Cyfrowa kablowka SPRAY i HD

zalew

New member
mayiv napisał:
Czyżby coś się ruszyło? Wstałem dziś rano, wstała też córa, po czym zajęła się pilotem dekoderowym w taki sposób, że przez przypadek włączyła EPG. I co ja widzę? Jest jakaś treść! Niemożliwe! To musi być pomyłka! Przejrzałem i wyszło, że na paru kanałach (głównie tvnowe, plus VH1 i Pro7 bodajże) leci sobie EPG. Co prawda niekompletne (tylko schedule, bez present/following), ale jest!

Na TVNowskich to już pewnego czasu są przejawy EPG...
 

brystol

New member
Przypominijcie sobie, że Spray całkiem niedawno (2007) ogłaszał plany giełdowe... To tłumaczy dlaczego tak mało inwestowali w sieć a bardziej szli w ilość abonentów.
Dokładnie korel, masz rację:eek:k: .
Wygląda to tak, że strategia tej firmy polegała na pozyskaniu klientów i korzystnej sprzedaży z cała dobrocią inwentarza. Miejmy tylko nadzieję, ze Vectra zainwestuje trochę więcej środków niż Spray choćby po to aby zatrzymać eksodus dotychczasowych niezadowolonych klientów. U mnie w bloku przedstawiciel Astera biega jak nakręcony po pietrach zacierając ręce. Pewnie i ja sam zmieniłbym juz Spraya bo mam dośc tej żenady ale nie mam chwilowo czasu przeanalizować ofert dostępnych na rynku (n-ka, Aster, cyfra+ czy CP).
 

Joh

New member
Witam,

oscarek napisał:
Za tydzień w moim domu Spray zastąpi Aster.

- Na liście programów takie perełki jak AXN (all 3!), 5x MTV (w tym HD), Comedy Channel, FILM BOX (Ale Kino też jest).

I to wszystko za extra 30zł więcej, czyli nawet taniej niż pakiet premium w Spray. A poza tym wszystko co jest w Spray.

Ja akurat o Aster też nie mam najlepszego zdania - szczególnie jeśli chodzi o ofertę telewizyjną.

Przejrzałem ich ofertę i zdecydowanie nie jest tam "wszystko co jest w Spray" - kilka pierwszych programów, których mi by bardzo brakowało (w porównaniu ze Spray):
Sky News, Eurosport 2, Polsat Sport, Polsat Sport Extra, BBC Enterteinment

Pozdrawiam
Robert
 

brystol

New member
EPG - owszem działa na wszystkich kanałach TVN-u, ale przynajmniej u mnie nie działa telegazeta :x. W ramce informacyjnej przy przełaczaniu kanałów jest widoczna ikonka teletekstu ale samego teletekstu brak :( . Na razie sprawdzałem na Canal+, TVP, Polsacie. Czy ktoś z was ma podobne objawy ? Czy wprowadzenie cząstkowego EPG mogło zakłócić działanie telegazety ?

P.S.
Szlag mnie wczoraj trafił jak się okazało, że nie mogę obejrzeć w teletekście wyników z innych meczów na żywo.
 
Ostatnia edycja:

Joh

New member
Witam,

Ja nie zauważyłem powiązań między EPG, a brakiem telegazety. Zarówno na TVN, czy TVN Style mam telegazetę (zaznaczam, że mam dekoder SD). Są co najwyżej jakieś dziwne zależności, że na danym programie jest telegazeta w wersji analogowej, a w cyfrowej nie ma, ale powiązanych z EPG nie zauważyłem.

Pozdrawiam
Robert
 
Ostatnia edycja:

_oper_

New member
brystol napisał:
Czy ktoś z was ma podobne objawy ?

Nie obraź się za "głupie" pytanie - ale którym pilotem uruchamiasz telegazetę? ;)

Powinieneś tym od dekodera :) U mnie działa na TVP1, TVN, Polstat... więcej nie chciało mi się sprawdzać, bo raczej nie korzystam.
 

Joh

New member
Witam,

Pozwoliłem sobie porównać oferty czterech dostawców (Spray, Aster, UPC, Vectra) pod względem programów telewizyjnych, jakie posiadają w swojej ofercie - brałem pod uwagę tylko fakt, czy dany program jest w ofercie (bez względu na to, czy jest on dostępny w formie analogowej, cyfrowej, czy też w obu).

Lista w załączniku.

Pozdrawiam
Robert
 

Attachments

  • Porównanie ofert telewizyjnych operatorów.jpg
    Porównanie ofert telewizyjnych operatorów.jpg
    409,1 KB · Wyś: 111

brystol

New member
_oper_ napisał:
Nie obraź się za "głupie" pytanie - ale którym pilotem uruchamiasz telegazetę? ;)

:D nie obrażam się, ale właśnie pilotem dekodera uruchamiam telegazetę i wyskakuje napis "NO TELETEXT" mimo, że na pasku programowym jest ikonka teletekstu. Widzę, że tylko ja mam ten problem, więc pozostaje mi telefon do Spraya. Mimo wszystko dzieki za odzew.
 

jumper3

New member
CAM w spray

Witam Wszystkich,
jutro czeka mnie w końcu instalacja HD w Spray-u czy już w TV Vectra jak kto woli. Mam pytanie. Mam TV LCD Sony i z tyły posiadam gniazdo CAM. Czy istnieje możliwość podłączenia jakiegoś modułu, tak żeby nie było konieczne podłączenie tunera? Mam dość pilotów w domu a na dodatek żona tego nie ogarnie:) Z góry dziękuję za pomoc. Wrażeniami oczywiście poodzielę się po wszystkim.
pozdrawiam
jumper3
 

mayiv

New member
Pierwsze i podstawowe pytanie - czy TV obsługuje kablową telewizję cyfrową (DVB-C)? Większość telewizorów obsługuje tylko naziemną (DVB-T).
Jeśli obsługuje DVB-C, to można próbować z modułami obsługującymi Conaksa, np. takimi jak w Holleksie:
http://www.hollex.pl/index.php?page=prod&kat=10&id=18
http://www.hollex.pl/index.php?page=prod&kat=10&id=743

albo na Allegro:
http://www.allegro.pl/item525085854_modul_dostepu_ci_conax_telewizja_na_karte.html

No ale nie widziałem jeszcze tego w akcji - tylko się domyślam, że ma szansę zadziałać (skoro karta działa w innym dekoderze).
 

jumper3

New member
mayiv napisał:
Pierwsze i podstawowe pytanie - czy TV obsługuje kablową telewizję cyfrową (DVB-C)? Większość telewizorów obsługuje tylko naziemną (DVB-T).


dzięki za podpowiedz. Niestety tylko DVB-T. Rozumiem, że mam sobie głowy nie zawracać i być "szczęśliwym" posiadaczem Humaxa? :(

pozdrawiam
jumper3
 

brodacz

Active member
Bez reklam
handlowiec spray

Czy ma ktoś namiar na handlowca bo infolinia jest na pewno mniej kompetentna... Z góry dz.
 

jumper3

New member
No i się doczekałem. tak jak obiecałem:
1. dostałem inny tuner. Jakiś wynalazek z polskim menu
2. Prosta obsługa (po polskiemu)
3. Brak EPG
4. Nie wiem o co chodzi ale dzwięk 5.1 nieosiągalny, na aplitunerze pokazuje PCM, sprawdziłem w progranie c+ powinno być 5.1 niestety nie działa
5. Brak telegazety na większości kanałów
6. miałem swoj kabel hdmi ale podłączyłem przez component wiec nic nie kasowali
7. na plus zasługuje wyglad tunera. Ma spory wiersz, na którym mieszczą sie w większości nazwy kanałów. \
Jeżeli bedziecie mieli jakieś szczegółowe pytania - piszcie
pzdr
jumper
 

markus_19

New member
serwer FTP w spray

Witam wszystkich może nie w temacie ale moze ktoś wie kiedy bedzie działał serwer FTP. Miał byc od marca i nadal nic. Zastanawiam sie nad poszerzeniem pakietu HD i nie wiem czy jest sens podpisywania kolejnej umowy, bo ten serwer to był duży PLUS.
 
Do góry