Co wybrać? Sony HT-ZF9 czy Bose SoundTouch 700 - ważne Amazon Alexa !

Tvmania

New member
Bez reklam
Witaj Savron mam w swoim tv wejście hdmi arc ale mam podpieta telewizję multimedia a na 2 wejściu mam ps4 i mój tv niestety ma tylko 2 wejscia proszę o pomoc
 

Savron

Well-known member
Bez reklam
Witaj Savron mam w swoim tv wejście hdmi arc ale mam podpieta telewizję multimedia a na 2 wejściu mam ps4 i mój tv niestety ma tylko 2 wejscia proszę o pomoc

Nie masz innego wyjścia niż kupno porządnego splitera, nie chińskie badziewie za 50 zt, a dobry spliter.
Nie wiem czy jest w sprzedaży dobra przejściówka z arc.
 

Tvmania

New member
Bez reklam
Jeszcze mam jedno pytanko zapomnieli mi spakować kabla do wejścia power poszedłem po niego i dali mi jakiś inny czy to będzie problem czy nie ma to znaczenia.
 

darekgra

Member
Z tym spliterem to też uważaj bo większość puszcza tylko HD, poszukaj sterowanego z pilota, a najlepiej aby rozdzielał sygnał audio od AV wtedy SB podłączysz bezpośrednio do splitera a AV wypuścisz do tv.
Obawiam się że twój TV może nie przesyłać dźwięku z drugiego portu przez HDMI arc do SB.


Z kablem nie będzie problemu, oby nie był tylko jakoś strasznie mały przekrój kabla.
 
Ostatnia edycja:

Savron

Well-known member
Bez reklam
Jeszcze mam jedno pytanko zapomnieli mi spakować kabla do wejścia power poszedłem po niego i dali mi jakiś inny czy to będzie problem czy nie ma to znaczenia.

A z jakiego to kjja nie dali oryginał???? Ja by nie brał innego niż oryginalny kabel od SB za 8 koła.
Jestem teraz tablecie, ciężko skopiować link. Wpisz sobie w Google: Matrix switch SPLITTER 4k arc. Trochę to kosztuje.:-(
 

Tvmania

New member
Bez reklam
Panowie ogólnie to dramat podłączyć ten zestaw bose 700 + sub nie może się połączyć z listwa a mam na tablecie wgrana apke bose music
 

darekgra

Member
Ten matrix prawdopodobnie nie ma hdcp2.2 więc lipa ogólnie to chyba będziesz miał problem. Żeby to w rozsądnych pieniądzach spiąć. I pamiętaj że jak podejmiesz coś co wypuszcza sygnał audio inny niż stereo PCM, DD i Zwykły DTS to będziesz najpewniej miał ciszę na głośnikach.
Ja osobiście za tą kasę bym to wymienił odrazu na prawdziwe kino domowe. Ale to tylko ja.
Przy parowaniu wyłącz wszystkie inne urządzenia BT i wifi które mogły by zakłucać sygnał pomiędzy belka a Sub.


Na chwilę obecną to jeśli tv ma wyjście optyczne zepnij tv z SB kablem optycznym to chyba będzie najlepsze wyjscie, ale nic już więcej nie podepniesz pod zestaw i musisz być siwadomu ograniczeń optyka.
 
Ostatnia edycja:

Savron

Well-known member
Bez reklam
Super ten SB :D Dźwięk to nie wszystko jak widać. Nie w takich belkach. Tu liczą się efekty, dekodery i wyposażenie.

Nie chce dołowac Tv mania, ale.....
Błiadz, w SB od Bose jedno wyjście hdmi. Naprawdę? Śmiesznie i żałośnie.
Wiesz TV man, nie chce dużo wypowiadać się na ten temat, bo ludzi pomyślą że zazdoszcimy albo cóż, ale tak nie jest.
To jest rewelacyjny SB, jeżeli chodzi o dźwięk, bo go słuchałem i naprawdę dźwięk po prostu zauroczył.
Ale co z tego, jak on jest okrojony podstawowych funkcji dobrego SB. Dekodery, gniazda hdmi i td.
 
Ostatnia edycja:

darekgra

Member
Nie ma co dołować.... Takie życie
Ja kupiłem za niecałe 3 koła (dzięki za cenne z forum) tego bar5.1 na szczęście ma 4 HDMI i światełko ale jak dopiero w domu skumałem że nie ma dd+, nie sprawdziłem dokładnie a na folderach i opakowaniu widniało tylko logo dolby audio, to gdyby był kupiony przez neta to bym go zwrócił a tak to został zemną.

Na chwilę obecną TVmania podłącz tak jak pisałem wyżej TV z SB przez światełko.
 

darekgra

Member
Nie chce dołowac Tv mania, ale.....
Błiadz, w SB od Bose jedno wyjście hdmi. Naprawdę? Śmiesznie i żałośnie.
Wiesz TV man, nie chce dużo wypowiadać się na ten temat, bo ludzi pomyślą że zazdoszcimy albo cóż, ale tak nie jest.
To jest rewelacyjny SB, jeżeli chodzi o dźwięk, bo go słuchałem i naprawdę dźwięk po prostu zauroczył.
Ale co z tego, jak on jest okrojony podstawowych funkcji dobrego SB. Dekodery, gniazda hdmi i td.


Ten SB ma tylko wejście HDMI. Amerykanie zrobili to po amerykańsku :) tam jak ktoś kupuje SB to znaczy że chce tylko poprawić dźwięk TV tak zgodnie z definicją SB. Więc większą ilość HDMI to tylko fanaberia.
 
Ostatnia edycja:

Tvmania

New member
Bez reklam
Jest jakiś dobry człowiek na forum co pomoże mi ogarnąć bose700 zestaw nie mogę sparowac suba z listwa bezprzewodowo.
 

darekgra

Member
Jeśli opis zgadza się z rzeczywistością to jest ok. Tylko czy twój tv po przyjęciu sygnału audio z HDMI 1 wyśle go HDMI 2 do SB? Może będziesz potrzebował wyodrębnienia audio z HDMI. Tak jak ta wersja biała z linku który podałeś. W starszych tv bywało z tym różnie.
Ewentualnie wykorzystaj wyjście optyczne z twojego tv, bo twój SB ma wejście optyczne.
 
Ostatnia edycja:

Tvmania

New member
Bez reklam
Byłem w sklepie w którym zakupiłem soundbar bose (media expert) sprzęt kupiłem 29.12.2018 wczoraj poszedłem do sklepu czy jest szansa zwrócić ten bose po czym powiedziano mi ze nie mam opcji zwrotu dodam ze sprzęt wziolem na raty. Czy istnieje takie prawo ze nie mogę go zwrócić?
 
Do góry