Auro-3D.

RAF1977

Banned
Hehhe. No nie dziwie się.
Swietna ta kalibracja auddysey.
Mam przód podłączony na wzmacniaczu stereo yamaha a reszta marantz.
Oglądam batmana w atmosie z przednimi tylko i jest masakratyczna różnica.
Nie mogę doczekać się tylnych górnych.
Kurde chyba lepiej jest niż w kinie.

A dopiero po zakupie Yamahy zacząłem czytać o tych systemach dźwięku 3d.
Czyli około miesiąca od dowiedzenia się,że takie coś istnieje, do obejrzenia pierwszego filmu w tym systemie w domu ☺
A myślałem, że to raczej pieśń przyszłości ☺
 
Ostatnia edycja:

Snikers89

New member
Bez reklam
no uwierz ze jak podlaczylem gorne tylnie to az usmiech na twarzy :p a kobita ciagle sie drze sciiiiiisz bo chata sie trzesie heheheheh :p Sasiedzi tak mnie kochaja ze sie wyprowadzaja na ten weekend heheheh
rozpoczelem nowy temat wzgledem sprzetu projekcyjnego dla mnie wiec jak ktos ma jakies pomysly i propozycje prosze o rady w dziale projektorow
 
Ostatnia edycja:

Snikers89

New member
Bez reklam
ale teraz jakos lepiej mi to brzmi, jest lepsze zpasowanie z cala reszta i bas nie wylamuje sie az nad to ;p choc jak dam na 50 to harmider juz jest
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
To znaczy, Kolego Snikers, że mogę spać spokojnie? Nie będę ścigany? ;)

Rozumiem, że użytkownicy Auro są ukontentowani i, że warto było?
Nie sądziłem, że temat tak się rozwinie i pójdzie w tym kierunku. Zdaje się też, że na naszym podwórku, nasze forum stało się przodującym, co do Auro. Ciekawe, ilu jeszcze i kto, dołączy do naszego grona. :)
 
Ostatnia edycja:

Snikers89

New member
Bez reklam
Chlopaki typowo w Auro po polsku chyba se 2 filmy sa. Nawet nie wiem. Po Angielsku filmy wychodza w Auro od 2012.
Ale w wiekszosci i tak kazdy oglada telewizje i chodzi po upmixie a tu chodzi on calkiem fajnie 😆.
 

RAF1977

Banned
Miałeś rację z tymi subwooferami.
Naprawdę lepiej teraz grają.
Łączą się w całość z resztą głośników, przedtem to, tak za mało się wtrącały, że tak powiem.
Chyba głośnik vog pójdzie do pudełka, wolę dwa suby.
 
Ostatnia edycja:

bubafat

Active member
Bez reklam
Chlopaki typowo w Auro po polsku chyba se 2 filmy sa. Nawet nie wiem. Po Angielsku filmy wychodza w Auro od 2012.
Ale w wiekszosci i tak kazdy oglada telewizje i chodzi po upmixie a tu chodzi on calkiem fajnie 😆.
Naprawde jest ich az tak duzo, ze nie mozesz policzyc?
A moze laskawie podasz tyuly tych wydawnictw. ;)
 

Snikers89

New member
Bez reklam
Naprawde jest ich az tak duzo, ze nie mozesz policzyc?
A moze laskawie podasz tyuly tych wydawnictw. ;)
Nie chce mi sie liczyc.
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Auro_11.1
Na samym dole masz czesciowa liste. Ale z tego co wiem ta lista jest nie kompletna.


Miałeś rację z tymi subwooferami.
Naprawdę lepiej teraz grają.
Łączą się w całość z resztą głośników, przedtem to tak za mało się wtrącały, że tak powiem.
Chyba głośnik vog pójdzie do pudełka, wolę dwa suby.
Ja mam to samo odczucie ze nie warto poswiecac jeden subwoofer.
 

mac-ony

Well-known member
Bez reklam
Naprawdę taki fajny jest pseudo twór ten upmix ? Trzeba lubić takie wymuszone granie .
Jakieś Dolby Prologic itp.
 

bubafat

Active member
Bez reklam
Nie chce mi sie liczyc.
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Auro_11.1
Na samym dole masz czesciowa liste. Ale z tego co wiem ta lista jest nie kompletna.


No to wyjdz, pobiegaj i jak ochloniesz, to grzecznie skoryguj swoja wypowiedz.
Jesli nie rozumiesz slowa wydawnictwo, to uproszcze Ci zadanie, okreslajac, je jako dysk BD.
O kinowe wersje filmow w Auro 3d nie pytalem, bo zakladam ze takich nie widziales tam gdzie mieszkasz nie zobaczysz. To dotyczy doskonalej wiekszosci, jesli nie wszystkich dotychczasowych czytelnikow tego watku.
 
Ostatnia edycja:

Snikers89

New member
Bez reklam
Osobiscie zadko chodze do Kin. Podalem co mnuejwiecej nazwy filmiw a ty sobie mozesz ruszyc dupsko i poszukac ich BD w google. Czy ja wygladam ci na wyrocznie ?
Ja osobiscie zamowilem Warcrafta w Auro 3d na BD. W pre orderze bedzie za jakis tydzien...
 

darekrocznik

New member
Nie chce mi sie liczyc.
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Auro_11.1
Na samym dole masz czesciowa liste. Ale z tego co wiem ta lista jest nie kompletna.



Ja mam to samo odczucie ze nie warto poswiecac jeden subwoofer.
To dobrze, że odpuściłem sufitowy, 2 suby super brzmią, w końcu skończyłem remont i dzisiaj zaczynam zabawę z Auro i nowym ustawieniem głośników, co się tyczy filmów jak to fajnie brzmi w upmixie - to dla mnie najważniejsze
 

darekrocznik

New member
no uwierz ze jak podlaczylem gorne tylnie to az usmiech na twarzy :p a kobita ciagle sie drze sciiiiiisz bo chata sie trzesie heheheheh :p Sasiedzi tak mnie kochaja ze sie wyprowadzaja na ten weekend heheheh
rozpoczelem nowy temat wzgledem sprzetu projekcyjnego dla mnie wiec jak ktos ma jakies pomysly i propozycje prosze o rady w dziale projektorow
Jakby co mam do sprzedania Optomę HD 25
 

bubafat

Active member
Bez reklam
Osobiscie zadko chodze do Kin. Podalem co mnuejwiecej nazwy filmiw a ty sobie mozesz ruszyc dupsko i poszukac ich BD w google. Czy ja wygladam ci na wyrocznie ?
Ja osobiscie zamowilem Warcrafta w Auro 3d na BD. W pre orderze bedzie za jakis tydzien...
Podziwiam Twoj entuzjazm, jednak na nic Ci on w zwiazku z brakiem wiedzy a przedewszystkim materialu. Robinson Cruzoe moglby zostac wirtuozem skrzypiec gdyby je tylko mial ze soba na bezludnej wyspie. Niestety czasu, mimo iz mial go w brud, nie mogl poswiecic na cwiczenia. Podobnie jest z wydawnictwami Auro 3D. Jest troche muzyki, ale filmow jak na lekarstwo.
Liste filmow, ktora przedstawiles nie ma zadnego znaczenia, bo sa one i dostepne w tym formacie tylko dla okreslonych sieci kin (glownie w USA).
"Dupska ruszac" i szukac niczego nie musze, bo wydawnictwa te mozna policzyc na palcach. Ponadto nie wygladasz mi na wyrocznie i nie zamierzalem pytac Cie o opinie, skoro zamowiles dopiero swoj pierwszy film ze sciezka w tym formacie. Scislej mowiac pytanie skierowalem do firestorma, ale skoro juz zdecydowales sie odpowiedziec, to dobrze by bylo zebys rozumial pytanie i znal fakty. Bo pytanie to dotyczylo faktycznego stanu rzeczy, a nie opinii.
Zrob sobie przysluge i w przyszlosci nie odpowiadaj na pytania ktorych nie rozumiesz i na ktore nie znasz odpowiedzi. Nie stawia Cie to w najlepszym swietle, zwlaszcza jesli nie kryjesz sie z tym, iz nie zamierzasz zadac sobie trudu, aby nabyc minimum wiedzy na temat w ktorym zabierasz glos.
 
Ostatnia edycja:

Snikers89

New member
Bez reklam
Chlopcze jak moge miec wiedze na ten temat jak mam ten system dopiero pare dni i poki co jestem na etapie testow.
A ty jak jestes tak oznajmiony z faktycznym stanem to nie zadawaj idiotycznym pytan czekajac tylko zeby komus dociac jaka ty wiedze posiadasz.
Tak czy siak mam to gdzies. To jest forum i bede komentowal co mi sie podoba.
Ciekawe jakie ty masz doswiadczenie z Auro lub Atmos? Tyle co z internetu czy z opowiesci....
A jak juz taki niezly newsletter jestes to piwinienes wiedziec ze kazdy nowy film na BD UHD bedzie posiadal sciezke dla Auro, Atmos lub DTS:X. Nawet chyba byl wpis o tym na glownej stronie Auro.
Tak czy siak bedzie tego wiecej. A samo Auro dostepne w kinach domowych jest takze od nie dawna.

Jakby co mam do sprzedania Optomę HD 25
Dzieki ale bede sklanial sie ku modelim Sony lub JVC. Ale dzieki za propozycje.
 
Ostatnia edycja:

bubafat

Active member
Bez reklam
Chlopcze jak moge miec wiedze na ten temat jak mam ten system dopiero pare dni i poki co jestem na etapie testow.
A ty jak jestes tak oznajmiony z faktycznym stanem to nie zadawaj idiotycznym pytan czekajac tylko zeby komus dociac jaka ty wiedze posiadasz.
Tak czy siak mam to gdzies. To jest forum i bede komentowal co mi sie podoba.
Ciekawe jakie ty masz doswiadczenie z Auro lub Atmos? Tyle co z internetu czy z opowiesci....
A jak juz taki niezly newsletter jestes to piwinienes wiedziec ze kazdy nowy film na BD UHD bedzie posiadal sciezke dla Auro, Atmos lub DTS:X. Nawet chyba byl wpis o tym na glownej stronie Auro.
Tak czy siak bedzie tego wiecej. A samo Auro dostepne w kinach domowych jest takze od nie dawna.


Dzieki ale bede sklanial sie ku modelim Sony lub JVC. Ale dzieki za propozycje.
"Chlopcze"? Chyba musisz popracowac nad kultura wypowiedzi.

Oczywiscie mozesz sobie komentowac co tylko zechcesz i w sposob jaki Ci jest wygodny. Pamietaj jednak o tym , ze to Ty robisz z siebie idiote i to bez pomocy komentarzy osob trzecich.
Pytanie nie bylo skierowane do Ciebie, bo oczywistym dla mnie jest, ze nie masz specjalnego pojecia o czym piszesz. Co gorsza poza brakiem wiedzy rzeczowej, kultury osobistej i szacunku dla wspoluczestnikow forum, udowadniasz, ze nikt nie nauczyl Cie aby korzystac w zyciu codzinnym z inteligencji, ktora obdarzyla Cie natura. Oczywistym jest, ze nie pytalem o liste filmow posiadajacych sciezke w Auro 3D, dostepna w kinach, tylko w kinie domowym, czyli generslnie na Dyskach BD / BD UHD, bo tylko w takim przypadku mozemy wykorzystac swoje amplitunery, czy procesory i tylko taki kontekst ma sens. Kolega firestorm nie wypalilby z taka lista jak Ty, bo doskonale zdaje sobie z tego sprawe, jak rowniez z tego ze wydawnictwa takie to nisza i nie bedzie ich przybywac lawinowo jak wydawnictw z mixami dostarczonymi w Dolby Atmos i DTS :X.
Moje retoryczne pytanie jest przypomnieniem o tym, ze ten hurraoptymizm na date waznosci i niebawem przyjdzie pora podsumowac , czy warto bylo wydawac kase na upgrade, dodatkowe glosniki, decydowac sie na komplikacje/ komromisy ich ukladu i rzecz najwazniejsza - praktyczne porownanie efektu pomiedzy Auro 3D (Auromatic-iem), a pozostalymi renderami imersywnego audio (Dolby i DTS).
Twoje uszczypliwosci puszczam mimo uszu. Gdybys jednak mial ochote skonfrotowac jakas moja opinie, czy doswiadczenie w tej (czy innej) dziedzinie, lepiej wpierw zadaj sobie trud przeczytania archiwalnych postow, oszczedzisz obu nam czasu, a przy okazji byc moze czegos sie dowiesz.
 
Ostatnia edycja:

Snikers89

New member
Bez reklam
"Chlopcze"? Chybe musisz popracowac nad kultura wypowiedzi.

Oczywiscie mozesz sobie komentowac co tylko zechcesz i w sposob jaki Ci jest wygodny. Pamietsj jednak o tym , ze to Ty robisz z siebie idiote i to bez pomocy osob trzecich.
Pytanie nie bylo skierowane do Ciebie, bo oczywistym jest ze nie masz pojecia o czym piszesz. Co gorsza poza brakiem wiedzy rzeczowej, kultury osobistej i szacunku dla wspoluczestnikow forum, udowadniasz, ze nikt nie nauczyl Cie aby korzystac w zyciu codzinnym z inteligencji ktora wyposarzyla Cie natura. Oczywistym jest, ze nie pytalem o liste filmow posiadajacych sciezke w Auro 3D, dostepna w kinach tylko w kinie domowym, bo tylko w takim przypadku mozemy wykorzystac swoje amplitunery, czy procesory i tylko taki kontekst ma sens. Kolega firestorm nie wypalilby z taka lista jak Ty, bo doskonale zdaje sobie z tego sprawe, jak rowniez z tego ze wydawnictwa takie to nisza i nie bedzie ich przybywac lawinowo jak wydawnictw z mixami dostarczonymi w Dolby Atmos i DTS :X.
Moje retoryczne pytanie jest przypomnieniem o tym, ze ten hurraoptymizm na date waznosci i niebawem przyjdzie pora podsumowac , czy wartobylo wydawac kase na upgrade dodatkowe glosniki, komplikacje/ komromisy ich ukladu i rzecz najwazniejsza - praktycznym porownanie efektu pomiedzy Auro 3D (Auromatic-iem), a pozostalymi renderami imersywnego audio (Dolby i DTS).
Twoje uszczypliwosci puszczam mimo uszu. Gdybys jednak mial ochote skonfrotowac jakas moja opinie, czy doswiadczenie w tej (czy innej) dziedzinie, lepiej wpierw zadaj sobie trud przeczytania archiwalnych postow, oszczedzisz obu nam czasu, a przy okazji byc moze czegos sie dowiesz.
Zrobie to co przystalo na inteligentnego faceta i kulturalnie ci odpowiem bo poki co ty mnie obrazasz.
Szkoda mi czasu na Ciebie. Chcesz sie dalej wywyzszac swoja wiedza ? nie rusza mnie to.
Pozdrawiam
 
Do góry