Co teraz słuchacie?

lolek126

Well-known member
Bez reklam
To znaczy że wytwórnia dla której została nagrana płyta korzystała z tłoczni w Czechach.O ile dobrze doczytałem,wydawcą płyty jest Universal.Ja np.na Sex Pistols ,którą też wydał Universal mam napisane "Made In EU".Kraj jest mało istotny.Najważniejsze by tłoczenie było dobrej jakości.
Zakładam ,że to tu tłoczono DefLeppard
Podobno nawet wytwórnie amerykańskie korzystaja z ich usług.
Dzięki. Może kumplowi kupię na urodziny w październiku.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
To stacjonarnie cena jest wyższa niż on-line?
W 90/95% przypadkach on-line zawsze jest taniej i to bez względu, czy kupujesz cd, czy winyle, podobnie jest z filmami. I jak kupujesz on-line to dostajesz kupon rabatowy z upustem 20% na zakupy w empiku, ale już stacjonarnie. W tym przypadku jest to około 30 złoty różnicy. A bywa więcej..
 
Ostatnia edycja:

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Może kumplowi kupię na urodziny w październiku.
Gdyby chodziło o np.Hysterię to niemal żałowałbym ,że nie jestem Twoim kumplem.😎A nie chcesz przypadkiem mieć nowego kumpla?:grin:
W 90/95% przypadkach on-line zawsze jest taniej i to bez względu, czy kupujesz cd, czy winyle
Co jest o tyle głupie,że mogę zamówić płytę z odbiorem w salonie.Czyli praktycznie jakbym ją w salonie kupił.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Gdyby chodziło o np.Hysterię to niemal żałowałbym ,że nie jestem Twoim kumplem.😎A nie chcesz przypadkiem mieć nowego kumpla?:grin:

Co jest o tyle głupie,że mogę zamówić płytę z odbiorem w salonie.Czyli praktycznie jakbym ją w salonie kupił.
Będę zamawiał płytę na CD N. Jones, mam ją w sacd, tylko taką podstawową wersję kupioną w empiku, ale jest w sacd, a będę zamawiał w w formacie SACD-SHM to taki wypas już pod względem jakości, tylko te płyty są odtwarzane wyłącznie w odtwarzaczach SACD.
Więc jak lubisz N. Jones i masz cdika , który ma możliwość odtwarzania płyt sacd to mogę Ci przesłać tą którą mam obecnie płytę N. Jones (w odtwarzaczy powiedzmy była 4/5 razy). Co prawda tą płytę każdy odtworzy cdik, ale sensu nie ma za bardzo słuchania, jeśli takiej możliwości odtwarzacz nie ma, po prostu on wyczuje, że to jest zwykła płyta cd.

Co do zakupów w empiku już dziesiątki rozmów przeprowadziłem odnośnie ich promocji i zakupów, ale to nic nie daje, lepiej zamówić on-line niż kupować w salonie, choć zdarza się, że w salonie jest taniej, niż właśnie on-line.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Jak odbierałem płytę w Empiku, widziałem na winylu najnowszą płytę Def Leppard, ale się troszkę zdziwiłem, bo z tyłu widniał napis Made in Republic Czech , macie płyty winylowe z Czech ? Ponad 200 zeta... ale tańsza, niż najnowsza płyta "Metaliki" , mówię o winylach..

Owszem w Czechach jest tłocznia ale produkują tam nie tylko winyle płyty CD i DVD też

W Polsce też mieliśmy tłocznie jedną miały Polskie Nagrania w której pracował Hirek Wrona druga bardziej znana była Pionkach "Pronit" gdzie tłoczono płyty na zlecenie innych wytwórni np Wifon ,Savitor ,Polton , itp jeżeli dobrze pamiętam wydano 269 tytułów na sam koniec w Londynie zakupili prawa wydawnicze dla płyt Roxette - Look Sharp i Results - Liza Minelli ,a potem weszły zagraniczne wytwórnie na polski rynek z lepszą ofertą i pod koniec 1990r było po winylach
Jeszcze taka ciekawostka pierwszą wytwórnie płyt gramofonowych w Polsce otworzył Mieczysław Fogg w swoim mieszkaniu na ulicy Koszykowej w Warszawie zaraz po wojnie
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
O Foggu słyszałem, jeden z moich znajomych , który jest maniakiem płyt winylowych właśnie mieszka na Koszykowej i o tej ciekawostce również mówił, więc chyba tak było :)
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Więc jak lubisz N. Jones i masz cdika , który ma możliwość odtwarzania płyt sacd to mogę Ci przesłać tą którą mam obecnie
lolek...to ładnie z Twojej strony,ale...
z tym kumplem to był tylko żart, bo chyba nie chciałbyś mieć kupla w zamian za płytę?To raz.
Dwa...z całym szacunkiem dla N.Jones,to nie moja "bajka".
W Polsce też mieliśmy tłocznie
Nie śledzę tematu na bieżąco ,ale chyba coś w temacie dzieje się do tej pory
Lub tu
Jak cos namieszałem to przemko mnie poprawi.:grin:
druga bardziej znana była Pionkach "Pronit"
Co było o tyle zabawne ,że to była przykrywka zakładów zbrojeniowych.
Tak jak produkcja maszyn do szycia "Łucznik".Do godz.14 maszyny do szycia ,a po godzinach Kałachy.Albo jakoś tak.Inna sprawa ,że te drugie "szyły" lepiej niż te pierwsze. 😎
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Co było o tyle zabawne ,że to była przykrywka zakładów zbrojeniowych.
Tak jak produkcja maszyn do szycia "Łucznik".Do godz.14 maszyny do szycia ,a po godzinach Kałachy.Albo jakoś tak.Inna sprawa ,że te drugie "szyły" lepiej niż te pierwsze. 😎
Bzdury wypisujesz jak zwykle pojęcia bladego nie masz
Tam nie produkowali żadnego uzbrojenia to były zakłady chemiczne które powstały jeszcze przed II wojną produkowano tam materiały kruszące , po wojnie produkowano tam proch , a ten zakłąd wybrano między innymi dlatego bo mieli doświadczenie w produkcji tworzyw sztucznych na bazie polichlorku winylu Do tego momentu w Polsce płyty robiły tylko Polskie Nagrania Muza które powstały na bazie przedwojennej firmy Odeon
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
przemko...błagam,śmiech o tej porze nie jest wskazany:ROFLMAO:
Tam nie produkowali żadnego uzbrojenia to były zakłady chemiczne
To były zakłady chemiczne ,które produkowały szeroko rozumiane materiały wybuchowe dla wojska.To była ich główna działalność.I nie tylko.Np amunicja myśliwska,górnictwo.
Bo nie wiem czy wiesz ale uzbrojenie to równiez materiały wybuchowe.
Tak nie lubiana prze Ciebie Wiki.Poczytaj
Ło matko....z jakiej choinki Ty się urwałeś?:ROFLMAO:
Taaa...a w Rdomiu produkowali makaron:lol:
Nie rozpowiadaj głośno swoich rewelacji bo się ludzie będą śmiać. 😎
 
Ostatnia edycja:

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Jestem na tym forum już ponad 10 lat już widziałem tu takich co nic innego nie potrafią tylko wklejać linki z Debilopedii ,źródła które można redagować będąc np pijanym albo naćpanym bo tego przecież nikt nie weryfikuje wszak to WOLNA encyklopedia

W 2007 r na zlecenie Urzędu Miejskiego w Pionkach powstał materiał filmowy M Majewskiego i K Deryńskiego - Historia ZTS Pronit który zawierał wspomnienia ludzi którzy tam pracowali i to jest dla mnie WIARYGODNE I RZETELNE źródło a nie to co napiszą nawiedzone ciotki
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
lolek...to ładnie z Twojej strony,ale...
z tym kumplem to był tylko żart, bo chyba nie chciałbyś mieć kupla w zamian za płytę?To raz.
Dwa...z całym szacunkiem dla N.Jones,to nie moja "bajka".

Nie śledzę tematu na bieżąco ,ale chyba coś w temacie dzieje się do tej pory
Lub tu
Jak cos namieszałem to przemko mnie poprawi.:grin:

Co było o tyle zabawne ,że to była przykrywka zakładów zbrojeniowych.
Tak jak produkcja maszyn do szycia "Łucznik".Do godz.14 maszyny do szycia ,a po godzinach Kałachy.Albo jakoś tak.Inna sprawa ,że te drugie "szyły" lepiej niż te pierwsze. 😎

To nie chodzi o znalezieniu kolegi, mam ich sporo :), a o sam fakt, że będę miał płytę na zbyciu, a sam kiedyś w prezencie dostałem płytę w SACD, bo pewien znajomy chciał pokazać mi, że jest znaczenie jaką płytę się zamówi.. i od tamtej pory "pokochałem" płyty w w tym formacie. Niestety najwięcej jest ich w klasyce i w jazzie, o ile to drugie słucham teraz częściej to ten pierwszy gatunek raz na jakiś czas, a mając streamer, raczej słucham teraz nowych rzeczy z klasyki właśnie poprzez to urządzenie.
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
W 2007 r na zlecenie Urzędu Miejskiego w Pionkach powstał materiał filmowy M Majewskiego i K Deryńskiego - Historia ZTS Pronit który zawierał wspomnienia ludzi którzy tam pracowali i to jest dla mnie WIARYGODNE I RZETELNE źródło a nie to co napiszą nawiedzone ciotki
No to dobra,dawaj ten materiał filmowy i uświadom ciemną masę co jest dla Ciebie wiarygodnym i rzetelnym źródłem informacji.
 
Do góry