Czy forum stało się...

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Wg mnie należy traktować to na chłodno. Nie interesują mnie te reklamy, tym bardziej te, które są wklejane jakby z tłumacza, bez zastanowienia i krzty poprawki w języku polskim :)
Można było wklejać swoje pomysły, np. tu:
http://www.hdtv.com.pl/forum/o-wszy...i-pomyslami-ze-swiata-czy-znasz-juz-to-3.html
Sam nawet coś tam wklejałem. Jednak kiedy wkleiłem w dziale news kolumny polskiego niezależnego producenta Katowic, bo zwyczajnie mi się podobały (dziś już nawet nie pamiętam nazwy) miałem długą rozmowę z adminem :)
Myślę, ze jednak komiksowy rysunek w dziale Newsy oddaje sedno. Ja z tym nie walczę bo mnie to nie interesuje. Nie ma co kruszyć kopii. Moim zdaniem jest wiele innych pilniejszych problemów do rozwiązania tym forum, np. błędne przekierowania.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Wg mnie należy traktować to na chłodno. Nie interesują mnie te reklamy, tym bardziej te, które są wklejane jakby z tłumacza, bez zastanowienia i krzty poprawki w języku polskim :)
Można było wklejać swoje pomysły, np. tu:
http://www.hdtv.com.pl/forum/o-wszy...i-pomyslami-ze-swiata-czy-znasz-juz-to-3.html
Sam nawet coś tam wklejałem. Jednak kiedy wkleiłem w dziale news kolumny polskiego niezależnego producenta Katowic, bo zwyczajnie mi się podobały (dziś już nawet nie pamiętam nazwy) miałem długą rozmowę z adminem :)
Myślę, ze jednak komiksowy rysunek w dziale Newsy oddaje sedno. Ja z tym nie walczę bo mnie to nie interesuje. Nie ma co kruszyć kopii. Moim zdaniem jest wiele innych pilniejszych problemów do rozwiązania tym forum, np. błędne przekierowania.

A mi sie wydaje ze trzeba walczyc bo skoro komus wolno wmawiac ludziom ze reklama propagandowa to jest news, a patrzac chocby na Twoj przyklad- juz nie moze byc newsem bo ktos uwaza ze to reklama jest- to chwila gdzie my zyjemy??? Pewnie ze nikt nie bedzie zdrowia tracil zeby isc z tym na wojne tylko chodzi o sprawiedliwosc. W innym wypadku sie oklamuje ludzi w zywe oczy piszac np o krzywiznach tv czy o Atmos i jaki to bedzie hit w 20 czy 25 m pokoju z 11 glosnikami z amplitunerem o poborze pradu 700 W..... Przeciez kazdy troche znajacy sie na rzeczy jest w stanie sobie wyobrazic jak zagra taki system z tyloma glosnikami w naszych salonach z takim poborem pradu amplitunera. A co dopiero jak w takim systemie dasz kolumny podlogowe, ktore lubia prad to i bedzie malo takiemu amplitunerowi zeby z tymi tylko kolumnami sobie poradzic zeby kolumny na 100% byly wykorzystane.Juz nie wspomne o tym ze w 70-80% filmy to 5.1 , a 20-30% to 7.1 wiec wieksza ilosc glosnikow to wszystko amplituner wirtualnie sobie przetworzy, a to juz nie to samo - prawda?
Bo wystarczy wlaczyc film 5.1 na zestawie 7.1 i pozniej wlaczyc film 7.1 na tym samym zestawie i jest odczuwalna roznica biorac pod uwage ze slucha sie tego w odpowiednim metrazu, bo tak jak u mnie sprawdzalem na 25 m to i 7.1 nie zdaje racji bytu, choc niektorzy maja i sa zadowoleni..
Dla mnie atmos to moze i by sie sprawdzil jak ktos bedzie mial dedykowane pomieszczenie do takiego systemu o wielkosci gdzies z 50 m z dobrym amplitunerem do tego jakas koncowka mocy odpowiednia albo wzmak ktory by tylko napedzedzal same podlogowki to wtedy moze i faktycznie bedzie odczucie czegos nowego w stosunku do tego co my na chwile obecna. A w innym wypadku jest to zywa propaganda i naklanianie ludzi na kolejny wydatek ktory nic nie wniesie do naszych KD
Ale sa na szczescie sklepy gdzie sprzedawcy naprawde sumiennie tlumacza o Atmos ludziom, chocby wczoraj bylem w takim sklepie gdzie sprzedawca w kilku argumentach wybil potencjalnemu klientowi zmiane swojego amplitunera 3 letniego na wlasnie amplituner z Atmos.. I to sa wlasnie sprzedawcy, a nie marketingowcy robiacy ludziom siano z mozgu.
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Przeciez kazdy troche znajacy sie na rzeczy jest w stanie sobie wyobrazic jak zagra taki system z tyloma glosnikami w naszych salonach z takim poborem pradu amplitunera. A co dopiero jak w takim systemie dasz kolumny podlogowe, ktore lubia prad to i bedzie malo takiemu amplitunerowi zeby z tymi tylko kolumnami sobie poradzic zeby kolumny na 100% byly wykorzystane.Juz nie wspomne o tym ze w 70-80% filmy to 5.1 , a 20-30% to 7.1 wiec wieksza ilosc glosnikow to wszystko amplituner wirtualnie sobie przetworzy, a to juz nie to samo - prawda?

Ale sa na szczescie sklepy gdzie sprzedawcy naprawde sumiennie tlumacza o Atmos ludziom, chocby wczoraj bylem w takim sklepie gdzie sprzedawca w kilku argumentach wybil potencjalnemu klientowi zmiane swojego amplitunera 3 letniego na wlasnie amplituner z Atmos.. I to sa wlasnie sprzedawcy, a nie marketingowcy robiacy ludziom siano z mozgu.
Poruszyłeś bardzo ważne zagadnienie, czyli nieuczciwość producentów, sprzedawców w stosunku do klienta i świadome wprowadzanie go w błąd, jedynie w celu wyciągnięcia mu kasy z portfela.
Tak jak napisałeś, na szczęście są jeszcze dobre sklepy czy normalni sprzedawcy.
Sam kiedy zmieniłem robotę, na początku tez myślałem, że jeśli namówię klienta na "niepotrzebną" transakcję to więcej zarobię. Nic bardziej mylnego. Po kilku tygodniach zmieniłem sposób i teraz mówię szczerze, np. "ten droższy produkt nie jest Pani potrzebny, nie ma co przepłacać, ten sam efekt osiągnąć można tańszym". Obroty wzrosły wielokrotnie i ludzie do mnie wracają po porady. Rozmawiam z nimi szczerze, często bardzo długo, każdego traktuję indywidualnie i nie mam gotowych regułek i odpowiedzi na wszystko.
Tak samo jest z naszymi sprzętami. Wciska się badziew nieświadomemu klientowi, a potem w domu jest rozczarowanie. Taki klient tez sobie szkodzi zakupem na gorąco. Popatrz Lolek, Ty i wiele innych forumowiczów weteranów jesteśmy już na forum kilka ładnych lat. Ile razy widziałeś np., w MM rodzinny niedzielny wypad z rodziną po zakup telewizora czy kolumn? Taki klient jest bardzo łatwowierny i wierzy, że pierwszy lepszy sprzedawca poleci mu dobrze i powie prawde. Sam wiesz ile trzeba jeździć, ile spędzić godzin w sklepach i to wielu by wybrać dobrze. Mnie boli tylko to, że tak brzydko można namówić kogoś na bubla za ciężko zarobione pieniądze.
 
Ostatnia edycja:

eedviking

Banned
Przecież wystarczy poświęcić chwilę na krótką analizę przekazu. Reklama jest przekazem mało skomplikowanym, więc uchwycenie wszystkich jej słabych stron, postawienie prostych kontrargumentów możliwe jest w bardzo krótkim czasie.
Może warto więc zastanowić się nad częstszym uruchamianiem naszego leniwego mózgu. Najlepiej zacząć od dzieci(warto poświęcić im kilka chwil , za które odpowiadamy), aby uniknąć drastycznych przypadków "Batmanów" wyskakujących z okien wieżowców, z wiarą w moc pelerynki, albo kilku żyć jak w grach komputerowych.
Co do bytności na forum, przecież nikt nikogo nie zmusza do czegokolwiek i można zastosować to samo co z TV, wkurza mnie jakiś program, to przełączam na inny i tyle.
Kończąc znów dodam, że są ludzie którym zawsze coś nie będzie pasowało ( oprócz końca ich nosa).
Miłego dnia. ;-)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Poruszyłeś bardzo ważne zagadnienie, czyli nieuczciwość producentów, sprzedawców w stosunku do klienta i świadome wprowadzanie go w błąd, jedynie w celu wyciągnięcia mu kasy z portfela.
Tak jak napisałeś, na szczęście są jeszcze dobre sklepy czy normalni sprzedawcy.
Sam kiedy zmieniłem robotę, na początku tez myślałem, że jeśli namówię klienta na "niepotrzebną" transakcję to więcej zarobię. Nic bardziej mylnego. Po kilku tygodniach zmieniłem sposób i teraz mówię szczerze, np. "ten droższy produkt nie jest Pani potrzebny, nie ma co przepłacać, ten sam efekt osiągnąć można tańszym". Obroty wzrosły wielokrotnie i ludzie do mnie wracają po porady. Rozmawiam z nimi szczerze, często bardzo długo, każdego traktuję indywidualnie i nie mam gotowych regułek i odpowiedzi na wszystko.
Tak samo jest z naszymi sprzętami. Wciska się badziew nieświadomemu klientowi, a potem w domu jest rozczarowanie. Taki klient tez sobie szkodzi zakupem na gorąco. Popatrz Lolek, Ty i wiele innych forumowiczów weteranów jesteśmy już na forum kilka ładnych lat. Ile razy widziałeś np., w MM rodzinny niedzielny wypad z rodziną po zakup telewizora czy kolumn? Taki klient jest bardzo łatwowierny i wierzy, że pierwszy lepszy sprzedawca poleci mu dobrze i powie prawde. Sam wiesz ile trzeba jeździć, ile spędzić godzin w sklepach i to wielu by wybrać dobrze. Mnie boli tylko to, że tak brzydko można namówić kogoś na bubla za ciężko zarobione pieniądze.

Dlatego ja kupuje w 99% tylko w sklepach z prawdziwego zdarzenia gdzie sprzedawcy nie wciskaja tylko po to zeby sprzedac zeby nacignac czlowieka. Jak wiesz - ja duzo odsluchuje w kilku salonach i np place 30 zl i sobie slucham zestawiku za 100 tys. ( a czasem juz mam za darmo :) ))- znaja juz mnie.. ale w takim sklepie idziesz i mowisz np. ze chcesz kabel glosnikowy za 2 tys zl.. a gosc mowi Ci czemu za 2 tys skoro byc moze uda mi sie przekonac Pana ze za 1200 zl kupi Pan kabel i bedzie lepiej gral jak ten za 2 tys w Panskim systemie- przyklad z zycia podany.. moze tam jest drozej, ale jest swietna obsluga w takich sklepach, mozna sobie posluchac sprzetow za bajonskie ceny i zdarza sie ze za darmo albo za grosze, ale jest pewnosc ze sprzedawca nie naciagnie Ciebie i to jest wlasnie to czego nie ma w sklepie w internecie czy w innych ala sklepach..

Przecież wystarczy poświęcić chwilę na krótką analizę przekazu. Reklama jest przekazem mało skomplikowanym, więc uchwycenie wszystkich jej słabych stron, postawienie prostych kontrargumentów możliwe jest w bardzo krótkim czasie.
Może warto więc zastanowić się nad częstszym uruchamianiem naszego leniwego mózgu. Najlepiej zacząć od dzieci(warto poświęcić im kilka chwil , za które odpowiadamy), aby uniknąć drastycznych przypadków "Batmanów" wyskakujących z okien wieżowców, z wiarą w moc pelerynki, albo kilku żyć jak w grach komputerowych.
Co do bytności na forum, przecież nikt nikogo nie zmusza do czegokolwiek i można zastosować to samo co z TV, wkurza mnie jakiś program, to przełączam na inny i tyle.
Kończąc znów dodam, że są ludzie którym zawsze coś nie będzie pasowało ( oprócz końca ich nosa).
Miłego dnia. ;-)

To inna sprawa wszystkim w Polsce sie nie dogodzi, a zwlaszcza w Polsce :)
 

collider

New member
Bez reklam
Odbiegacie od tematu i go całkowicie rozmywacie.
Nie interesuje mnie w tym temacie prawdziwość sloganów reklamowych. Załóżcie sobie temat o tym zagadnieniu to podyskutujemy. Tak samo jak o uczciwych i nieuczciwych sprzedawcach.
Tutaj interesuje nas, dlaczego pod pod płaszczykiem niby ,, newsów'' NA TYM FORUM, Kiki przemyca zwykłą, wulgarną reklamę?
Czy po to jest forum dyskusyjne użytkowników i miłośników HDTV ?
Przecież reklama powinna się znaleźć w dziale do tego przewidzianym!
Chodzi mi o zwykłą uczciwość w dyskusji.

A odpowiedz mi, kto jest zalozycielem tego forum lub jego wlascicielem?
 
D

Deleted member 121090

Guest
No ale pytałem, nie po to żeby się kłócić, tylko żeby porozmawiać.
Dlaczego niby , to kto jest właścicielem tego forum, ma znaczenie w toczącej się dyskusji Twoim zdaniem?
 
D

Deleted member 121090

Guest
A odpowiedz mi, kto jest zalozycielem tego forum lub jego wlascicielem?
Nigdy mnie to nie interesowało, ale chyba ten podmiot:

firma: LOCO
ulica: Pstrowskiego 33
miasto: 10-601 Olsztyn
lokalizacja: PL
identyfikator: dind2zfvu
telefon: +48.895335804
 

collider

New member
Bez reklam
I tu masz zawarta cala odpowiedz na twoje pytania i watpliwosci.
Nie ma nigdzie forum idealnego. Albo pewne sprawy sie akceptuje albo przymyka na nie oko.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Panie HQ150, czy nie wydaje się Panu dziwne, że Samsung, firma która najprawdopodobniej wydaje najwięcej pieniędzy na marketing ze wszystkich firm zajmujących sie szeroko pojętą elektroniką, dostaje "darmowe" reklamy?
Reklamy są zawsze płatne, nie zawsze jednak bezpośrednio, i nie każdy artykuł musi być oznaczony jako "artykuł sponsorowany" - to nie pclab, gdzie MSI bardzo agresywnie zachęca do kupowania tylko ich sprzętu. Te dwie "reklamy" od Samsunga są bardzo delikatne i jeśli kogoś one irytują, to prawdopodobnie mamy tutaj problem z tą właśnie marką z jakiegoś powodu.
 

eedviking

Banned
Lubię jak się odpowiada pytaniem na pytanie.
Myślę, że warto zamknąć już ten temat , który będzie służył tylko w kirunku bicia piany, a bezy średnio lubię...
 
D

Deleted member 121090

Guest
Albo pewne sprawy sie akceptuje albo przymyka na nie oko.
A i tu się różnimy.
Jak widzę, że ktoś robi coś nieładnego, nieelegancikiego to zwracam mu uwagę.
Wiem, że nie jestem u siebie. I w każdej chwili gospodarz może mi powiedzieć, do widzenia.
Ale nie oznacza to, że będę przymykał oko, jak się gospodarz zachowuje nielegencko w stosunku do swoich gości.
Lubię jak rzeczy są nazywane po imieniu. Reklama to reklama, a news to news.
Nawet w programach TV jest obowiązek informowania o kryptoreklamie. Nazywa się to lokowaniem produktu i podaje do publicznej wiadomości. Tutaj niestety nie.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

z3

New member
Bez reklam
Ale się dajecie na gościa HQ150 ;], kolejny jego piękny temat o forum jakie ono jest be, jakoś na wpisy prasowe marki Sony

to nie reaguje taką czkawką nie mówiąc o Panasonicu. Jak jeszcze niedawno się pięknie pieklił na temat wpisu o odkurzaczu i został zrobiony bo ktoś się wpisał pod "damskim" nickiem i zaciekle go bronił lub jak pięknie oskarża userów którzy zaczynają swoją zabawę na forum o bycie fałszywymi kontami. xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx


Wystarczy przejrzeć historię wpisów super usera HQ150 i widać, że co chwila nadaje, to na admina, to na moderacje, to na

tamto. Jakby nie miał interesu w pisaniu takich tematów to już dawno by tu nie siedział skoro mu się tak nie podoba. Ale

przecież każdy robi to co lubi ;]

Edytowano przez Administrację
 
Ostatnia edycja:
D

Deleted member 121090

Guest
Panie HQ150, czy nie wydaje się Panu dziwne, że Samsung, firma która najprawdopodobniej wydaje najwięcej pieniędzy na marketing ze wszystkich firm zajmujących sie szeroko pojętą elektroniką, dostaje "darmowe" reklamy?
Reklamy są zawsze płatne, nie zawsze jednak bezpośrednio, i nie każdy artykuł musi być oznaczony jako "artykuł sponsorowany" - to nie pclab, gdzie MSI bardzo agresywnie zachęca do kupowania tylko ich sprzętu. Te dwie "reklamy" od Samsunga są bardzo delikatne i jeśli kogoś one irytują, to prawdopodobnie mamy tutaj problem z tą właśnie marką z jakiegoś powodu.
Nie musisz mi ,, panować''. Jesteśmy tu grupą kolegów na forum.
To jest forum UŻYTKOWNIKÓW sprzetu i miłośnikówHDTV. To nie jest tuba propagandowa Samsunga czy jakiejkolwiek innej firmy.
Zwróciłem tylko uwagę, że moim zdaniem, to forum traci twarz, traci swoją wiarygodność, stosując takie chwyty. Dlaczego ten materiał reklamowy nie został nazwany reklamą?
Dlaczego wmawia się nam, że to jest news. Przecież zamieścił go moderator własnie w dziale newsy. To nieuczciwe w stosunku do forumowiczów.
 
D

Deleted member 121090

Guest
Ale się dajecie na gościa HQ150 ;], kolejny jego piękny temat o forum jakie ono jest be, jakoś na wpisy prasowe marki Sony

to nie reaguje taką czkawką]
Tyś się chyba z choinki urwał w tym przypadku:)
Ale się uśmiałem. Zapytaj lolka126. On Ci może trochę powiedzieć na temat moich wpisów o Sony.
I napiszę po raz kolejny. Nie odnosiłem się do merytorycznej zawartości tej reklamy. Nie znam tego TV. Nie napisałem ani słowa o jego jakości.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Dlatego ja kupuje w 99% tylko w sklepach z prawdziwego zdarzenia gdzie sprzedawcy nie wciskaja tylko po to zeby sprzedac zeby nacignac czlowieka. Jak wiesz - ja duzo odsluchuje w kilku salonach i np place 30 zl i sobie slucham zestawiku za 100 tys. ( a czasem juz mam za darmo :) ))- znaja juz mnie.. ale w takim sklepie idziesz i mowisz np. ze chcesz kabel glosnikowy za 2 tys zl.. a gosc mowi Ci czemu za 2 tys skoro byc moze uda mi sie przekonac Pana ze za 1200 zl kupi Pan kabel i bedzie lepiej gral jak ten za 2 tys w Panskim systemie- przyklad z zycia podany.. moze tam jest drozej, ale jest swietna obsluga w takich sklepach, mozna sobie posluchac sprzetow za bajonskie ceny i zdarza sie ze za darmo albo za grosze, ale jest pewnosc ze sprzedawca nie naciagnie Ciebie i to jest wlasnie to czego nie ma w sklepie w internecie czy w innych ala sklepach..
Robię dokładnie o samo. Tez spędziłem godziny (lata) na odsłuchach (pizzy jeszcze nie zamawiałem :))) ), tez zabierałem do domu. Za pierwszym razem musiałem wpłacić cała sumę, za drugim, tylko symboliczną, a za kolejnym dawali mi do domu za darmo. Tez przekonałem się, że np. kabel zasilający za 300 zł zabrzmiał mi lepiej od takiego za 1000, itd. No cóż, że by coś dobrze kupić, trzeba poświęcić sporo czasu. Niestety to nie bułki czy mleko.
 
D

Deleted member 121090

Guest
Lubię jak się odpowiada pytaniem na pytanie.
Myślę, że warto zamknąć już ten temat , który będzie służył tylko w kirunku bicia piany, a bezy średnio lubię...
Czy Twoja wypowiedź wniosła coś do dyskusji?
Jeśli mnie jakaś rozmowa nie interesuje, to w niej po prostu nie uczestniczę. To naprawdę nie jest obowiązkowe.
Może się doczekamy odpowiedzi publicznej moderacji?
Dlaczego materiały reklamowe są nazywany newsami?
Czy każdy może sobie tutaj jakiegoś newsa, reklamującego swój nowy produkt wrzucić?
Czy wyladuje automatycznie na głównej stronie?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry