Co teraz słuchacie?

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Nie zrozumiałeś Kolegi, on podał wyłącznie firmy, które ciężko ze sobą porównać pod każdym względem, inną sprawą jest, że podłączając do zestawu ujmijmy to budżetowego dobrych "dodatków" sensu jest brak, bo na tym nie odczuje się różnicy np z kablem za 2 tyś i z kablem za 10 tyś.. Nikt zdrowy nie kupi do zestawu stereo za 5 tys kabla np głośnikowego za 4 tyś , bo brak w tym logiki i szkoda kasy..
A druga sprawa to każdy może słuchać na czym chce i z czego chce, znam takich, niewielu , ale dwóch co twierdzą, że Spotyfity to super jakość jest w tym serwisie muzycznym i super niech tak dalej uważają mają do tego prawo... tylko samo Spotyfity uważa, że przyjdzie taki czas, że będą mieli z czym konkurować w stosunku do konkurencji, więc sami przyznają się, że to co mają to jest..... a obiecują już chyba ze 4y lata, a teraz są sponsorem Barsy, więc mają gdzie pieniądze pchać... więc dalej te cyferki u nich na poziomie jakości mp3 będą grać i cieszyć tych, którym to wystarcza, tylko ciężko przy tym zaklinać rzeczywistość, jeśli ktoś jest uczciwy i potrafi sobie spojrzeć w lustro.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Nie zrozumiałeś Kolegi, on podał wyłącznie firmy, które ciężko ze sobą porównać pod każdym względem,
Podałem przykład w przejaskrawiony sposób bo nie ujmując nikomu pytanie było po prostu głupie Na przykład za pomocą spektrogramu porównując kilka wydań jednej płyty można ustalić czy wszystkie wydania pochodzą z tego samego masteru ,bo potem jest taka sytuacja jak napisał lolek że ta sama płyta na serwisie X brzmi inaczej (gorzej lub lepiej) na serwisie Y ,podobnie jest w sprzęcie ,jeżeli np wzmacniacz słabo wyjdzie na pomiarach to czy nie będzie tego słychać ?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Pany, jak wskazuje tytuł wątku - wklejamy tutaj luźne wrzutki muzyczne.

Przypomne - "Co teraz słuchacie?", a nie na czym, gdzie i jak.

To nie jest wątek techniczny, nie wspomnę już o tym, że siedzi tu garstka osób, która w jednym palcu ma te wywody. Przerabialiśmy to już lata temu.
Sam uważam, że nie ma na świecie sprzętu audio, który byłoby mnie w stanie czym jeszcze zaskoczyć, jest to fizycznie i technicznie już nie możliwe.
Bez względu w jak drogie opakowanie producent upakuje swój marketing.

Zawsze jak tu się wchodziło, można było coś odsłuchać.
Teraz elaboraty i pouczania.
Nikogo w tym konkretnym wątku nie obchodzą jakieś kable, stoliki i inne cuda voodoo.

Dodam, bo ile kiedyś mnie to śmieszyło, to dziś zaczyna mnie już irytować jak czytam niektóre wpisy.
Znam ludzi którzy do dzisiaj słuchają muzyki na bardzo przeciętnym sprzęcie, potrafią na imprezach przespiewać naście kawałków z pamięci, nie słuchają kabelków, dziesiatek wzmakow czy skrzynek, mają na to zwyczajnie wywalone, za to kochają muzykę o wiele bardziej jak niektórzy audiofile.

 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Nawet fajne :grin:
Polish_20230421_144157971.png



No,ale żeby nie było... ;)
new.years.concert.neujahrskonzert.wiener.philharmoniker.2023.720p.mbluray.x264-wdc-proof__63e...jpeg
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Piramida Ty słuchasz koncertu noworocznego ze złotej sali z Filharmonii wiedeńskiej, to teraz poleciałeś..:)
Zawsze ten koncert jest retransmitowany w tv i co roku wydawany jest na płycie 2xCD i na BR. Ja mam taki zestaw bodajże z 2018 roku. Repertuar co roku jest praktycznie taki sam, ale bilety są wykipione zawsze co do jednego miejsca.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Przyjemnie ten koncert się i ogląda....choć myzyka J. Straussa jest przyjemna dla ucha nawet dla kogoś, kto nie słucha każdego dnia muzyki poważnej.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Pink Floyd TDSOTM Remaster 2023 na 50 lecie, jakość też odpowiednia, choć to tylko cyferki... Ale płyta od Japończyka musi być świetnie zrobiona, aby być lepsza pod względem jakości. Choć jak będzie w SACD to będzie fajnie, dla tych co lubią PF na pewno będą zadowoleni.


 
Ostatnia edycja:

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
jakość też odpowiednia, choć to tylko cyferki...
Czyli usłyszałeś tą jakość bo zobaczyłeś cyferki?Ciekawe co byś słyszał gdyby tych cyferek nie było widać?
Ale płyta od Japończyka musi być świetnie zrobiona,
Nie,nie musi.Choć najczęściej tak jest to nie traktuj tego jak pewnik .Japończykom też zdarzają się takie sobie produkcje .A sam widok OBI nie załatwia obligatoryjnie dobrej realizacji.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Choć jak będzie w SACD to będzie fajnie,
Ten album został wydany w formacie SACD ale 20 lat temu w Japonii ( 2.0 /5.1) na tym wydaniu widniej napis Analog Transfer

pf.jpg


Jeżeli dobrze pamiętam to TDSOTM po raz pierwszy na CD został wydany w 1984r (pre-emphasis) trudno ocenić jakość ponieważ odtwarzacz CD musi to wspierać tę obróbkę dźwięku a w obecnych CD się tego nie stosuje .Płyta została wydana też przez MFSL w złocie ,bardzo fajne jest wersja C D z 1994r zremasterowana przez Jamesa Guthrie W przypadku płyty winylowych świetne są dwie wersje Quadraphonic z 1973 ,1978r dzięki kodowaniu SD dźwięk jest bardzo precyzyjny ,ten album jest też na Tidalu w Dolby Atmos
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Czyli usłyszałeś tą jakość bo zobaczyłeś cyferki?Ciekawe co byś słyszał gdyby tych cyferek nie było widać?

Nie,nie musi.Choć najczęściej tak jest to nie traktuj tego jak pewnik .Japończykom też zdarzają się takie sobie produkcje .A sam widok OBI nie załatwia obligatoryjnie
Po to kupiłem streamer z dużym wyświetlaczem :) a poważnie cyferki zobaczyłem na trzecim utworze jak otworzyłem tablet. Jest wcześniejsza wersja o 100% słabsza w cyferkach jutro posłucham ze dwa utwory j porównam.

A co do płyt to oczywiście, że może być różnie sam msm dwa jspończyki, gdxie jednz jest słabo nagrana, a dwie powiedzmy średnio, ale patrząc na ilość jaką msm to jest kropla w wodzie.
Ale ta płyta ma wyjść w SACD, a z tego formatu ja jeszcze nie słyszałem słabej płyty jak i od ludzi, którzy by natrafili na słabe wydanie w tym fornacie i to bez względu w hskim Państwie była nagrywana. A niektóre są dosyć w dobrych cenach jak choćby od Stockfisa, a słucha się ich mega przyjemnie, pod warunkiem, że repertuar podchodzi. Niestety reszta płyt w tym formacie swoje już koszgują. Osoniście bardzo lubię płyty w SACD, podobnie w XRCD/K2 itp. Ale są i takie bez wielkuch nazw, chodzi mi k płyty z ABC Record, a są świetnie nagrane, ale nie są tanie, niestety i repertuar nie za duży...
Ps. tak mi się przypomniało jest jedba słabo nagrana płyta, tak mi się wydaje, że jest ona wydana w sacd to jest album Dire Straits. Słyszałe , że jest kiepska, ale nie miałem jej, bo ja nam inne wydanie tej płyty.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ten album został wydany w formacie SACD ale 20 lat temu w Japonii ( 2.0 /5.1) na tym wydaniu widniej napis Analog Transfer

View attachment 22537

Jeżeli dobrze pamiętam to TDSOTM po raz pierwszy na CD został wydany w 1984r (pre-emphasis) trudno ocenić jakość ponieważ odtwarzacz CD musi to wspierać tę obróbkę dźwięku a w obecnych CD się tego nie stosuje .Płyta została wydana też przez MFSL w złocie ,bardzo fajne jest wersja C D z 1994r zremasterowana przez Jamesa Guthrie W przypadku płyty winylowych świetne są dwie wersje Quadraphonic z 1973 ,1978r dzięki kodowaniu SD dźwięk jest bardzo precyzyjny ,ten album jest też na Tidalu w Dolby Atmos
Ta na 50 lecie podobno też ma być w sacd z remasterem nowym. A tej płyty co wkleiłeś z moich znajomych nikt nie ma, więc nie wiem jak ona faktycznie sobie radzi.
 
Do góry