Auro-3D.

bomarek

Member
Zrobienie takiego przełącznika to nie problem ale dużym problemem jest amplituner a w zasadzie kalibracja.
Jeżeli podczas kalibracji będą włączone np. głośniki sufitowe Atmos a po kalibracji przełączymy na głośniki np. AURO to amplituner przecież o tym nie będzie wiedział i będzie do tych głośników stosował parametry z kalibracji Atmosowej. System po przełączaniu będzie grał tylko jak to wpłynie na lokalizację źródeł dźwięku.

Takie życzy można było robić w Pioneerze gdzie do dyspozycji mamy możliwość zapisania sześć konfiguracji kalibracyjnych.

Wysłane z mojego E6633 przy użyciu Tapatalka
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Zrobienie takiego przełącznika to nie problem ale dużym problemem jest amplituner a w zasadzie kalibracja.
Jeżeli podczas kalibracji będą włączone np. głośniki sufitowe Atmos a po kalibracji przełączymy na głośniki np. AURO to amplituner przecież o tym nie będzie wiedział i będzie do tych głośników stosował parametry z kalibracji Atmosowej. System po przełączaniu będzie grał tylko jak to wpłynie na lokalizację źródeł dźwięku.
Tapatalka

W marantzu czy denonie masz do tego z tylu wtyczke RS232c. Ale potrzebujesz zewnetrzny sterownik co zgra stare ustawienia i wgra inne. A to koszt nawet 1000zl.


Ogarnia kto to? Jak sciagnac ta aplikacje?

Podobno dzieki temu mozna zgrywac i wgrywac ustawienia Marantzow i Denoniw.
 
Ostatnia edycja:

bomarek

Member
I tu jest problem, po co kupować sterownik za 1k zł jak można szybko wykonać kalibrację po przełączaniu głośników a ten tysiąc przeznaczyć na inne przyjemności :-D

A można jeżeli nie zależy nam na AURO
kupić Pioneera :)

Wysłane z mojego E6633 przy użyciu Tapatalka
 

*Krzysiek*

New member
No tak ale w Marantz możemy zapisać ustawienia przez http.
Zapis pliku zajmuje około 6min max a wgranie pliku praktycznie to samo maksymalnie 6min. Plik możemy sobie nazwać jak chcemy np : MyAvrAuro lub MyAvrAtmos.
Pliki zapisują się jako pliki dat. Przeciętnie plik ma rozmiar około 1Mb. Takich plików możemy mieć nieskończoną ilość, bo pliki zapisujemy na HDD naszego PC.
Moim zdaniem zapisanie sobie takiego pliku "config", jest lepszym rozwiązaniem niż wyciąganie mikrofonu, stawianie "wieży" i zadbanie o całkowitą ciszę podczas nowej kalibracji Która wcale tak krótko nie trwa. Nie mówiąc już o tym jak chcemy mierzyć osiem punktów i mamy dziewięć lub więcej kolumn.

Pozdrawiam

Tapniete z S7
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Rozumiem Kolego, że przetestowałeś to osobiście, i że wszystko działa, jak należy.
Bo jeśli tak, to otwiera to drogę do realizacji mojego wcześniejszego pomysłu ze spliterem, umożliwiającym przełączanie konfiguracji między głośnikami wysokimi/Auro, a sufitowymi/Atmos. Bo, jak pisałem wówczas, jedynym kłopotem była kalibracja. Lecz w tych okolicznościach, jak się wydaje, problem kalibracji został rozwiązany, i to prościej, niż można było sobie życzyć. ;)

Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

*Krzysiek*

New member
Rozumiem Kolego, że przetestowałeś to osobiście, i że wszystko działa, jak należy.
Bo jeśli tak, to otwiera to drogę do realizacji mojego wcześniejszego pomysłu ze spliterem, umożliwiającym przełączanie konfiguracji między głośnikami wysokimi/Auro, a sufitowymi/Atmos. Bo, jak pisałem wówczas, jedynym kłopotem była kalibracja. Lecz w tych okolicznościach, jak się wydaje, problem kalibracji został rozwiązany, i to prościej, niż można było sobie życzyć. ;)

Pozdrawiam.
Tak naturalnie, już kilkakrotnie wgrywałem plik ta metodą. W sumie chyba też ta opcja po to jest. Najprościej poświęć z 13 minut i sam zagraj i wgraj.
Jedynie moja rada ja zawsze wgrywam na wejściu radia i zawsze przed wgraniem wzmacniacz wyłączam z prądu na kilka sekund.

Tapniete z S7
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
No to fajnie, że działa.

Odnośnie tego wgrywania, że przez radio i wyłączenie, to gdzieś tak zalecają, czy to Kolegi jakieś doświadczenia?
 

*Krzysiek*

New member
Jak był wzmacniacz na jakimkolwiek HDMI to czasem 50/50% że wzmacniacz nie wgrał pliku i podpowiadał żeby spróbować jeszcze raz. Po kilku próbach już w zeszłym roku, okazało się że na wejściu tuner wgrywa mi się za każdym razem bez problemów. Chodź też przyznam że rzadko korzystam z tej funkcji. Jeżeli wygrywamy lub zgrywamy plik, i do 10 min nic się nie dzieje to w takim wypadku wzmacniacz z prądu i próba od nowa. Ale tak jak pisałem od zeszłego roku po próbach, nie zdarzyło mi się żeby wzmacniacz się zawiesił, przy próbie wgrania lub zagrania. Mierzone z stoperem wgranie i zgranie pliku, najdłużej zajęło 5,55 min.

Tapniete z S7
 
Ostatnia edycja:

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
No właśnie. Nie ma to jak własne doświadczenia. ;)
Dzięki Kolego, za cenne uwagi i informacje. ;)

Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

*Krzysiek*

New member
Jeszcze jedno Zarządzanie siecią musi być załączone

Uwaga
Aby użyć funkcji kontroli sieci, ustaw Menu ustawień - Sieć - Zarządzanie siecią na Zawsze wł.
Aby użyć funkcji ładowania, zatrzymaj odtwarzanie muzyki online, Bluetooth i źródeł iPod/USB.

Aktualnie Marantz jest podłączony przez siec wi-fi . Dla testu podłączyłem kabel sieciowy, i nie ma żadnej różnicy w czasie zgrywania i wgrywania miedzy lan a wi-fi . Dokładnie ten sam czas do sześciu minut.

@lolo2
Co do kontroli przez IP/http to mamy ja już teraz, oryginalnie dana kontrola od Marantz. Chyba ze w tym temacie co podałeś linka chodzi o coś całkiem innego.

Marantz_http.png

 
Ostatnia edycja:

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
No Kolego, wszystko działa. :)
Tak więc, dzięki tej możliwości/metodzie, najprostszej na chwilę obecną, rozwiązującej problem kalibracji, już nic nie stoi na przeszkodzie realizacji budowy splitera, przełącznika głośników Auro/Atmos, który teraz stał się jak najbardziej sensowny. Oczywiście pomijając samą budowę splitera, bo to już czysta technika.
Z pewnością dla niektórych, co bardziej „nerwowych osób”, ładowanie konfiguracji przez ok.6 min. może być udręką i irytacją, lecz jakie ma to znaczenie, kiedy nic nas to nie kosztuje i można to robić od ręki, co jednocześnie daje nam (do zapisu) nieskończoną ilość możliwości konfiguracyjnych.
Pomyślmy, ile czasu zaoszczędzimy (nie wspominając o potrzebie ciszy), dopracowując każdą z zapisanych konfiguracji do perfekcji, zamiast tracić czas na mozolne kalibracje z mikrofonem, z ewentualnym wprowadzaniem poprawek włącznie. ;-)
 
Ostatnia edycja:

*Krzysiek*

New member
Ciesze sie ze otwiera to Tobie jak i innym furtkę do większych możliwości ustawień jak i testów.
Zapytam tak z czystej ciekawości , dlaczego prędzej już nie korzystałeś z tej możliwości którą dal Marantz ?

Kod:
[FONT=Arial] ładowanie konfiguracji przez ok.6 min. może być udręką i irytacją[/FONT]
Tu odbiegnę trochę od tematu

Dla mnie staje się powoli udręka sama technologia ,która wchodzi do naszych domów.
Auro
Atmos
DTS X
HD
4K
HDR
HDR +
Dolby Vision
3d
VR
Pomyślmy jak to będzie jeżeli na jednej płycie z filmem Muzyka, będziemy mieli wszystkie możliwości audio wizualne ?. I w domowym zaciszu będziemy mieli dostęp do tych możliwości . Oglądać dany film w HDR a może jednak w Dolby vision ..nie no to może w 3d . A jaki dźwięk wybrać w tym filmie/płycie ? Stereo , Auro a może Dts X lub może Atmos . Najlepiej obejrzyjmy posłuchajmy ten sam materiał audio wizualny ze 3 razy lub więcej na wszystkie możliwe sposoby. Zanim w końcu się zdecydujemy to popcorn w misce przygotowany przed seansem ostygnie i straci swój smak , lub wino nalane do lampki nabierze takiej temperatury ze nie da się go już wypić. Lubie mieć wybór ale ....

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
No cóż. Powód jest dość prozaiczny – nie było takiej potrzeby. Ale też, tak naprawdę, nawet nie myślałem, że w ogóle jest taka możliwość - nie przestudiowałem uważnie instrukcji. ;-)

Do tej pory, istniały obok siebie Dolby i DTS, i jakoś ze sobą współgrały – wystarczyła jedna konfiguracja dla obu. Lecz, wraz z nastaniem Atmosa i DTSa:X, nie mówiąc już o Auro, sytuacja uległa całkowitej zmianie, gdzie nie można pogodzić wszystkich. W moim przypadku, było o tym dużo pisane, mając Auro (konfiguracja), mogę grać każdy z tych kodeków i w gruncie rzeczy, tak naprawdę, nawet nie potrzebuję zapisywać żadnej konfiguracji – robię jedną kalibrację dla wszystkich, pomijając inne aspekty. Nie mniej jednak, mając możliwość posiadania i fizycznego połączenia obu konfiguracji (Auro i Atmos), co jak wiemy na chwilę obecną jest niemożliwe ze względu właśnie na kalibrację, to rozwiązanie z zapisem dowolnych konfiguracji po kalibracyjnych jest wręcz genialne i jak najbardziej pożądane, i na pewno się sprawdzi. Bynajmniej w kontekście mojego „wynalazku”.

Nieco żartem. Wyobrażacie sobie indywidualny zapis kalibracji dla każdego filmu? ;-)

No właśnie. Oczywiście, że dobrze jest mieć wybór, ale też, w myśl powiedzenia; „co za dużo…”.
 

RAF1977

Banned
Ja robiłem niedawno pierwszy raz kalibrację pod auro3d 😀
Filmy w atmosie brzmią tak dobrze, że nie widzę potrzeby zabawy w dwa komplety głośników i zmianę konfiguracji.
 
Ostatnia edycja:
Do góry