Avatar 3d Imax

Redundantor

New member
No niestety, żylety jak na bluray się nie spodziewaj. Ale to nie dlatego, że IMAX (chociaż nie widziałem cyfrowej wersji) tylko chyba po prostu tak wygląda wersja kinowa filmu.

Ale spokojnie - wyjdziesz ze 100% satysfakcji. Lustrzankowa ostrość obrazu w tym przypadku nie jest najważniejsza. Moim zdaniem chodziło o zachowanie efektu filmu.

Zauważcie, że inaczej są kręcone filmy fabularne, a inaczej dokumenty. Przykładowo szeregowiec ryan, gladiator i pewnie i avatar mają celowo taki obraz. Po co nie wiem. Bardzo fajnie widać różnicę w stosowanych technikach w District 9 (moim zdaniem najlepszy film 2009 r.).

Na początku, jak całość to reportaż obraz jest inny - czystszy, aktorzy są nienaturalni. Potem - od momentu psiknięcia w machę już normalna technika filmowa.
 

pinok

New member
Byłem w Imaxie na Avatarze i następnego dnia w Heliosie dla porównania.

Imax - obraz nie jest płynny, widoczny juddering, słaba ostrość.
Helios - obraz płynny, zdecydowanie większa rozdzielczość filmu, mniejszy ekran niestety.

Efekty 3D w Imaxie wydawały się bardziej widoczne, chociaż może to autosugestia bo to mój pierwszy film 3D.

Jedna rzecz tylko mnie martwi, w heliosie w połowie filmu zaczęła mnie strasznie boleć głowa, i jest to chyba wina okularów gdyż jak je przyciskałem bliżej głowy to ból minął.
 

mateo383

New member
Wczoraj byłem w Multikinie Krakowskim, co prawda to mój drugi film oglądany w 3D, poprzedni to parę lat temu jakiś w Imaxie, ale wydaje mi się że w Imaxie 3D jest bardziej odczuwalne.

PS Ma ktoś tak że go głowa boli od tego całego 3D ?:-(
 

rosemaster

New member
teraz moze ja cos powiem na temat avatara
bylem na nim w Baltyku w Łodzi(Helios). Powiem tak film super, głowa bolala mnie i mojego brata po 1,5 h, efekty 3D cóz w tym filmie jest tyle akcji ze ciezko sie wpatrywac we wszystko, nie moge porownac z IMAX ale powiem jedno. okulary w heliosie sa bardzo kiepskie, widac obramowania i w ogole jakies dziwne, jesli chodzi o przelomowosc w 3D to chyba wiecej w tym marketingu i reklamy, 2 lata temu ogladalem Beowulfa i ten film po prostu wbijal mnie w fotel efektami, nie wiem byc moze gdy zobacze avatara w IMAX to efekt bedzie lepszy,ale jak tutaj czytam to chyba nie.P.S. glowa kota na zapowiedziach Alicji jest super wypierd
 

Lukasf

New member
:)
Wiec byłem w Imax w Wawie dziś.
Ekran ogromny ale niestety film nie jest wyświetlany na całości, do brzegów ekranu od wyświetlanego filmu jest Dobre parę metrów z jednej strony (ok 3-4m)
Jakość w miarę ale przy ruchomej kamerze 3d się troszkę rozmazuje łapie ostrość dopiero jak się zatrzymuje kamera.

Efekty 3d nie do opisania proponiuje siadać w miarę blisko ekranu ok. połowa sali.
Głebia 3d zazwyczaj w głąb ekranu choć było parę przypadków gdzie coś wyłaziło z ekranu i łaziło po głowach widzów z rzędu niżej :) :bober:
Zdażało się że tło było płaskie i troszkę różniło się od 3d.
Ogólnie rzecz biorąc to Super.
Sceny np wewnątrz statków, bajka poprostu bajka. Czułem się jak bym naprawdę siedział w tym statku.
Było paręfajnych scen gdzie ciarki przechodziły po całym ciele :)

Dziwięk super.

Mnie głowa nie bolała no może troszkę po 15 min ale zaraz przestała, musiałem sie przyzwyczaić chyba, ale żonka ma wadę wzroku i troszkę narzekała po filmie na ból.

Napisy w 2d rzeczywiście troszkę psują efekt i utrudniają sporo czytanie, ale to nic. Bo film naprawdę lux. No i te latające nasionka :) boskie.

Fabuła także nie taka tragiczna, oblatana to fakt. Ale było parę zaskoczeń :)

Imax Polecam, nawet bardzo.

Jutro dla porównania ide do Cinema w jankach.
 
Ostatnia edycja:

Kejup

Member
Bez reklam
Witam! Miałem przyjemność obejrzeć wczoraj ten filmek w Heliosie w Dąbrowi Górniczej CH Popgoria. Jak dla mnie rewelacja! Efekty takie jakie oczekiwałem. Fabuła też spoko, po prostu trzeba lubieć tego typu filmy;)

Pozdrawiam i Polecam!!!
 

mrraffi

New member
Witam, pomijając kwestie napisów 2D w Avatarze w IMAX, lekkie rozmycia przy szybkich scenach, reszta w porównaniu do "tradycyjnych 3D" to wg mnie odjazd.
Dla mnie podstawa to ekran który jest "wszędzie" a nie cos ala duży telewizor ogladany przez okulary.
Dodatkowo w przypadku Avatara, oczy nie męczą się w IMAX'ie wcale.
Osobiście jeśli mam wybór to wybieram tylko IMAX, ekran robi swoje, dźwięk tak samo, jesteśmy w filmie a nie na sali kinowej.

ps. sceny na statkach i zbliżenia to po prostu bajka.
 

kapsell

New member
Bez reklam
3D Avatar

Zdecydowanie widac ze technologia 3D potrzebuje jeszcze wielu ulepszen - choc Avatar ogladalo sie przyjemnie. Co do samego filmu to chyba mialem zbyt duze oczekiwania (ten caly hype nakrecony wokol tego filmu) i film mnie zawidl. Zdecydowanie lepszy byl; Discrict 9.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Panowie byłem wczoraj dla porównania w Cinema City (CC) na wersji 3D Digital.

Film oglądałem na możliwie wielkim ekranie, największy ekran spośród 10 sal w kinie.

Okulary w CC - jakaś porażka, małe to, małe szybki, duże ramki, kątem oka widziałem fotele obok co rozpraszało uwagę.

Cały film w CC o wiele ciemniejszy niż w IMAX - przez to obraz o wiele mniej szczegółowy niż w IMAX.

Gorsze w kolory w CC - też zapewne spowodowane ciemniejszym obrazem, w końcu światło skierowane z projektora w IMAX w górę widać z księżyca ;)

Głębia w CC to jakieś nieporozumienie, efekt jaki był w IMAXie niszczy 3D Dolby już na pierwszych scenach filmu.

Dźwięk w IMAXie to majstersztyk w porównaniu z popierdywaniem w CC.

Jedyne co jest rewelacyjne w CC to fotele - mega wygodne, nawet dla wysokich osób, jest na czym oprzeć głowę, siedzi się bardzo komfortowo nawet przez długi czas - dla mnie rewelacja!

W skrócie to co grają w wersji 3D Dolby w CC to jest mega porażka porównując oczywiście do IMAXa, jeśli ktoś był tylko w CC nie ma w ogóle porównania i może mówić, że w CC fajnie było.
Owszem w CC jakieś tam efekty 3D są, nie mogę powiedzieć, że ich nie ma - ale to jest zupełnie nie to, zupełnie co innego niż przeżywać ten film w IMAXie!

Pozdrawiam,
 

pupil

Member
Panowie byłem wczoraj dla porównania w Cinema City (CC) na wersji 3D Digital.

Film oglądałem na możliwie wielkim ekranie, największy ekran spośród 10 sal w kinie.

Okulary w CC - jakaś porażka, małe to, małe szybki, duże ramki, kątem oka widziałem fotele obok co rozpraszało uwagę.

Cały film w CC o wiele ciemniejszy niż w IMAX - przez to obraz o wiele mniej szczegółowy niż w IMAX.

Gorsze w kolory w CC - też zapewne spowodowane ciemniejszym obrazem, w końcu światło skierowane z projektora w IMAX w górę widać z księżyca ;)

Głębia w CC to jakieś nieporozumienie, efekt jaki był w IMAXie niszczy 3D Dolby już na pierwszych scenach filmu.

Dźwięk w IMAXie to majstersztyk w porównaniu z popierdywaniem w CC.

Jedyne co jest rewelacyjne w CC to fotele - mega wygodne, nawet dla wysokich osób, jest na czym oprzeć głowę, siedzi się bardzo komfortowo nawet przez długi czas - dla mnie rewelacja!

W skrócie to co grają w wersji 3D Dolby w CC to jest mega porażka porównując oczywiście do IMAXa, jeśli ktoś był tylko w CC nie ma w ogóle porównania i może mówić, że w CC fajnie było.
Owszem w CC jakieś tam efekty 3D są, nie mogę powiedzieć, że ich nie ma - ale to jest zupełnie nie to, zupełnie co innego niż przeżywać ten film w IMAXie!

Pozdrawiam,


Pomijając to ,że na filmie się bardzo zawiodłem.choć przepadam za tym gatunkiem(to jest film rysunkowy z elementami fabularnymi,czy to się komuś podoba ,czy nie)to wszystkim radze CC omijać z daleka.
Masta_J-masz racje z tymi okularami,kicha totalna!!!
 

kamixil

New member
Witam, pomijając kwestie napisów 2D w Avatarze w IMAX, lekkie rozmycia przy szybkich scenach, reszta w porównaniu do "tradycyjnych 3D" to wg mnie odjazd.
Dla mnie podstawa to ekran który jest "wszędzie" a nie cos ala duży telewizor ogladany przez okulary.
Dodatkowo w przypadku Avatara, oczy nie męczą się w IMAX'ie wcale.
Osobiście jeśli mam wybór to wybieram tylko IMAX, ekran robi swoje, dźwięk tak samo, jesteśmy w filmie a nie na sali kinowej.

ps. sceny na statkach i zbliżenia to po prostu bajka.

Oczy nie bolą bo scen w 3D jest bardzo niewiele, ten film tak mnie męczył i nudził, że większość oglądałem bez okularów i po prostu w szoku byłem jak biedny i beznadziejny film można tak mocno rozreklamować żeby taki hajs zarobił
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
No jakbym oglądał bez okularów to też bym mówił, że scen 3D jest bardzo niewiele :mrgreen::mrgreen:

Pewnie widziałeś w 3D Dolby? :D

Pozdrawiam,
 

bandi

New member
Byłem w kinie IMAX, miałem soczewki kontaktowe stare, bo nie ryzykowałem iść w okularach i nakładać drugie, tarłem oczy, ale efekt rewelacyjny, to jest 3D choć spodziewałem się okularów bez koloryzowania oczu (żółto fioletowe)

Znajomy mówił, że też odczuł lekkie zmęczenie oczu, ale również był zadowolony.

Myślę, że 3D jest dobre ale w kinie. Mam nadzieję, że ulepszą system 3D przesłaniający oczy migotaniem bez zniekształcania barw z jakim po raz pierwszy spotkałem się na Amidze. Wtedy były małe częstotliwości odświeżania ekranu i to męczyło wzrok. Teraz gry mamy wyświetlacze LCD a nie CRT o dużej odświeżalności te systemy powinny się sprawdzić rewelacyjnie

Shutterglasses Market Overview
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Okulary w IMAX są na tyle fachowe, że bez problemu można mieć swoje okulary założone i na nie nałożyć te IMAXowe.

Pozdrawiam,
 

bandi

New member
Nie zaprzecze, bo nie próbowałem, ale okulary IMXa dały mi po uszach ostrymi zakończeniami - podrażniały mnie - mam nadzieję, że po prostu trafiłem na zły egzemplarz, bo z zapowiedzi filmu wynikały, że zostały wykonane z jak największą precyzją jak na sprzęt tego typu czy jakoś tak :p
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Byłem wielokrotnie w różnych IMAXach, nie spotkałem się ostrymi końcówkami.

Pozdrawiam,
 

jgx

New member
Bez reklam
do znawców i bywalców - który Imax będzie lepszy jeśli chodzi o jakość obrazu i efektów -Digital w łodzi czy Kraków? Mieszkam w Częstochowie i byłem na avatarze w zwykłym CC w 3D a chcę teraz obejrzeć w Imaxie z rodzinką i i tak musze jechać więc jak już jechać to do najlepszego więc doradzcie
pozdro 4all
 

Andrewan

New member
do znawców i bywalców - który Imax będzie lepszy jeśli chodzi o jakość obrazu i efektów -Digital w łodzi czy Kraków? Mieszkam w Częstochowie i byłem na avatarze w zwykłym CC w 3D a chcę teraz obejrzeć w Imaxie z rodzinką i i tak musze jechać więc jak już jechać to do najlepszego więc doradzcie
pozdro 4all

Tylko IMAX w łodzi ! jest najnowocześniejszy :)
Avatar powala i tyle i nie ma co płakać na fabularną część filmu to jest uczta dla oczu i tyle.
 
Do góry