Auro-3D.

Snikers89

New member
Bez reklam
Firestorm. Przypomnij mi bo juz nie pamietam. Czy ty testowales filmy na ukladzie Atmos i Auro oraz czy porownales ktore ustawienie daje lepszy efekt ??
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Nie Kolego. Nigdy nie miałem Atmosa. Od początku używam, jedynie słusznej, :wink: konfiguracji Auro. Owszem, odtwarzam Atmosa, ale nie śmiem tego porównywać do Auro, bo przecież to nie jest "prawdziwy" Atmos. Tak więc, nie pomogę.
 

Snikers89

New member
Bez reklam
Popraw mnie jesli sie myle. Ale chyba kiedys wspominales ze byles u kogos z atmosem i porownywales potem u siebie w Auro.
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
A, o to chodzi. Zapomniałem o tym. No tak. Był taki epizod. Ale to nie był typowy odsłuch, tylko sprawdzenie pewnych tez i jak to wszystko ze sobą współgra.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Co do właściwej lokalizacji głośników. Dla mnie, jako ortodoksa, wolałbym mieć dwa układy, zgodnie z założeniami poszczególnych systemów, aby odbierać całość przekazu zgodnie z autorskimi założeniami danego formatu. Oczywiście oba formaty będą grały na jednym układzie tyle tylko, że jednak drugi będzie „kaleczony”.
Oczywiście, jestem tego w pełni świadomy. Natomiast ja już nie zniosę kolejnych 4 głośników w rogach :D
Jeden VOG jeszcze zupełnie ujdzie ;)
W przyszłości, gdy będę remontował sufit, zamierzam jednak podjąć wyzwanie, mianowicie tak rozmieścić głośniki w suficie, by były gdzieś pomiędzy Atmosem a Auro, a w dodatku nie montować ich płasko w suficie, ale lekko i dyskretnie nachylone. Mam niewielkie pomieszczenie, które temu sprzyja. Gdyby było większe, nie byłoby to możliwe, choćby dlatego, że głośniki Atmosowe byłyby w takim układzie zbyt daleko od ucha.
Wierzę, że w ciągu kilku lat doczekam się wymarzonego odpowiedniego oprogramowania, który opisywałem wyżej, czyli przełączę się jednym przyciskiem, albo ampli sam rozpozna odpowiednią ścieżkę z filmu ;)
 
Ostatnia edycja:

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
A tak. Pamiętam, jak Kolega opisywał swój "patent". No cóż. można i tak.

Z pewnością, jakieś zmiany nastąpią i coś tam znowu wymyślą, bo przecież nic nie trwa wiecznie. I jeżeli producenci zechcą w ogóle "połączyć" Auro z Atmosem. No i jeśli wcześniej Auro nie wymrze. ;-)
 
Ostatnia edycja:

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Wierzę, że w ciągu kilku lat doczekam się wymarzonego odpowiedniego oprogramowania, który opisywałem wyżej, czyli przełączę się jednym przyciskiem... ;)
No właśnie. Tylko po co? ;-) Przecież, tak już jest. Pod warunkiem, że mamy Auro.
Bo to też ironia. W moim przypadku, mając za podstawę Auro, od ręki mogę wprowadzić pomysł Kolegi w życie, co do umiejscowienia górnych głośników bez żadnych problemów, nawet kalibracyjnych. A wyboru kodeków dokonuję bezpośrednio z pilota. U Kolegi było by tak samo, mając Auro, bez zbędnych „wynalazków”, bo ono przecież czyta Atmosa. Lecz jeśli Koledze bardziej zależy na Atmosie, czytającym Auro, a jak wiemy, na chwilę obecną nie ma takiej możliwości i nie wiadomo czy w ogóle będzie, no to faktycznie, tu jest problem.
I rozwiązanie problemów z kalibracją w niczym tu nie pomoże. Także, jakby nie patrzeć, pod tym względem Auro ma niezaprzeczalną przewagę. Poza tym, jest jeszcze jedna rzecz. Zdaje się, że Kolega ma w podstawie Atmosa konfigurację 7.1. W przypadku Auro i tak tylne surroundy nie będą grały. Oczywiście Atmos, to co innego. To tak z grubsza, bez rozwijania się. No ale, zawsze może Kolega zakupić Auro :) i już teraz będzie miał jedno i drugie. I po problemach. :wink:

Na zakończenie spuentuję to oczywistym faktem. Jeżeli ktoś, będzie chciał korzystać z obu kodeków, to musi to oprzeć na kodeku i układzie konfiguracyjnym Auro, oraz wyłącznie na amplitunerach Denona lub Marantza, jako wspierających Auro. Na dzień dzisiejszy, innych możliwości nie ma.
 
Ostatnia edycja:

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
No witam, nowo odrodzonego. :)
Tak właśnie przypuszczałem, że to Ty.

Co do filmu, to jakie wrażenia?
 
Ostatnia edycja:

raf7705

Banned
Jeszcze nie oglądałem, dziś zapuszczam 😀
6edf551a319deaaf8b0eb6dba3593d31.jpg

Ta panna ostatnio króluje 😀
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
To widzę, że się do niej przekonałeś. ;-)

A co do filmu, to poziom ostatniego "Ghosbusters", czyli badziew.
Ale dźwiękowo, to już inna bajka.
 

raf7705

Banned
No, tylko dlatego kupiłem, u mnie na wiosce filmy na blu-ray po 2.50 funta za trzy, czwarty gratis.

Kupiłem 2 CD i jeden koncert na blu-ray, tej panny...
Ale tanie, to nie były.
CD po 10 funtów.
Ceni się Panna 😀.
 
Ostatnia edycja:

raf7705

Banned
To widzę, że się do niej przekonałeś. ;-)

A co do filmu, to poziom ostatniego "Ghosbusters", czyli badziew.
Ale dźwiękowo, to już inna bajka.
Dźwiękowo jest dobrze ale i obraz świetny, na projektorze o chyba lepszy niż 4k HDR "exodus bowie I królowie".
Ale to zapewne dlatego, że HDR słabo wychodzi na projektorze.

Ps, ja piszę o filmie "Pixele" w auro3d.
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Znalazłem ciekawe zestawienie filmów. Istotne jest to, że filmy te, a są to wersje kinowe, obok ścieżki Atmos, posiadają również ścieżkę Auro. Jak widać, są to aktualne produkcje i to nie byle jakie, i nie ma ich tak mało. Jednak praktycznie żaden z tych tytułów, poza kilkoma (niechlubnymi) wyjątkami, nie ukazał się na płytach. Wydaje się „byle co” pokroju „Pippa” (bo to prawdziwa „pipa”), gdzie nie widzę i nie rozumiem potrzeby udźwiękowiania czegoś takiego ścieżką Auro, jak i Atmosem czy DTSem:X. Dla mnie, to bezsens. Natomiast nie bierze się pod uwagę produkcji, które mają potencjał i mogłyby coś pokazać przez dźwięk/efekty, bez względu na kodek. Naprawdę, nie rozumiem takiej polityki.
Ja wiem, że z pewnością użytkowników Auro jest znacznie mniej, niż posiadaczy Atmosa, ale to tym bardziej powinno skłonić producentów tego pierwszego aby jednak, jeśli już, zmobilizowali się i wypuszczali filmy które mogłyby pokazać walory Auro. No chyba, że to kwestia licencyjnej pazerności. Bo z mojego punktu widzenia wygląda to tak, jakby Im nie zależało i nie zamierzali wspierać własnego „dziecka”. A w ten sposób, nie przysporzą sobie entuzjastów. Czyż nie jest to irytujące? Tym bardziej, że kodek ten, nie jest darmowy. Jest to dla mnie kompletnie niezrozumiałe. Poza tym, jak wiadomo, filmów z tą ścieżką ukazuje się jak na lekarstwo. To wręcz unikaty. Tyle tylko, że praktycznie beznadziejne. Lecz wystarczy spojrzeć na listę z linku aby przekonać się, co moglibyśmy otrzymać.
IMDb: Latest Auro 11.1 Titles - IMDb
 
Ostatnia edycja:

darekrocznik

New member
Panowie w temacie o profesjonalnych salach do kina w warunkach domowych widziałem u gościa sprzęt naprawdę poza zasięgiem zwyczajnego człowieczka, co mnie zainteresowało, że gość miał dwa suby z przodu a trzeci z tyłu a że jestem człowiekiem co lubi zmiany zastanawiam się jak u mnie by ta konfiguracja zagrała. Moje dwa suby Veloddyne EQ Max 10 stoją po wewnętrznej stronie przodów 30 cm od ściany przedniej, ok 3,5 m od pozycji oglądania, do tylnej ściany z oknem i balkonem jest 4m. Trzeci sub. postawiłbym przy tylnej ścianie na wysokości lewego przedniego suba lub z lewej strony kanapy. Nie mam niestety możliwości przetestowania takiej konfiguracji ponieważ nie mam dostępu do 3 suba. czy takie ustawienie zda egzamin, niestety czwarty odpada, ponieważ nie mam możliwości na jego ustawienie. czy ktoś testował konfigurację z 3 subami, jeśli tak to, w którym położeniu najlepiej się sprawdził, czy metraż wystarczy ? Do amplitunera ( Marantz SR 7009 z Auro 3D) podłączyłbym tylny sub ewentualnie boczny do wyjścia sub.1 a dwa przednie poprzez rozdzielacz do wyjścia sub.2
 

RAF1977

Banned
Kupuj śmiało.
Ja mam 4.

Miałem 3, tylko jeden był duży z przodu i dwa małe z tyłu. Też było dobrze ale przy 4 jest dla mnie idealnie.
Dwa duże, dwa małe.
 
Do góry