Cyfrowy Polsat - nowości i spekulacje

arsenal

Moderator
VIP
Każda niekorzystna zmiana programowa lub usług, skutkuje możliwością bezkarnego zerwania umowy abonenckiej. W eNce jest to termin 14 dni od wprowadzonych zmian. W CP bodajże 30 dni. Wystarczy spojrzeć w regulamin świadczenia usług.
 

Morpheush

New member
luko92: jak sie zerwie umowe z winy dostawcy to trzeba zaplacic tylko za biezacy miesiac a dokladniej mowiac za okres wypowiedzenia, to ile on wynosi powinno byc w umowie.

Co do BBC nie jestem pewien ale jezeli w chwili podpisywania umowy bylo wiadomo, ze CP rezygnuje z niego za jakis czas to zerwac umowy bez odszkodowania raczej nie bedzie sie dalo.
Wszystko jednak zalezy od tresci umowy i radze ja przeczytac dokladnie, bo moze byc tak skonstruowana, ze zastrzegaja sobie prawo do dowolnej zmiany zawartosci pakietow w trakcie trwania umowy, a wtedy nawet jak okroja caly pakiet do 2 kanalow nie ma zmiluj sie ino "plac i placz" :D
 

luko92

New member
no kurde :p To muszę dobrze umowę poczytac, a ja się tak znam na tym, że hoho. No ale dobra postaram się, a potem będę dzwonił na infolinię...
 

mały73

New member
Na stronie Cyfrowego Polsatu jest taki punkt:
5. Cyfrowy Polsat zastrzega sobie prawo zastępowania programów telewizyjnych i/lub radiowych
w ramach Pakietu Programów przez inne programy lub zmniejszenie ich liczby, jeżeli
wynika to z ważnych przyczyn prawnych, technicznych, organizacyjnych lub ekonomicznych.
W szczególności zalicza się do nich: utratę przez Cyfrowy Polsat uprawnień do rozprowadzania
programów, zaprzestanie nadawania programu przez nadawcę, zmianę satelity lub systemu nadawania,
zakończenie rozprowadzania z powodu zbyt niskiego poziomu oglądalności. O zmianach
takich Abonenci/Użytkownicy będą uprzednio informowani, w szczególności poprzez emisję stosownego
komunikatu tekstowego na ekranie odbiornika telewizyjnego Abonenta/Użytkownika
lub poprzez emisję w trakcie odbioru programów przez Abonenta scrolla (przewijanego tekstu)
informacyjnego dotyczącego zmiany, lub poprzez zamieszczenie informacji o takiej zmianie na
stronie internetowej Cyfrowego Polsatu i w programie dla Abonentów. W takim przypadku Abonentowi
przysługuje prawo do rozwiązania Umowy Abonenckiej bez zachowania terminu wypowiedzenia,
jednakże nie później niż 30 dni od dokonania takiej zmiany, ze skutkiem na koniec Okresu
Rozliczeniowego, w którym przyjęto pisemne oświadczenie Abonenta o rozwiązaniu Umowy Abonenckiej
bez zachowania okresu wypowiedzenia.Regulamin wchodzi w życie w dniu 1 listopada 2009 roku
Ja mam na umowie tak (podpisana 26 października 2009):
6. W przypadku zaistnienia zdarzeń niezależnych od Cyfrowego Polsatu,
uznawanych za siłę wyższą, w szczególności o charakterze prawnym,
technicznym lub ekonomicznym, Cyfrowy Polsat zastrzega sobie prawo
do wprowadzania zmian w zakresie liczby lub rodzajów programów
telewizyjnych lub radiowych dostępnych w ramach Pakietu Podstawowego
lub Pakietów Dodatkowych. Taka zmiana, a w szczególności również
zastąpienie danego programu programem o porównywalnej tematyce,
rezygnacja z danego programu w wyniku jego niskiej oglądalności,
zaprzestania nadawania programu w wyniku zdarzeń obciążających
jego nadawcę lub z przyczyn wywołanych decyzją organu administracji
państwowej, orzeczeniem sądu nie stanowi zmiany Umowy, jak również
zmiany niniejszego Regulaminu.Niniejszy Regulamin wchodzi w życie z dniem 1 lutego 2004 roku.
Wychodzi na to że nie mam szans zerwać umowy bez płacenia kary umownej bo nowy regulamin mnie nie dotyczy:(. Dobrze rozumiem?
 
Ostatnia edycja:

acton777

New member
Bez reklam
Nie jestem prawnikiem, ale raczej masz prawo rozwiązać umowę z 2 powodów:

1. Górny tekst jest późniejszy, czyli ma większą moc prawną i to jest faktyczny reulamin, a tam jest:

"... O zmianach takich Abonenci/Użytkownicy będą uprzednio informowani, w szczególności poprzez emisję stosownego
komunikatu tekstowego na ekranie odbiornika telewizyjnego Abonenta/Użytkownika
lub poprzez emisję w trakcie odbioru programów przez Abonenta scrolla (przewijanego tekstu)
informacyjnego dotyczącego zmiany, lub poprzez zamieszczenie informacji o takiej zmianie na
stronie internetowej Cyfrowego Polsatu i w programie dla Abonentów. W takim przypadku Abonentowi
przysługuje prawo do rozwiązania Umowy Abonenckiej bez zachowania terminu wypowiedzenia,
jednakże nie później niż 30 dni od dokonania takiej zmiany, ze skutkiem na koniec Okresu
Rozliczeniowego, w którym przyjęto pisemne oświadczenie Abonenta o rozwiązaniu Umowy Abonenckiej bez zachowania okresu wypowiedzenia..."


2. Nie zastąpiono kanałów BBC innymi programami:
"...Taka zmiana, a w szczególności również
zastąpienie danego programu programem o porównywalnej tematyce..."


Zresztą jest tak jak napisał arsenal, bo tak mówi Kodeks Handlowy i Cywilny. Jeśli wew. regulamin, nie jest zgodny z prawem, to każdy operator może sobie go wsadzić w...
 
Ostatnia edycja:

Morpheush

New member
tak jak napisal juz acton777 obowiazuje cie juz tylko nowy regulamin i tak jak z tego fragmentu ktory zacytowales wynika, ze jak tylko BBC przestanie byc nadawane to masz 30dni na zerwanie umowy bez konsekwencji


acton777: teoretycznie taki niezgodny regulamin z kodeksami operator moze sobie wsadzic, ale praktycznie wszystko zalezy od polityki operatora, bo moze wychodzic z zalozenia, ze moze mu sie to oplacac, bo raz nie kazdy o tym wie, dwa nie kazdemu sie chce latac po sadach i dochodzic swoich praw, wiec liczy ze klient machnie na to reka i potulnie zaplaci, a dopiero jak juz sprawa bedzie miala trafic do sadu to wtedy wspanialomyslnie sie przychyli woli klienta.
 

acton777

New member
Bez reklam
Teoretycznie i praktycznie. Wystarczy znaleźć odpowiedni paragraf, powołać się na niego w wypowiedzeniu i "baj, baj". Kończę współpracę z wami, czyli płacę za ostatni miesiąc, zwracam sprzęt, jeśli jest operatora i się żegnamy. Przestaję płacić późniejsze rachunki (jeśli takowe będą przychodzić), a żaden operator, czy windykator nic mi nie zrobi, bo to oni muszą mnie podać do sądu, czego nie zrobią, bo wiedzą, łamią prawo...
 

leevin

New member
Usunięcie programów BBC jest podstawą do wypowiedzenia umowy bez zachowania okresu wypowiedzenia...
Wysłałem do CP e-maila z pytaniem i otrzymałem odpowiedz :

PYTANIE

...Czy usunięcie programów BBC z oferty Cyfrowego Polsatu może skutkować rozwiązaniem umowy bez zachowania 3 miesięcznego okresu wypowiedzenia, jeżeli tak to jaki okres wypowiedzenia będzie obowiązywał po usunięciu programów BBC z oferty CP.
ODPOWIEDZ

Witam

Abonentowi przysługuje prawo do rozwiązania Umowy Abonenckiej bez zachowania terminu wypowiedzenia, jednakże nie później niż do 30 dni od dnia dokonania takiej zmiany, ze skutkiem na koniec Okresu Rozliczeniowego, w którym przyjęto pisemne oświadczenie Abonenta o rozwiązaniu Umowy Abonenckiej bez zachowania terminu wypowiedzenia. Klient zobowiązany jest drogą pisemną wysłać wypowiedzenie umowy na adres Cyfrowego Polsatu.

------------------------------------------------
Dział Obsługi Klienta, Sekcja Reklamacji Cyfrowy Polsat S.A.
ul. Łubinowa 4a; 03-878 Warszawa
tel.: 801 08 08 08; fax.: (22) 356 6677
kontakt@cyfrowypolsat.pl
Cyfrowy Polsat

Cyfrowy Polsat S.A. z siedzibą w Warszawie, ul. Łubinowa 4a, 03-878 Warszawa, Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego KRS 0000010078 NIP 796-18-10-732 REGON 670925160 kapitał zakładowy 10.733.000 zł w pełni wpłacony

Pozdrawiam...
 

Regss

New member
Potwierdzam.
Dzwoniłem dzisiaj do CP i Pani oznajmiła, że z związku z zmianą kanałów m.in. usunięciem BBC można od 1 lutego wysyłać rezygnację, ma się na to 30 dni.

Zastanawiam się tylko jak ma wyglądać pismo. Pewnie trzeba powołać się na ich własny regulamin.

Pozdrawiam.
 

mały73

New member
Hmm...A jaką datę wpisać?Może być tak:"Z dniem 1 lutego wypowiadam umowę numer...... na podstawie regulaminu Rozdział 5 §7 pkt.5 w związku z usunięciem oferty programów BBC".
 

Regss

New member
Oto treść mojego wypowiedzenia które zamierzam wysłać do CP. Powyżej są oczywiście moje i ich dane z numerem karty i numerem klienta. Myślicie, że będzie ok? Jeśli kupiłem dekoder na własność to muszę im odsyłać kartę?



Wypowiedzenie umowy o świadczenie usług.

W związku ze zmianą nadawanych programów m.in. usunięciem programów z serii BBC od 01.02.2011r. na podstawie roz. 5 § 7 pkt. 5 regulaminu („[…]W takim przypadku Abonentowi przysługuje prawo do rozwiązania Umowy Abonenckiej bez zachowania terminu wypowiedzenia, jednakże nie później niż 30 dni od dokonania takiej zmiany, ze skutkiem na koniec Okresu Rozliczeniowego, w którym przyjęto pisemne oświadczenie Abonenta o rozwiązaniu Umowy Abonenckiej bez zachowania okresu wypowiedzenia.”) wypowiadam niniejszym umowę o świadczenie usług bez zachowania obowiązującego terminu wypowiedzenia ze skutkiem na koniec okresu rozliczeniowego.


Proszę o przysłanie odpowiednich dokumentów umożliwiających całkowite rozliczenie.
 

KKuba

New member
Bez reklam
Gwoli ścisłości - także TVP Seriale. Ten kanał jest w pakiecie Ekstra HD i Relax Mix. Co ciekawe TVP HD dołączono już od Pakietu Familijnego w starej pakietyzacji.
 

solnik

New member
Dzisiaj przyjeżdża do mnie monter z CP ;)
Obym nie żałował podłączenia...
Dostaje pierwsze 3 miesiące gratis z full pakietem,po 3 miesiącach mogę odjąć lub zostawić sobie pakiety takie jakie są...
Co ciekawe,za instalacje anteny,dekoder i coś tam jeszcze płacę tylko 3zł ;)
Jednak co jest najciekawsze dla mnie? To że nie wiem jaki dekoder będę miał,czy zwykły bez HD czy z HD,bardziej by mi zależało na HD bo mam TV 32 cale HD Ready ;<
:roll:
@ podłączyli mi,dostałem dekoder HD 5000 ;)
Wszystko pięknie działa,obraz świetny! ;)
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Adam6230

New member
Witam mamy pytanie czy jest jeszcze możliwość wypowiedzenia umowy na podstawie odebrania mi kanałów BBC ? nie było mnie w kraju i nie wiedziałem że będzie taka możliwość :/ Na umowie mam dokładnie wypisane programy BBC . A jeśli nie to ktoś mi powie dlaczego nie mogę wymienić dekoderu na dekoder HD po wysłaniu pytania czy mogę przejść na hd i wymienić odbiornik dostałem odpowiedź nie nie może pan :/
 
Do góry