Box TV Smart 4K DV8988 (Amlogic S905X4, z AV1 i WiFi6, cert. Netflix)

farben

Member
Po prostu nie używaj launchera TV Smart. Zainstaluj Wolf Launcher i będziesz miał wszystko pod kontrolą. Pod tym adresem są instrukcje i linki do pobrania: https://forum.android.com.pl/topic/373592-launcher-manager-wylacz-domyslny-launcher-na-tv-boxie
Niestety pobieram pliki z linków na tej stronie i nie mogę ich zainstalować launcher manager dla Vectry mam komunikat że podczas analizowania pakietu wystąpił problem. Który dokładnie plik działa na box Vectry? Nie mogę również zainstalować Wolf launcher w wersji 1.1.8 ten sam komunikat. Wersja 1.1.7 zainstalowała się ale nie wiem jak wejść do ustawień. Jest możliwość wybrania jedynie 3 widgetów.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Niestety pobieram pliki z linków na tej stronie i nie mogę ich zainstalować launcher manager dla Vectry mam komunikat że podczas analizowania pakietu wystąpił problem. Który dokładnie plik działa na box Vectry? Nie mogę również zainstalować Wolf launcher w wersji 1.1.8 ten sam komunikat. Wersja 1.1.7 zainstalowała się ale nie wiem jak wejść do ustawień. Jest możliwość wybrania jedynie 3 widgetów.
Launcher Manager możesz pobrać najnowszy z dowolnego źródła. Stronę podałem, ponieważ jest tam w miarę czytelna instrukcja. Pełne menu w Wolf Launcher uzyskuje się po przytrzymaniu OK.
 

pawelname

New member
Zainstalować aplikację Live TV, podłączyć antenę, przeskanować kanały.
Zainstalowałem ale przy próbie dodania kanałów wywala błąd
IMG_20230510_133743~2.jpg
 

pawelname

New member
Dzięki za pomoc. Już działa. Przywróciłem boxa do ustawień fabrycznych. Mam najnowszy soft. Nie musiałem nic odinstalowywać. Przeskanowałem programy uruchamiając proces com.google.android.tv.dtvsetup.demo
i w fabrycznej aplikacji live tv dodałem źródło kanałow. Pojawiły się one także w zainstalowanej aplikacji live channels.

W ustawieniach dźwięku w dekoderze trzeba zmienić z auto na PCM, żeby była możliwość sterowania głośnością w programach naziemnych.

Nie wyszukało mi jedynie mux 8, może ktoś wie czy da radę to zmienić. Miałem wcześniej boxa Play tv now, to tam trzeba było zmienić region w aplikacji DVB-T2 z domyślnego Rosja na Polska.

Jeszcze jedno. Zamiast lunchera Wolf polecam LeanbackOnFire. Nie trzeba instalować żadnego lunch menagera, a przełączanie się, miedzy fabryczną nakładką do obsługi kanałów, a LeanbackOnFire jest bardzo płynne w przeciwieństwie do Wolfa.
 
Ostatnia edycja:
Witam, mam problem ze sterowaniem dekoderem poprzez fabrycznego pilota Magic od telewizora LG65BX. W trybie konfiguracji pilota LG w momencie, gdy należy przeprowadzić test zamiany kanałów, wówczas pilot od LG nie reaguje. Próbowałem wyszukać ręcznie model dekodera DV8988 wpisując różne możliwości, ale nadal nic. Czy udało się komuś sparować pilot od LG z tym boxem tak by działało poprawnie? Dekoder mam z Vectry.
 

halfi

New member
Hej, dostałem właśnie ten sprzęt z vectry i mam pytanie czy u was działa zmiana odświeżania przy oglądaniu filmów z dysku przez np VLC? bo u mnie gubi klatki mimo włączonej opcji automatycznego dopasowywania odświeżania.
 

ko9zi

New member
Nie wyszukało mi jedynie mux 8, może ktoś wie czy da radę to zmienić. Miałem wcześniej boxa Play tv now, to tam trzeba było zmienić region w aplikacji DVB-T2 z domyślnego Rosja na Polska.
W dtv setup demo zmień STEP ORAZ BANDWITCH z 8000 a 7000 I WPISZ RĘCZNIE CZĘSTOTLIWOŚĆ np w Krakowie to 191500 kHz. Tylko wtedy znajdzie Ci tylko kanały z mux 8. Próbowałem to jakoś ogarnąć ale mux 8 pracuje w paśmie 7 a reszta w 8. Może ma ktoś pomyśl jak to skompilować bo męczę się z tym od tyg. Próbowałem instalować apk Hdtv z boxa Playa niby ten sam producent ale apk się sama wyłącza.
 

Michaelred

New member
Czy do tego boxa DV8988 z nowym pilotem z klawiatura numeryczna jest dolaczona moze jakas nowsza wersja instrukcji? Interesuje mnie czy jest w niej info jak zaprogramowac pilota (przycisk TV/STB) do dzialania z TV przez diode podczerwieni (IR) co umozliwia sterowanie glosnoscia i wlacz/wylacz bezposrednio w TV a nie przez BT na androidzie.
 

farben

Member
Czy ten box miał obsługę Dolby Vision? Bo wydaje mi się że miał, później była jakaś aktualizacja przeniosłem go w między czasie pod inny tv a teraz patrzę że nie ma DV w żadnej aplikacji...
 

farben

Member
Nie mogę edytować poprzedniego postu ale dostałem info od supportu Vectry że faktycznie usunęli obsługę Dolby Vision... OMG...
 

G3orG3

New member
Witam.
Pytanie tego typu, sasiad starszy gość zapodał sobie teraz pakiet Złoty pakiet z Vectry + 600/MB. W zestawie jest DEKODER TV SMART 4K DV8988, ale nie brał multiroom, czy jak kupi drugi taki box, to bedzie mogł oglądać w kuchni bez placenia za multi czy zablokują.
TV Smart GO ma na telefonie, czy może mieć na drugim boxie też? Oczywiscie nie przy jednoczesnym odbiorze.?
 
Do góry