Cyfra+HD

AVI

New member
Wydaje mi się, że jakość sygnału jest ważniejsza od siły. Przynajmniej u mnie (mam Cyfrę+ i n-ke w module nCamHD) się to zdecydowanie uwidacznia. Śmiga to w Diggyboxie HDC+ plus w zapasie mam starego Sagemcoma DSI87.
Jakości 100 proc. w moich warunkach zabudowy nigdy nie uzyskałem,ani na jednym, ani na drugim dekoderze, ale przy jakości 85 proc. na dekoderze nie mam pikselozy, rwania czy zakłóceń przy deszczu i chmurach .Jak jest mocna burza to już bywa różnie.
Dużo zależy od jakości kabli, ich długości, konwertera. Sprawdzony zestaw satelitarny w Polskich warunkach to czasza min. 80-110 cm, kable Triset113PE lub odpowiedniki, konwerter Inverto Black Ultra ( b.dobre parametry wzmocnienia) . To wszystko gwarantuje przy prawidłowym ustawieniu czaszy b.dobry obraz.
Ja widzę przykładowo cholerną różnicę w jakości kanałów HD nadawanych przez Cyfrę+ w stosunku do n-ki. N-ka jest pod tym względem dużo lepsza od Cyfry. A przeciez obie platformy nadają z tego samego satelity. Na kanałach nPremium obraz jest prawie jak z płyty BD. Przynajmniej u mnie na tv 60 cali tak to odbieram z rodzinką i kumplami.


witam,
nie zgodzę się z poprzednim postem.
wskazania w tv nie są miarodajne jeśli chodzi o sile czy jakość sygnału.
niezbędne jest podpięcie dobrego miernika .
wyposażonego w pomiar siły, jakości oraz BER .
wspomniany ultra black nie gwarantuje dobrego sygnału bo ma bardzo duży pobór prądu i taki np.PACE PVR się nie wyrabia!!!
co do czaszy też podobnie, rozmiar nie gwarantuje odpowiedniej siły sygnału tylko jej zysk!!
warto tutaj zdać się na dobrego fachowca z branży tvsat , który doradzi co kupić , przywiezie ,
dokona niezbędnych regulacji.
co do różnic miedzy N a C+ to być może jakość jest lepsza na kanałach npremium tylko jak to porównać jak w c+ ich nie ma??
może za kilka m-cy będą mam nadzieje...

służę pomocą w Bydgoszczy

pozdrawiam
 

Gie

Member
Bez reklam
Ekspertem nie jestem ale coś tam wiem i według mnie sygnał z Hot Birda w Polsce jest na tyle silny że wystarczy byle jaka antena 80-90 cm + byle jaki konwerter + byle jaki kabel (byle nie za długi) i nawet podczas deszczu będziemy mieć sygnał na odpowiednim poziomie. A podczas ulewy to nawet największa antena nic nie pomoże.
 

xeo151

New member
Bez reklam
Mam antenę 2m i nbox-a turbo nawet podczas największych burz, nie ma klatkowania, czy utraty sygnału. Raz zdarzyło się, ze podczas burzy nad Wawą nie było sygnału, ale wina była po stronie nadawcy nie u mnie.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Czy ktos wie kiedy oferta N i Cyfry plus si epolaczy ? Chodzi mi o pakiety ze beda dostepne wszytskie zarowno z N jak i cyfry.
lolek
 

munk

New member
Czy ktos wie kiedy oferta N i Cyfry plus si epolaczy ? Chodzi mi o pakiety ze beda dostepne wszytskie zarowno z N jak i cyfry.
lolek
Zdaje się, że wtedy kiedy będzie już za drogo. Swoją drogą zastanawiam się, jak będą wyglądać te najmniejsze pakiety. W gruncie rzeczy nie dają one dużo więcej od tego, co jest w NTC. Tzn. jeśli się przyjmie takie kryterium, że pozostawi się to, co w ogóle da się oglądać, to najtańsze pakiety cyfry są zupełnie porównywalne z ofertą darmową. I tu i tam w zasadzie nie ma nic godnego uwagi...
 

munk

New member
Wielka szkoda, że nie będzie fuzji przed okresem świątecznym. Chętnie poznałbym ich wspólną ofertę programową.
NiC+ (enka i cyfra+) powstanie dopiero w przyszłym roku. Ciekawe jaki masz problem z dotychczasową ofertą? Jeśli nie masz podpisanej umowy, to wybierz taką platformę, gdzie jest ten kanał na którym ci szczególnie zależy. Jeśli masz podpisaną umowę, to fuzja niczego nie zmieni. Teoretycznie istnieje możliwość, że się wymienią jakimiś kanałami. Ale na pewno będzie to zrobione tak, że żeby wejść w posiadanie jakiegoś dodatkowego kanału trzeba będzie zmienić pakiet. Na jaki? Oczywiście, że na DROŻSZY.

Co będzie to będzie. Ja przewiduję dwie tendencje. Dynamika wzrostu ilości reklam się zwiększy. Relacja cena/jakość ulegać będzie systematycznemu pogorszeniu.

EDIT. Zapomniałem o najważniejszym. Wprowadzanie NTC to okazja do zerwania patologicznego związku telewidz/platforma. Coraz więcej ludzi zauważa, że skoro włączają telewizor na godzinę może dziennie, to te kanały, co są w NTC im wystarczą. A istniejąca instalacja satelitarna rozbudowana o zeza na Astrę pozwala na oglądanie naprawdę bardzo dużej liczby kanałów, w tym bodaj dwudziestu darmowych w HD!
 
Ostatnia edycja:

Lemil

Banned
Cyfra planuje samobójstwo?

Ostatnio poczytałem trochę o nowościach w cyfrze+ i dochodzę do wniosku, że ta platforma wkrótce przestanie istnieć. Owszem, są ludzie, którzy mają podpisane umowy i będą płacić do końca, bo mało kto chce płacić kary za zerwanie umowy. Ale co cyfra robi, żeby pozyskać nowego abonenta? Nic, a nawet nic+.

Otóż systematycznie poszerza się zasięg NTC i bardzo dużo ludzi, którzy do tej pory mieli może 3 kanały mają znacznie więcej. Co w związku z tym robi cyfra? W najtańszym pakiecie nie ma praktycznie nic, za co warto płacić.

A jak wyglądają inne pakiety? Są bardzo drogie, a różnice w cenach pomiędzy nimi jest minimalna. A co jest w tych droższych pakietach? Też nic. Oni nie widzą, że jest kryzys i ludzie na wszystkim oszczędzają? Najtańszy pakiet nie opłaci się brać, bo nic nie ma. Droższe są już naprawdę bardzo drogie. Ludzie, którzy zarabiają tyle, że mogą sobie pozwolić na ten wątpliwy luksus nie oglądają telewizji jednak, bo nie mają czasu, albo już im ochota na telewizję dawno przeszła.

Na co oni liczą? Na mnie niech nie liczą.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
NTC poszerza zasięg ale cóż z tego ,kiedy w NORMALNYM PAŃSTWIE stacje pokroju ATM ,TV6 ,TTV nie powinny mieć tam racji bytu . Podobno brytyjski BBC jest zainteresowany miejscem na multipleksie oraz amerykański Turner z kanałem dziecięcym Boing ,ale znając gusta KRRiTV wybór będzie znowu fatalny ,a planowany konkurs na wolne cztery miejsca może zostać rozpisany jeszcze w tym roku

Cyfra zawsze była droga i miała specyficzne promocje może fuzja z enką wymusi zmiany ,Cyfra od nowego sezonu chce dołączyć polską ligę żużlową do swojej oferty, nawet PZMot. im kibicuje ,więc jeżeli chodzi o sport będą mieli bardzo dobrą ofertę
 

Gie

Member
Bez reklam
A jak wyglądają inne pakiety? Są bardzo drogie, a różnice w cenach pomiędzy nimi jest minimalna.
...
Droższe są już naprawdę bardzo drogie.
A jakieś konkrety? Ceny? Ile wynoszą te minimalne różnice? Dla mnie ta platforma jest najtańsza i oferuje przy okazji chyba najlepsze kanały. Jest tania bo uzywam splittera i mam podzieloną kartę na 3 tv + 4 dekoder z multiroomem. Za C+ Optimum HD (PVR+Sagem z drugą kartą) płacę miesięcznie coś koło 67 zł(przedłuzona umowa). Gdybym poczekał z 2-3 tygodnie to pewnie płacilbym tylko 62 zł i miałbym jeszcze przez pół roku HBO za darmo. Jeśli to jest drogo to gdzie dostane to samo lub chocby coś zblizonego w niższej cenie?
 

Lemil

Banned
Konkrety są na stronie cyfry. Moje zdanie o tych konkretach jest właśnie takie. Najtańszy pakiet nie zawiera niczego, co się nadaje do oglądania, natomiast te, co coś takiego możebnego mają są drogie - okolice stu złotych. Jeżeli ktoś dzieli sygnał na ileś tam, to może mu wychodzi tanio, ale normalny abonent, który ma telewizor do praktycznie wyłącznie własnej dyspozycji stwierdzi, że drogo.

Co ciekawe, nie oglądam telewizji, a mimo to jestem na bieżąco z filmami i serialami. Pany z cyfry zgadną czemu tak jest?

Moje zdanie jest takie. Dla mnie cyfra zrobiła się za droga. Wypowiedzenie wysłane! Oglądanie TV to będzie FTA z Astry przede wszystkim i NTC. Paniska z cyfry niech szukają innych sponsorów.
 

kamilb

Member
Ktoś wie czy kanały tvn hd, tvn style hd i tvn turbo hd są teraz na innym transponderze ? Od jakiś dwóch tygodni nie mam sygnału do tych kanałów (ogólnie u mnie jest problem z sygnałem bo podpinam się do anteny sąsiadów piętro wyżej a jeden blok utrudnia odbiór sygnału, przy czym jak mówie wszystko odbierało aż tu nagle czarny ekran. Tvn 7 hd natomiast ok. Dziwne..
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Z tego co wiem 8 stycznia przełączono nadawanie z DVB-S do DVB-s2 w celu zwiększenia pojemności multipleksu
Transponder 16 ,częstotliwość 11,508Ghz ,polaryzacja V ,Symbol Rate 27500 ksymb/s ,Fec 3/4 ,Modulacja DVB-S2/8PSK - nadawane są tutaj TVN HD ,Style HD ,Turbo HD TVN 24 HD .Z tego samego transpondera jest realizowany przekaz Eska TV
 

kamilb

Member
Z tego co wiem 8 stycznia przełączono nadawanie z DVB-S do DVB-s2 w celu zwiększenia pojemności multipleksu
Transponder 16 ,częstotliwość 11,508Ghz ,polaryzacja V ,Symbol Rate 27500 ksymb/s ,Fec 3/4 ,Modulacja DVB-S2/8PSK - nadawane są tutaj TVN HD ,Style HD ,Turbo HD TVN 24 HD .Z tego samego transpondera jest realizowany przekaz Eska TV

to jakim sposobem eksa śmiga a kanały tvn nie ? jedyna opcja to zabawa z anteną ?
 

Adrian85

New member
Bez reklam
A próbowałeś na nowo wyszukać kanały,bo jeśli tak,to albo ''zabawa'' anteną albo konwerterem.U mnie nie ma/nie było żadnych problemów z odbiorem tych kanałów.
 

Lemil

Banned
Dziś na stronach konkurencji można przeczytać o pierwszych oficjalnych informacjach o platformie Nic+ czyli nowotworze powstałym z Enki i C+. Dziś też w dodatku z programem TV do pewnej reżimowej gazety jest artykuł zatytułowany "technika o jakiej nie śniło się filozofom". Rzecz dotyczy programów mających się pojawić na kanale Discovery. Moje skojarzenia z Discovery, techniką i nowotworem Nic+

Kanał Discovery jest jednym z tych, które są nadawane najgorzej. Rozdzielczość 544x576 zabija śmiechem, zwłaszcza w erze mamienia tłumów telewizją wysokiej jakości, tzw. HD. Discovery to nieostre mydło przypominające obraz z kaset wideo, ale nie takich porządnych, tylko tych które są kopiami kopii.

"Technika o jakiej nie śniło się filozofom." No faktycznie. Filozof to człowiek inteligentny i posiadający szeroką wiedzę. Komuś z głową na karku nie przyszłoby na myśl, że w roku 2013 można nadawać programy w jakości mydła z kaset wideo w rozdzielczości 544x576. Filozof powiedziałby, że nadawca takiego kanału musi zbankrutować, bo nikt go nie będzie oglądać. Jednak bankructwo w Polsce mu nie grozi, gdyż ciemny lud wszystko kupi.

Nowotwór Nic+ jak przystało na realia naszego mocarstwa nadal będzie nadawał badziew w jakości kopii z kopii kasety wideo, bo przecie fuzja jest zrobiona w jednym tylko celu. Żeby wyciągnąć z kieszeni ludziom jeszcze więcej kasy nie oferując w zamian nic poza reklamami. No ale co zrobić skoro już teraz ustawiają się kolejki żarłocznych reklam potencjalnych abonentów.
 
Do góry