BenQ W500

wiatrak

Active member
Bez reklam
Podlinkowane ustrojstwo omija problemy z HDCP; jeśli wyświetlacz (TV, projektor) nie może się w tym zakresie "dogadać" ze źródłem obrazu (odtwarzacz, dekoder), to wymienione urządzenie "podstawia" własne kody HDCP i pozwala na wyświetlenie obrazu.

Czytałeś opis?

"Zastosowanie:

Inteligentny kabel iHDMI jest polecany zamiast zwykłego, pasywnego kabla HDMI zawsze gdy źródło sygnału HDTV, z którego korzystamy, zapewnia ochronę przesyłanej treści protokołem HDCP. Dotyczy to takich urządzeń, jak: dekodery satelitarne (np. dekodery HD platformy Cyfra+ oraz dekodery nbox HDTV, nbox HDTV recorder i turbo recorder platformy n), cyfrowe dekodery HD telewizji kablowych, konsole Sony PlayStation3 i odtwarzacze Blu-Ray."
 

peking

New member
a jeśli zapiąłbym ten iHDMI od dekodera do splitera HDMI ze wzmacniaczem i zasilaniem. dalej by to poszło ze splitera jednym kablem HDMI (zwykłym) do benka, a drugim do monitora to ZADZIAŁA?? Czy wystarczy "po drodze" od dekodera do reszty wrzucić jako "oszusta" iHDMI i dalej zwykłymi HDMI?? Do tej pory mam skonfigurowany zestaw w ten sposób: z kompa kabel dvi - przejściówka dvi-HDMI do switch'a ATEN - jako 4 wejścia a 1 jedno wyjście (dzięki temu moge wpiąć na wejścia: stacjonarny komp, notebooka, i CYFRĘ+) dalej to 1 wyjście podpięte HDMI-HDMI do splittera ATEN - 1 wejście - 2 wyjścia (na monitor i benka) - do tej pory wszystko hulało jak talala (cyfrę na SD miałem wpietą przez EURO do karty TV w kompie i reszta hulała super). Niestety przy tym dekoderze HD wszystko się sypnęło. Mam nadzieję że jesli ten iHDMI wrzuce od dekodera do SWITCHA to bedzie działać. Komputerowo jestem w miarę zaawansowany, ale ten problem mnie przerósł ;) pozdr
 
Ostatnia edycja:

wiatrak

Active member
Bez reklam
Jeśli dotychczasowa konfiguracja działała, to najsensowniej będzie kupić tańszy czyli krótki kabel iHDMI i wpiąć go pomiędzy dekoder a switch; z drugiej strony, praktycznie i "przyszłościowo" jest by iHDMI było pomiędzy splitterem a W500 (z którym to jest problem); jeśli w zestawie pojawi się kolejne źródło sygnału z HDCP stwarzające problemy Benqowi, iHDMI je obejdzie.
 

topek

New member
Witam,
obecnie sie przeprowadzilem, wiec benek w kartonie lezy i czeka na to az mieszkanie doprowadze do kultury ale mialem takie pytnie zanim zdemontowalem proja.

Przy szybkich ruchach kamery (np liga mistrzow w HD z n-ki) w niektorych miejscach pojawiala sie jakby kaszka, obraz byl niewyrazny.
Dziwnie to wygladalo.
Kablem mam podpiety tuner: Monster Cable (bardzo drogi :) component.

Podepne kablem HDMI i zobacze jak hula.

A moze cos w ustawieniach?

Statyczny obraz to bajka :>
 

topek

New member
Wczoraj ogladalem obraz z nki na moim tv lcd 40" (leciwy juz bo z 3 lata ma).
I tam tez jest ten efekt ale, ze wzgledu na przekatna, nie taki widoczny.

Czyli to problem Nki raczej.

Musze porownac z filmem gdzie sa szybkie ruchy kamera, tzn z innego zrodla.
 

topek

New member
Jeszcze jedno.
Jak rzuca benek obraz?

powiedzmy mam go postawionego na lawie, pol metra nad ziemia.
Jest rownolegly do podloza.
Jak bedzie rzucal swiatlo na sciane?
Gdzie bedzie dol obrazu?
tez pol metra od podlogi?
O ile moge zjechac obrazem na dol uzywajac joysticka na przednim panelu.

Gdy powiedzmy umieszcze projektor na polce (a wiec stoi normalnie, nie do gory nogami) przy samym suficie (powiedzmy 230cm od ziemi), to moge joystickiem tak nisko zjechac obrazem zeby jego podstawa byla powiedzmy te wspomniane 50cm od ziemi?
Czy musze kupic uchwyt sufitowy i powiesic proja do gory nogami?


Patrz grafika
proj.png
 
Ostatnia edycja:

peking

New member
Hdcp

Witam. Wielkie dzięki za namiar na iHDMI. Okazało się ze droższy "n"splitter sobie nie poradził (przy włączaniu obraz mignął na moment i tyle go widziano) a sam kabelek iHDMI śmiga aż miło. W końcu CANAL+ SPORT HD mam dostępny ;) WIELKIE DZIĘKI. Polecam w problemach z protokołem HDCP kabel iHDMI!!!! (przedstawiciel Benq Polska obiecał mi przesłać sterowniki nowe do w500 ale jak narazie czekam i nic - na szczęście już nie są potrzebne ;p)
 

bolz

New member
#Topek

Możliwość zastosowania zmiany kąta jest dość spora. więc nie będzie problemu z twoją konfiguracją. Ja mam podobnie ustawiony rzutnik, co prawda - im większy kąt (mocniej przestawiony joystick) tym gorsza część obrazu (ostrość), dlatego polecam Ci pozostawienie Soczewki jak najbardziej na środku i regulację nóżkami. U mnie nie wystarczyło, więc pod nóżki podłożyłem podstawkę (książka). Mój problem polega na tym, że oprócz tego że rzucam spod sufitu, to jeszcze z rogu pokoju. Przez to ostrość lewej strony jest trochę inna jak prawej...

Dodam jeszcze, że przy podobnych odległościach osiągam ok 130 cali bez zoomu!!!
 

peking

New member
firmware do benka

Koledzy po obejściu problemu z HDCP przez kabel iHDMI teraz zauważam że w czasie transmisji HD na CANALE + na CYFRZE obraz jakby się przycinał. Słyszałem opinię że to wina Cyfry a bardziej dekodera który niby nie wyrabia. NIE ZAWSZE tak zrywa, bo są momenty kiedy wszystko jest ok. Dostałem w międzyczasie od BENQ Polska nowy firmware (WOW). Z tymże niestety nie da się tego spod Windowsa zainstalować. Czy ktoś ma pomysł jak to wrzucić do Benka?? Może by to pomoigło w tym przycinaniu??
 

sbapol

New member
Sprzedam BenQ W500

Witam! Mam do sprzedania ten projektor,używany sporadycznie do oglądania filmów,nie był podłączony pod żaden tuner,stan bardzo dobry.Mogę sprzedać w komplecie z ekranem Prodart Vision 115 cali,biały z czarnym borderem,biała kaseta PCV,rozwijany za pomocą łańcuszka,ekran bez przebarwień i zagnieceń.Na początku wyświetlałem na białą ścianę,ale dopiero z tym ekranem i odtwarzaczem HD projektor pokazał co potrafi. Pozostały czas lampy 81%. Wiecej info na gg:3524878 mail:sbapol@wp.pl
 
Ostatnia edycja:

bolz

New member
Właśnie otrzymałem nową lampę do mojego W500. Zastanawiałem się nad zmianą rzutnika, ale jednak pozostanę przy starym benku. Powód - męczyłem rzutnik jak się da, lampa przekroczyłą na 100% 6000 godzin!!! Kasowałem licznik kilkakrotnie więc jednoznacznie nie jestem w stanie podać dokładnego stanu...
Gorąco polecam ten sprzęt! Niezawodny, tani, tania (relatywnie) lampa, bardzo dobry obraz, nie jest głośny, możliwość regulacji kąta świecenia i wiele innych - SAME SUPERLATYWY!!!
 

markb

New member
A ja chciałem Was się zapytać czy warto kupować ten model dzisiaj i na ile byście go wycenili, ile można za niego dać i czy nadaje się do prezentacji gdyż ma słabiutką jasność te 1100ANSI to jakieś połowę tego co moja Optoma.
 

markb

New member
A co myślicie o tym projektorze w dzisiejszych czasach, nada się do filmów i prezentacji. Ma słabiutką jasność to dziwię się że go tak chwalicie.
 

boless

New member
witam mam pytanie moze ktos pomoze z wlascicieli projektora benq w500 otoz kupilem taki uzywany i mam problem a w zasadzie dwa ten powazny to taki ze narazie projektor mam podlaczony przez wejscie kabel video do dekodera N i obraz jakby bardzo delikatnie migotal jest to minimalne ale zauwazalne prosze o pomoc w tej kwesti czy to kwestia podlaczenia ustaiwenia czegos?{niestety nie mam instrukcji} czy projektor moze byc uszkodzony?bo na szczescie jest na gwarancji prosze o pomoc raz jescze ,drugi problem to taki ze podlaczylem go kablem hdmi do dekodera N ale nie wykrywa obrazu bede wdzieczny za odpwiedzi na moje pytania .


Moze ktos posiada instrukcje w pdf?
 

boless

New member
juz wszystko jasne----udalo sie podlaczylem kablem hdmi do n-ki kilkalem res w ronych kofiguracjach kilkukrotnie i w koncu zaskoczyl w rodzielczosci 720 o szczerze mowiac powalil mnie obraz na kolana mimo ze to tylko hd ready po prostu obraz jak w ldc hd no i najwazniejsze problem migotania zniknal byla to kwestia podlaczenia kablem s video przez hmdi nic nie mruga i jest pieknie czasem mam jescze klopot ze jak wlaczam dzwiek z ampiltunera to obraz znika i kaszka ale po restarcie w koncu jest audio i obraz
 

boless

New member
fakt ale

Gdyby nie ta zabójcza jasność 1100ANSI ;).


Teoretycznie sie zgodze natomiast w praktyce wyglada to tak ze wczesniej mialem starszy model benq mp 512 st o jasnosci 2200 ansi i obiketywnie patrzac w500 swieci duzo jasniej nie znam sie az tak technicznie zeby wiedziec czemu bo nie wiem ale w500 naprawde siweci jasniej jesli nie miales do czynienia zerknij u kogos on naprawde daje rade a jesli ustawi sie go w trybie nie eko ale normalnym i w trybie dynamicznym to mozna ogladac tv w dzien a na mp 512 raczej w dzien nie bylo rozmowy
 
Do góry