Avatar 3d Imax

Alundro

New member
Witam.Właśnie wróciłem z Avatar 3D w IMAX Łódź (mamy podobno największy i najnowocześniejszy ekran w tej części Europy).Film jak dla mnie bardzo dobry i efekty powalają.Nie lubię tak jak już tu ktoś wspomniał jak coś wyskakuje na mnie i tutaj tego nie ma.Oby więcej takich filmów.Pozdrawiam.
 

BADy8

New member
Ekran w Łodzi (IMAX cyfrowy) to zwykły karzeł w porównaniu z normalnymi analogowymi IMAXami.

Nie jest tak źle:

"...specjalny cyfrowy ekran, pierwszy tego typu w tej części świata. Jest on o dwa metry mniejszy od obecnego ekranu w IMAX-ie, jednak jeszcze polepsza jakość obrazu..."
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Czyli, że jest największy jest mocno przesadzone.
Poza tym co to znaczy, że jest 2 metry mniejszy?
2 metry kwadratowe? :bober:

Pozdrawiam,
 

BADy8

New member
Więc w sumie 4 metry? Jak z szerokością? Próbuję ustalić o ile mniejsza jest powierzchnia.
Zamiast się bez sensu drażnić... Ale może faktycznie nie potrafisz czytać ze zrozumieniem... :rolleyes: Proszę więc, specjalnie dla Ciebie wersja bardziej "łopatologiczna":
Ekran o dwa metry NIŻSZY nie będzie mniejszy o dwa metry kwadratowe tylko o 48. Mniejsza o liczenie - uwierz na słowo :p Idąc dalej - skoro ekran ma być tylko NIŻSZY, to jego szerokość pozostanie bez zmian tj. 24m (bieżące ;)). No i żeby było wszystko jasne do końca - wysokość to 16 m zamiast 18 - rozrysować? :D

I jeszcze jedno - wszystko to doniesienia prasowe, więc jeśli za moment udowodnisz mi że jest inaczej, to wcale się nie zdziwię. Tylko czy jest sens dalej zaśmiecać wątek tego typu uwagami?
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Zamiast się bez sensu drażnić...
Z nikim się nie drażnię to raz. Jeśli Ty to robisz to faktycznie bez sensu. :rolleyes:

Ale może faktycznie nie potrafisz czytać ze zrozumieniem... :rolleyes:
Otóż o zrozumienie tu właśnie chodzi i o dociekliwość.
Gdyby napisali, że będzie o dwa metry niższy to sprawa jest jasna, ale jak piszą, że będzie o dwa metry niższy, od góry i od dołu to już się można zastanawiać co autor miał na myśli. :?:

Proszę więc, specjalnie dla Ciebie wersja bardziej "łopatologiczna":
Ekran o dwa metry NIŻSZY nie będzie mniejszy o dwa metry kwadratowe tylko o 48. Mniejsza o liczenie - uwierz na słowo :p Idąc dalej - skoro ekran ma być tylko NIŻSZY, to jego szerokość pozostanie bez zmian tj. 24m (bieżące ;)). No i żeby było wszystko jasne do końca - wysokość to 16 m zamiast 18 - rozrysować? :D
Teraz co do Twojej łopatologii:

No właśnie, ekran o dwa metry NIŻSZY...
Problem polega tylko na tym, że wcześniej napisałeś:
Nie jest tak źle:

"...specjalny cyfrowy ekran, pierwszy tego typu w tej części świata. Jest on o dwa metry mniejszy od obecnego ekranu w IMAX-ie, jednak jeszcze polepsza jakość obrazu..."
I do tej mojej wypowiedzi właśnie po tym co napisałeś się odnosisz strasznie cwaniakując, wyjaśniając łopatologicznie, że mam Ci uwierzyć na słowo i tym podobne bzdety a sam wcześniej pisałeś, że nie niższy tylko mniejszy - więc wyluzuj troszkę i więcej dystansu do siebie - nie jesteś tutaj najmądrzejszy i wszystkiego też nie wiesz.
A jeśli dla Ciebie między mniejszy a niższy nie ma różnicy to pozostaje mi tylko Ci pogratulować.

I jeszcze jedno - wszystko to doniesienia prasowe, więc jeśli za moment udowodnisz mi że jest inaczej, to wcale się nie zdziwię. Tylko czy jest sens dalej zaśmiecać wątek tego typu uwagami?
Nie uważam bym zaśmiecał wątek, co więcej rozmowę o wielkości ekranu w jedynym IMAXie cyfrowym w Polsce uważam za wielce zasadną w kontekście tytułowego filmu.
Ktoś być może na tej podstawie będzie podejmował decyzję czy pójdzie do cyfrowego czy do analogowego kina - Ty to nazywasz śmieciami? :hmm:
Cóż kolejne gratulacje z mojej strony.

Pozdrawiam,
 

adam-ant

New member
Jak najbardziej popieram dociekliwość @Masta_J. Wcześniejsze opisy @BADy8 były trochę nieprecyzyjne (w końcu nikt nikomu w głowie nie siedzi, a zrozumieć chcemy).

Ważne że ustalone są wreszcie wymiary:
IMAX analog: 24m x 18m
IMAX digital: 24m x 16m

No chyba, że ktoś posiada jeszcze inne dane...
 

grzegorzp

New member
Z nikim się nie drażnię to raz. Jeśli Ty to robisz to faktycznie bez sensu. :rolleyes:


Otóż o zrozumienie tu właśnie chodzi i o dociekliwość.
Gdyby napisali, że będzie o dwa metry niższy to sprawa jest jasna, ale jak piszą, że będzie o dwa metry niższy, od góry i od dołu to już się można zastanawiać co autor miał na myśli. :?:


Teraz co do Twojej łopatologii:

No właśnie, ekran o dwa metry NIŻSZY...
Problem polega tylko na tym, że wcześniej napisałeś:

I do tej mojej wypowiedzi właśnie po tym co napisałeś się odnosisz strasznie cwaniakując, wyjaśniając łopatologicznie, że mam Ci uwierzyć na słowo i tym podobne bzdety a sam wcześniej pisałeś, że nie niższy tylko mniejszy - więc wyluzuj troszkę i więcej dystansu do siebie - nie jesteś tutaj najmądrzejszy i wszystkiego też nie wiesz.
A jeśli dla Ciebie między mniejszy a niższy nie ma różnicy to pozostaje mi tylko Ci pogratulować.


Nie uważam bym zaśmiecał wątek, co więcej rozmowę o wielkości ekranu w jedynym IMAXie cyfrowym w Polsce uważam za wielce zasadną w kontekście tytułowego filmu.
Ktoś być może na tej podstawie będzie podejmował decyzję czy pójdzie do cyfrowego czy do analogowego kina - Ty to nazywasz śmieciami? :hmm:
Cóż kolejne gratulacje z mojej strony.

Pozdrawiam,

Ty to masz problemy:popcorn:
 

Lukasf

New member
Masta widać jest fanem imaxa :p . Ale Panowie nie droczcie się już bo się wątek psuje...Jeżeli chodzi o imaxa w Łodzi to ekran jest niższy ze wzgledu na to że jest to kino już Cyfrowe a cyfrowe kopie raczej są robione już w panoramie. Przynajmniej w tym celu zmierzają. Ja uaję się jutro do Imax w warszawie. Tu mamy analog więc format klatki jest 4:3 i taki musi być ekran......
A teraz pytanie do Was. czy w wawie w imaxie nie ma pasków na dole i na górze ekranu?? Jeżeli nie to obraz musi być przycięty na bokach...
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Panowie jakbym miał bliżej do Łodzi to bym tam grzał fotele a tak to na razie pozostaje czytać mi tylko o tamtejszym kinie :)

Pozdrawiam,
 

Redundantor

New member
No i byłem drugi raz na filmie.

Pierwszy raz w Kinopleksie - seans 3d
Drugi raz (dziś) w Imax w Warszawie na Powsińskiej. Powiem tak, po obejrzeniu filmu w imaxie uważam, że seans "3d" na którym byłem poprzednio jest po prostu śmieszny.

Dosłownie połowy rzeczy nie było widać. W Imaxie dostaje sę olbrzymie okulary, któe ogarniają ten olbrzymi ekran. W Kinopleksie okulary mają malutkie szkiełka, tak, że w bliższych rzędach pole widzenia nie obejmuje całego ekranu.

Powiem tak, jak macie możliwość zobaczenia filmu w Imax to darujcie sobie inne kina, nawet te, które sprzedają film 3d.

Największe różnica polega na tym, że wcześniej obraz wydawał mi się bardzo ciemny, a 3d to był tylko pierwszy plan. Teraz dopiero zobaczyłem szczegóły reszty planu. Obraz był wklęsły, a nie wypukły jak w starym 3d.

PS. Nie dajcie się nabrać na brak biletów. Ja dziś byłem z marszu na seansie o 19.30 i było sporo wolnych miejsc. Co ważne nawet na tablicy była informacja, że brak miejsc. A tymczasem na godzinę przed filmem odblokowują nie wykupione rezerwacje. A mnóstwo ludzi zamawia 10 biletów i bierze 5. :)
 
Ostatnia edycja:

Lukasf

New member
Hehe. Nie mogę się doczekać jutrzejeszego seansu w IMAXie. Idę na 10 wiec napiszę swoją opinie, mam w planach także dla porównania Cinema City w jankach.
Byłem tam na Epoce Lod. w 3d.

Edit: Opinie o kinach są rózne, dużo ludzi pisze że Imax do bani itp.
Fakt jest taki że bilety na swój Seans do imaxa kupiłem 2 stycznia żeby mieć jekieś sensowne miejsca a nie w pierwszych 2 rzędach. W innych(zwykłych) kinach bilety są dostępne na ten sam dzień :)
O czymś to świadczy...:D

Odp: REDUNDANTOR
Tak masz rację. Jeżeli np chcecie kupić miejscówki w Imax to na stronie nie klikajcie Rezerwuj tylko Kup, wtedy rezerwacje nie są brane pod uwagę. Ale ostrzegam że dobrych miejsc nie będzie tylko resztki :)
 
Ostatnia edycja:

dvd-r

New member
Nie wiem jak panowie, ale ja po obejrzeniu w IMAX Katowice jestem zniesmaczony ze strony jakości obrazu.

To nie było filmowane kamerami IMAX, więc efekt 3D jest taki jak na wszystkich innych zwykłych 3D produkcjach typu Oszukać Przeznaczenie itd. Denerwowaał fakt, że obraz nie był na całym ekranie.

Spodziewałem się wrażeń takich jak na prawdziwych filmach 3D IMAX - dokumentalnych gdzie obiekty wychodzą z ekranu a rozdzielczość pozwala liczyć włosy, a tu tradycyjnie jak to na 35 mm rozciągniętym, brak ostrości, tylko na zbliżeniach ok, a detale w scenach ogólnych nieostre.

Tym którzy nigdy nie byli na projekcji IMAX 3D - typowej (45 minutowy film dokumentalny) szczerze polecam aby mieć porównanie.

Pozdrawiam

Artur
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Ale myśmy o tym wiedzieli od samego początku więc zniesmaczenia nie było.
Z obiektami wychodzącymi z ekranu po 45 minutach miałbyś dość, ból głowy, oczu.

Pozdrawiam,
 

Redundantor

New member
To prawda. Film jest kręcony chyba inna techniką, niż standardowe popierdółki imaxowe. Rzeczywiście nie jest jak żyleta.

Ale chyba właśnie na ten film trzeba patrzeć i spodziewać się czegoś innego (nie gorszego) niż tamte filmy. Byłem kiedyś na czymś o safari i co o oceanie. Coś mi latało przed oczami. Zajmowało całą moją uwagę, a fabuły praktycznie nie było. Chyba najnudniejsze 2 x 45 minut w kinie.

W filmach fabularnych 3d nie chodzi o to, aby widz ochał i achał na latające mu wokół głowy rybki, tylko o to by obraz i fabuła sobie nie przeszkadzały. W Avatarze tak to właśnie jest pokazany. Obreaz ma głębię (vide. sceny na początku w dżungli, czy potem na drzewach). To jest niesamowite. Elementy wychodzące przed obraz ograniczono do minimum. Dla mnie to lepiej.

Jak komuś zależy na obrazie wychodzącym niech dalej chodzi na te półgodzinne super produkcje IMAX 3d.

PS. w Warszawie obraz jest na całym ekranie. Pewnie musieli obciąć boki.
 

Lukasf

New member
Panowie naprawde w Imaxie jest dużo mniejsza jakość obrazu :( . No pierwszy raz ide do Imaxa, ciągle chodziłem do cinema w jankach, na 3d było całkiem ok okulary były spore nie żadne siano. Ale szczerze to lubie dobrą jakość duuuużo lepiej się ogląda. Np na 46" full hd wole poczekać i obejżeć film w hd niż jak leci na zwykłej telewizji.

"PS. w Warszawie obraz jest na całym ekranie. Pewnie musieli obciąć boki."
To niedobrze bo jakość będzie w Warszawie jeszcze gorsza :(
 
Ostatnia edycja:
Do góry