BENQ - ciekawostka... BenQ DV3750 full hd

sewan

New member
Co do Eurogwarancji:

zgodnie z prawem unijnym (i polskim) gwarantem jest sprzedawca.
To on wystawia gwarancję i on rozlicza się z dystrybutorem (producentem) sprzętu. W związku z tym żaden serwis autoryzowany przez dystrybutora (producenta) sprzętu nie ma prawa odmówić naprawy gwarancyjnej.

Ograniczenia są dwa:

1. Towar musi umożliwiać bezsprzeczną identyfikację sprzedawcy - niezbędna jest oprócz gwarancji faktura (paragon) sprzedawcy detalicznego (np niemieckiego, a nie polskiego pośrednika!!!);
2. Trzeba uważać na regionalizację dystrybutorów - odpowiedzialność dystrybutora na Europę Zachodnią ogranicza się tylko do jego regionu - w tym wypadku sprzęt kupiony np. w Hiszpanii może nie mieć gwarancji w Polsce!!!

Pytajcie dostawców gdzie kupili sprzęt, proście o oryginalny paragon, a oszczędzicie sobie kłopotów...;-)

pozdrawiam
M.
 

szarp

New member
Eurogwarancja

tuptus55 napisał:
Szarp dzięki za odpowiedź o matrycach.
Tak na marginesie to BenQ już produkuje w tej nowej technologii ale mniejsze rozmiary http://www.benq-eu.com/Products/LCD/index.cfm?product=550 no i osiąga czas G2G 4ms :shock: Zdaje się, że jak w CRT Sony miał niedościgniony kineskop Trynitron tak teraz BenQ może mieć matrycę LCD.

Miałem na myśli matrycę 37" ... rozumiem że w przyszłym roku będzie już w TV LCD BenQ. Swoją drogą gdześ już spotkałem się z zapowiedzią tego TV ma mieć oznaczenia DV-3770.
 

tuptus55

New member
Kiedy kupić?

Nigdy nie widziałem/słyszałem w LCD-ku wentylatora. Może za mało widziałem? :D
Pocieszam się, ze ten wyentylator będzie można zamienić na większy radiator lub jesli potrzeba chłodzić więcej elementów to na cichszy np. Akasa. W końcu BenQ to firma komputerowa i mam nadzieję, że ten wiatraczak ma jakiś "komputerowy" rozmiar :p
A może w 37" nie ma tego wiatraczka?
 

tuptus55

New member
tuptus55 napisał:
Nigdy nie widziałem/słyszałem w LCD-ku wentylatora. Może za mało widziałem? :D

Jednak za mało wiedziałem :p . Wiatraczki stosuje się do schładzania podświetlenia. Poprostu lampy podświetlające CCFL (Cold Catode Fluorescent Light) czyli w wolnym tłumaczeni lampy fluorescencyjne z zimną katodą wcale nie są takie zimne i oprócz światła emitują także ciepło :twisted: A matryca LCD nie lubi za dużo ciepła. Rozwiązaniem ma być podświetlenie LED ale na razie to mają małe problemy bo LEDy pożerają dużo prądu.
Co do designu to się zgadzam, że piękny to on nie jest ale 50% ceny mojego faworyta (Sharp GA6E) to każe się zastanowić. Poczekam na opinię jak działa.
 

szarp

New member
Mailowałem z gościem co to się tym handlem para na Allegro. Nie wydaje się być zorientowany. Negocjacji cenowych też nie ma. Sugeruje również, że ta cena to promocja ... 6400 vs 5200. Za 20 PLN przywozi sprzęt w dowolne miejsce w Polsce i dokonuje demonstracji. Jak się podoba bierzesz, jak nie to 20 PLN przepada.
Może ktoś się skusi na demo w domu? Wtedy recenzje mile widziane. Ale proponuje się dobrze przygotować, tzn sprzęt DVD z Component (najlepiej Progressive), jakiś komp z DVI ( i kablem) z możliwością zarzucenia 1920x1080 i może jak ktoś ma jakiś tuner HD.
 

C1REX

New member
Nowa technologia QFHD- co o tym myślicie?

Zaczyna mnie zastanawiać ten model.

Ekran ma mi służyć głównie do grania na konsoli i jako monitor PC (odległość od 1 do 3,5 metra). Rozdziałka i czas reakcji matrycy intryguje.

Wie już ktoś coś konkretniejszego o tym modelu? Jak to się ma do JVC 32s60?

Zaznaczam, że to głównie do kompa i do konsol ma służyć. Czy do takich zastosowań jest coś ważniejszego od wielkości, rozdziałki i reakcji matrycy?
 

janunio

New member
Bez reklam
Jeżeli do kompa i konsoli to tylko 1920 x 1080
Inne rozdziałki mają problemy z np. czcionkami, także CADowskie propgramy wyglądają beznadziejnie.
Na plazmach to juz w ogóle tragedia.
 

shat

New member
Aaaaa moze Pan Krzysztof by dołączył do swojej ofert naszego tajemniczego Benq...? ;) Po rozmowach z potencjalnymi dystrybutorami usłyszałem, ze gdy bedzie wieksze zainteresowanie to import ruszy...

Pozdrawiam Mr.S
 

Juchy

New member
z tego co rozumiem w specyfikacji to sa dwa modele: NTSC i PAL/, to znaczy ze ten model PAL nie bedzie kompatybilny z NTSC? nie kumam tej specyfikacji...
w innych modelach maja napisane ze NTSC/PAL/SECAM a przy niektorych rozgraniczenie

przy zastosowaniu do konsol to troche mankament...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
sharp - dobry nick
podaj namiary na gościa - oczywiście ,że zaproszę go do siebie. Jeśli mnie przekona oczywiście ,że kupię Benq.
pozdrawiam
 

Lupus

New member
kiki fajnie by było gdybyś porównał tego benqa z innymi lcdkami o takich możliwościach jak on - tj o takiej samej rozdzielczości matrycy
 

szarp

New member
kiki napisał:
witam
sharp - dobry nick
podaj namiary na gościa - oczywiście ,że zaproszę go do siebie. Jeśli mnie przekona oczywiście ,że kupię Benq.
pozdrawiam

hłe hłe nick jest częścią nazwiska ... ale aby nie skojarzeń wolę prze sz a nie sh ;)

Co do namiarów na gościa to pisywał do mnie chyab z 4 kont.
Najłatwiej go zlokalizować przez jego sklep:
www.digitalo.pl
digitalo@piaseczno.com.pl

Co do przekonania do zakupu to na to bym nie liczył. Gościu ledwie wie co oferuje. Sam się więcej dowiedziałem przez 3 godziny niż z 5 jego maili, a przecież powinien wiedzieć co oferuje.

A gościu mam wrażenie często bywa w Niemczech i chyba od nich przywozi i dokłada swoją marżę.

Ciekaw jestem co o tym sądzisz znając Twoje doświadczenie nie powinieneś mieć problemów z oceną.
 
Do góry