Bi-Wire i Bi-Amp - dyskusja

Whiplash

New member
Bez reklam
Armaniq, ale ja nie musze kombinowac tylko dyskutuje z wami z czystej ciekawosci jak to jest z tymi zworkami i terminalami ;-)

Z tego co wyczytalem i posluchalem to najlepsze wyjscie jest podlaczenie kabla do gornych zaciskow. Wtedy wplyw zworki jest prawie wyeliminowany. Likwidujac zworke natomiast za pomoca ostrego noza wyciac izolacje kabla w miejscu styku z terminalami i przeciagnac go od dolnych do gornych :)
 
Ostatnia edycja:

Caparzo

New member
Bez reklam
A zwykły kabel się utlenia ?? W domu gdzie nie ma wilgoci ?? Ale bzdury :/
Zanim sie kabel utleni lub w jakikolwiek sposób zniszczy to dzieci dorosną i prawdopodobnie będą mieć swoje dzieci.
 

abdul0412

New member
Bez reklam
Mylisz pojęcia .Wilgoć ma wpływ na korozję .Za utlenianie jest odpowiedzialny tlen ,którego jest powietrzu ok.20%

Korozja = utlenianie.
wydaje mi sie ze kolega Caparzo nawiazywał do tematu wilgotnosci powietrza .
Im wyzsza wilgotnosc tym szybsze utlenianie (korodowanie).

Ale czy rzeczywiscie to ma az taki wplyw?
posiadam stare kable , które kupiłem chyba 6 lat temu od Blackninja i nic sie z nimi nie dzieje do tej pory.
Najlepiej zrobic test pomiedzy kablem nowym i poiwedzmy po 5-10 latach uzytkowania tej samej klasy i sprawdzic czy bedzie wplyw na brzmienie..
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Podłaczylem kolumny na krzyż tak jak sugeruje dyrektor Dali. + do HF, - do LF i powiem wam ze chyba najlepiej to gra. Obie sekcje dostaja wtedy taki sam sygnal a nie jedna lepszy druga gorszy.
 

kinderr

New member
Witam wszystkich.
Dzis podloczylem glosniki w bi amping ( onkyo 608 ) I zaowazylem ze w instrukcji jest inaczej opisane niz rysunek pokazuje, czym sie sugerowac, I drugie pytanie troszke z innej beczki czy przy bi ampingu dalej mozna robic konfiguracje kina.
Z gory wielkie dzieki
 

Rafal7

Banned
Witam wszystkich.
Dzis podloczylem glosniki w bi amping ( onkyo 608 ) I zaowazylem ze w instrukcji jest inaczej opisane niz rysunek pokazuje, czym sie sugerowac, I drugie pytanie troszke z innej beczki czy przy bi ampingu dalej mozna robic konfiguracje kina.
Z gory wielkie dzieki
nawet trzeba ją zrobić.
 

kinderr

New member
Chodzi mi tylko czy przy bi ampingu robic kalibracje I wprowadzac dslsze poprawki tak jak jest w poradniku napisane czyli fronty na small, crossover dla wszystkich 80hz itp.
Sorki za spam moze banalne pytania, ale dla mnie wazne
 

3echo

Member
Bez reklam
Podłaczylem kolumny na krzyż tak jak sugeruje dyrektor Dali. + do HF, - do LF i powiem wam ze chyba najlepiej to gra. Obie sekcje dostaja wtedy taki sam sygnal a nie jedna lepszy druga gorszy.

A czy słyszeliście o takim połączeniu gdzie jak wzmak posiada wyjście na kolumny A i B ,podpiąc pod A tony wysokie i pod B tony niskie ( i grać na A+B ).
Co Wy na to?
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Przeciez to jest klasyczny bi wire o ktorym piszemy :p
Ja obecnie wrocilem do klasyki czyli single wire podlaczony do dolnych terminali :-D
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
bi-amping.jpg
 

Whiplash

New member
Bez reklam
To nie jest żaden bi-wire.

A co niby to jest ? Moze Bi Amp co? Wzmacniacz stereo ma 2 koncówki mocy dlatego na terminalu A i B mamy ten sam sygnal i to wtedy jest Bi wire, nie ma znaczenia czy dwa kable wychodza z jednego terminala czy z dwóch. Bi amp mamy w amplitunerach kinowych kiedy to wykorzystujemy koncówki frontów i tylnych surround.

Armaniq jakiego rabanu? Dyskutujemy sobie i nic wiecej. Mam oryginalne zwory blaszki. :)
 

Rafal7

Banned
Whiplash a jak to jest z amplitunerem kina jak mamy tam terminale a i b dla frontów tam są osobne końcówki czy te sam?
 
Ostatnia edycja:
Do góry