BenQ W500

dos

New member
Przymierzam sie do zakupu używki z allegro, w tym momencie można kupić w500 za 1500 PLN i mniej (1300) z niewielkim zużyciem lampy (przynajmniej teoretycznie) i mam obawy ponieważ z tego co wyczytałem w projektorach LCD przepalają się tzw. panele. Czy ktoś z użytkowników może się wypowiedzieć nt. żywotności w500? W podobnej cenie można też kupić optomę hd65 (DLP), która podobno jest trwałym sprzętem i lampa świeci dłużej niż zakłada producent. Za wszelkie porady i wskazówki będę wdzięczny i z góry dziękuję :)
 

TheArt

New member
A oglądałeś jego parametry, Optoma bije go na głowę, poza tym były już W500 za 800 i 900zl to ogólnie słabo świecący sprzęt.
 

dos

New member
widziałem parametry, ale to są tylko liczby i niekoniecznie mają równoznaczne odzwierciedlenie w rzeczywistości. W zakończonych aukcjach widziałem jeden projektor poszedł nawet za 510 PLN więc całkiem spoko :)
 

dos

New member
Nie miałem okazji porównywać obu urządzeń, ale natknąłem się na post, w którym autor pisze, że w500 świecił jaśniej od innego benq ANSI 2200. Trochę mnie rozbawił Twój post @TheArt, bo tak się składa, że wynajmuję piwnicę, która jest przerobiona na mieszkanie i jest tam całkiem ciemno :) Dzięki za wskazówki, tak skłaniam się bardziej ku optomie, mam nadzieję, że się trafi dobry egzemplarz na allegro. pzdr
 
Ostatnia edycja:

TheArt

New member
ANSI 1300 świecić jaśniej od ANSI 2200 nie może z prostych względów ;). Możliwe że chwali się to co się ma, wcześniej używałem różne marki od Tośki do Marantza, ANSI 1000-1500, kontrast 400-1000. Obraz był zadowalający w ciemnym pomieszczeniu. Teraz mam Optome 739 z kontrastem 2000:1 i ANSI 2500 i podsumuję krótko okrzykiem żony WOW.
 

budasty

New member
Mój beneq ma 4 lata 3 m-ce, 1100 h lampa ... jakiś m-c temu po kilku minutach pracy zgasła lampa i projektor po jej schłodzeniu się wyłączył. Wyjąłem lampe, przeczyściłem co się dało, po włozeniu pochodził bezproblemowo 3h w trybie eco. Podczas kilku dni testów jeszcze jednak ze 2x lampa zgasła podczas projekcji po kilkudziesieciu minutach odtwarzania (zapalała sie na czerwono dioda lampy i projektor po jej schlodzeniu sie wyłączał). ...potestowałem projektor w trybie dużej wysokosci, kilka h chodził bez zarzutu tylko hałas... Przeczyściłem filtr (chyba 3 raz w ciągu 4 lat :) i wczoraj kilka h w trybie eco bez zarzutu, miałem już wysyłać go do serwisu ale być może to była tylko sprawa zabrudzonego filtru. Suma sumarum to raczej chyba nie jest problem z lampą ale z chłodzeniem/odczytywaniem parametrów pracy lampy. Obraz po 1100h pracy lampy wyraźnie ciemniejszy ale ogólnie biały jest biały, kolory poprawne. Zastanawiam się czy "inwestować" jeszcze w projektor(?), tzn oddać go do serwisu celem kompleksowego przeczyszczenia/sprawdzenia i wymienić lampę na nową, łączny koszt ponad 1k (700 lampa, około 350 serwis w czym 100 koszt wysyłki w obie strony). Jak na ponad 4 lata poprawnej pracy to i tak oceniam Benq W500 pozytywnie, pomimo tego, ze mam ups projektor był wyłączany kilkakrotnie bez wychłodzenia lampy (wyjęcie kabla przez syna...).
Jest sens wkładać 1050 zł w 4-letni sprzęt czy może go sprzedać za grosze i kupić W700 (tylko ten efekt tęczy...)?
 

TheArt

New member
Używam jeszcze starszego więc wiek to akurat czasem zaleta, jednak ci którzy chcą kupić swój pierwszy projektor raczej oglądają nówki.
 

bono122b

New member
Cześć.
Mam pytanie, mianowicie mam ekran o proporcjach 16:10, czy jest możliwość dostosowania obrazu wyświetlanego z W500 do tego formatu czy w grę wchodzi tylko 16:9 i 4:3? Jeśli nie ma możliwości dostosowania to czy znacie jakieś projektory HD które taka możliwość maja?
 

guti

New member
Cześć.
Mam pytanie, mianowicie mam ekran o proporcjach 16:10, czy jest możliwość dostosowania obrazu wyświetlanego z W500 do tego formatu czy w grę wchodzi tylko 16:9 i 4:3? Jeśli nie ma możliwości dostosowania to czy znacie jakieś projektory HD które taka możliwość maja?
z tv raczej nic nie obejrzysz w tym formacie a z neta jak coś będzie nagrane w tej proporcji to tak będziesz miał ale mało jest w tym formacie. Chodzi Tobie pewnie by oglądać wszystko w czarnych ramkach w pionie i poziomie ale do tego musiałbyś kupić sobie ekran z ruchomą górną lub dolną czarną ramką a są takie no ale wiadomo problemem jest cena. Ja ustawiam boczne i dolną w ramce no a góra zostaje na białym tle. W tym ustawieniu najmniej mi to przeszkadza.
A tak na marginesie do wcześniejszych postów mam Benq W500 kupiony za 3300zł w sklepie ponad 4 lata temu i nadal świeci pięknie i jestem z niego bardzo zadowolony a co do jasności to mało istotny parametr, gdyż ogląda się w mocno zaciemnionych pomieszczeniach lub całkiem ciemnych a projektor nawet z bardzo wysoką jasnością i tak się nie nadaje do oglądania w jasnych pomieszczeniach bo jest lipa. Do oglądania w słonecznych pomieszczeniach tylko TV i najlepiej z matowym ekranem
 

bono122b

New member
W sumie chodziło mi tylko o to czy w menu projektora istnieje możliwość ustawienia formatu 16:10? Bo akurat w projektorze który mam aktualnie jest opcja 4:3, 16:9, 16:10 no i akurat wybralem 16:10 i do takiego formatu dostosowałem ekran. Teraz chciałbym kupić inny projektor i nie wiem czy dostosuje go do ekranu...
 

hjalmar

New member
Po 2 latach lampa odmowila posłuszenstwa, a na liczniku raptem troche ponad 1000 godzin. Wyczyscilem co 3eba, wyjałem lampe-brak sladow przepalenia, przerwania drutu. Włożylem na nowo ale nic to nie dało. Po włączeniu projektora włącza sie pomaranczona ikonka "power" oraz czerwona "lamp". Po 30 sekundach i braku obrazu projektor sie wyłącza. Chyba pozostaje tylko wymienic lampe?
pozdrawiam
 

guzik12345

New member
Witam! Mam projektor Benq W500 w którym padła lampa z oznaczeniem:

PKJ0025
NSH150BQA/C
6E.J2K01.001

Jednak wszędzie jest do kupienia jedynie model 5J.J2K02.001. Czy mogę użyć lampy z tym oznaczeniem zamiast swojej.

Będę wdzięczny za pomoc, bo nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi na to pytanie.

Pozdrawiam
 

diespinne

New member
Najmocniej przepraszam za odgrzanie kotleta, ale potrzebuję uzyskać dokładnie taką samą informację, jak kolega Guzik.12345 powyżej.
Ktoś wie?
 
Do góry