Co teraz słuchacie?

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
A tu trochę inna "muzyka".Bo taką muzyką dla mnie zawsze był i będzie głos Piotra Kaczkowskiego.
W tym klipie tylko ok.minuty.Ale na deser wspaniały Peter Gabriel
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
NIE DO ZAPOMNEIJIA GŁOS, AŻ MIŁO SOBIE PRZYPOMNIEC GŁOS PANA PIOTRA.. SUPER (y) Peter Gabriel też spoko, widzę, że troszkę słuchamy tej samej muzy :) Czyli musisz być po 40 stce :)
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
NIE DO ZAPOMNEIJIA GŁOS,
Dokładnie.Taki jest głos P.Kaczkowskiego. (y)
I to jest głos ,który ukształtował muzycznie wiele osób.
widzę, że troszkę słuchamy tej samej muzy
Jeśli chodzi o muzykę ,której słucham, to generalnie mocne brzmienia .Ale nie zamykam się w jednych klimatach. I dlatego z jednej strony jest Iron Maiden czy Motorhead ,po przez "Live Killers" Queen od którego zaczęła się moja przygoda z muzyką a skończywszy chociażby na P.Gabrielu.Czasem też zapodam sobie Eart ,Wind and Fire czy Imagination. Wszystko zależy od chwilowego nastroju czy klimatu. Czasem podoba mi się jeden utwór a czasem cała płyta. Nie ma reguły.
Czyli musisz być po 40 stce
Jestem.Już dawno.Niestety.:grin:

 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
W sumie "spoko" też jest Bocelli, a dla niektórych kefir z Biedronki, Peter Gabriel, to coś więcej jak spoko, ale co kto lubi ; )
Dokładnie dla każdego dany rodzaj muzyki może być "spoko" albo może się nie podobać, czy też bardzo lubić daną płytę/wykonawcę/singiel.. Ważne, aby dana muzyka sprawia słuchaczowi przyjemność, a innym nie musi..
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
W swoim czasie mieli przysłowiowe "pięć minut",żeby nie powiedzieć "godzinę" :cool: .I chociaż zespół już nie istnieje ,pozostawił po sobie sporo fajnej muzyki i niemałą rzeszę oddanych fanów.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Zespół i tak przeszedł do historii ,jego płyta Moving Pictures z 1981r jako pierwsza została nagrana na cyfrowym sprzęcie
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Chyba raczej Moving Pictures była pierwszym ,wyprodukowanym cyfrowo albumem producenta Rush, Terryego Browna.Ale zespół przeszedł do historii.Tu masz rację. (y)
Wiem że chcesz się popisać ale musisz się jeszcze podszkolić producent nie ma tu nic do rzeczy ,miksu dokonał Paul Nothfirld , a mastering zrobiony na PCM 1610 był dziełem Boba Ludwiga który jeżeli się nie mylę pracował wtedy w Sterlin Sund potem w Masterdisk aż wreszcie otworzył własne studio Gateway Mastering w Portland w stanie Maine
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Z naszej dwójki to Ty ciągle popisujesz się "opowieściami z zielonego lasu".Jaka laska w jakim teledysku ,na jakiej plaży .I takie tam.Ja nigdy nie musiałem tego robić bo nie miałem takiej potrzeby .Tym bardziej teraz ,gdy jestem po prostu za stary na takie rzeczy .
A producent jest oprócz artysty jest najważniejszą osobą w studio .Bo to w znacznej mierze od niego zależy końcowy efekt pracy w studio.
Naczytałeś się różnych bzdetów i chcesz błysnąć. Ale brakuje Ci jednej rzeczy. Czytania ze zrozumieniem. ;)
Producent nie ma nic do rzeczy...dobre. Rozbawiłeś mnie .Brawo. :lol:
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Jak odbierałem płytę w Empiku, widziałem na winylu najnowszą płytę Def Leppard, ale się troszkę zdziwiłem, bo z tyłu widniał napis Made in Republic Czech , macie płyty winylowe z Czech ? Ponad 200 zeta... ale tańsza, niż najnowsza płyta "Metaliki" , mówię o winylach..
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
z tyłu widniał napis Made in Republic Czech ,
To znaczy że wytwórnia dla której została nagrana płyta korzystała z tłoczni w Czechach.O ile dobrze doczytałem,wydawcą płyty jest Universal.Ja np.na Sex Pistols ,którą też wydał Universal mam napisane "Made In EU".Kraj jest mało istotny.Najważniejsze by tłoczenie było dobrej jakości.
Zakładam ,że to tu tłoczono DefLeppard
Podobno nawet wytwórnie amerykańskie korzystaja z ich usług.
 
Do góry