BenQ W500

wowuser

New member
@ up dym nie będzie bardzo wpływał na obraz, mam z tym doświadczenia

witam, mam problem z benq w500, korzystam z niego od roku i generalnie bardzo polecam. cichy(jak na projektor tylko troche glosniejszy od ps3), dobre kolory łatwy w obsłudze, ale...
parę dni temu siadła mi lampa: po włączeniu zapala się(nie mruga!) power na pomarańczowy i lamp na czerwony. w instrukcji jest info ale kiedy power mruga a nie pali się non stop, wie ktoś co to znaczy? pewnie lampa do wymiany, ale... lampa chodziła max 1tys, 1-2razy w tygodniu 2-6h(w tym 2 miechy totalnej przerwy). nie wiem ile dokładnie i nie mogę tego teraz sprawdzić ale na bank nie 50% z tych 3k, a lampy przecież chodzą więcej a nie mniej. więc albo lampa była felerna od początku albo mili panowie w sklepie poużywali sobie moim kosztem:( ale jak to sprawdzić? bo udowodnić się chyba już nie da.

znalazłem wyjście usb z tyłu projektora. da się go użyć żeby sprawdzić ile lampa naprawdę chodziła(od zakupu, bo wtedy sprawdzałem stan był 0)? jeśli tak to gdzie można znaleźć oprogramowanie?

plz help, nową lampę kupie tak czy siak. ale chciał bym wiedzieć czy i kto mnie wydymał
 

guti

New member
wowuser napisał:
@ up dym nie będzie bardzo wpływał na obraz, mam z tym doświadczenia

nie wiem ile dokładnie i nie mogę tego teraz sprawdzić ale na bank nie 50% z tych 3k, a lampy przecież chodzą więcej a nie mniej. więc albo lampa była felerna od początku albo mili panowie w sklepie poużywali sobie moim kosztem:( ale jak to sprawdzić? bo udowodnić się chyba już nie da.

plz help, nową lampę kupie tak czy siak. ale chciał bym wiedzieć czy i kto mnie wydymał
raczej nikt cię nie wydymał, gdyż często się zdarza, że lampa pada nawet po 500h i na to ma wpływ wiele czynników. Ja na razie mam 600h i wszystko działa idealnie. Wątpię byś mógł sprawdzić oryginalny przebieg lampy jeśli ktoś skasował.
 

wowuser

New member
ok, trochę to dziwne. płacisz za lampę 800zeta i przebieg masz random 500-3000, ale co z tym usb? widział ktoś soft obsługujący to połączenie?
 

jarzabek222

New member
Witam wszystkich - wiem ze to topic o W500 ale co sadzicie o W600 ?? Parametry i cena na poziomie 2800 mysle ze pozwola zastapic W500 ?? Jak myslicie doradzcie cos - dzieki.

GG:455884
 

Spox_2

New member
Witam,

Dzisiaj podłaczając swój projektor to prądu wywaliło korki w mieszkaniu ;/

Pomyślałem że to jakieś przepięcie.

Druga próba podłaczenia projektora do sieci elektrycznej i znowu to samo !

Projektor zakupiony w październiku 2008 roku.

I teraz pytanie.

Co się mogło spalić ?

Czy gwarancja uwzględni taką usterkę ?

Nie mam w tym momencie uśmiechu na twarzy bo 2,5 tysiąca złoty szlag trafił.
 

guti

New member
jarzabek222 napisał:
Witam wszystkich - wiem ze to topic o W500 ale co sadzicie o W600 ?? Parametry i cena na poziomie 2800 mysle ze pozwola zastapic W500 ?? Jak myslicie doradzcie cos - dzieki.

GG:455884

W500 już od jakiegoś czasu jest nie do kupienia a W600 jest sporo gorszy pod wieloma względami. W500 to był najlepszy projektor do prawie 5tys. zł ale ten już furory nie zrobi. Wolałbym dorzucić kilka stówek i kupić jakiegoś EPSONA HD Ready ale dwa tygodnie temu wyszedł nowy Epson EH-TW450 i kosztuje chyba tyle co ten Benq W600 a jest lepszy i też 3LCD jak W500 bo W600 to już DLP no i 3 lata gwarancji na lampę lub 3tys. godzin ale to musisz sprawdzić dokładnie w sklepie, bo niektórzy rządzą się swoimi prawami.
Pozdrawiam.
 

guti

New member
Podłączyłem kablem HDMI z dekoderem Samsung Cyfrowego Polsatu. Projektor w trybie ECO. Program TVN i powiem, że miałem podłączoną telewizję N i program TVN HD i różnica jest ogromna. Wszystkie programy w HD wyglądają o wiele lepiej a nie jak ktoś tam pisał, że różnicy prawie nie widać. Szkoda, że nie zrobiłem fotki dla porównania.
f8847875.jpg

f8847875.jpg
 

kak-tus

New member
Witam. Pare dni temu kupiłem owy W500. Rewelacja :D Jestem Bardzo zadowolony. Piękne kolory i wogóle. Fotografia nawet w połowie nie oddaje tego efektu (bardzo słaby aparat).
 

Attachments

  • obraz.JPG
    obraz.JPG
    95,1 KB · Wyś: 137
Ostatnia edycja:

kak-tus

New member
Witam. Mam pytanie do kolegów, kturzy używają tak jak ja w500 i dekodera Nbox. Chodzi mi o to jaki kabel mam kupić hdmi-hdmi o długości 10m abym nie mial problemów? Mam jakiś tani 7m kabel ale on nie dzaiła bezpośrednio z projektorem. Co dziwne jak N podłacze do amplitunera a ampli do w500 to działa bez problemu ( ampli to yamaha 465 ). Chodzi mi o taki kabel aby bezpośrednio działał. Interesuje mnie taka odpowiedz. Kup sobie taki(jakis link) ja mam go i działa, a nie zebym sobie kupił taki czy taki i powinno być ok. Mam nadzieje ,że zabardzo nie namieszałem z tym pytaniem.
 
Ostatnia edycja:

demografik

New member
U mnie żaden z dekoderem nie działał.
Podobnie z innymi urządzeniami. Dłuższy niż 10m nie chciał działać.
BenQ jest strasznie wybredny co do sygnału!
 

guti

New member
Jeśli chodzi o kabel HDMI i N-kę to podłączyłem n-kę kablem HDMI MRS-161 10m kupiony za 169 zł i obraz z n-ki idzie i w 720p i w 1080p i nie ma z tym żadnych problemów. Obraz jest super, kabel wizualnie też ładny ale trochę sztywny bo jest w plecionce. Mam połączony z projektorem ale z TV Plasma też próbowałem.
 

guti

New member
Dodam jeszcze, że z tymi kablami HDMI to trochę ściema jak są jakieś problemy z wyświetlaniem obrazu to bardziej niekompatybilność urządzeń niż wina kabli. Na tym 10m kablu HDMI co pisałem w poprzednim poście śmiga obraz i dźwięk w 6 kanałach i różnicy w obrazie nie widzę a mam 3 różne kable HDMI a co lepsze kupiłem kilka dni temu kabel HDMI no name 0,8m za jedyne 18zł w sklepie elektronicznym u siebie w mieście i przez niego też leci obraz i dźwięk w Dolby Digital. Wszystko testowałem na N-dekoder i TV Plasma 50' Samsunga.
 

kak-tus

New member
guti napisał:
Dodam jeszcze, że z tymi kablami HDMI to trochę ściema jak są jakieś problemy z wyświetlaniem obrazu to bardziej niekompatybilność urządzeń niż wina kabli. Na tym 10m kablu HDMI co pisałem w poprzednim poście śmiga obraz i dźwięk w 6 kanałach i różnicy w obrazie nie widzę a mam 3 różne kable HDMI a co lepsze kupiłem kilka dni temu kabel HDMI no name 0,8m za jedyne 18zł w sklepie elektronicznym u siebie w mieście i przez niego też leci obraz i dźwięk w Dolby Digital. Wszystko testowałem na N-dekoder i TV Plasma 50' Samsunga.

A ja miałem z x-czasów taki kabel hdmi-hdmi 1,5m (za 15zł) i wszystko na nim idzie z lcd a jak podłącze do projektora dvd czy n-ke a nawet xbox360 to nic nie idzie.
 
Ostatnia edycja:

gondzior

New member
Witam!
Posiadam projektor w500 od ok roku. Ostatnio, po około 600h działania - nagle wysiadł. Wysłałem na gwarancji do serwisu skąd otrzymałem informacje że to lampa i propozycję zakupu za 1200 zł (!) nowej. Nie zgodziłem się - projektor mi odesłali. Poszedłem do serwisu gdzie regenerują lampy i tam po sprawdzeniu powiedzieli, że lampa ok - projektor zepsuty. No i już nic nie wiem - w serwisie gwarantują że projektor sprawdzali i nie chcą jeszcze raz przyjąć (no chyba że własne koszty transportu do Kalisza). I tu moja prośba...
Czy ktoś z kolegów użytkowników benq w500 z Krakowa mógłby mi pomóc -> spróbować wrzucić moją lampę do swojego lub odwrotnie swoją do mojego i normalnie łopatologicznie sprawdzić do jest tak naprawdę zepsute ??

I drugie pytanie : wszędzie w sklepach widzę opisy kodu lampy: 5J.J2K02.001 a ja mam 6E.J2KO1.O11 - takiej nigdzie nie widzę po sklepach internetowych (z wyglądu różnic nie widzę tylko w numerach) - o co więc chodzi ??

Proszę o pomoc !
 

Dztka

New member
A jak sie zachowuje sam projektor? Calkowiecie nie dziala? zadna z diod sie nie pali ? wogole nie reaguje na wlaczenie zasilania?

Druga sprawa cena lampy 1200? czy oni na leb upadli?

trzecia sprawa - jakies uzasadnienie powinienes otrzymac z serwisu? sprawdzali na innej lampie? jaka jest ich ocena?

Nie ukrywam ze 600h to sporo jak w 1 rok, jeszcze kilka slow o Twoim sposobie obchodzenia sie ze sprzetem napisz, warunki projekcji itd.

Sorki ze troche zboczylem z tematu ale jezeli chodzi o wojne z serwisami to mi gul skacze na ich "oceny usterek".
 

gondzior

New member
Projektor się włącza - zaczyna sie grzać i po chwila zaczyna się świecić czerwona dioda lampy.
Z serwisu dostałem telefon od "technika" z pytaniem co się dzieje - gdy powiedziałem że świeci się dioda czerwona - odpowiedź była natychmiastowa że to lampa padła i propozycja zakupu u nich. Nie wyglądało więc to jakby sprawdzali lampę/projektor. Napisali ni: no problem found - customer misunderstanding (4) return without repair , lampa sygnalizacyjna/żarówka "Uszkodzona lampa nie jest już objęta gwarancją - z związku z tym klient nie wyraził zgody na naprawę odpłatną odsyłamy sprzęt bez naprawy".
Projektor był zawieszony na uchwytach pod sufitem - cały czas podłączony do sieci, nie przenoszony itd. Może z tymi 600h to przesadziłem bo nie pamiętam (chyba było inf że "zostało" 75 % czasu lampy).
 

kazoo

New member
gondzior napisał:
Projektor się włącza - zaczyna sie grzać i po chwila zaczyna się świecić czerwona dioda lampy.
Też tak miałem ale że wszyscy bardzo chcieli oglądać bo używam go zamiast tv to wyłączyłem całkiem z prądu odczekałem chwile i włączyłem jeszcze raz i się uruchomił bez żadnego problemu i działa do dziś.
I pytanie dotyczące lampy po jakim czasie powinno się ją wymienić po 3000h przestanie sama świecić czy wypada wymienić?
 
Do góry