Co teraz słuchacie?

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Widziałem literówkę, ale już nie miałem możliwości edycji, teraz to chyba 10 min po napisaniu nie można już edytować postu napisanego....21 wiek..:). Trzeba się z tableta przejść na kompa i nie będzie takich przekłamań. Ale dwa "ll" jest...:)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Z czego to leci ?


Prywatny tracker ;)
Qobuza Kolego.... Ale to tylko cyferki... 🤩

Ale żeby nie było, bo to nie ma przecież znaczenia z czego słuchamy to proszę tutaj jest audiofilskie Spotyfity, tak będzie trochę ponad 300 kilo:) naprawdę słuchu człowiek za grosz by musiał nie mieć, aby nie czuć różnicy pomiędzy tymi serwisami muzycznymi, ta sama płyta, pierwszy utwór porównywany. Spotyfity szkoda prądu, sprzętu., czasu i środowiska...

 
Ostatnia edycja:

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Ten album Mettalica jest też dostępny na platformie HD Tracks trudno mi powiedzieć czy jakość będzie lepsza czy gorsza ale z mojego doświadczenia mają lepszą jakość niż np Qobuz

M4.jpg


Z tego co widzę jest też na Amazonie ale jaka to wersja i skąd tego nie wiem .Wersja Flac 16/44 - 625mb , wersja Flac 24/96 - 1,85 gb

M5.jpg
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ten album Mettalica jest też dostępny na platformie HD Tracks trudno mi powiedzieć czy jakość będzie lepsza czy gorsza ale z mojego doświadczenia mają lepszą jakość niż np Qobuz

View attachment 22434

Z tego co widzę jest też na Amazonie ale jaka to wersja i skąd tego nie wiem .Wersja Flac 16/44 - 625mb , wersja Flac 24/96 - 1,85 gb

View attachment 22435
A Ty masz Amazona wykupionego słuchasz z tego serwisu?
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Nie mam Amazona ,tylko tak się zastanawiam czy to wszystko jest to samo .Z tego co widzę ten album jest dostępny w trzech wersjach - 16 /44 , 24/48 oraz 24/96 nie wiem czy był zrobiony jeden czy kilka masterów .Płyta jest dostępna tez na winylu jest całkiem prawdopodobne , że tutaj master może być inny i brzmienie lepsze ponieważ ogranicznik dynamiki da się zastosować w wersjach cyfrowych ale w przypadku analogu nie, Kompresja niesie tak silne ograniczenia których winyl nie jest w stanie wytrzymać ,gdyby chcieć to zrobić winyl zacząłby by modyfikować sygnał i odtwarzana dynamika byłaby w rzeczywistości zniekształceniem .Z tego powodu ludzie często wybierają winyl ponieważ tutaj nie ma tej wojny głośności którą widać na wydaniach cyfrowych Mimo że winyl ma gorszę parametry brzmi lepiej - taki paradoks
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
A co do Bocelliego to na początek nie ma takiego artysty jak "Boceli" tak jak nie ma zespołu o nazwie "Metalica", gdyby ktoś w taki sposób napisał nazwę tego zespołu, a skoro piszemy nazwy to powinniśmy zadać sobie trud i pisać prawidłowo nazwę zespołów, artystów itp..

Błąd!
A u Bocelleigo dochodzi do takich rzeczy,

Błąd!
A co do Bocelliego

Błąd!
Bocelliego też słucha
Błąd!
Miałem też okazję posłuchać z tidala Bocelliego
Błąd!
w przypadku Bocelliego

Samozaoranie poziom expert.

Jak już zwracasz komuś publicznie uwagę, szczególnie w tak mało istotnych duperelach, to najpierw spójrz na siebie, a potem Ty się dokształć i ZADAJ sobie trud, bo nie masz pojęcią jak odmienia się nazwisko Twojego idola.

Już pominę fakt, że w poście w którym zwracasz mi uwagę, sam popełniasz błąd - "Bocelleigo "

Zadałem sobie trud (tak ja, nie Ty) i sprawdziłem jak właściwie się odmienia nazwisko Bocelli.

Otóż wg. słownika NIE MA czegoś takiego jak "Bocelliego" !
Więc jak widać, to Ty nie zadałeś sobie absolutnie żadnego trudu, żeby dowiedzieć jak poprawnie się odmienia i popełniłeś w zaledwie w jednym elaboracie 6 błędów.


  • Włoskie nazwiska zakończone na -i odmieniamy jak przymiotniki (bez apostrofu), np. Mastriani >> Mastrianiego. W nazwiskach zakończonych na -li opuszczamy niewymawianą literę -i przed końcówkami -ego, -emu, np. Andrea Bocelli >> koncert Andrei Bocellego.

  • An•drea Bocel•li, An•drei Bocel•lego, An•drei Bocel•lemu, z An•dreą Bocel•lim

; )
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
armaning ostro pojechałeś przecież wiadomo o kogo chodzi ,też nieraz zdarzają mi się błędy szczególnie jak piszę z pamięci chociaż staram się ich nie robić
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zamień armanig na Lolek, bo ewidentnie nie doczytałeś kto komu wytknął błąd.
Nie ja wytknąłem, a Lolek jako pierwszy się przyczepił moją nic nie znaczącą literówką - napisałem "Bocieli" zamiast "Bocelli" , a na dodatek dorzucił, że warto sobie zadać trud i pisać prawidłowo nazwy.

Po czym sam popełnił tych błędów całą masę - co mu wypunktowałem.
To nawet nie jest hipokryzja, a zwyczajna bezczelność.
Nie dość, że zwraca uwagę jak pisać, popełnia sam błędy w tym samym poście, to jak się okazuje, od lat sam nie wie jak poprawnie odmiania się swojego ulubieńca.
Szkoda gadać. Utopił się we własnej wannie ; )
 
Ostatnia edycja:
Do góry