Co teraz słuchacie?

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Niestety złych wiadomości ciąg dalszy , Zmarła Christine Mc Vie grająca na klawiszach w zespole Fletwood Mac ,na pewno zapadłą pamięć utworami " Little Lies " Everywhere"

fwm.jpg
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Zmarł Jeff Beck uznany przez magazyn The Rolling Stone" piątym najlepszym gitarzystą wszechczasów .można go usłyszeć np. w utworze Private Dancer Tiny Turner gdzie zagrał solówkę na gitarze w towarzystwie zespołu Dire Straits (bez Marka Knopflera) ,innym bardzo popularnym utworem był "People Get Ready" w duecie z Rodem Stewardem
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Skoro o Skandynawii mowa przed chwilą w TVN 24 Bis pokazali metolową grupę Amberian Dawn w której występuje wokalistka Capri Virkkunen jak poprzerabiali przeboje Abby muszę powiedzieć że nawet im to wyszło
 

sentyzibi

Well-known member
Skoro o Skandynawii mowa przed chwilą w TVN 24 Bis pokazali metolową grupę Amberian Dawn w której występuje wokalistka Capri Virkkunen jak poprzerabiali przeboje Abby muszę powiedzieć że nawet im to wyszło
No ABBA to dosyć popularny materiał do coverów i matalowych przeróbek. Nie wszystkie niestety są godne uwagi nawet dla zabetonowanych metalowców... Posłuchałem tych Amberian, no to taki Tribute z bardziej gitarową aranżacją, nie męczy i można posłuchać.
 

sentyzibi

Well-known member
Część kolegów ( wapniaków jak ja ) pewnie kojarzy taki brytyjski zespół SWEET i ich kawałki, jak chociażby "Ballroom Blitz", "Love Is Like Oxygen", albo przynajmniej "Action" i "Fox On The Run". Stara kapela powstała jeszcze w latach 60. Chociaż ze starego składu żyje jeszcze chyba tylko jeden muzyk, to grupa ciągle istnieje i nawet fajnego singla wydali dwa tygodnie temu:


a dla przypomnienia ich stary hicior

 

sentyzibi

Well-known member
A ja sobie słucham dziś wieczorkiem rytmów z cyklu - kapelusze, kowbojki, dziary i gitary:


czasem nawet cztery gitary


albo jeszcze więcej

 
Do góry