BenQ W500

hjalmar

New member
Wiam
Udalo mi sie przebrnąć przez pierwsze 30 i 20 ostatnich stron topicu, na wiecej nie mialem sily ;p,
Od paru tygodni poszukuje projektora do 3 tys zł i własnie zastanawiam sie co wybrac:
Benq W500- z wczesniejszych postow wynika ze znany i chwalony przez uzytkownikow projektor, ktory swoje narodziny juz dawno ma za soba i przyznam sie ze trudno bylo go znalezc w sklepach internetowych( uprzedzam pytanie-na allegro nie ma). Jego cena wacha sie w przedziale 2900zł-3400zł
Benq W600- projektor ktory nie dawno wyszedl na rynek, co wiąże sie z małą liczba testow na nim wykonanych, obiektywnych recenzji na jego temat. A najlepsze jest to ze jego cena jest nizsza od poprzednika, najtanszy udalo mi sie znalezc za 2700(tak, allegro:))
Czy moze cos innego ale równiez godne uwagi...do 3 tys zł
Pozdrawiam
 

Buti

New member
Jeśli nie musi to być projektor lcd to poczytaj też o projektorach optomy hd65 i hd700x. Osobiście zamist benq poleciłbym proja mitsu takiego jak ja mam ale już raczej jest nie do dostania a mitsubishi hc1500 nie mieści się w zadanej kwocie.
 

hjalmar

New member
wolalbym własnie lcd, niestety ten mitsu nie miesci sie w cenie. Projektor bedzie wyswietlal filmy divx przede wszystkim , czasem dvd. W W500 ten procesor HQV mnie bardzo interesuje.
pozdrawiam

edit:
chociaz tak przegladajac forum natknałem sie na projektor optomy HD 65(tak wiem DLP:p), ktory tez jest w podobnej cenie. Wiekszosc opini pozytywnych
 
Ostatnia edycja:

grzesman92

New member
w500

Witam. Mam zamiar kupic w500 ale czy dostane go jeszcze xD ?? Czy sprowadzic trzeba ;/ i mam pomieszczenie 9x5 metrow, chce wyswietlac na bialej ścianie, ale slyszałem też o wyświetlaniu na prześcieradle ... i podobno nawet dobrze wyglada ale PODOBNO, wracajac do pomieszczenia czy moglbym z tych 9 m wyswietlac xD czy to bedzie tak ogromny obraz, co za tym idzie brzydki... Moze ktos cos gdzie wiecej wie xD jakies rady i w ogole moze ciekawostki o w500 :p hehe. Z gory dzieki pozdro
 

hjalmar

New member
Dzisiaj udalo mi sie zakupic Benqa W500, uzwanego za 2000 tys zł, mysle ze jako pierwszy projektor spełni moje wymagania :)
pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

hjalmar

New member
tak zgadza sie, jak dotrze to przetestuje i napisze krotką amatorską recenzje ;)
a propos, dzisiaj odwiedzilem sklep media markt we wrocku i sposrod pułek, kredensów,szafek powypełnianych po brzegi telewizorami lcd i plazmowymi ujrzałem 7 projektorów, a w tym benq W600 za 3099 zł
zamieszczam zdjecie z tego iventu ;)
http : / / img696. imageshack. us/i/dsc00117j.jpg/
 

sonal

New member
tak zgadza sie, jak dotrze to przetestuje i napisze krotką amatorską recenzje ;)
a propos, dzisiaj odwiedzilem sklep media markt we wrocku i sposrod pułek, kredensów,szafek powypełnianych po brzegi telewizorami lcd i plazmowymi ujrzałem 7 projektorów, a w tym benq W600 za 3099 zł
zamieszczam zdjecie z tego iventu ;)
http : / / img696. imageshack. us/i/dsc00117j.jpg/

pozostaje tylko czekać na akcję "kup 2 sztuki - tańsza za pół ceny"
 

topek

New member
Witam,
kupilem uzywanego W500 ( z gwarancja do lutego 2011).
Jestem jak narazie bardzo zadowolony.
Jedyna wada to, ze po okolo pol godziny projekcji projektor oprocz szumu zaczyna cicho terkotac. Troche glosniejsze jest to niz szum.

Przeczytalem, ze kolega darok tez ma taki problem:
http://hdtv.com.pl/forum/showpost.php?p=236752&postcount=804
Napisalem do niego priva i moze odpisze.
A moze ktos z was mial taki problem?
To terkotanie brzmi jakby wiatraczek ktorys wpadal w wibracje.
Namierzyl ktos moze przyczyne takiego terkotania?
Albo od razu do serwisu z nim?
:]
 

hjalmar

New member
Witaj, tez zakupilem uzywanego W500, własnie dzisiaj do mnie dotarl.
Jesli chodzi o terkotanie to w czasie 3-4 godzinnej projekcji 1 raz mi zaterkotał;), narazie nie mam zamiaru sie tym przejmowac.
A co do samego odtwarzania, nie bede oryginalny w stosunku do tego co moi poprzednicy sprzed ladnych paru miesiecy pisali- całkiem łady obraz, 1 film obejrzany na scianie, przy nie skonfigurowanych ustawieniach oraz polaczniem projektora s-video z dvd, wiec mozna smialo powiedziec ze perpektywy do uzyskania lepszego obrazu jeszcze są ;)
pozdrawiam
ps. teraz jestem na etapie kupna kabla hdmi-hdmi
 

topek

New member
Witaj, tez zakupilem uzywanego W500, własnie dzisiaj do mnie dotarl.
A mozna spytac ile dales?

Ja za swoj 1450zl z uszkodzona zarowka z gwarancja na projektor do lutego 2011.
zarowke wylicytowalem za 22 EUR na niemieckim ebayu.

Komplet za 1550zl.

Kabel HDMI kupilem na ebayu za 12 EUR (10m bialy).
Dzis go podlacze pod dekoder n-ki (recorder)
Jak bedzie do dupy to go zworce :)

Ja najbardziej czekam na uchwyt na projektor.
Chce go postawic na uchwycie na male telewizory CRT. Na takim ramieniu jak sie w hotelach uzywa.
Cos takiego chce wylicytowac. Nr aukcji z allegro: 870616152
 

grzesman92

New member
gdzie Wy to kupujecie ?? nie wiem czy jestem tak głupi.. że znaleść nie moge. Szukam w googlach xD i nic ;/ tylko opinie... Eh ;/ widziałem na ebay za 700$ ale w Polsce nie widziałem...
 
Do góry