Cyfra+HD

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam mi chodzilo o ten maly dekoder bez dysku twardego. TYlko wydaje mi sie ze on jest od nie dawna bo ja mam tez taki zwykly maly dekoder bez dysku a jego juz ni ema w ofercie tylko wlasnie jest ten nowy.
Lolek
 

Thoms3101

New member
Witam
Mam takie małe pytanie.
Czym się różnią dwa pakiety.
Canal+ PRESTIGE HD
od
Canal+ SUPERPREMIUM HD+pakiet Cinemax HD i FilmBox HD
Czym się one różnią oprócz tego, że Prestige HD ma Hustlera? Pisze, że jest 157 kanałów, a na tej liście obok żadnej różnicy nie ma. A jest i tak droższy o 25zł. Różni się tym, że ma HBO GO na cały czas umowy? I tylko tyle?
 

mavarius

New member
Witam,

Zakupiłem Cyfrę+ z modułem CAM Ci+, ustawiłem antenę, telewizor pokazał mi jakość sygnału 100%, ale kanałów znalazł aż 15, co może być przyczyną?

Mam model UE46D8000, a po zainstalowaniu karty w module Common Interface nie widzę możliwości wybrania automatycznego dostrojenia kanałów Cyfry (jak na obrazku - nie mam tam pozycji CYFRA+) czy może ktoś podać aktualną listę, którą mogę wgrać przez USB?

4a-0.jpg

5a-0.jpg


Nazwy sieci też nie ma, a sygnał 100%.
 
Ostatnia edycja:

korbennn

New member
Wczoraj zadzwonił pan z mega-super-extra jedyną w swoim rodzaju promo z zamiarem przekonania mojego Ojca w ciagu 5 min i wymuszenia decyzji w szóstej - ale nie tak szybko.
Cyfra jest u Papy 11 rok, dopiero co namówili go by przedłużył pakiet za 57zł na kolejny rok.
Tu chyba potwierdzenie tej czadowej oferty:
Promocyjne pakiety CYFRY+ - CYFRA+ JEDYNA TAKA TELEWIZJA
Na szybko - jedyna sytuacja kiedy możnaby przyjąć nowe pudełko pod dach nawet za 9zł kalkulowałaby się wtedy gdyby można było stary wysłużony dekoder Philipsa SD podmienić na ten nowy HD, którego koszt całkowity wynosi 1zł + oczywiście konieczność wnoszenia opłat przez 12x9zł
czy jest to możliwe, taka podmiana karty z dekodera do dekodera? Ja obstawiam że nie i nic w ten sposób nie zyskuje mając już 21 kanałów z naziemnej darmowej cyfrówki na drugim Tv,
co myślicie?
 

Gie

Member
Bez reklam
Z Cyfrą+ jest sens rozmawiać tylko po uprzednim wysłaniu wypowiedzenia. Dopiero wtedy oferują zniżkę 50% na abonament, pakiety HD za 0 zł, dekodery HD za 0 zł czy multiroom za 0 zł. Jeśli nie ma wypowiedzenia wiedzą że abonent tak czy siak przedłuży umowę na dotychczasowych warunkach.
 

korbennn

New member
Dzięki za poradę, też sugerowałem żeby wysłał wypowiedzenie...

a odnośnie tej 'podmiany' dekoderów - SD jest już własnością ojczulka, ale jasna sprawa że wolałby nowy HD, wykonalne czy bd miał ten nowy jakąś blokadę?
 

xeo151

New member
Bez reklam
Karty C+ nie są parowane, nie będzie problemu z dekoderem jedynie muszą zdalnie włączyć uprawnienia na kanały HD. Ps. nie polecam sprzętu HD od Cyfry+ to straszne dziadostwo, lepiej kupić samemu dekoder lub przejść do N-ki. Ceny pakietów też mają z kosmosu.
 
Ostatnia edycja:

korbennn

New member
Do N nie przejdzie, podpisał aneks do umowy zaledwie parę dni temu
rozumiem, że lepiej zaczekać na faktyczny rezultat fuzji C+ z N i może wtedy pomyśleć o podobnym pomyśle?
A tak na marginesie - ile kosztuje bdb dekoder HD który bije ten wspomniany przez reprezentatna?
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam moze ktos kto sie zna na antenach powiedziec czy faktycznie do odbioru kanalow hd w zlych warunkach atmosferycznych lub generalnie nawet w dobrych warunkach atmosferycznych potrzebny jest talerz o srednicy min. 80cm? Bo w jednych sklepach tak mowia w innych mowia ze to bzdura , ze zakladaja 60 cm i kanlay hd smigaja jak szalone... wiec sam juz ne wiem niedlugo bede zmineial tv i tez bedzie mi sie konczyla umowa i bede chcial wlasnie z hd programami a talerz mam 60 cm i nie wiem czy go nie wymienic na wiekszy? Prosze o pomoc od kogos kto sie zna na tym. POzdrawiam
Lolek
 

kamilb

Member
Od września przechodzę z Multimedii do Cyfry. Wybrałem pakiet Canal+Kompakt HD. Jeśli chodzi o dekoder to dysk mi nie potrzebny więc chyba zwykły styknie. Jakieś sugestie, uwagi ?
 

xeo151

New member
Bez reklam
A tak na marginesie - ile kosztuje bdb dekoder HD który bije ten wspomniany przez reprezentatna?

Popatrz sobie Fergusony i który byś chciał bo ceny są w zależności od modelu różne. Masz za to pełną swobodę w układania listy kanałów i wiele innych ciekawych funkcji.
 

kamilb

Member
Wczoraj zakupiłem Cyfre ale niestety pojawił się nieoczekiwany problem i jak na złość do mojego piętra nie ma sygnału i jest dopiero piętro wyżej czyli 3ptr. Na szczęście szło się dogadać z sąsiadami żeby się podpiąć do ich anteny i przy okazji poprawić jej ustawienie i dziś powinienem się cieszyć już Cyfrą. Wy też mieliście takie przypadki? bo ponoć tak jest często z tego co mówił monter.
 

kamilb

Member
Cyfra śmiga ale będę musiał wymienić antenę na większą bo nie łapie niektórych kanałów. W jednym pokoju mam philipsa a w drugim sagemcom i na tym drugim łapie np tvphd, cinemax hd, eurosport2 hd których pierwszy dekoder nie łapie. Jaki powód ? Ogólnie monter powiedział że po wymianie anteny problem zniknie ale jednak chciałbym wiedzieć.
 

betman

New member
Jeśli ktoś rezygnuje z C+ i zamiast oddać dekoder to woli za niego zapłacić to oni taki dekoder zablokują w systemie? Czy będę w przyszłości mógł kupić np. kartę C+ prepaid i w nim ją używać?
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Jeżeli zapłacisz za dekoder to jaki byłby sens jego blokowania ? wtedy możesz korzystać z usługi pre-paidowej ,ewentualnie pożyczyć sobie od kogoś kartę kodową i oglądać programy ,bowiem w Cyfrze uprawnienia przechodzą i jest to możliwe
 

kogutko21

New member
witam,
do Cyfry+ używam LG LM660 z modułem CAM. W opcjach tunera w TV - ustawienie satelity mam: siła sygnału 72%, jakość sygnału 100%. Natomiast na poszczególnych kanałach (w strojeniu ręcznym) te wartości są różne, np.
TVN HD S61%, J100%;
Canal+HD S55%, J74%
Eurosport 2 HD S71% J81%
TVP1 HD S63% J68%
Antenę ustawiałem samodzielnie i stąd moje pytanie: czy coś źle ustawiłem? czy może te wartości zależą, z którego transpondera pochodzi kanał? czy mogę coś jeszcze poprawić?
 

Monkin

New member
Bez reklam
Wydaje mi się, że jakość sygnału jest ważniejsza od siły. Przynajmniej u mnie (mam Cyfrę+ i n-ke w module nCamHD) się to zdecydowanie uwidacznia. Śmiga to w Diggyboxie HDC+ plus w zapasie mam starego Sagemcoma DSI87.
Jakości 100 proc. w moich warunkach zabudowy nigdy nie uzyskałem,ani na jednym, ani na drugim dekoderze, ale przy jakości 85 proc. na dekoderze nie mam pikselozy, rwania czy zakłóceń przy deszczu i chmurach .Jak jest mocna burza to już bywa różnie.
Dużo zależy od jakości kabli, ich długości, konwertera. Sprawdzony zestaw satelitarny w Polskich warunkach to czasza min. 80-110 cm, kable Triset113PE lub odpowiedniki, konwerter Inverto Black Ultra ( b.dobre parametry wzmocnienia) . To wszystko gwarantuje przy prawidłowym ustawieniu czaszy b.dobry obraz.
Ja widzę przykładowo cholerną różnicę w jakości kanałów HD nadawanych przez Cyfrę+ w stosunku do n-ki. N-ka jest pod tym względem dużo lepsza od Cyfry. A przeciez obie platformy nadają z tego samego satelity. Na kanałach nPremium obraz jest prawie jak z płyty BD. Przynajmniej u mnie na tv 60 cali tak to odbieram z rodzinką i kumplami.
 
Ostatnia edycja:
Do góry