Bi-Wire i Bi-Amp - dyskusja

Whiplash

New member
Bez reklam
Wydaje mi sie ze sa to zmostkowane wyjscia tak jak we wzmcniaczu. Amplitunery maja zazwyczaj 7 koncowek a 9 terminali bo mamy Front A i B, które musza byc w takim razie zmostkowane.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Żeby był bi-amp musza myć osobne końcówki mocy. Np. jeśli w takim Onkyo 656 zrobimy bi-amping to wtedy możemy maksymalnie zrobić 5.1 (amplituner jest 7 kanałowy). 4 końcówki zasilają fronty.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam

Attachments

  • Bez tytułu.jpg
    Bez tytułu.jpg
    52,3 KB · Wyś: 276
  • denon-pma-1500ae-526651.jpg
    denon-pma-1500ae-526651.jpg
    88,8 KB · Wyś: 310

najeknajek

New member
Pytanie. Posiadam Wzmacniacz HK 3490 i kolumny taga tav 806f na ten moment połączone jednym podwójnym kablem do zworki na kolumnie. We wzmacniaczu po dwie pary wyjść na stronę i w głośnikach po dwie pary wejść. Czy to mogę podłączyć jako bi-AMP czy to i tak będzie bi-wir. Mówię o sytuacji ze puszczam po cztery kable na stronę każdy osobno.
 

Attachments

  • pobrane.jpg
    pobrane.jpg
    9,5 KB · Wyś: 227
  • images.jpg
    images.jpg
    6 KB · Wyś: 224

trynqzz

New member
cześć, nie wiem czy jest tu jakaś sonda na ten temat ...ale ja należę niestety do tych co różnicy nie słyszy :( jako bi-ampli miałem podłączone Klipsch RB 81 refII... rozłączyłem i grały tak samo fajnie.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
cześć, nie wiem czy jest tu jakaś sonda na ten temat ...ale ja należę niestety do tych co różnicy nie słyszy :( jako bi-ampli miałem podłączone Klipsch RB 81 refII... rozłączyłem i grały tak samo fajnie.

Nawet jeśli nic nie słyszałeś jeśli miałeś zrobione ustawienie pod Bi-amp., to amplituner powinien się mniej grzać.. natomiast jeśli w zmaku to nigdy na wzmacniaczach nie testowałem jakie kable miałeś podłączone ? I jaki amplituner czy też wzmacniacz..
 
Ostatnia edycja:

trynqzz

New member
Onkyo txnr 708. Oczywiscie wlaczona byla opcja bi-ampli. Kable jakieś w miarę standardowe ze sklepu audio...

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

mowe

New member
Tylko głuchy nie usłyszy różnicy w prawdziwym bi-ampi..cztery oddzielne monobloki albo dwie stereofoniczne końcówki..z Integra możemy tego nie usłyszeć aż tak..

ja
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Wiadomo że im wyższy sprzęt tym będzie lepiej to odczuwalne.. ale że nic Kolega nie słyszał... minimum amplituner musi się mniej grzać, bo jest coś takiego że z większej ilości końcówek się korzysta.. więc amplituner mniej odczuwa.. szkoda ze nazwę kabli nie pamięta.. choć ja pomimo kilku testów tego typu jednak i tak uważam że lepiej jeden kupić kabel lepszy niż dwa średnie.. nie wspominając o dwóch słabszych słabszych kablach..
 

trynqzz

New member
Oczywiście wszystko ma być tak jak się należy.. przygotowane..
Kolumny, okablowanie, ampy.....


ja
No cóż... Może jak bym wiedział na Co zwrócić uwagę to bym zauważył;)

Czy zatem 'teoretycznie' większą różnicę można zauważyć popijając fronty klipsch rf82 refIi coś biampli niż 7.1 dodatkowa parę głośników? Pytam tylko pod kontem filmów nie stereo oczywiscie...

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Bi amp robi się żeby w stereo było lepiej i żeby amplituner mniej był obciążony.. a dodatkowe 2 kanały w KD robi się typowo dla efektów w kinie.. co bardziej lubisz - to trzeba iść w tym kierunku..
 

trynqzz

New member
Jasne -dzieki. Czyli idę w kino ;)

Przy okazji zapytam -mam onkyo txnr 708 i oglądając filmy dts hd ma lub dd true hd grzeje się on prawie do temperatury smażenia jajek...to normalne? Nie bać się kręcić głośnościa?

HaVe a niCe DaY
 
Do góry