Box TV Smart 4K DV8988 (Amlogic S905X4, z AV1 i WiFi6, cert. Netflix)

Exodusek

New member
Witam.
Pytanie tego typu, sasiad starszy gość zapodał sobie teraz pakiet Złoty pakiet z Vectry + 600/MB. W zestawie jest DEKODER TV SMART 4K DV8988, ale nie brał multiroom, czy jak kupi drugi taki box, to bedzie mogł oglądać w kuchni bez placenia za multi czy zablokują.
TV Smart GO ma na telefonie, czy może mieć na drugim boxie też? Oczywiscie nie przy jednoczesnym odbiorze.?
Tak wystarczy na przerobionym boxie zainstalowac apke smarttv go wybrac vectre wpisan numer klienta i haslo tak jak w apce na telefonie ale mozliwe ze bedzie mniej kanalow niz na 1 boxie
 

Exodusek

New member
Jezeli chcecie byc anonimowi i nie chcecie nowej wersji wylaczcie albo odinstalujcie apki systemowe SDMC
com.sdmc.tms
com.droidlogic.otaupgrade
pl.vectra.ott.box
com.sdmc.sdmcplatformservice
com.sdmc.leakbackcustomer
com.sdmc.GlobalKey
android.autoinstalls.config.sdmc

polecam ADB AppControl
zalatwi pieknie sprawe :D ofc przed wywaleniem launchera zainstalujcie alternatywe tylko leadback czy wolfa
 

kok$ik

New member
Za co konkretnie odpowiedzialny jest każdy z tych procesów ?
com.sdmc.tms
com.droidlogic.otaupgrade
pl.vectra.ott.box
com.sdmc.sdmcplatformservice
com.sdmc.leakbackcustomer
com.sdmc.GlobalKey
android.autoinstalls.config.sdmc

Czy jest jakaś apka na androida w której można włączyć wyszukiwanie programów DVBT2?
 
Ostatnia edycja:

Darog69

New member
Witam, kupiłem tego boxa i mam problem, choć sprzedawca zapewniał że to nie jest sprzęt od Vectry
Pierwsze uruchomienie było OK, do puki nie skonfigurowałem połączenia internetowego. Po nawiązaniu połączenia z siecią box pobrał jakąś aktualizację i teraz mam taki komunikat jak na screen-ie. Doradzi ktoś co można w tej sytuacji zrobić, dodam że nie mogę z tego wyjść, aby odinstalować ostatnią aktualizację.




2023-09-01-11-41-02.jpg
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Komunikat jest generowany przez fabryczny launcher Vectry, więc najlepiej go zmienić na Wolfa. Jeżeli system nie pozwala przejść dalej z tego komunikatu to należy uruchomić głosowo Ustawienia, następnie uruchomić menu Aplikacje i wybrać Sklep Play, pobrać i zainstalować dowolny menadżer plików, np. FK Commander. Trzeba sobie następnie pobrać z sieci najnowszą wersję Launcher Manager i Wolf Manager, poczytać trochę tutaj: https://forum.android.com.pl/topic/373592-launcher-manager-wylacz-domyslny-launcher-na-tv-boxie i następnie zainstalować Launcher i Wolfa, wybierając tego drugiego jako podstawowy launcher.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Jeżeli ma ROM Vectry (a nieudana próba logowania do usługi TV Smart na to wskazuje) to z pewnością był przygotowany przez firmę SDMC na zlecenie Vectry. Można dla pewności przepatrzeć pliki systemowe pod kątem istnienia członku "vectra" w nazwie.
 

Darog69

New member
Jezeli chcecie byc anonimowi i nie chcecie nowej wersji wylaczcie albo odinstalujcie apki systemowe SDMC
com.sdmc.tms
com.droidlogic.otaupgrade
pl.vectra.ott.box
com.sdmc.sdmcplatformservice
com.sdmc.leakbackcustomer
com.sdmc.GlobalKey
android.autoinstalls.config.sdmc

polecam ADB AppControl
zalatwi pieknie sprawe :D ofc przed wywaleniem launchera zainstalujcie alternatywe tylko leadback czy wolfa

Witam, czy po tych zabiegach sam Android też nie będzie się aktualizował?
 

Michaelred

New member
I jak ogarnąłeś temat? On chyba nie jest od Vectry na tej zasadzie, że nie był w ogóle skonfigurowany z ich serwerami. Mam 2 takie w których padły pakiety i wyskakuje tylko info "błąd komunikacji z serwerem" i kłódeczka na oryginalnym launcherze. Na wolfie śmiga bez problemów.
 
Ostatnia edycja:

mkotxl

New member
Witam, przymierzam się do zakupu tego TV Boxa, ale martwi mnie te 2 GB RAM, czy ma sens kupno szybkiej karty pamięci MicroSD i zastosowanie jakieś apki do „wirtualny RAM, swap file itp.”, czy to ma sens? Bo czytałem trochę na ten temat (nawet mam coś takiego w telefonie Xiaomi Mi 10T), ale czy to poprawi responsywności tego Boxa? Nie mogę znaleźć specyfikacji dotyczącej możliwych do zastosowania kart pamięci microSD (jaka pojemność, jaki rodzaj karty)?

Pozdrawiam
Mariusz
 

Michaelred

New member
Czy ten box dalej wymaga pilota z IR do wybudzania czy wystarczy samo BT? Pytam bo w DV8519 tak jest, nie mozna go wlaczyc pilotem, który ma tylko BT. Nie dziala nawet wybudzanie przez pilota Google na Androidzie po Wifi.
 
Ostatnia edycja:

sancho99

New member
Wolf Launcher ma normalne kolory jeśli ustawimy tryb SDR gdzie to się znajduje jak to ustawić?.
w jakie ustawienia trzeba wejść aby zrobić żywsze kolory w Play now 2
Czy na zainstalowany wolfie w DV8988 odpali się apk Orange TV Go_3.31_apk ( gdy chcę ją uruchomić wyskakuje komunikat urządzenie nie jest wspierane) na Play now v2
Moze ktoś sprawdzić czy na DV8988 odpali się, bede wdzieczny.
Pozdrawiam.
 

mkotxl

New member
Wolf Launcher ma normalne kolory jeśli ustawimy tryb SDR gdzie to się znajduje jak to ustawić?.
w jakie ustawienia trzeba wejść aby zrobić żywsze kolory w Play now 2
Czy na zainstalowany wolfie w DV8988 odpali się apk Orange TV Go_3.31_apk ( gdy chcę ją uruchomić wyskakuje komunikat urządzenie nie jest wspierane) na Play now v2
Moze ktoś sprawdzić czy na DV8988 odpali się, bede wdzieczny.
Pozdrawiam.
Niestety apk Orange TV Go nie chce chodzić, ale śmiało możesz oglądać wszystko z twojego pakietu przez przeglądarkę. Dla wygody trzeba użyć myszki, bo sterowanie pilotem nie jest wygodne.
Pozdrawiam
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
czy da rade wgrać nowy soft z Dv8988 do Play v2
Radę się da, jak w każdym podobnym przypadku, ale "uceglimy" sprzęt, czyli będzie się nadawał wyłącznie do wyrzucenia. Pierwsza i elementarna różnica między sprzętami to układ SoC: Box Plav V2 jest na Amlogic S905X2, zaś DV8988 na Amlogic S905X4. Poza tym dotychczas nie pojawił się nigdzie (przynajmniej do września) firmware DV8988 w wersjo do flashowania.
 

radi101

New member
W playerze Vectry w Kodi nie mogę wybrać dźwięku DTS, nie mogę odtworzyć plików iso ani vob, w boxie Canal+ nie było z tym problemu- czy ktoś miał też taki problem?
 

gutek851

New member
Jezeli chcecie byc anonimowi i nie chcecie nowej wersji wylaczcie albo odinstalujcie apki systemowe SDMC
com.sdmc.tms
com.droidlogic.otaupgrade
pl.vectra.ott.box
com.sdmc.sdmcplatformservice
com.sdmc.leakbackcustomer
com.sdmc.GlobalKey
android.autoinstalls.config.sdmc

polecam ADB AppControl
zalatwi pieknie sprawe :D ofc przed wywaleniem launchera zainstalujcie alternatywe tylko leadback czy wolfa
Kupiłem to urządzenie i od kilku dni jestem bardzo zadowolony :)
Dotychczas korzystałem z Mi Box S i wszystko było cacy, ale z czasem brakowało mi wsparcia dla AV1.

Po przywróceniu box-a do ustawień fabrycznych i podpięciu do internetu LAN-em pobrały się jakieś aktualizacje ale nadal mam dostęp do bardzo rozbudowanego pakietu płatnych kanałów TV przez internet.
Zainstalowałem Primal TV Launcher, ustawiłem go jako podstawowy launcher i godnie zastępuje poprzednika :)

Przejrzałem zainstalowane fabrycznie aplikacje i to jest lista nie-googlowych (wyeksportowanych przeze mnie) aplikacji na moim egzemplarzu:
  1. BtRemoteSetupWizard (com.sdmc.bluetoothconnect) [v.1.3.2].apk
  2. Device configuration (android.autoinstalls.config.sdmc) [v.1005].apk
  3. DeviceUpgrade (com.sdmc.deviceupgrade) [v.1.2.9].apk
  4. FactoryTester (com.sdmc.facTest) [v.3.12.2].apk
  5. GlobalReceiver (com.sdmc.GlobalKey) [v.10.0.48].apk
  6. HardwareInfo (com.sdmc.hwinfo) [v.2.0.6].apk
  7. Live TV (com.sdmc.tv) [v.1.0.12.20aecfc20115c96f1b0fb4179e336d810f2824a5].apk
  8. SDMCPlatform (com.sdmc.sdmcplatform) [v.1.8].apk
  9. SDMCPlatformService (com.sdmc.sdmcplatformservice) [v.9.19.0].apk
  10. StandbyServer (com.sdmc.standbyserver) [v.1.3.0].apk
  11. TMSService (com.sdmc.tms) [v.3.5.3].apk
  12. TV Smart (pl.vectra.ott.box) [v.4.12.329].apk
Jakby się komuś przydały, to można pobrać tutaj :)
 
Do góry