Box TV Smart 4K DV8988 (Amlogic S905X4, z AV1 i WiFi6, cert. Netflix)

Sylwinho

New member
Witam,
Mam problem z konfiguracją pilota magic w lg nano cell. Próbowałem wyszukiwać modelu ręcznie : SDMC, DV8988 i niestety nie znajduje tego modelu, automatyczne również nie idzie skonfigurować pilota, przyciski nie reagują i przechodzę wszystkie 6 prób skonfigurowania i nic nie działa. Może ktoś z was wie jak skonfigurować, żeby pilot magic normalnie się połączył?. Bardzo dziękuję za pomoc
 

gorge77

New member
Kupiłem boxa, co prawda nie brandowanego przez Vectrę, ale z launcherem tożsamym ze stosowanym w tzw. dekoderach Vectry, produkowanych przez chińską firmę SDMC.

Boxa oznaczono kodem DV8988, ale po pewnych testach i sprawdzianach okazało się, że w urządzeniu siedzi płyta główna DV8981. Różnica między urządzeniami polega na tym, że to drugie ma mieć wbudowany dysk twardy i możliwość nagrywania. Czyli wygląda na to, że w obudowie przeznaczonej do DV8988 znalazła się płyta z DV8981. Notabene zbudowana w oparciu o bardzo dobry i najnowszy SoC Amlogic S905X4.

Mój egzemplarz charakteryzuje się tym, że w launcherze ma wyłączone systemowo wszystkie funkcje związane z oprogramowaniem używanym w sprzęcie Vectry (TV Smart, Telewizja, Kids). Chodzi chyba o to, aby system nie "wołał" o kody abonenta, co czesto ma miejsce w pełnych launcherach Vectry. Oczywiście zainstalowałem Wolf Launcher i zacząłem próby z tunerem DVB-T2/DVB-C. Początkowo eksperymenty nie dawały rezultatów. Najpierw był Activity Launcher i odpalanie procesu com.google.android.tv.dtvsetup.demo do skanowania tunera, ale bez rezultatu, kilka innych prób też nie dało rezultatów, ale dopiero podpowiedź od Matheusza z forum Kodiwpigułce, aby odinstalować aktualizację aplikacji Smart TV Vectry i uruchomić Live TV dała dobre rezultaty.

Podłączyłem kabel od Multimedia, bo nie mam zewnętrznej anteny, ale firma wysyła obowiązkowo w kablu (po likwidacji tzw. anten zbiorczych) pełne pasmo DVB-T2. Aplikacja pięknie przeskanowała wszystko, znalazła wszystkie kanały (kablowe i cyfrowe naziemne plus stacje radiowe). Odbiór stacji nadających w HD odbywa się bez problemów, bez zacięć, bez artefaktów. Działa EPG. Mankamentem aplikacji jest brak możliwości posortowania i poustawiania sobie kanałów, ale jak się nie ma, co się lubi... Na szczęście da się wyłączyć różne "śmieci", jak TVP Info. Możliwości nagrywania jeszcze nie sprawdzałem.

Do odtwarzacza powinien być dołączony duży pilot z klawiaturą numeryczną i dodatkowymi przyciskami, który jest dedykowany do modeli z tunerami i nagrywaniem. Niestety u mnie w pudełku znalazł się mniejszy pilot, Z tym standardowym pilotem był taki problem, że po pokazaniu się planszy, aby go sparować z urządzeniem, parowanie się faktycznie odbywa, ale na planszy nie widać postępu parowania. Wystarczy jednak przycisk "Back", plansza znika i wszystko działa. Plansza jednak pojawia się po każdorazowym restarcie boxa. Ten problem rozwiązuje dłuższy pilot, który zakupiłem. Na planszy pojawia się postęp parowania, po czym plansza znika i już się nie pojawia.

Kilka dodatkowych informacji
Skrzynka świetnie sprawdza się jako odtwarzacz materiałów wideo z zewnętrznych źródeł, procesor świetnie daje radę. Odtworzył wszystkie pliki testowe, łącznie z AV1 i tymi z naprawdę olbrzymim bitrate. Dużym plusem jest bardzo szybkie WiFi6 (mam odpowiedni router ax) i Bluetooth 5, który faktycznie działa bez żadnych opóźnień. Testowałem nawet "olbrzymy" - materiały 8K i 12 z AV1 HDR w dużym bitrate - odtwarza z przycięciami.

Kodi działa bezbłędnie (Nexus), a właśnie ta aplikacja z Fen i The Promise plus Real Debrid i Trakt jest dla mnie podstawą domowej rozrywki. Mam szybkie łącze (600 megabitów), więc mogę się cieszyć najbardziej "wymagającymi" materiałami 4K.

Wszystkie aplikacje streamingowe, których używają domownicy (Netflix, PrimeVideo, HBO Max, Disney+, SkyShowtime, Player) działają jak burza.

Sam tuner tv, który jest umieszczony w urządzeniu, zbudowany został w oparciu o demodulator Sony D2856ER, mamy też dobrze też dobrze sprawdzający się ubiegłorocznej produkcji moduł WiFi/BT firmy Eardatek 8852BER3BB.

Dwa złącza USB oznaczone są jako 2.0, ale wygląda na to, że pierwsze jest 2.0, a drugie 3.0.

Pewną słabością może być 2 GB RAM, 16 GB eMMC Flash, ale gdy ktoś potrzebuje więcej pamięci wewnętrznej, to rozwiązaniem dla jej rozszerzenia jest szybka karta microSD.

Szczerze polecam tego rodzaju zakup wszystkim, którzy planują kupno nowego lub wymianę starego boxa, a nie chcą wydawać dużych pieniędzy. Moim zdaniem sprawdza się lepiej niż sticki 4K lub tak popularne boxy Xiaomi. Reasumując: w takim, a nie innym ustawieniu nowa skrzynka, którą kupiłem okazyjnie za 100 zł, ma pełną funkcjonalność urządzeń z tymi samymi parametrami, które kosztują blisko 500 zł. Ostatnio widziałem takie egzemplarze po 149 zł i 205 zł.

Specyfikacja
Video: 4K Ultra HD, 4Kx2K 1080i/p, 720p, 576i/p, 480i/p
Audio wspierane: Dolby Digital Plus, Dolby Atmos, DTS
Android 11
Amlogic S905X4, Quad-Core Cortex-A55,
GPU - ARM Mali-G31 MP2 850 MHz
2 GB RAM, 16 GB eMMC Flash
Porty: HDMI, USB-A 3.0, USB-A 2.0, Digital audio (optical), AV (3.5 mm), Ethernet LAN
Wi-Fi: 802.11 b/g/n/a/ac/ax 2.4 GHz/5 GHz 2T2R (WiFi6)
Bluetooth: 5.0

View attachment 22043 View attachment 22044 View attachment 22045 View attachment 22046 View attachment 22047 View attachment 22048 View attachment 22049 View attachment 22050 View attachment 22051 View attachment 22052 View attachment 22053 View attachment 22054 View attachment 22055 View attachment 22056 View attachment 22057
Odinstalowałem tv smart mimo to i tak mam błąd jak na foto przy DVB-T2.
Ktoś wie jak to obejść?
 

Dawcio411

New member

volcjj

New member
Próbuję podłączyć DV8988 do starego Samsunga UE55H6400, który jest tylko Full HD. Po podłączeniu mogę sterować TV z pilota DV8988, tzn głośniej /ciszej itp, ale obraz jest czarny i nie ma dźwięku. Podpięte pod HDMI 1 - wejście jest ok, bo jak wypinam tam laptopa to wszystko elegancko działa. Na Panasonicu CX700 ten sam DV8988 chodzi bez problemu, ale ten Panasonic jest UHD. Czyżby DV8988 działał tylko z telewizorami UHD?
 

Gostek93

New member
Witam.
Zacząłem się bawić z dekoderem i jaka aplikacja będzie najlepsza do live tv, bo nie mogę żadnej konkretnej znaleźć
 

nankatape

New member
Vectra wypożycza za darmo do umowy na rok Smart TV z 86 kanałami za 39.99, 2 miesiące za 1zl, dodatkowo dostałem jeszcze Eleveny, HBO Max i Tidal na rok. HBO udostępniłem za 30zl bo mam inne konto. Można też dostać cashback, z goodie dostałem 100zl. Więc w sumie wyszło mnie za free :)
 
Do góry