie jak to się dzieje z ustawami, bo przecież regulamin jest taką małą ustawą. Proszę o wskazanie mało precyzyjnych zapisów i postaramy się doprecyzować. Tylko trzeba pamiętać, że zapewne regulamin się sporo wydłuży. Tak jak pisałem zaczynaliśmy od dosłownie trzech zdań.

@ Henry

"Piszesz też, że: "Po to stworzone są zielone nicki dla sklepów aby było jasno i wiadomo, że ktoś coś promuje"
Jakim więc sposobem można tutaj spotkać osoby, które rzekomo są zwykłymi użytkownikami, ich jedynym wkładem w to forum jest podbijanie postów... Myślę, że nie trzeba nawet podawać nicków, bo większość z nas wie o kim mowa... ale nic w tej materii zrobione nie zostało.
Może łatwiej byłoby przyznać status "zielony", sprawa byłaby jasna i nikogo nie irytowała bądź w myśl tego, o czym napisałeś sprawę wyprostować."

Podobnie jak w przypadku postów, jeśli macie jakieś uwagi prosimy raportować wpisy, nie jesteśmy w stanie wyłapać wszystkich sklepów i tutaj jeszcze dochodzi kolejne pytanie które jest tak płynne i trudne do oceny, czy to aby na pewno sklep czy ktoś to ślepo ufa marce, czy może jakiś promotor itp itd... Proszę używać funkcji raport.

"Kwestia Baliego jest kolejnym przykładem tej wybiórczości..."
"Nie wiem do końca co takiego i w jaki sposób Bali napisał, że spotkało go od razu definitywne wykluczenie."

To ja tu czegoś nie rozumiem...

Jeśli mielibyśmy stworzyć regulamin, który obejmowałby każdą sytuację i każde zagadnienie, to ciekawe ile by miał stron. Tak często działamy uznaniowo, nie da się przewidzieć wszystkiego i zapisać. Podobnie jak z każdą dziedziną życia bo w przeciwnym razie wszystko musiałby być zapisane i stosowane literalnie. Więc powtórzę. Tak, niektóre działania są uznaniowe.
 
D

Deleted member 121090

Guest
bluray
No proszę Cię. Przecież Ty mi na audiostereo proponowałeś kasę w imieniu LG za to, żebym przestał pisać o wadach OLEDów.
I Ty chcesz o obiektywizmie na forach się wypowiadać?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Henry

Active member
Bez reklam
@Ar, to może konkret...co on takiego nawywijał i czy ban definitywny był jedyną opcją przywołania go do porządku?
Może publiczne wyjaśnienie zamknie raz na zawsze ten temat?
Może z perspektywy, bez emocji, które tu od wczoraj sięgnęły już zenitu Administracja jest w stanie zrewidować swoje stanowisko?

ps. nie piszę tutaj jako samozwańczy adwokat Baliego, gdyby kogokolwiek z nas spotkała taka sytuacja zachowałbym się tak samo.
Tam gdzie przewinienie jest ewidentne nawet nie śmiałbym wchodzić w dyskusje.

ok. będę raportować.
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
A oto świetny przykład. Proszę teraz stwierdzić kto kłamie a kto mówi prawdę, czy np bluray albo HQ150 sprzedają sprzęt, czy może są z konkurencji i chcą rozwalić forum, czy może dostają kasę za wpis czy może.... itp itd jeśli znacie jakiś sposób aby ocena nie podlegała uznaniowości to chętnie wysłucham.
 

Caparzo

New member
Bez reklam
bluray
No proszę Cię. Przecież Ty mi na audiostereo proponowałeś kasę w imieniu LG za to, żebym przestał pisać o wadach OLEDów.
I Ty chcesz o obiektywizmie na forach się wypowiadać?

Takie bezpodstawne oskarżenia bez jakiś dowodów to rzucanie słow na wiatr i oczernianie ludzi bez sensu. Ty co chwile gadasz o aliexpres jakby rodzimego rynku jie było

Czy można zdjąć bana z edvikinga??
 
Ostatnia edycja:

jaco.37

Member
Bez reklam
A kto to jest BALTAZAR GĄBKA ? Dla czego nie jest na "zielono" ?
Tylko nie mów ar2 że to jest zwykły forumowicz.
Nie róbcie z nas idiotów.
On zna tylko dwa słowa - JBL i drugie to Harman Kardon, aha no i odpowiednio pokieruję gdzie się udać po zakupy.Ten to może wszystko.
Co by nie było w regulaminie to czytanie prywatnych wiadomości to dziadostwo.
Chociaż zróbcie zamiast "Wyślij prywatną wiadomość"
na np. " Wyślij inwigilowaną wiadomość"
 
Do góry