CANON HV20-uwagi uzytkownikow

JacentyP

New member
Canon HV-20 akcesoria

Witam.
Wczoraj przypadkiem byłem w MM w Czeladzi i zakupiłem sobie coś co nazywa się Digital Video Starter Kit DVK-203.Cena 129,00 PLN.
W zestawie znajduje się torba Canon, kaseta mini DV Canon oraz bateria BP-2L14 1450mAh Canon wszystko sygnowane made in Japan (!).Bateria pasuje do HV-20.Co ciekawe do mojej kamery akcesoria typu bateria,kable itp są made in China.Myślę ,że ten zestaw jest w dosyć atrakcyjnej cenie.
Kamera jeśli ustawić ją w pionie mieści się w torbie i zostaje jeszcze trochę miejsca na baterie i kasety.
Pozdrawiam JacentyP
 

feiran

New member
JacentyP napisał:
Witam.
Wczoraj przypadkiem byłem w MM w Czeladzi i zakupiłem sobie coś co nazywa się Digital Video Starter Kit DVK-203.Cena 129,00 PLN.
W zestawie znajduje się torba Canon, kaseta mini DV Canon oraz bateria BP-2L14 1450mAh Canon wszystko sygnowane made in Japan (!).Bateria pasuje do HV-20.Co ciekawe do mojej kamery akcesoria typu bateria,kable itp są made in China.Myślę ,że ten zestaw jest w dosyć atrakcyjnej cenie.
Kamera jeśli ustawić ją w pionie mieści się w torbie i zostaje jeszcze trochę miejsca na baterie i kasety.
Pozdrawiam JacentyP

Witam.
Czy masz może instrukcję PL do HV 20?
Może w pliku .pdf?
Jeśli tak, to czy można by otrzymać ją do Ciebie?
Pozdrawiam Mirek
 

JacentyP

New member
Hv-20

@feiran
Niestety nie mam instrukcji PL mam jedynie wersję angielską.
W pierwszym momencie zamówiłem nawet polską instrukcję od CSI
(Centrum Serwisowo Informacyjne Canon Polska) w cenie 140,00PLN!!!
ale czekałem tydzień na odpowiedź i po kilku telefonach do nich dowiedziałem się,że owszem będą,ale nie wiadomo kiedy,bo czekają aż im przyślą te instrukcje.Więc anulowałem zamówienie.Cóż trzeba sobie poradzić trochę na piechotę i trochę z angielskiego.
JacentyP
 

feiran

New member
JacentyP napisał:
@feiran
Niestety nie mam instrukcji PL mam jedynie wersję angielską.
W pierwszym momencie zamówiłem nawet polską instrukcję od CSI
(Centrum Serwisowo Informacyjne Canon Polska) w cenie 140,00PLN!!!
ale czekałem tydzień na odpowiedź i po kilku telefonach do nich dowiedziałem się,że owszem będą,ale nie wiadomo kiedy,bo czekają aż im przyślą te instrukcje.Więc anulowałem zamówienie.Cóż trzeba sobie poradzić trochę na piechotę i trochę z angielskiego.
JacentyP

Rzeczywiście, też pytałem w Canonie Polska.
Cena '' z kosmosu '' 140 zł.
Może by tak udało się zrobić ksero z instrukcji wypożyczonej na chwilę np z Media Markt.
Tam mają podobno polską instrukcję....
 

RyEk

New member
Mam rozumiec, ze instrukcja kosztuje 140zł?? Jezu....
Wyzysk w bialy dzien.
Rozumiem jakby zrobili np do sciagniecia ze strony po wyslaniu SMS'a za powiedzmy 9,99 ale 140???

W wolnej (ale nie obiecuje) chwili jak porzycze skaner to (....)


Ok. Teraz pytanie z mojej strony:
- zamierzam zakupic dodatkowy mikrofon do mojej HV20, ale jako ze nie mialem nigdy stycznosci z tymi do kamer nie wiem jaki jest godny polecenia - a mikrofonow mnostwo do wyboru.
Oczywiscie w granicach rozsadku cenowo planuje kupic najpierw kierunkowy ale no wlasnie jaki?
Slyszalem ze Monacor'y sa w przystepnej cenie i nienajgorsze ale tu prosze o wypowiec kogos kto mial wiecej niz jeden mikrofon w swoich lapkach i moglby sie wypowiedziec w tej kwesti.
Prosze o wypowiedzi praktycznego zastosowania danego mikrofonu a nie "suche" dane na papierze ktore i tak sa bardzo zblizone.
Poki co ide szukac w necie...
 

RyEk

New member
troche szukalem, studiowalem i zakupilem :)
Na razie kierunkowy i w przyzwoitej cenie - 179zl - Audio Technica ATR-25
Czytalem ze jest niezly i napewno lepszy od Monacora (ktory defakto jest drozszy i ma gorsza charakterystyke).
Mysle ze w przedziale do 300zl ten byl najbardziej odpowiedni ale
jak przyjdzie to potestuje i zobaczymy.

Aha. Kupowalem w:
http://muzyczny.pl/katalog/index.php?id_fragment=5529&id_dzialu=38

P.S. Prosze jeszcze o propozycje mikrofonu dookolnego - oczywiscie stereo i minijack musi byc + wlasne zasilanie

 

pxl666

Member
Bez reklam
RyEk napisał:
troche szukalem, studiowalem i zakupilem :)
Na razie kierunkowy i w przyzwoitej cenie - 179zl - Audio Technica ATR-25
Czytalem ze jest niezly i napewno lepszy od Monacora (ktory defakto jest drozszy i ma gorsza charakterystyke).
Mysle ze w przedziale do 300zl ten byl najbardziej odpowiedni ale
jak przyjdzie to potestuje i zobaczymy.

Aha. Kupowalem w:
http://muzyczny.pl/katalog/index.php?id_fragment=5529&id_dzialu=38

P.S. Prosze jeszcze o propozycje mikrofonu dookolnego - oczywiscie stereo i minijack musi byc + wlasne zasilanie


jakbys mogl nagrac jakis sampelek - video z audio - z majkiem i bez - dla porownania.wymarzony bylby koncert outdoor/indoor ale np rozmowe osob w zamknietym pomieszczeniu/ptaszki cwierkajace w lesie...
 

feiran

New member
RyEk napisał:
Do posiadaczy Canon INFO: jesli chcecie tanio kupic tanie baterie dodatkowe oraz zewnetrzna ladowarke polecam www.eltec.pl duzo roznosci, baterie zamienniki Premium Gold (chyba najpopularniejsze jezeli chodzi o zamieniiki).

Sam zakupilem 3szt + ladowarke

Jezeli ktos nie moze znalezc:
NB-2L12 2600 mAh w Eltec to wlasnie bateria do Canon HV10/20 (60zl)
CANON NB-2L/NB-2L12 Ładowarka 12/230volt EL KQCP ladowarka (25zl)

Pozdrawiam


Witam.
Jak się sprawują zakupione akumulatory do HV 20?
Właśnie zakupiłem tą kamerę i rozglądam się za zapasowymi aku....
 

RyEk

New member
Jak przyjdzie mic to pewnie, ze potesuje. W prawdzie slyszalem juz sample - ktos porownywal na GS500 ten wbudowany z wlasnie tym i moze nie jest to szczyt marzen ale w tej cenie nie ma nic lepszego.
Jak przyjdzie wtedy sie ostatecznie dowiem :)

Co do bateryjek zamiennikow to - nie sa moze to oryginaly i trzymaja krocej - mimo ze fizycznie sa wieksze minimalnie oraz na naklejce maja napisana prawie 2x pojemnosc, ale cena 60zl w porownaniu do oryginalnych bodajze cos kolo 250zl przyciaga. Warto kupic od razu pare sztuk zeby miec zapas - ja kupilem 3szt ale chyba jeszcze 2 dokupie predzej czy pozniej :cool:

Aha. Z kamera dostalem aku BP-2L13 o pojemnosci 1200mah
Jak mi sie zachce zrobie kiedys test ciaglego nagrywania oryginalnego i zamiennika wtedy bede wiedzial ile trzyma - sredni czas filmowania ze stopowaniem zoomowaniem, lcd otwartym i IAF to tak na oko godzina
 
Ostatnia edycja:

slimak

New member
Bez reklam
RyEk napisał:
....
Canon sie kompletnie w moich oczach skompromitowal i nie umiescil mozliwosci zmiany balansu bieli zaprogramowanych przez siebie chociazby tematow WB ale PODCZAS filmowania bez przerywania (nigdzie o tym nie bylo pisane ze trzeba wylaczac filmowanie by to zrobic, byla tylko informacja ze mozna zmieniac WB).
.....

Pozdrawiam
RyEk


Nie wiem jak hv20, ale hv10 można przełączać balans bieli podczas nagrywania. Przełączenia dokonuje się poprzez zmianę trybu [P] <-> [Auto]. W ten sposób mamy balans bieli wybrany przez siebie [P] lub balans automatyczny [auto].
Wiem, że to niepełny dostęp do balansu, ale zawsze to coś. ;)


Ślimak
 

RyEk

New member
niezla podpowiedz. tak nie probowalem.
no zawsze jest to cos niz nic...
dzieki. w hv20 tez taki trik dziala :)
 

RyEk

New member
i juz po testach ATR25.
Nie jestem do konca "zaspokojony" ale w tym przedziale cenowym lepiej byc nie moglo.

Tak na szybkiego:
- wieksze pasmo przenoszenia (przypominam mam HV20) - bardziej "soczysty" dzwiek
- zasilanie paluszek AA
- mniejsza czulosc?? pewnie dlatego ze to kierunkowy - generalnie ciszej zbiera o jakiej 3-4db
- inaczej szumi niz ten wbudowany aczkolwiek zbiera niewiele mniej odglosy pracy mechanizmu
- i na koniec cos co IMO jakies dziwna sprawa: jak panoramuje kamera na lewo lub prawo w momencie poruszania w danym kierunku slychac cichutki tak jakby gwizd? nie do konca umiem to wyrazic piszac - trzeba posluchac
- w warunkach wietrznych napewno sporo lepszy od wbudowanego bo nie ma gwizu - ma antywiatrowa oslone


Probki dzwiekowe pozniej jak znajde chwilke to nagram cisze oraz w akcji no i moze jak robie panorame kamera :)

Pozdro
 

Nix

New member
Witam wszystkich zadowolonych i ( i tych nieco mniej ;) ale jednak zadowolonych userów HV20 ! Chciałbym dołączyć do w/w grona, ale faktycznie zastanawia mnie wysoki poziom szumów HV20 przy niskim poziomie oświetlenia... zrobiłem szybką( z konieczności) próbę w MM 2 kamer:

1.HV 20
2.Sony HC96E

i niestety HV 20 snieży wyraźnie więcej...oczywiście to było w trybie auto i HV 20 nagrywała w zwykłym DV( żebym to mógł w domu porównać) itd itp, ale fakt faktem że szumy są jak na moje oko zbyt duże.
Dlaczego porównuje te ( nieporównywalne) modele? Ano dlatego że HC96 to tak "zwykła" kamera SD w średniej cenie- dla ciut zaawansoowanego amatora, a HV 20 to taka sama "zwykła" kamera dla tegoż samego usera tylko pracująca w HDV...
A na dzień dzisiejszy potrzebuję niezłej kamery DV,ale kusi mnie oczywis…ćie HV20 jako HDV bo to się przyda za parę miechów...

A wątek cały( niekrótki) przeczytałem i wiem że faktycznie narzekania są... i dylemat- bo kamera podoba mi się ogólnie- czy kupować i czy z tymi szumami da się żyć lub czy się je da konkretnie ograniczyć?

Są tu też userzy HC7... jak wygląda sparwa szumów tam ?

pozdrawiam! Nix
 
Ostatnia edycja:

RyEk

New member
Jak juz to HV20 a nie MV20...
Lec jeszcze raz do MM i ustaw tryb manual jezeli porownujesz to w trybie DV ustaw w HV20 ostrosc na -1 to daje duza poprawe jezeli chodzi o szumy a jesli chodzi o szczegoly to tylko troszke miekszy obraz

Tez bardzo bym chcial probke z HC7 z trybu DV zobaczyc ale nie moge sie doprosic ktoregos z forumowiczow.
 

Nix

New member
Dzięki za korektę i sorry, za wpadkę z oznaczeniem- oczywiście HV nie MV - już poprawiłem ;)

Swoją drogą drążąc sprawę szumów... jeśli na manualu i obniżonej ostrości będzie zauważalnie lepiej- to będzie do przyjęcia.

Mam pytanko jeszcze o Aku- konkretnie czy są większe - pojemniejsze zaminniki niż NB-2L12/14 czyli większe niż ok 2-2.2 Ah- czyli np. 4Ah ? Oczywiście wiem że marne firmy wypisują wiele, ale mi chodzi o fizycznie większy aku...podobno oryginał ma 45mm wysokości- chodzi o taki np. podwójny...

I jeszcze pytanko o taśmy... gdzieś spotkałem opinie że potrzeba do HDV "certyfikowanych" taśm, a nie zwykłych mini-dv... może to być prawda ?

pzdr! Nix
 

Marcin_s

Member
Nix napisał:
Dzięki za korektę i sorry, za wpadkę z oznaczeniem- oczywiście HV nie MV - już poprawiłem ;)

Swoją drogą drążąc sprawę szumów... jeśli na manualu i obniżonej ostrości będzie zauważalnie lepiej- to będzie do przyjęcia.

Mam pytanko jeszcze o Aku- konkretnie czy są większe - pojemniejsze zaminniki niż NB-2L12/14 czyli większe niż ok 2-2.2 Ah- czyli np. 4Ah ? Oczywiście wiem że marne firmy wypisują wiele, ale mi chodzi o fizycznie większy aku...podobno oryginał ma 45mm wysokości- chodzi o taki np. podwójny...

I jeszcze pytanko o taśmy... gdzieś spotkałem opinie że potrzeba do HDV "certyfikowanych" taśm, a nie zwykłych mini-dv... może to być prawda ?

pzdr! Nix
Co do kaset to nie ulegaj manipulacja marketingowcow. Dobra kaseta do DV jest tez dobra do HDV, Ta technologia polega na zapisie pliku o tym samym bitrate na kasete DV. to znaczy przy kamerach mini dv zapisujesz na tasmie plik .dv a kamerka HDV lopatologicznie jet dokladnie tym samym tylko ze moze zapisac oprocz pliku dv rowniez mpeg2 w wysokiej rozdzilczosci lecz o bitrate rownym plikowi DV...
 

Nix

New member
Aha, tak myślałem w kwestii kaset- czyli dobra kaseta- tzn. np. Sony Dv Excellence ( za ok. 30 zeta) a nie premium (za ok 9 zeta) i będzie ok...
Taki zapis HDv czyli mpeg-2 nie jest chyba z natury bardziej czuły na dropy? Tzn miałem na myśli to że dropy nie pojawiają się częsciej i są bardziej "rozległe" niż w DV ?

pzdr! Nixi
 

slimak

New member
Bez reklam
Nix napisał:
.... ale faktycznie zastanawia mnie wysoki poziom szumów HV20 przy niskim poziomie oświetlenia... zrobiłem szybką( z konieczności) próbę w MM 2 kamer:

1.HV 20
2.Sony HC96E

i niestety HV 20 snieży wyraźnie więcej...oczywiście to było w trybie auto i HV 20 nagrywała w zwykłym DV( żebym to mógł w domu porównać).....



pozdrawiam! Nix


A ja proponuje inny eksperyment. Idź do MM podłącz obie kamery do TV 40” LCD i sam oceń, co bardziej Ci przeszkadza:
szumy przy rozdzielczości 1080, czy mniejsze szumy, ale i brak szczegółów w obrazie o rozdzielczości 576.

Canon HV 20 ma bardzo duże automatyczne wzmocnienie 27dB http://dvxuser.com/jason/hv20 jeżeli je ręcznie ograniczysz, obraz będzie bez szumów. Oczywiście zmniejszając wzmocnienie dB zmniejszasz jasność filmowanej sceny :-(

Tutaj są moje przemyślenia po przeczytaniu dvxuser.com
http://slimak.republika.pl/hv10.htm

Ślimak
 
Do góry