Co teraz słuchacie?

sentyzibi

Well-known member
W tym roku był już dość kameralny:


Potem całkiem kameralny :


A już za parę dni, za dni parę 😀... :


Za to za miesiąc :



I jeszcze ( który to już raz... 🤔)


A propos, był ktoś na tym ich wspólnym koncercie w Krakowie przedwczoraj?
Jakieś szczególne wnioski? Albo może przybliżona setlista Motley?
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam

Można powiedzieć kultowa ballada ,początkowo utwór był trochę inny ale producent Chris Thomas wpadł na pomysł aby dodać smyczki, ten utwór tak naprawdę zyskał popularność po śmierci Hutchence'a gdyż był odtworzony na jego pogrzebie gdy trumnę niósł jego brat Rhett Fajny jest też teledysk który trochę przypomina wysokobudżetowy film, został nakręcony w Pradze można zobaczyć architekturę i most na którym gra kwartet smyczkowy chociaż na płycie smyczki są zrobione za pomocą syntezatorów Utwór ponownie nagrali Tom Jones i Natalie Imbruglie ale nie przebili oryginału
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
@przemko77 ...
że kultowa ballada ,smyczki ,Praga,architektura i tak dalej...masz 100% racji.To jest bezdyskusyjne.
Ja dodatkowo wspomniałbym jeszcze o jednej rzeczy. Solo na saksofonie.Jest jedyne w swoim rodzaju.Powiedzieć,że bez tego sola utwór nie istnieje to może byłaby lekka przesada ,ale jest kilka coverów gdzie zamiast saksu jest solo ,tak jak tu
na gitarze.
I nawet u tak uznanego artysty jak Joe Cocker solo"nie zagrało" to jak w oryginale.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Chociaż utwór pochodzi z drugiego albumu zespołu to tak na prawdę od tego singla wszystko się zaczęło

Czy ja wiem ? Piosenka odniosła sukces tylko dzięki pewnemu zbiegowi okoliczności ,poza Szwecją nigdzie nie była znana ,Amerykański student wrócił do swojego kraju po wymianie międzynarodowej i przywiózł ten utwór nagrany na kasecie magnetofonowej ,utwór następnie trafił do stacji radiowej w Mineapollis i tam był grany a następnie kopie trafiły do innych stacji radiowych co spowodowało wzrost popularności i rzeczywiście "The Look" stało się numerem jeden w USA
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Piosenka odniosła sukces tylko dzięki pewnemu zbiegowi okoliczności
@przemko77...
wiem ,że Wikipedia jest cennym źródłem informacji ale jeśli już z jakiegoś ,sobie znanego powodu musisz ją ciągle cytować ,rób to proszę rzetelnie.
W zacytowanym zdaniu nie powinno być słowa "tylko".Jego obecność robi różnicę.Zbieg okoliczności pomógł piosence. Fakt. Ale gdyby się nie spodobała nic by to nie dało.
A Wiki "mówi"tak...
"w październiku ukazał się drugi album zespołu zatytułowany Look Sharp!,zawierający przebój „The Look”. O jego ogromnym, światowym sukcesie zadecydował w dużej mierze przypadek – powracający na święta do Stanów amerykański student Dean Cushman, przebywający wówczas w Szwecji w ramach wymiany studenckiej, zabrał ze sobą egzemplarz Look Sharp! i tam poprosił znajomego z miejscowej rozgłośni radiowej KDWB o jego odtworzenie na antenie. Dyrektor rozgłośni, przekonany, że oto w jego rękach znalazł się prawdziwy przebój, rozesłał kopie albumu (nagrane na kasetach magnetofonowych) do innych stacji radiowych. Dzięki temu w kwietniu 1989 roku singiel trafił na pierwsze miejsce amerykańskiej listy Billboard Hot 100 i sprawił, że Roxette stało się jednym z najbardziej znanych w Ameryce zespołów. Od tej pory rozpoczął się szczytowy okres popularności Roxette. Wysoką pozycję zespołu na światowym rynku muzycznym ugruntowały kolejne przeboje – „Dressed for Success”, „Listen to Your Heart” oraz „Dangerous”. Na całym świecie album został sprzedany w nakładzie 9 milionów egzemplarzy".
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
@przemko77...
wiem ,że Wikipedia jest cennym źródłem informacji ale jeśli już z jakiegoś ,sobie znanego powodu musisz ją ciągle cytować ,rób to proszę rzetelnie.
Po pierwsze nie korzystam z Wikipedii ,gdybyś poczytał moje wcześniejsze posty dobrze byś wiedział że NIGDY NIE POWAŻAŁEM tego źródła "informacji" i nigdy jego nie cytowałem uważam je wręcz za szkodliwe to że tam się znalazł taki czy inny wpis nie mnie to oczerniać i weryfikować Muzyką interesuję się już bardzo długo a szczególnie latami 80' więc Wikipedia ze swoimi rewelacjami nie jest mi do niczego potrzebna
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Wiesz...ja zdaję sobie sprawę ,że Wiki nie jest wolna od błędów.Ale z drugiej strony błędy przytrafiają się niestety też encyklopedii PWN.
Zastanawia mnie tylko skąd czerpiesz swoje informacje ,bo czy to Wiki czy inne źródła,wszyscy podają ,że początkiem wielkiej kariery Roxette był singiel"The Look" z albumu "Look Sharp".I bez znaczenia właściwie jest to ,czy było to przypadkiem czy nie.
I ja o tym napisałem.
tak na prawdę od tego singla wszystko się zaczęło

A Ty piszesz ..."Czy ja wiem?"
Może jednak skorzystaj z Wiki ?Będziesz wiedział. :lol:
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
@przemko77...
wiem ,że Wikipedia jest cennym źródłem informacji ale jeśli już z jakiegoś ,sobie znanego powodu musisz ją ciągle cytować ,rób to proszę rzetelnie.
W zacytowanym zdaniu nie powinno być słowa "tylko".Jego obecność robi różnicę.Zbieg okoliczności pomógł piosence. Fakt. Ale gdyby się nie spodobała nic by to nie dało.
A Wiki "mówi"tak...
"w październiku ukazał się drugi album zespołu zatytułowany Look Sharp!,zawierający przebój „The Look”. O jego ogromnym, światowym sukcesie zadecydował w dużej mierze przypadek – powracający na święta do Stanów amerykański student Dean Cushman, przebywający wówczas w Szwecji w ramach wymiany studenckiej, zabrał ze sobą egzemplarz Look Sharp! i tam poprosił znajomego z miejscowej rozgłośni radiowej KDWB o jego odtworzenie na antenie. Dyrektor rozgłośni, przekonany, że oto w jego rękach znalazł się prawdziwy przebój, rozesłał kopie albumu (nagrane na kasetach magnetofonowych) do innych stacji radiowych. Dzięki temu w kwietniu 1989 roku singiel trafił na pierwsze miejsce amerykańskiej listy Billboard Hot 100 i sprawił, że Roxette stało się jednym z najbardziej znanych w Ameryce zespołów. Od tej pory rozpoczął się szczytowy okres popularności Roxette. Wysoką pozycję zespołu na światowym rynku muzycznym ugruntowały kolejne przeboje – „Dressed for Success”, „Listen to Your Heart” oraz „Dangerous”. Na całym świecie album został sprzedany w nakładzie 9 milionów egzemplarzy".
Ten album jest zajebisty, uwielbiam go słuchać....Roxette miał swoje " 5 min" w Świecie muzyki, byli .wielcy w tamtym czasie.👍
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Do 3.30' kojarzę utwory - ABC ,Level 42 ,Thomson Twins ,Harold Faltermeyer ,Yello , niestety ostaniego utworu nie znam
The look of love-ABC ,Jungle Love-Steve Miller Band ,Hard Times /Love Action( I Believe In Love)-The human League , Axel F -Harold Faltermeyer ,She`s got a gun-Yello ,Song for Denise-Piano Fantasia
To chyba tyle







 
Do góry