BENQ - ciekawostka... BenQ DV3750 full hd

C1REX

New member

BoDeX

New member
szarp napisał:
no właśnie ten gościu wpadł. Ale jakoś nie walą do niego tłumy drzwiami i oknami.


Ale gdyby sprzedawał tak jak "niemiaszki" po ok. 5 000 pln. to sukces murowany ! :D

No przecież ONI do niego nie dokładają , tylko na sprzedaży zarabiają ! :D


Pozdrawiam
 

szarp

New member
BoDeX napisał:
szarp napisał:
no właśnie ten gościu wpadł. Ale jakoś nie walą do niego tłumy drzwiami i oknami.


Ale gdyby sprzedawał tak jak "niemiaszki" po ok. 5 000 pln. to sukces murowany ! :D

No przecież ONI do niego nie dokładają , tylko na sprzedaży zarabiają ! :D


Pozdrawiam

Tak mu też powiedziałem. Ale on twiedzi że zapewnia serwis door to door, gwarancję bla bla bla ... Generalnie nic niżej nie chce dać.
 

shat

New member
Wiec chyba niezle pole do manewru przez znajome na tym portalu osoby trudniace sie sprzedaza RTV ;). Podchodza do tego profesjonalnie i wiedza co oferuja a na dodatek za pieniazki godne zakupu... Przydalby sie tylko 'tescik' naszego tajemniczego wyswietlacza by pokazal nam jego wartosc i moc wewnetrzna...

All da best
 

Lupus

New member
nawet 6400 to cena warta uwagi ale teraz pytanie czy jest ktoś z wielkopolski kto "zaprosi" tego gościa z benqiem do siebie ??? chętnie bym się wprosił :) można by jakiś grupowy pokaz zorganizować i testy skoro gosć za 20 zeta chce to przywieźć to co szkodzi wybróbować i przetestować :)
 

BoDeX

New member
Pozostaje tylko jedno pytanie - czy ON go posiada ?????
Wg. mojej wiedzy , to ta firma jest gdzieś pod Warszawą , może jakaś grupa osób ze stolicy zorganizuje się i zaprosi Pana do domu ? Chętnie przekażę "symboliczną " złotówkę na ten jakże szlachetny cel ... Co prawda zachodnie fora pieją z zachwytu nad tym modelem (jakość-cena) , ale to może tylko marketingowy bełkot , któremu także mocno się poddałem ? :)

HD-maniacy , do dzieła !!! :D
Polak potrafi !!! :D

Pozdrawiam
 

Lupus

New member
Bodex piszesz "Co prawda zachodnie fora pieją z zachwytu nad tym modelem (jakość-cena) , ale to może tylko marketingowy bełkot , któremu także mocno się poddałem ?"
skoro pozytywne opinie pochodzą z forów to w jaki sposób to może być marketingowy bełkot ?
 

BoDeX

New member
Który 37"

Lupus napisał:
w jaki sposób to może być marketingowy bełkot ?

He,he - to może spiskowa teoria dziejów , ale agresywny marketing trafia także do sieci poprzez "super zadowolonych" - są nawet specjalne działy w firmach odpowiedzialne za kreowanie takich opinii - no , ale to inna "piłka" :)

Bądźmy dobrej myśli !! :)
 

szarp

New member
hmmm ...

Co mi się widzi, że nie do końca ten panel to takie miodzio. Ludzie mają problemy z wysterowaniem tego przez PC. Otóż pixel mapping jest niedostępny przy 1920x1080. Czyli panel nie obsługuje 1080p dla pecola ani przez DVI, ani przez D-sub. Oficjalnie max to 1360x768 ( nie wiem dlaczego?) Rozumiem że można podać 1080i ale to już nie będzie to (przy PC).
Jeszcze jest szansa że europejska wersja będzie to miała (w stanach podobno jest napisane na ulotkach PC: 1080p), w Azji ludziom pono nie działa :(
 

the_naturat

New member
Odbiornik SkyStar USB+pilot

szarp napisał:
Oficjalnie max to 1360x768

Skad to wziales? W instrukcji jest max.:
1024 × 768 48.36 60.00 65.00 VESA
Dokladnie taka sama tabelka jak w 3250 - nic mniej nic wiecej. A skad pochodza twoje oficjalne dane?
 

szarp

New member
Mam 2 pdf'y z USA i z jakiegoś niemieckiego sklepu.
Wykopiowywuje
USA:
DTV Compatibility :480p, 720p, 1080i, 1080p

Niemcy:
HDTV : 480i / 480p / 576i/ 576p / 720p / 1080i
PC : FH 31,5 - 60 KHz / FV 50 - 70 Hz / DPMS / 640x480, 720x400, 800x600, 1024x768, 1360x768 / Image Auto Setting

oblukałem manuala do 37" LCD Philipsa 9830 True HD 1920x1080p
i tam też jest:

The HDMI IN connector allows the following TV and monitor display modes:
HD Standard Definition TV (SDTV) 640x480i
720x480i
720x576i
Enhanced Definition TV (EDTV) 640x480p
720x480p
720x576p
High Definition TV (HDTV) 1920x1080i
1280x720p
PC VGA 640x480
SVGA 800x600
XGA 1024x768

NIGDZIE nie ma 1080p.
Niech ktoś mi powie czy ten pixel mapping dla fullHD to gdziekolwiek jest ???? Ktoś to kiedykolwiek sprawdzał ?
Dla 32" LCD'ków 1368x768 jest to norma ...
 

szarp

New member
the_naturat napisał:
szarp napisał:
Oficjalnie max to 1360x768

Skad to wziales? W instrukcji jest max.:
1024 × 768 48.36 60.00 65.00 VESA
Dokladnie taka sama tabelka jak w 3250 - nic mniej nic wiecej. A skad pochodza twoje oficjalne dane?

podaj linka skąd masz manuala do 3750 ... pliz nigdzie go znaleźć nie mogę.
 

the_naturat

New member
szarp napisał:
podaj linka skąd masz manuala do 3750 ... pliz nigdzie go znaleźć nie mogę.

jest link do manuali TV LCD
tutaj

dla mnie jest troche dziwne, ze 3750 ma takie same parametry co 3250 dla wejscia PC

PC horizontal frequency 31.5 ~ 60 kHz
PC vertical frequency 50 ~ 70 Hz

o ile dla 1366x768 moze sa ok to dla 1920x1080 to troche bieda
 

szarp

New member
the_naturat napisał:
szarp napisał:

niestety nigdzie nie widze gdzie w tych "oficjalnych" zrodlach jest podana max. rodzielczosc dla DVI czy D-Sub bo te 1080 to jest tylko przy componencie

jak przy komponencie ... HDTV ma być i przez DVI i przez komponent. Reszta powinna być w manualu ...
Może nie są to "oficjalne" materiały ale tylko takie są . Jak ktoś przetestuje i sprawdzi to będziemy mieli pewność.
 

szarp

New member
no i jeszcze jedna rzecz - pomimo że są 2 Scarty to ani jeden nie łyka RGB. Czyli albo kompozyt (3x) albo S-video (2x). Po RGB sobie nie pośmiga
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
:hmm:


Mała uwaga: Nie zamieszczajecie linków składających się z milniona (tu troche przesadziłem :D ) znaków bo się forum rozjeżdza. Aby zamieścić długi link wpisujemy
np.

link

Pozdrawiam
 

BoDeX

New member
the_naturat napisał:
jest link do manuali TV LCD
tutaj

Aby tam wejść potrzebny jest log i hasło :p

A swoją drogą , to aż dziw , że nikt ze stolicy nie odpowiada na apel o zorganizowanie pokazu ! Może problemem są pieniądze ? :) No chętnie się dołożę za wiedzę w tym temacie ....

Pozdrawiam
 
Do góry